Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2730 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:46:13 am »
Steins Gate się skończył... było
Spoiler: pokaż
troszeczkę naciągane: dużo fuksa zaliczył doktorek że po prostu to on nie zginął od pchnięcia nożem
ale i tak poczułem się na końcu rozklejony, chlip chlip
IMHO nie spieprzyli serii choć mogli to zrobić na prawdę łatwo, fabuła trzyma się kupy, nie było tam głupich przypadków które by okręciły ją o 180 stopni i wszytko tworzyło logiczną całość... nic więcej od tej serii nie chciałem :)

Co ja dobrego narobiłem. Zacząłem oglądać Gintamę, za mną ledwie 100 pierwszych odcinków, czyli połowa, a zajęło mi to chyba z miesiąc. Tyle dobre serii mnie mija, tyle dram, szkolnych figli. Ale nie odpuszczę dopóki krzyżyka przy serii sobie nie postawię. Uhuhuhuh
Widzisz a ja po tych rozmowach o My Little Pony obejrzałem już 3 epki i mam ochote na więcej, zamiast oglądać chyba z 20 zaległych animców,
Nienawidzę was ;(

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2731 dnia: Wrzesień 14, 2011, 02:12:10 pm »
Co ja dobrego narobiłem. Zacząłem oglądać Gintamę, za mną ledwie 100 pierwszych odcinków, czyli połowa, a zajęło mi to chyba z miesiąc. Tyle dobre serii mnie mija, tyle dram, szkolnych figli. Ale nie odpuszczę dopóki krzyżyka przy serii sobie nie postawię. Uhuhuhuh
Dlatego ja oglądam po 20epów, tzn 20 odcinków jakieś anime i znowu 20.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2732 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:50:12 am »
W końcu udało mi się oderwać od tych przebrzydłych gier komputerowych i znowu zaczołem marnować czas oglądając animce.
Właśnie skończyłem pierwszy sezon Queen's Blade i niestety muszę powiedzieć że twórcy trochę spartaczyli sprawę. Serię tę opowiadającą o cycatych wojowniczkach, naparzających się z byle bzdurnego powodu, oglądało się mi całkiem dobrze, bo oglądanie takich totalnych głupot potrafi mnie rozśmieszyć i rozbawić. Niestety ktoś miał za dużo ambicji i miejscami autorzy próbują wpleść między te wielgachne piersi jakieś poważniejsze wątki, co jest totalnym bezsensem. Ostatnią rzeczą jaką widz oczekuje oglądając dwie półnagie dziewoje, naparząjące się wielkimi mieczami, jest retrospekcja przedstawiająca ich dzieciństwo i przemyślenia na temat "którą ojciec kochał bardziej". Dramat. Na dodatek zakończenie też było cienkie i bez przytupu.

Obejrzałem również dwa odcinki Seitokai Yakuindomo. Graficznie mi przypomina Special A, a koncepcyjnie troszkę The Melancholy of Haruhi Suzumiya (normalny uczeń wśród bandy oryginałów [w tym przypadku w większości zboczonych]). Póki co anime jest mocno "takie se". Zobaczę się co będzie dalej, ale dopiero jak skończę...
Ouran High School Host Club. Jestem obecnie gdzieś w połowie serii i bardzo przyjemnie mi się kolejne epy ogląda, choć miałem pewne obawie względem tego tytułu (myślałem, że będzie zbyt "różowe" i shoujo jak dla mnie, ale jest ok).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2733 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:31:11 pm »
Właśnie skończyłem pierwszy sezon Queen's Blade i niestety muszę powiedzieć że twórcy trochę spartaczyli sprawę. Serię tę opowiadającą o cycatych wojowniczkach, naparzających się z byle bzdurnego powodu, oglądało się mi całkiem dobrze, bo oglądanie takich totalnych głupot potrafi mnie rozśmieszyć i rozbawić. Niestety ktoś miał za dużo ambicji i miejscami autorzy próbują wpleść między te wielgachne piersi jakieś poważniejsze wątki, co jest totalnym bezsensem. Ostatnią rzeczą jaką widz oczekuje oglądając dwie półnagie dziewoje, naparząjące się wielkimi mieczami, jest retrospekcja przedstawiająca ich dzieciństwo i przemyślenia na temat "którą ojciec kochał bardziej". Dramat. Na dodatek zakończenie też było cienkie i bez przytupu.
Wiesz Lord Kupa mnie zawsze dziwiło i śmieszyło wśród niektórych fanów jak uważali za wadę jeśli do anime ecchi/fanserwis/komedia twórcy dodawali fabułę i poważniejsze wątki. Uważam takie pisanie za co najmniej bzdurne.  Ciężko jest pojąć niektórym, że takie coś jest najlepsze czyli, że właśnie luźne anime w pewnym momencie zmienia klimat i robi się poważne.

To podobnie jak z Sekirei. Jakby to anime było zwykłą komedią ecchi to wiele by straciło, a że dodają całkiem fajną fabułę i poważniejsze sceny od razu lepiej się ogląda.

Obejrzałem również dwa odcinki Seitokai Yakuindomo. Graficznie mi przypomina Special A
Jednak było wyraźnie lepsze graficznie niż Special A, które sięgało bruku jeśli chodzi o stronę wizualną.
Póki co anime jest mocno "takie se". Zobaczę się co będzie dalej, ale dopiero jak skończę...
Anime było (jak na parodię) wyjątkowo dobre. Wiele z tych tekstów było bardzo zboczonych. Całe szczęście, że oglądałem to anime dopiero w wersji Blu-Ray czyli bez cenzury choć i tak część tekstów była ocenzurowana. To dosyć idiotyczne bo na BD nie powinno być w ogóle cenzury słownej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2011, 12:34:21 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2734 dnia: Wrzesień 16, 2011, 05:21:42 pm »
Właśnie skończyłem pierwszy sezon Queen's Blade i niestety muszę powiedzieć że twórcy trochę spartaczyli sprawę. Serię tę opowiadającą o cycatych wojowniczkach, naparzających się z byle bzdurnego powodu, oglądało się mi całkiem dobrze, bo oglądanie takich totalnych głupot potrafi mnie rozśmieszyć i rozbawić. Niestety ktoś miał za dużo ambicji i miejscami autorzy próbują wpleść między te wielgachne piersi jakieś poważniejsze wątki, co jest totalnym bezsensem. Ostatnią rzeczą jaką widz oczekuje oglądając dwie półnagie dziewoje, naparząjące się wielkimi mieczami, jest retrospekcja przedstawiająca ich dzieciństwo i przemyślenia na temat "którą ojciec kochał bardziej". Dramat. Na dodatek zakończenie też było cienkie i bez przytupu.
Trochę gorzej to wypadło w drugim sezonie. Bo jednak moim zdaniem w pierwszym ta "głębia fabularna" była na poziomie do zaakceptowania prze ze mnie i dodatkowo było sporo elementów autoparodii i kilka fajnych mrugnięć oka od autorów. A niestety w drugim sezonie zabrakło właśnie tych elementów i seria zrobiła się już trochę mniej strawna dla co delikatniejszych żołądków. Ale i tak podtrzymuję swoją opinię, że w swojej kategorii to jest dobry i solidny animek a mnie osobiście bardzo się podobał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2735 dnia: Wrzesień 16, 2011, 05:32:26 pm »
to jest dobry i solidny animek a mnie osobiście bardzo się podobał.
To nie jest żaden animek, ale anime. Nie ma również takich bzdurnych określeń jak "animu, animców" gdyż jest tylko anime.

Co do II sezonu to jest podobny jak I, a nie gorszy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2736 dnia: Wrzesień 17, 2011, 03:12:15 pm »
Skończyłem oglądać Steins;Gate. To powinno skończyć się
Spoiler: pokaż
na 22 epku, albo w inny podobny sposób.

Niemniej seria zasługuje na 9.5/10 - jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2737 dnia: Wrzesień 17, 2011, 03:50:02 pm »
Nie wiem czy teraz to warto oglądać bo już kilka odcinków jest na BD. Chyba obejrzę Freezing bo jest już na BD.

Ogólnie nie mam zamiaru oglądać jakichś wybrakowanych wersji TV.


Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2738 dnia: Wrzesień 17, 2011, 07:00:39 pm »
Nie wszystko jest wybrakowane w TV ;0

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2739 dnia: Wrzesień 17, 2011, 07:19:22 pm »
Nie wszystko jest wybrakowane w TV ;0
No może nie, ale ja już wychodzę z założenia, że lepiej poczekać kilka miesięcy na wersję BD, a w międzyczasie obejrzeć anime, które już wydano w całości na BD.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2740 dnia: Wrzesień 17, 2011, 11:36:04 pm »
Suzumiya Haruhi no Shoushitsu za mną. Kawał dobrego filmu. Liczyłem po cichu na coś rewelacyjnego, ale tylko trochę się zawiodłem. Po tym naprawdę polubiłem Yuki - jej uśmiech był bezcenny : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2741 dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:01:04 am »
Suzumiya Haruhi no Shoushitsu za mną. Kawał dobrego filmu. Liczyłem po cichu na coś rewelacyjnego, ale tylko trochę się zawiodłem. Po tym naprawdę polubiłem Yuki - jej uśmiech był bezcenny : )
Już chyba o tym pisałem, ale lepsze niż II sezon choć mniej mi się podobał od I sezonu. Film bardzo długi, ale mogli trochę więcej dynamicznych scen zrobić.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2742 dnia: Wrzesień 18, 2011, 07:41:31 am »
Po tych wszystkich amv'kach postanowiłem dać szansę dla kilku anime. Na pierwszy ogień poszedł K-ON. Ostatnio odpadłem gdzieś w połowie po dwóch epkach. Jak na razie jest śmiesznie (trzeci epek), a jak będzie nudnie to przewiniemy : P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 08:18:56 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2743 dnia: Wrzesień 18, 2011, 11:20:51 am »
Po tych wszystkich amv'kach postanowiłem dać szansę dla kilku anime. Na pierwszy ogień poszedł K-ON. Ostatnio odpadłem gdzieś w połowie po dwóch epkach. Jak na razie jest śmiesznie (trzeci epek), a jak będzie nudnie to przewiniemy : P
Nie dawaj szans anime, których nie lubisz z definicji (nie rozumiesz humoru itp). Jeśli piszesz o I sezonie to żaden odcinek nie był nudny bo jeśli chodzi o II sezon to 4-5 odcinków niestety uważam za nudniejsze.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2744 dnia: Wrzesień 18, 2011, 03:00:32 pm »
Po tych wszystkich amv'kach postanowiłem dać szansę dla kilku anime. Na pierwszy ogień poszedł K-ON. Ostatnio odpadłem gdzieś w połowie po dwóch epkach. Jak na razie jest śmiesznie (trzeci epek), a jak będzie nudnie to przewiniemy : P
Obie serie szczytową formę osiągają tak mniej więcej w połowie na kilka odcinków, potem niestety znowu jest tendencja spadkowa.
Loli time is anytime and anytime is loli time.