Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2625 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:38:53 pm »
Shanę oglądałem do 7 odcinka i kiedy stwierdziłem iz jadą ostro po szablonach i nei wygląda na to aby miało się to zmienic to dałem sobie spokój bo nie miałem ochoty na następne Kaze no Stigma.
Kreska też mi nie przypadła gdyż była mocno średnia a tylko opakowana oczojebnymi efektami i kolorowymi filtrami, co osobiście uważam za biedną próbę oszukania widza iż widzi coś wysokiej jakości kiedy tak na prawdę słabość kreski maskowana jest kilkoma kliknięciami w programie After Effect.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2626 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:46:52 pm »
Owszem, jedynka była szablonowa. A w dwójce za to niespodziewane zwroty akcji co chwilę. I mówi ci to osoba, która anime z każdej półki ogląda od 15 lat i teoretycznie mało co powinno ją zaskoczyć. Zaś opakowanie zazwyczaj mało mnie obchodzi, liczą się emocje które niesie treść. Kreska przynajmniej nie była naturalistyczna.
No cóż, żeby posmakować maestrii drugiej serii musiałbyś przemęczyć prawie całą pierwszą. A na to raczej namawiać cię nie mam zamiaru.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2627 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:50:10 pm »
Owszem, jedynka była szablonowa. A w dwójce za to niespodziewane zwroty akcji co chwilę. I mówi ci to osoba, która anime z każdej półki ogląda od 15 lat i teoretycznie mało co powinno ją zaskoczyć. Zaś opakowanie zazwyczaj mało mnie obchodzi, liczą się emocje które niesie treść. Kreska przynajmniej nie była naturalistyczna.
No cóż, żeby posmakować maestrii drugiej serii musiałbyś przemęczyć prawie całą pierwszą. A na to raczej namawiać cię nie mam zamiaru.
Cóż może się zdecyduje gdyż nie takie serie przemęczyłem tylko dlatego iż miały trochę Tsundere w sobie, a niestety cierpię na chroniczny brak tsun bohaterek ostatnio.
Po za tym po twoich opisach wiem czego się spodziewać za to w anfanowskie gloryfikacje rzadko kiedy wierzę ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2628 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:58:38 pm »
Bardzo mi przyjemnie że masz do mnie zaufanie, tym bardziej że zazwyczaj staram się odcedzić swoje opinie z nadmiernej ilości osobistych doznań i preferencji, zaś gdy mi się to nie udaje to o tym fakcie uprzedzam.
Jeszcze tylko osiem odcinków. Najpierw człowiek się spieszy żeby jak najszybciej mieć z głowy, a potem żałuje że już się skończyło.
Cóż, po raz kolejny potwierdza się, że jednym z czynników maksymalnie wkręcających w serię, poza spójną i logiczną fabułą, są przemyślane, rozwijające się i przede wszystkim naturalnie po ludzku zachowujące się postacie. Człowiek zaczyna je lubić i automatycznie wkręca się coraz bardziej, niepokojąc o ich los. Właśnie zrozumiałem, że dokładnie tego zabrakło mi np. w Kurokami, gdzie postacie były płytkie jak kałuża, nierealistyczne i używano ich wyłącznie do dodatkowego dramatyzowania fabuły. Zaś w Shanie (drugiej) zachowują się naturalnie i zdają się naprawdę żyć i podejmować własne decyzje, przez co bardzo łatwo je polubić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 03:32:13 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2629 dnia: Sierpień 02, 2011, 03:48:12 pm »
To ja też przyłączę się do polecenia drugiej serii. Pierwsza jest taka se, ale druga to coś znacznie ciekawszego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2630 dnia: Sierpień 02, 2011, 04:00:56 pm »
Tylko żeby oglądanie drugiej serii miało sens, trzeba niestety pierwszą przemęczyć. Dla wielu osób to może być zapora nie do pokonania i wcale mnie to nie dziwi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2631 dnia: Sierpień 02, 2011, 04:27:46 pm »
to dałem sobie spokój bo nie miałem ochoty na następne Kaze no Stigma.
Najlepiej nie porównywać Kaze no Stigma do Shany. To pierwsze było znacznie gorsze.

Po za tym po twoich opisach wiem czego się spodziewać za to w anfanowskie gloryfikacje rzadko kiedy wierzę ;)
To podaj przykłady anime, które chwaliłem, a ciebie zawiodły ? Powinieneś wiedzieć, że mam duże oczekiwania od anime i nigdy byle co mi się nie spodoba. Zresztą często podkreślam jaki element w danym jest najważniejszy i najlepszy. Chociażby odnośnie Kurokami wyraźnie pisałem, że jak uwielbiasz walki to ci się spodoba.

Właśnie zrozumiałem, że dokładnie tego zabrakło mi np. w Kurokami, gdzie postacie były płytkie jak kałuża, nierealistyczne i używano ich wyłącznie do dodatkowego dramatyzowania fabuły.
W Kurokami była wielokrotnie wyższej jakości animacja, a fabuła również całkiem dobra. Co do charakterów postaci to może świetnie pod tym względem nie było, ale na pewno nie tak źle jak napisałeś.

To ja też przyłączę się do polecenia drugiej serii. Pierwsza jest taka se, ale druga to coś znacznie ciekawszego.
To my jesteśmy jakimiś wyjątkami. Dla większości osób znacznie bardzo spodobała się I seria Shany.  :)
Co widać po ocenach. Właśnie większość fanów Shany narzekało na małą ilość walk w II sezonie i ten nudny romans.

Tylko żeby oglądanie drugiej serii miało sens, trzeba niestety pierwszą przemęczyć. Dla wielu osób to może być zapora nie do pokonania i wcale mnie to nie dziwi.
Mimo tego, że lepiej oglądało mi się II sezon to na pewno nie można powiedzieć, że I sezon to słabizna. Był gorszy, ale bez przesady.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 04:43:57 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2632 dnia: Sierpień 02, 2011, 04:48:53 pm »
Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje po serii. Jakbym chciał sobie walki dla walk oglądać, to bym włączył jakiś boks na Eurosporcie. Mnie same walki nigdy nie będą w stanie utrzymać przy monitorze. Za to gdy będą dodatkiem do przemyślanych postaci, biorących udział w rozsądnie zaplanowanej dramie i romansie - to jak najbardziej. Ale jednak najciekawszy jest zawsze człowiek, to jak sobie daję radę w sytuacjach stresowych, jak się rozwija i nabiera życiowego doświadczenia. Przez interakcję z innymi, a nie pokonywanie kolejnych wrogów z energią powiększaną o następne miejsce po przecinku. I patrząc z tej perspektywy, pierwszy sezon przy drugim naprawdę wypada bardzo biednie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 04:52:34 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2633 dnia: Sierpień 02, 2011, 04:57:51 pm »
Mnie same walki nigdy nie będą w stanie utrzymać przy monitorze. Za to gdy będą dodatkiem do przemyślanych postaci, biorących udział w rozsądnie zaplanowanej dramie i romansie - to jak najbardziej. Ale jednak najciekawszy jest zawsze człowiek, to jak sobie daję radę w sytuacjach stresowych, jak się rozwija i nabiera życiowego doświadczenia. Przez interakcję z innymi, a nie pokonywanie kolejnych wrogów z energią powiększaną o następne miejsce po przecinku. I patrząc z tej perspektywy, pierwszy sezon przy drugim naprawdę wypada bardzo biednie.
Oczywiste jest, że walki są dodatkiem do fabuły i najlepiej jak postacie będą ciekawe i fajne.

Tylko, że nawet płytsze postacie i fabułę można przeboleć jeśli strona wizualna będzie wysokiej jakości no i muzyczna również jest istotna. Właśnie w Kurokami za animację/grafikę oceniam 9/10 i za muzykę 9/10. Pozostałe elementy już gorsze, a szczególnie charaktery postaci dosyć płytkie.

Dlatego Tenchi mimo tego, że lubię długie walki w anime to muszą po prostu mi się podobać zarówno swoją konstrukcją czyli wykonaniem jak i jakością wizualną, muzyczną, a takich anime jest bardzo mało.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2634 dnia: Sierpień 02, 2011, 05:15:31 pm »
Wielokrotnie zdarza mi się przeboleć słabe postacie i fabułę, bo podoba mi się np. sama kreska i oglądam dalej rozmaite średniaki. Ale niestety nigdy nie będzie to seria wyłącznie z walkami, bo te mnie zbytnio nie interesują. Takiej serii od której odpycha mnie jakiś nielubiany czynnik niestety nie uratuje nawet śliczna kreska. Nigdy już nie wrócę do np. takiego Ikkitousena. Niby fanserwis cacy, kreska ładna, w panienkach można przebierać, ale główną ideą serii są walki właśnie. Czynnik ludzki zepchnięto na plan drugi, a może nawet i trzeci, przez co nie mam się na czym zaczepić i ta seria mnie nudzi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2635 dnia: Sierpień 02, 2011, 05:23:13 pm »
Takiej serii od której odpycha mnie jakiś nielubiany czynnik niestety nie uratuje nawet śliczna kreska.
No czyli ty tak masz z walkami, a ja z denerwującymi postaciami. Nawet jeśli anime wygląda świetnie, ma bardzo dobre walki, ale bohaterowie mnie ciągle bardzo irytują swoim zachowaniem (chociażby bicie i przezywanie bez powodu czy inne głupie tsundere) to nic już tego anime nie uratuje. Poza tym nienawidzę postaci, które pozwalają się źle traktować innym (ale o tym już pisałem setki razy). Świetny przykład to Gosick. No i również bardzo nie lubię większości anime gdzie są parodie innych anime.
Nigdy już nie wrócę do np. takiego Ikkitousena. Niby fanserwis cacy, kreska ładna, w panienkach można przebierać, ale główną ideą serii są walki właśnie.
Ikkitousen to tylko I i II sezon był dobry, a nawet bardzo dobry. III i IV to średniaki.

A w Ikkitousen chodzi głównie o fanserwis+akcja. Jednak fabularnie I i II sezon również był w miarę OK.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2636 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:14:04 pm »
Koniec Shany II. Nastała cisza i pustka. Nie wierzę że tym czterem OVA uda się zagłuszyć ciszę i wypełnić pustkę, a nawet jeśli to na krótko. I w co ja się teraz wczuwał? Taką serię zdarza mi się znaleźć raz na rok albo i rzadziej. :(
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2637 dnia: Sierpień 04, 2011, 01:34:39 am »
No i właśnie skończyłem oglądać Shiki, czyli 22 odcinki za mną plus 2 dodatkowe.
Spoiler: pokaż
Jakby to powiedzieć, horror może i jest, choć mnie nie przeraził, może dlatego że to mimo wszystko animacja, w sumie Hellsing tez o wampirach i nawet bardziej krwawy się wydaje i tez mnie nie przeraził.
Ale... i tu jest to "ale" jako film (właściwie anime :razz: ) psychologiczny traktujący przede wszystkim o ludzkiej psychice wystawionej na silne bodźce jest jednym z najlepszych jakie widziałem.
Np. to jak ludzie zachowywali się w obliczu ugryzionego, albo jak zabijali rodziny przykład kapłana, tylko dlatego iz ponoć ukrywała wampiry. Jak ludzie przywykli do zabijania, że nawet zaczęli śpiewać i działać odruchowo jakby to był zwykły dzień w pracy. To jest nie do opisania.
Ba to daje do zastanowienia się nad tym co sam bym zrobił w obliczu czegoś takiego, jak się zachować w obliczu znajomych, rodziny... w sumie od połowy serii to pytanie mi się pojawiło w głowie i pewne konkluzje do jakich doszedłem mogłyby przerazić, ale raczej wybrałbym przetrwanie.

Takie momenty jak doktor "kroił" własna żonę, czy też zachowanie Kaori w sumie to był obłęd, same wampiry też pokazano z silnymi emocjami, były dość mocnymi fragmentami, choć mnie mocno nie ruszyły. Bardziej może zabijanie, a raczej bestialski sposób zabijania wampirów, pokazujący że ludzie nie różnią się od potworów.
Mimo wszystko byłbym za tym aby zabić je szybko, raz że jednak tez odczuwały ból, dwa że bezpieczniej.

Jedno mi tylko lekko nie pasowało, ale w sumie łączyło się nieźle w historie i dało się przełknąć, te wilkołaki, czy tam wampiry chodzące za dnia. Trochę psuły klimat, ale nie jakoś zauważalnie.


Tak jak z początku uważałem tytuł za nudny, tak teraz uznaje, że jako psychologiczny zajmuje czołówkę na mojej liście. Kawał naprawdę dobrej roboty... jedynie końcówka wydaje mi się taka jakby trochę za szybko urwana.

Jak ktoś lubi takie tematy i psychologiczne podejście, to naprawdę polecam. Zwłaszcza iż wampiry pokazane są tu wg. starych wierzeń słowiańskich, nie jak Hellsing, czy tego typu produkcje, a same wampiry nie posiadają jakiś super-uber mocy.

No a teraz idę... nie, nie spać, ale polować na "przebudzonych".  :badgrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2638 dnia: Sierpień 04, 2011, 02:19:25 am »
Ja bym powiedział, że to anime mogło przestraszyć w kilku scenach oczywiście jeśli to lubisz (bo jak sobie wmawiasz, że tylko anime itp to się nie przestraszysz) bo ja dla przykładu tak oglądam (np gaszę światło i w nocy) żeby to właśnie było straszne.

Jednak oprócz tego Shiki to było anime głównie takie dołujące i smutne, a poza tym bardzo brutalne i nawet jakby sadystyczne. Chociażby odnośnie
Spoiler: pokaż
Megumi na końcu anime. Jak mogli w ogóle tak okrutnie ją potraktować. Ledwo to mogłem oglądać, co się zdarza bardzo rzadko w anime.


A taka jest fajna i ma sympatyczne cechy charakteru jak "arrogant, childish, selfish, yandere".

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=15638

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2639 dnia: Sierpień 04, 2011, 02:42:10 pm »
Szczerze to nawet filmy fabularne średnio mnie straszą, amerykańskie czasem rozśmieszają. A anime, choćbym się bardzo nastawiał na realizm, to nadal gdzieś będę wiedział że to animacja. Jakoś nie mogę tego przeskoczyć.
A shiki oglądałem tylko w nocy przy zgaszonym świetle, że słuchawkami na uszach (bo moje głośniki to zabytki z lat '90-tych).
Spoiler: pokaż
I jak najbardziej nastawiałem się na klimat, ale jak pisałem bardziej uderzyło mnie to psychologicznie, niż sadystycznie. A czy to smutne anime, w pewnym sensie tak, bo widzimy walkę wampirów o przetrwanie, znalezienie własnego miejsca, a później strach przed obławą, śmiercią.
Choć Megumi nie uważam za sympatyczną, bo "samolubna, arogancka, dziecinna", to raczej nie są cechy sympatyczne, ale jako postać na pewno była ciekawa, a najlepsze, że pozostała taka do końca a nie zmieniła się w połowie jak to dość często bywa w animcach. Nawet życzyłbym jej lepszego końca niż to co ja spotkało.


A jeszcze jedno, może mi się wydaje, ale miałem wrażenie, że im bliżej końca, tym Megumi miała większy biust, czyżby tam zasysała krew?  :eek:

Znalazłem coś takiego:
Shiki (TV) Cosplay
Megumi nawet fajna, Sunako trochę inna. :D
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 03:47:31 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything