Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2505 dnia: Lipiec 01, 2011, 05:46:32 pm »
Oglądam 6 odcinek Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai i już chciałem napisać, że anime świetne, ale niestety Anjou Naruko swoją głupotą coraz bardziej psuje mi oglądanie tej serii. Czy musieli zrobić z niej jakąś upośledzoną ofiarę co spuszcza łeb jak inni o niej plotkują ? Czy naprawdę cechą japońca jest milczeć zamiast coś powiedzieć ?

Po prostu nie wyobrażam sobie jak osoba całkowicie niewinna może nie reagować na jakiekolwiek nieprawdziwe słowo na swój temat ? Co innego jakby mówili prawdę.

To chyba jedna z najgłupszych tsundere w anime. Zamiast powiedzieć od razu wprost, że mówią głupoty itp to ona milczy i płacze jak biedne dziecko. Takie postacie mnie bardzo irytują.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 11:52:01 pm wysłana przez anfan »

Offline poli666

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2506 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:24:09 am »
Tatami Galaxy oglądam, kto jeszcze nie widział ten trąba.  :badgrin:
Anime z ciut ambitniejszej półki i raczej dla starszych widzów (trochę erotyki), gorąco polecam jeżeli szukacie czegoś oryginalnego

http://azunime.net/anime/idanm,739,s,tatami-galaxy-Shinwa-Taikei,zajawka.html

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2507 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:46:32 am »
Poza tym chociażby pod koniec 5 odcinka Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai.

Ten gwałciciel ją gdzieś  zabiera, a Anjou Naruko zachowuje się jak upośledzone dziecko. Zamiast powiedzieć stanowczo na początku "gdzie ty mnie zabierasz", "czego ode mnie chcesz" to zachowuje się jak słodka idiotka do samego końca. Dopiero jak ten używa przemocy fizycznej to zaczyna krzyczeć.

Niestety została skonstruowana dla typowych japońskich Otaku. Dla nich niepotrzebny jest mózg jeśli chodzi o dziewczynę w anime. Wystarczy im że będzie słodka i głupiutka czyli taka jak Anjou Naruko. A skoro to niewinna, wrażliwa, nieśmiała dziewica to po prostu ideał dla otaku. Dziewczyna (licealistka) nie będąca dziewicą była by zapewne nic nie warta według producentów tego anime. Zapewne taka myśląca czyli potrafiąca stanowczo zareagować też była by dla nich odpychająca.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=28415
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 12:50:43 am wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2508 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:07:18 am »
Hyakka Ryouran: Samurai Girls - po dziewięciu odcinkach pewne zdanie już sobie wyrobiłem i nie sądzę żeby ostatnie trzy odcinki jakoś radykalnie je zmieniły.
   Zaczynając od strony graficznej to trzeba przyznać, że może się podobać lub nie ale przynajmniej jest to element który zwraca uwagę na tą serię w zalewie jednakowo wyglądających animców, więc pod względem marketingowym to był udany ruch. Mnie osobiście bardzo się ona podoba. Obraz nie wygląda tak sterylnie jak w większości obecnych anime i nabiera charakteru obrazu malowanego akwarelą. Szczególnie tła wyglądają bardzo ładnie.
Efekt kleksów jest ciekawy, niestety autorzy stosują go bez opamiętania i rozsądnego umiaru przez co w większości scen gdzie on się pojawia bardziej irytuje i przeszkadza niż pomaga.
   Gorzej z postaciami. Designy są ładne ale już charaktery są stereotypowe do bólu. W przypadku kobiet jest to jeszcze do zniesienia i w sumie każdą można nawet polubić a komediowe scenki z nimi są bardzo zabawne to postacie męskie (a dokładniej dwie jakie występują) są totalną kalką, która do tego ominęła ciekawe elementy tego typu bohaterów a zostawiła tylko te najgorsze. Prawie każda scena z udziałem tych facetów jest klęską psującą przyjemność oglądania tego anime. Niestety to problem większości rozrywkowych anime. Ma to chyba związek z mentalnością samych Japończyków, którzy chcą się chyba dowartościować oglądając takie łazęgi na ekranie.
   Fabułą jakaś tam jest, ani specjalnie skomplikowana ani niezbyt durna, standardowa dla tego typu anime, muzyka też niczym specjalnie się nie wyróżnia, jedynie ending ma momentami fajne, skoczne rytmy, a walki są efektowne i nie rozwlekłe.
   W sumie jest to niezłe nie nadwyrężające zbytnio mózgu anime z ciekawą animacją, niezłym humorem i kilkoma mocno irytującymi elementami.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2509 dnia: Lipiec 03, 2011, 01:05:59 pm »
Obraz nie wygląda tak sterylnie jak w większości obecnych anime i nabiera charakteru obrazu malowanego akwarelą. Szczególnie tła wyglądają bardzo ładnie.
Ja bym właśnie powiedział, że szczególnie tła wyglądają brzydko i sztucznie. Styl komiksowy owszem można uznać za pomysł oryginalny, ale ja preferuję dokładne, realistyczne i szczegółowe tła.
   Gorzej z postaciami. Designy są ładne ale już charaktery są stereotypowe do bólu. W przypadku kobiet jest to jeszcze do zniesienia i w sumie każdą można nawet polubić a komediowe scenki z nimi są bardzo zabawne
Z kobiet bardzo mi się spodobała Tokugawa Sen. Zresztą niby to tsundere, a w ogóle mnie nie denerwowała.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19201
postacie męskie (a dokładniej dwie jakie występują) są totalną kalką, która do tego ominęła ciekawe elementy tego typu bohaterów a zostawiła tylko te najgorsze. Prawie każda scena z udziałem tych facetów jest klęską psującą przyjemność oglądania tego anime. Niestety to problem większości rozrywkowych anime. Ma to chyba związek z mentalnością samych Japończyków, którzy chcą się chyba dowartościować oglądając takie łazęgi na ekranie.
Stanowczo przesadzasz choć oczywiście możesz oceniać jak chcesz. Zarówno główny bohater jak i Tokugawa Yoshihiko byli całkiem w porządku. Na pewno fajniejsi od przeciętnego i głupiego chłopaka z haremówki. Może dlatego, że to nie nastolatkowie.
   Fabułą jakaś tam jest, ani specjalnie skomplikowana ani niezbyt durna, standardowa dla tego typu anime, muzyka też niczym specjalnie się nie wyróżnia, jedynie ending ma momentami fajne, skoczne rytmy, a walki są efektowne i nie rozwlekłe.
Fabuła owszem dosyć prosta, a co do muzyki to dało się usłyszeć ładne rytmy. Jeszcze do tej pory pamiętam tą końcową walkę i nastrojową muzykę. A co do walk to akurat długie są zaletą jak dla mnie gdyż właśnie akcja w anime najbardziej wciąga.
   W sumie jest to niezłe nie nadwyrężające zbytnio mózgu anime z ciekawą animacją, niezłym humorem i kilkoma mocno irytującymi elementami.
Trochę gorsze od Ikkitousen (tylko I i II seria), ale nie było złe. Jakby nie ta nieszczęsna grafika to by było znacznie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 01:11:33 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2510 dnia: Lipiec 03, 2011, 01:14:26 pm »
.Z kobiet bardzo mi się spodobała Tokugawa Sen. Zresztą niby to tsundere, a w ogóle mnie nie denerwowała.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19201
Akurat najbardziej nijaka z całego haremu.

Czy dla kogoś jeszcze wygląda ona jak Cervantes w wersji żeńskiej?
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19199
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 02:17:39 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2511 dnia: Lipiec 03, 2011, 01:19:37 pm »
Niestety to problem większości rozrywkowych anime. Ma to chyba związek z mentalnością samych Japończyków, którzy chcą się chyba dowartościować oglądając takie łazęgi na ekranie.

No niestety, taka specyfika rynku. A poziom łazęgowatości bohaterów za dobrze nie świadczy o docelowych widzach.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2512 dnia: Lipiec 03, 2011, 02:30:33 pm »
Akurat najbardziej nijaka z całego haremu.
Nie mogę się  z tobą zgodzić. Lepsza taka stonowana, sympatyczna tsundere niż jakaś nadpobudliwa idiotka z rodzaju Anjou Naruko.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=28415

Ogólnie nie lubię tsundere, które są nadpobudliwe, a lubię inteligentne i opanowane.

No niestety, taka specyfika rynku. A poziom łazęgowatości bohaterów za dobrze nie świadczy o docelowych widzach.
Tyle, że w tym anime to nieprawda. Obejrzyj ze 100 przeciętnych haremówek/ecchi to wtedy zobaczysz jacy są ci męscy bohaterowie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 04:04:55 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2513 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:47:26 pm »
Ostatnie dwa odcinki są słabe, a nawet bardzo słabe. W 11 co i rusz ktoś wypluwa z siebie obrzydliwie egzaltowane przemowy przez co przycisk ff był w częstym użyciu (po tym odcinku stwierdzam, że Yoshihiko to jedna z najgorszych postaci jakie spotkałem do tej pory oglądając anime) a 12 jest jak stwierdził Wilk shounenowaty do bólu i uważam to za wadę. Lubię dramatyczne walki ale te z ostatniego odcinka były jedynie patetyczne. Tak się napinali jakby wszyscy mieli zaparcie a wygrywał ten kto głośniej krzyknie . Poza tym walka z mackami? Co to wogóle ma być.
Ale szczerze to spodziewałem się tak słabego zakończenia, niewiele jest tego typu anime, które potrafią skończyć się z klasą. Mimo to 10 fajnych odcinków do dwóch słabych to i tak dobry wynik.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 10:47:39 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2514 dnia: Lipiec 03, 2011, 05:04:09 pm »
Ostatnie dwa odcinki są słabe, a nawet bardzo słabe. W 11 co i rusz ktoś wypluwa z siebie obrzydliwie egzaltowane przemowy przez co przycisk ff był w częstym użyciu (po tym odcinku stwierdzam, że Yoshihiko to jedna z najgorszych postaci jakie spotkałem do tej pory oglądając anime) a 12 jest jak stwierdził Wilk shounenowaty do bólu i uważam to za wadę. Lubię dramatyczne walki ale te z ostatniego odcinka były patetyczne. Tak się napinali jakby wszyscy mieli zaparcie a wygrywał ten kto głośniej krzyknie . Poza tym walka z mackami? Co to wogóle ma być.
Ale szczerze to spodziewałem się tak słabego zakończenia, niewiele jest tego typu anime, które potrafią skończyć się z klasą. Mimo to 10 fajnych odcinków do dwóch słabych to i tak dobry wynik.
:lol:
Akurat zakończenie było w tym anime najlepsze. Te emocjonujące i efektowne walki w ostatnim odcinku. Wszystkie bohaterki musiały się bardzo postarać żeby wygrać.

Taki właśnie powinien być główny wróg, a nie jakiś cienias, który tylko udawał groźnego jak ten w Isekai gdyż okazał się nic nie warty.
Zresztą Isekai to był gniot pod każdym względem w porównaniu do Hyakka Ryouran: Samurai Girls.

Hyakka Ryouran: Samurai Girls nie miało być zbyt dramatyczne i takie nie było. Jednak ostatni odcinek był najlepszy ze wszystkich ze względu na znaczne emocje podczas scen akcji.

A co do Yoshihiko to jego zmiana była rewelacyjnie pokazana. Po prostu zrozumiał swój błąd i o to w tym chodziło.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2515 dnia: Lipiec 03, 2011, 05:15:53 pm »
Mimo to 10 fajnych odcinków do dwóch słabych to i tak dobry wynik.

Poza tym słaba końcówka w takich anime to raczej rzecz wliczona w seans. No i tragiczna nie była. Po prostu typowa i schematyczna. Tragiczna bo była ostatnia scena : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2516 dnia: Lipiec 03, 2011, 05:37:29 pm »
Poza tym słaba końcówka w takich anime to raczej rzecz wliczona w seans. No i tragiczna nie była. Po prostu typowa i schematyczna. Tragiczna bo była ostatnia scena : )
Z tobą również się nie mogę zgodzić.  :lol:
 Końcówka w takich anime jest zazwyczaj najlepsza (fate stay night). A najlepsza dlatego, że zazwyczaj jest walka z głównym wrogiem czyli wywołuje największe emocje. Nie była typowa bo mnie pozytywnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się takiej świetnej akcji.

Uwielbiam coś takiego jak siła jednego wroga jest równa wielu tym dobrym. Głupie są anime jak ten wróg jest słaby.

A co do tej ostatniej sceny to dobrze, że tak się stało. Po co robić smutne anime skoro takie nie miało być. Jeśli ja polubię jakieś bohaterki to nie chcę żeby odchodziły.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 05:40:50 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2517 dnia: Lipiec 03, 2011, 06:11:53 pm »
Jak mogła Cię zaskoczyć tak przewidywalna końcówka?? Ja nie tylko nie byłem zaskoczony, co jeszcze z całkiem dobrą trafnością odgadywałem następujące po sobie sceny >.>
A walka jest emocjonująca jak nie można przewidzieć jej finału. Co jest emocjonującego w walce, której zakończenie znamy?

EOT. Szkoda czasu na takie głupie rozmowy.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2518 dnia: Lipiec 03, 2011, 06:12:42 pm »
Poza tym słaba końcówka w takich anime to raczej rzecz wliczona w seans. No i tragiczna nie była. Po prostu typowa i schematyczna. Tragiczna bo była ostatnia scena : )
I właśnie dlatego pisałem, że spodziewałem się, że będzie słaba. Sama w sobie końcówka byłą po prostu bardzo schematyczna ale niektóre animce potrafią złagodzić to wrażenie jakimiś pojedynczymi nawet elementami bądź scenami. Ciężko to nawet opisać bo w dużym stopniu zależy to od indywidualnych upodobań widza bądź zżycia się z postaciami.
Tutaj w moim przypadku niestety tego nie było. I dostałem standardową końcówkę okraszoną dwoma debilami w spodniach.
Porównując do ostatnio prze ze mnie oglądanego Time Paradox to odcinki zwykłe momentami oceniłbym nawet wyżej ale końcówka TP bije HR o na głowę (co nie znaczy, że ogólnie patrząc sama była jakaś wybitna).
Co do ostatniej ostatniej sceny to za to ja nie uważam, że byłą zła. Tego typu anime powinny się kończyć happy endem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2519 dnia: Lipiec 03, 2011, 06:19:40 pm »
Jak mogła Cię zaskoczyć tak przewidywalna końcówka?? Ja nie tylko nie byłem zaskoczony, co jeszcze z całkiem dobrą trafnością odgadywałem następujące po sobie sceny >.>
A walka jest emocjonująca jak nie można przewidzieć jej finału. Co jest emocjonującego w walce, której zakończenie znamy?
No nawet jeśli można się było domyślić kto wygra to i tak spodziewałem się prostszej walki.  Nie mów tylko, że przewidziałeś to iż główna bohaterka
Spoiler: pokaż
poświęci się, żeby pokonać głównego wroga.


Właśnie dlatego ta walka nie była dziecinna, a emocjonująca i nie chcę się powtarzać lecz walka z takim silnym wrogiem zawsze mi się podoba no i w dodatku ta świetna muzyka. Jedyne co to była za krótka. Owszem to nie było takie arcydzieło jak walki w Fate Stay Night, ale też bardzo mi się spodobała.