Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2565 dnia: Lipiec 27, 2011, 04:22:04 pm »
Szkoda, że nikt na gildii nie oglądał tak świetnego anime jak Mushishi. Prawdę mówiąc to jest zdecydowanie coś doskonałego.

Moja recenzja poniżej:

Obejrzałem w ciągu 3 dni to anime w wersji Blu-Ray (fajnie, że starsze serie zostały wydane na Blu-Ray gdyż mają najwyższą jakość dzięki temu).

Anime miało 26 odcinków i zarazem 26 wątków bo każdy odcinek to osobna historia. Ta seria była bardzo wciągająca czyli fabuła każda odcinka jak i jego konstrukcja to po prostu coś doskonałego. W tym anime nic nie było nudne, a zrobić 26 bardzo ciekawych wątków to bez wątpienia musi być coś niesamowitego.

Anime opowiada o mushi czyli istotach, których większość ludzi nie widzi (duchowa forma) lecz mogą wpływać na realny świat. Jednak bardzo często ich wpływ jest szkodliwy dla ludzi więc łatwo się domyślić jak wiele tragedii może z tego powodu wyniknąć. Te mushi to często jak choroba, która niszczy ludzi na wiele sposobów.

Jednak w kilku odcinkach to tak naprawdę sami ludzie byli winni swojej śmierci i tragedii.

Szkoda, że nie dokończyli niektórych wątków o mushi gdyż zostawili je bez kontynuacji. To nie był dobry pomysł gdyż nie lubię jak wątki nie są zakończone.

Na przykład jak mogli nie pokazać co się dalej stanie z Tanyuu, a to wszystko takie ciekawe.

Bardzo chciałem zobaczyć te dziewczyny jeszcze raz jeśli ich historie się nie zakończyły lub zakończyły szczęśliwe (chociażby Io). Niestety nigdy tego nie robili.

Chwilami na samym końcu odcinka coś fajnego się wydarzyło i również nigdy nie było to dokończone. Choćby odcinek z Aya.

Anime często było dramatyczne i wzruszające. Mało rzeczy tak mnie poruszało jak w tym anime. Zwłaszcza, że prawie zawsze najsmutniejsze dramaty/tragedie przytrafiały się dziewczynom w tym anime. Prawdę mówiąc już od lat nie mam wątpliwości, że to jest najłatwiejszy sposób żeby wzruszyć widza. Bardzo mi się podobało jak dany odcinek kończył się szczęśliwie (a nie sposób się tego domyślić).

Przykładowo świetnie zrobili odcinek 5, a bardzo smutny był na przykład 13.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5288 - 5 odcinek

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5424 - 13 odcinek

Również bardzo mi się podobał i był wzruszający odcinek 6, 8, 14, 17, 20 i wiele innych.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5524  - 20 odcinek
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5456  - 17 odcinek
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5437 - 14 odcinek
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5343 - 8 odcinek
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=5291  - 6 odcinek

To były właśnie te najsmutniejsze choć to chyba nie wszystkie.

Zalety:

- bardzo wciągające i doskonale skonstruowane anime
- 26 wątków i wszystkie rewelacyjne
- bardzo ładne tła i kreska postaci (wyróżnia się od innych anime)
- melancholijny i dosyć przygnębiający klimat anime
- wiele odcinków było bardzo wzruszających

Wady:

- mogli zrobić niektóre wątki dłuższe niż 22 minuty
- szkoda, że nigdy nie powrócili do wydarzeń z innego odcinka
- częsty brak twarzy przy pokazywaniu postaci z większej odległości (nie wiem czy to specjalny zabieg czy nie chciało twórcom się ich rysować)

Ogólnie anime cudowne więc 10/10.

Można się wspaniale oderwać od prawie wszystkich innych anime gdyż w tym panował niepowtarzalny klimat.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2566 dnia: Lipiec 27, 2011, 09:59:48 pm »
Cytuj
Szkoda, że nikt na gildii nie oglądał tak świetnego anime jak Mushishi.
Ja oglądałem. I także uważam, że było bardzo dobre, przede wszystkim klimatyczno - fabularnie, bo kreska mnie nie zachwycała.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2567 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:17:59 pm »
Ja oglądałem. I także uważam, że było bardzo dobre, przede wszystkim klimatyczno - fabularnie, bo kreska mnie nie zachwycała.
Kreska się wyróżniała więc taka odmiana od 90 procent innych anime to coś fajnego jak dla mnie. A i ogólnie dziewczyny bardzo ładnie wyglądały (lubię takie oczy, buzie i ogólnie sylwetki o naturalnym wyglądzie). Na pewno ładniej niż w jakichś haremówkach, ecchi czy większości anime.

A oglądałeś to anime w wersji Blu-Ray ?


Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2568 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:53:06 pm »
Nie, to anime oglądałem dość dawno temu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2569 dnia: Lipiec 28, 2011, 06:56:33 pm »
Wczoraj obejrzałem film Akira. Po pierwsze dlatego, że dużo się o nim mówiło, a po drugie skoro jest nawet wersja Blu-Ray to wiadomo, że jakość będzie świetna. Anime powstało w 1988 roku.

Prawdę mówiąc jest duża różnica w stosunku do prawie wszystkich współczesnych anime. Film miał specyficzny klimat i ta przemoc była inaczej ukazana bo tak bezpośrednio i zwyczajnie.

Fabularnie anime mnie trochę zawiodło (szczególnie ostatnie kilkanaście minut) bo jednak nie przyłożyli się do tego aspektu.
Głównie postawili na widowiskowość i sceny akcji. Uważam, że nie potrzebnie uśmiercili taką postać jak
Spoiler: pokaż
Kaori.
Była całkiem ładna (jak na ten film) więc szkoda.

Animacja była bardzo dobra, a styl kreski całkiem fajny.

Jak dla mnie 8.5/10.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 08:19:51 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2570 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:05:58 pm »
Świat się kończy, skoro ty sięgasz po anime sprzed 2000 roku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2571 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:37:35 pm »
Co tam 2000, to są lata osiemdziesiąte...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2572 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:48:49 pm »
Taa, double combo.
Kuknąłem właśnie oba (20.5 i 21.5) speciale do Shiki. Mało co rusza mnie w anime, ale myślę że kolację mam na dziś z głowy.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2573 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:57:31 pm »
Co tam 2000, to są lata osiemdziesiąte...
Bez problemu można znaleźć świetne anime z tych lat.
Świat się kończy, skoro ty sięgasz po anime sprzed 2000 roku.
Tenchi, a jestem prawie pewien, że więcej widziałem starszych anime od ciebie.  : )
Poza tym bardzo mi się podoba ten zwyczaj wydawania na Blu-Ray nawet tak starych anime (choć głównie mowa o filmach).

Nigdy nie pisałem, że nie oglądam starszych anime, a widziałem ich całkiem sporo (poniżej 2000 roku).

Chociażby jako jeden przykład mogę wymienić Battle Angel Alita. Bardzo fajne anime mimo, że krótkie.

No i Kyuuketsuki Miyu OAV to jeszcze lata 80.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=172
Kuknąłem właśnie oba (20.5 i 21.5) speciale do Shiki. Mało co rusza mnie w anime, ale myślę że kolację mam na dziś z głowy.
Niedługo to obejrzę bo seria TV była rewelacyjna.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 08:01:02 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2574 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:58:20 pm »
Kuknąłem
OFFTOP
Tencz ty z Galicji co na pole wychodzi czy tak sobie przygarnąłeś ten regionalizm :P?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2575 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:04:08 pm »
Tenchi, a jestem prawie pewien, że więcej widziałem starszych anime od ciebie.  : )
Nigdy nie pisałem, że nie oglądam starszych anime, a widziałem ich całkiem sporo (poniżej 2000 roku).
Good, good.

OFFTOP
Tencz ty z Galicji co na pole wychodzi czy tak sobie przygarnąłeś ten regionalizm :P?
Hehe - tak sobie przygarnąłem. Czasem fajnie jest świadomie trochę zawieśniaczyć. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2576 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:17:02 pm »
Ostatnio obejrzałem Appleseed Ex Machina w wersji Blu-Ray. Spodziewałem się przeciętniaka, a anime okazało się świetne i lepsze wizualnie od poprzedniego filmu.

Było bardzo dobrze skonstruowane i ciekawe. Do tego 3D to trzeba się po prostu przyzwyczaić bo wiadomo, że pod tym względem bardzo się wyróżnia.

Appleseed Ex Machina to świetne anime akcji, a w dodatku ma bardzo dobre zakończenie. Tak właśnie powinno to wyglądać.
Bohaterowie są sympatyczni więc łatwo ich polubiłem.

Oceniam je 8.5/10.

Zalety:

- świetne i efektowne sceny akcji
- ładna grafika 3D i kreska postaci (szczególnie na tym przyjęciu główna bohaterka i Hitomi ślicznie wyglądały).
- całkiem ciekawa fabuła
- sympatyczni bohaterowie

Wady:

- trochę płytka fabuła i charaktery postaci, ale w takim anime mało to przeszkadzało

PS:

Powiem nawet, że bardziej mi się spodobało to 3D od większości 2D w anime (czyli nie licząc tych naprawdę ładnych).
Oczywiście to 3D w Advent Children było jeszcze lepsze wizualnie.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5080

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2577 dnia: Lipiec 28, 2011, 09:59:54 pm »
Cała seria    Muteki Kanban Musume jest nieźle śmiechowa ale ostatnie dwa odcinki z naprutą Miki były genialne. Spad z krzesła gwarantowany dla każdego kto obejrzy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2578 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:35:42 pm »
Taa, double combo.
Kuknąłem właśnie oba (20.5 i 21.5) speciale do Shiki. Mało co rusza mnie w anime, ale myślę że kolację mam na dziś z głowy.
Mówisz, że warto... cóż i tak nie mam nic nowego, to chyba dokończę Shiki i zobacze te speciale. Chyba, że to jakas luźna historia i nie trzeba widzieć serii TV.

Cała seria    Muteki Kanban Musume jest nieźle śmiechowa ale ostatnie dwa odcinki z naprutą Miki były genialne. Spad z krzesła gwarantowany dla każdego kto obejrzy.
No ba, cała seria jest rewelacyjna. Ale i tak mamuśka Miki przebija nawet naprutą Miki, ta i niech nikt mi nie mówi, że to słaba płeć.  :lol:
A zapomniałbym... 12 epków, ale uśmiech będzie stały

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 10:40:44 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2579 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:40:19 pm »
Cała seria    Muteki Kanban Musume jest nieźle śmiechowa ale ostatnie dwa odcinki z naprutą Miki były genialne. Spad z krzesła gwarantowany dla każdego kto obejrzy.
Ładna kreska, właśnie sprawdziłem. Do tego Okui Masami śpiewa opa, interesujące.
A ja dalej męczę Speed Graphera. Kolejne niby nic, ale całkiem fajnie się to ogląda. Przydałby się taki power jaki ma główny bohater, zwłaszcza healing. Chociaż gdybym mógł używać aparatu fotograficznego jako bazooki to też bym nie narzekał - ile spraw by to rozwiązało. O broń palną jednak ciężko, a aparat fotograficzny ma dziś byłe gówniana komórka.

Mówisz, że warto... cóż i tak nie mam nic nowego, to chyba dokończę Shiki i zobacze te speciale. Chyba, że to jakas luźna historia i nie trzeba widzieć serii TV.
Wręcz przeciwnie. Nawet polecam ci obejrzeć je w odpowiedniej kolejności (20.5 po 20 i 21.5 po 21) - nie bez powodu mają na końcu zapowiedzi pasujące do następujących po sobie odcinkach (czyli do 21 i 22), znakomicie wpisują się to co akurat działo się wtedy w serii. Nawet ci trochę zazdroszczę, bo ja musiałem sobie przypominać o co tam chodziło w danym momencie, a ty polecisz sobie with the flow na bieżąco.
Loli time is anytime and anytime is loli time.