trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2670 dnia: Sierpień 19, 2011, 01:50:46 pm »
Michaelius, wygląda na to że muszę zwrócić ci honor. Pierwsza sprawa: skoro anfan pisze o białych pasach, to znaczy że faktycznie były - ja już do nich po prostu nie dotrwałem (wyłączyłem po 5 minutach). Sprawa druga: co do czwartego odcinka, ja oglądałem suba Underwatera. Oni chyba posłużyli się wersją telewizyjną. Wygląda tak:



Sprawdziłem wersję od Crunchy i Horriblesów, czyli ripa z NicoNico. Wygląda tak:



Zatem jak widzisz, obaj w pewnym sensie mieliśmy rację: ja mówiąc że jest cenzura, i ty mówiąc że w wersji od Crunchy nie. Nie ma różnych wersji streamów, po prostu do pewnego momentu były one niecenzurowane. No ale co nam z tego, skoro szósty już nawet i od NicoNico jest pocięty jak diabli. Wygląda na to że teraz to już będzie standardowa praktyka. A ja tak oglądać nie zamierzam i popieram tutaj z całą mocą anfana: w tym przypadku najlepiej zaczekać na ripy. Nie wiem jak to zrobię, ale na ten obecny cenzurowany syf po prostu szkoda czasu. Jak napisał anfan, w tej serii krew i gore to esencja, oglądanie bez tego można porównać do jedzenia słodyczy które w smaku nie są ani trochę słodkie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 02:00:30 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2671 dnia: Sierpień 19, 2011, 02:00:32 pm »
Zamieszczę tutaj te kadry z 6 odcinka. Było ich znacznie więcej oczywiście.

Chyba jednak przestanę oglądać to anime i poczekam na wersję BD gdyż jak obejrzę całość to już nie będę chciał ponownie. To anime jest znacznie brutalniejsze od Blood+. Przynajmniej pod tym względem jest lepsze. No i ta Saya w Blood-C ładnie wygląda bez okularów choć szkoda, że tylko przez chwilę.

 
     

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2672 dnia: Sierpień 19, 2011, 02:07:00 pm »
Sprawdziłem też wersję od Doki. To samo co Underwater, rip z TV. Klamka zapadła, jedna seria do oglądania mniej.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2673 dnia: Sierpień 19, 2011, 04:37:21 pm »
Gdzie się podziały, stare dobre czasy, że niezaleznie od wersji czy to TV, czy VHS, czy tam płytka, nie było cenzury...czy ja już tak starym dinozaurem jestem?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2674 dnia: Sierpień 19, 2011, 04:49:54 pm »
W sumie ta mania na cenzurę zaczęła się na dobre jakieś 5 lat temu. Pierwszym tytułem w którym się z nią zetknąłem był Kodomo no Jikan. O ile zastanawiało mnie co plansze z pedałującą Kokonoe albo Pedo Bearem jarającym szluga robią na ekranie, tak przez myśl mi nawet nie przeszło że to może być cenzura. Po prostu się tego po Japończykach nie spodziewałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2675 dnia: Sierpień 19, 2011, 08:52:00 pm »
To ja chyba miałem wersje nieocenzurowaną, bo nie pamiętam bym w Ko(n)domie* miał jakieś miśki, świecące pola czy cokolwiek innego. Ale faktycznie, wtedy to były pierwsze przejawy i bardziej zakładałem iż to dali do takich produkcji by móc je puścić za granicę, a nie że to się przerodzi w ogólnojapońskoświatowa koncepcje.
Jak tak pomyślę, to za niedługo w ogóle będzie w TV emitowany wyłącznie biały ekran z przerwami na reklamy.
Najlepiej jakby na TV puszczali wersje "niepełną" a nie na siłę cenzurowali, a na DVD/BD wersję reżyserską poszerzoną o te "brakujące" sceny. Z tym tylko jak się zastanowić, to są to dodatkowe koszta i znów odzywa się komercha, bo przecież trzeba kasę trzepać na naiwnych fanach.

Z jednej strony cieszę się że w Polsce nie ma tak dużo anime, bo omija nas ta komercha i przynajmniej ja, tak tego nie widzę. Z drugiej, trochę żal, bo ciągle większość społeczeństwa patrzy na MiA jak na "bajki" dla dzieci i to pełne przemocy i seksu.

*sorki nie mogłem się powstrzymać. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2676 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:05:46 pm »
To by były cholerne koszta, bo przecież trzeba by było mocno ingerować w wersję pociętą, tak żeby fabuła pozbawiona całych scen nadal trzymała się kupy.
A "Kondoma" potem wypalałem jeszcze raz, gdy już się pokapowałem co i jak.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2677 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:07:18 pm »
Ja oglądałem Kodomo no Jikan od razu w wersji DVD tyle, że polskie napisy były do wersji z cenzurą. Na szczęście od jakiegoś czasu jest wersja dvd z polskimi napisami.

A wiadomo, że to anime jest oryginalne. Nie ma innego tak fajnego loliconu. To znaczy aż w takim stopniu ecchi.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2678 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:14:46 pm »
Sprawdziłem też wersję od Doki. To samo co Underwater, rip z TV. Klamka zapadła, jedna seria do oglądania mniej.
x2

Szkoda bo absolutnie się nie spodziewałem, że akurat ta seria może być w jakikolwiek sposób cenzurowana. Nie oglądałem X TV ale znając mangę to w obecnych czasach też by pewnie nie przeszedł bez pochlastania.

Na szczęście wychodzi normalna wersja Manyuu Hikenchou więc zabieram się do oglądania 4 odcinka.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2679 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:55:46 pm »
A ja ostanio ogladałem Break Blade- ciekawe OVAy ale po zakończeniu widać że historia wcale sie nie zakończyła i być może będzie więcej. Kreska przypadła mi mocno do gustu a szacunek wzbudziło pokazanie zmienności ludzkiej natury czyli to jacy byli dla wroga i swoich.

No i do tego widziałem już 8odc. Hellsing Ultimate i trzeba mi chyba przyznać że po raz kolejny stwierdzam ze odwalono kawał dobrej roboty. Czekam na kolejny krwisty odcinek. A i Alucard po przemianie wygladał extra. xD

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2680 dnia: Sierpień 20, 2011, 01:02:12 am »
Frey, polecam zatem z czystym sumieniem mangową wersję Break Blade, jest to co w animcu, a nawet więcej. No i Narvi jest przefajna. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2681 dnia: Sierpień 20, 2011, 01:05:25 am »
Muszę obejrzeć te filmy skoro już są wszystkie.

Jak widzę to jest 6 filmów po 50 minut.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2682 dnia: Sierpień 20, 2011, 11:47:26 am »
Wznowiłem Steins Gate od  dwunastego odcinka i doznałem lekkiego szoku. Nie spodziewałem sie, że tak okrótnie potraktują bohaterów. Doktorek wyrasta na tragiczną postać w wielkim stylu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2683 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:15:50 pm »
Powolutku sobie lecę z serialowym Yamato. Jak na 30-letnią animacja wcale nie jest taka zła, zwłaszcza po naprawdę dobrym remasterze. Fabuła jest prosta i typowa dla podobnych space oper, ale trzeba pamiętać, że wszystkie takie animu typu Macross i pierwszy Gundam zrzynały właśnie z Yamato.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2684 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:09:50 am »
Nadgryzłem Hatsukoi Limited, na razie 3 odcinki ale już teraz nie widzę zbytnich powodów do kontynuowania serii. Jest wtórna, bez ciekawych wybijających się bohaterów i ogólnie dosyć nudna w oglądaniu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.