Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:51:13 pm »
No dobra. Zdradzę, że recenzontowi podobało się Astarotte.
Nie oglądałem, ale i tak to ciekawe, że lolicon został uznany za zaletę tego anime. Tego jeszcze nie było na tanuki. Zresztą jest tam jakaś osoba, która nazywa siebie fanem ecchi (Canis) i napisał już kilka recenzji. Może nawet więcej jest takich osób.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8062
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 09:54:30 pm wysłana przez anfan »

Offline Zegarmistrz

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:54:59 pm »
Jakżeby inaczej. Przecież zawiedlibyśmy naszych najwierniejszych czytelników.

Ps. Nie, to nie lolikon został uznany za zaletę tego tytułu. Ponoć to bardzo ciepła seria, która strasznie dostaje od czarnego PR.  Dzieciarnia ponoć tam drugie skrzypce gra.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:57:02 pm »
Po co ataki, po co skryptowe dzieciaki z Metasploitami? Trzech anfanów rozniosłoby każdy serwis w miesiąc...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:01:00 pm »
Tylko jak widzę główne bohaterki tego anime to nie ludzie tylko jakieś succubusy.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=25447
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=25449

PS;

Przeznaczenie wiekowe tego anime to +13, a Kodomo no Jikan było +17.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 10:05:51 pm wysłana przez anfan »

Offline Zegarmistrz

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:14:17 pm »
Masz na myśli jego nieśmiertelność? Przyznaję: skopaliśmy sprawę. Szukaliśmy jakichś Bóg wie jakich bardzo wyrafinowanych metod pozbycia się go. Tymczasem okazało się, że wystarczy pobanować rzeczy typu 10minutemail, FoxyProxy i innych zabawek dla dzieci próbujących być anonimowymi.

W sumie to mogę nawet sprzedać metodę na pozbycie się go w trwały sposób. Nie gwarantuje jednak, że będzie na 100% skuteczna. Może znaleźć jakiś dodatek do przeglądarki, którego nie znamy. Jednak każdy, kto ma dostęp do panelu junior admina na forum typu Przemo (a Gildia to jest albo Przemo, albo jakiś jego krewniak) powinien móc to włączyć.

To co? Jak w kościele? Co łaska, ale nie mniej niż stówa?

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:21:12 pm »
Pozostał bym jednak przy może i staromodnej lecz jakże efektownej formule wytarzania w smole i pierzu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:35:16 pm »
Masz na myśli jego nieśmiertelność? Przyznaję: skopaliśmy sprawę. Szukaliśmy jakichś Bóg wie jakich bardzo wyrafinowanych metod pozbycia się go. Tymczasem okazało się, że wystarczy pobanować rzeczy typu 10minutemail, FoxyProxy i innych zabawek dla dzieci próbujących być anonimowymi.
Ty tu przychodzisz trollować ? Prawdę mówiąc piszesz coś dziwnego i zachowujesz się jakbyś jakąś wojnę toczył.
Ja nie widzę żadnej blokady komentarzy chyba, że wprowadzicie obowiązkowe logowanie.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:39:44 pm »
Niestety Gildia stoi na SMF, a to niezbyt przypomina Przema i resztę klonów BB :(
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:36:33 am »
Ja pi****lę - znowu o recenzjach. Czekam tylko aż się zaczniecie za niepochlebnych postów czepiać.

Skończyłem The Third - bardzo fajne anime w starszym stylu. Szkoda, że nie robi się teraz więcej takich.  Niektóre odcinki dawali chyba chińczykom do rysowania, ale szczęściem nie było tego dużo. Grafika ogólnie jest ładna, całkiem fajne CG, wpadający w ucho utwór w opie (szkoda że muza jest jednak uboga), fabuła miejscami naiwna i nie ma co liczyć na zaskakujące rzeczy, ale wątki dają radę. I głównie tu o bohaterów chodzi, których bardzo polubiłem. Na początku trochę bałem się, że Honoka będzie jakąś generic tsundere z mieczem jak Shana, ale szczęściem ma wiele ciekawszy charakter.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:42:43 am »
Skończyłem The Third - bardzo fajne anime w starszym stylu. Szkoda, że nie robi się teraz więcej takich.  Niektóre odcinki dawali chyba chińczykom do rysowania, ale szczęściem nie było tego dużo. Grafika ogólnie jest ładna, całkiem fajne CG, wpadający w ucho utwór w opie (szkoda że muza jest jednak uboga), fabuła miejscami naiwna i nie ma co liczyć na zaskakujące rzeczy, ale wątki dają radę. I głównie tu o bohaterów chodzi, których bardzo polubiłem. Na początku trochę bałem się, że Honoka będzie jakąś generic tsundere z mieczem jak Shana, ale szczęściem ma wiele ciekawszy charakter.
Dobrze wiedzieć bo właśnie tez sobie serie przygotowałem do oglądania...
Mam rozumieć że w końcu mogę spodziewać się jakiejś ciekawej tsundere a nie kopii tekturowej bohaterki jaką była Shana (YAY!).
Jeśli tak to pewnie szybciej zabiore sie za tą serie niz planowałem :smile:

Ja pi****lę - znowu o recenzjach. Czekam tylko aż się zaczniecie za niepochlebnych postów czepiać
Swoją drogą cała ta tanukowa sprawa tez już mnie nudzi... dlatego że nie podoba mi się poziom pewnych serwisów (tanuk, ACP itp.) to właśnie tam nie zaglądam na rzecz tego właśnie forum. I trochę szkoda że nawet tu muszę kłótnie na temat tych serwisów filtrować -.-
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 08:47:29 am wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:44:49 am »
A nie, bo ona nie jest tsundere - a przynajmniej nie tylko (bo potrafi trochę być).

Po prostu jak ją pierwszy raz zobaczyłem, z mieczem i gadającym czołgiem, to mi się Shana przypomniała : )

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:58:01 am »
A nie, bo ona nie jest tsundere - a przynajmniej nie tylko (bo potrafi trochę być).

Po prostu jak ją pierwszy raz zobaczyłem, z mieczem i gadającym czołgiem, to mi się Shana przypomniała : )
troche szkoda, ale jeżeli posiada choć trochę z tsundere to warto zajrzeć...
Po za tym typów tsundere  jest wbrew pozorom pełno bo przecież bycie tsundere nie wyklucza innych cech u bohaterki (a brak takich cech u kartonowych tsundere jest objawem lenistwa twórców) więc sprawdzę czy Honoka nie należy do którejś z gałęzi tej rodziny ^^.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwiec 23, 2011, 12:49:12 pm »
Skończyłem The Third - bardzo fajne anime w starszym stylu. Szkoda, że nie robi się teraz więcej takich.  Niektóre odcinki dawali chyba chińczykom do rysowania, ale szczęściem nie było tego dużo. Grafika ogólnie jest ładna, całkiem fajne CG, wpadający w ucho utwór w opie (szkoda że muza jest jednak uboga), fabuła miejscami naiwna i nie ma co liczyć na zaskakujące rzeczy, ale wątki dają radę. I głównie tu o bohaterów chodzi, których bardzo polubiłem.
Najbardziej mi się spodobały te odcinki jak pokazała swoją moc. Oglądając byłem pewien, że będzie przeciętna w walce więc to mnie pozytywnie zaskoczyło.
Na początku trochę bałem się, że Honoka będzie jakąś generic tsundere z mieczem jak Shana, ale szczęściem ma wiele ciekawszy charakter.
A ty czytałeś co napisałem o Honoce w temacie "Skąd ten kadr" ? Wspomniałem, że to typ chłopczycy więc tsundere nie jest. Chwilami na początku zabawnie reagowała (skojarzyło mi się bezpośrednio z reakcją męskich bohaterów w anime tyle, że teraz było na odwrót. ) :)
Zresztą jakby miała jakieś podobieństwa do Shany to na pewno bym o tym napisał.
Dobrze wiedzieć bo właśnie tez sobie serie przygotowałem do oglądania...
Już wielokrotnie do niej zachęcałem gdyż oglądałem ją jakiś czas temu i miało w sobie coś ciekawego  :)

PS:

Tu jest również napisane coś o jej charakterze.

http://myanimelist.net/character/4936/Honoka
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 01:52:35 pm wysłana przez anfan »

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwiec 26, 2011, 02:16:38 am »
Martian Successor Nadesico.Kolejna historia o wojnie ziemian z kosmitami tym razem z punktu widzenia załogi tytuowego statku Nadesico.Pomieszanie z poplątaniem.Trochę romansu,komedii,akcji a nawet i trochę dramatu.Pierwsze odcinki mocno komediowe,potem jest trochę poważniej.W wielu miejscach trzeba przymknąć oko i nie szukać sensu  w tym co się widzi na ekranie.Co ciekawe w kilku miejscach przemycono całkiem ciekawe  przemyślenia na temat sensu życia,konflikcie ideałów  z rzeczywistością,podejmowania wyborów i życiu z ich konsekwencjami.Przesłanie antywojenne jest widoczne ale raczej wyprane z naiwnego idealizmu(warto zobaczyć jak kończą się obrady pokojowe).Nie da się jednoznacznie określić kto jest "dobry" a kto "zły".Każdy ma swoje motywy i racje.W jednym miejscu Akatsuki wprost stwierdza ze "sprawiedliwość dla jednych jest tym samym czym czyste zło dla drugich". Anime nie posiada żadnego zakończenia.W odcinku 26 akcja urywa się i tyle.Nic nie zostaje wyjaśnione ani zamknięte.Anime kończy się zapowiedzią drugiego sezonu który nigdy nie powstał.Poczytam mangę i zobaczę film kinowy w nadziei na dowiedzenie się jak ta historia się kończy.Anime to wywołuje we mnie mieszane uczucia.W kilku miejscach potrafi być naprawdę ciekawe i całkiem głębokie, w innych jest po prostu tandetne albo głupie.Brak zakończenia nie pomaga w odbiorze.Niemniej na pewno nie żałuje ze je obejrzałem.Było warto choćby dla samego odcinka 17-tego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 05:29:54 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 26, 2011, 02:39:52 am »
Film może połamać cię w najgrubszych miejscach, choć to zależy na ile się zżyłeś z bohaterami. Chcę wierzyć że to literówka, ale "martian", a nie "martin". A tak w ogóle to "Kidou Senkan Nadesico".
Loli time is anytime and anytime is loli time.