Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2790 dnia: Wrzesień 23, 2011, 09:25:21 am »
Ale dalej chyba wracają do klimatu z pierwszej serii.

No właśnie nie jest. Z komedii o perypetiach początkującego zespołu zrobiło się miejscami mdłe slice of life z elementami komediowymi. Obecnie jestem na epku #18. Kilka epków rzeczywiście było bardzo fajnych, ale większość dla mnie była nieciekawa. Mam wrażenie, że druga seria była robiona pod otaku, bo skupiali się na poszczególnych postaciach i ich życiu - bazując na wzbudzonym przez pierwszy sezon hypie. Mnie to nie podchodzi. A o muzyce jest jak na lekarstwo.

Ogólnie to jestem zawiedziony.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2791 dnia: Wrzesień 23, 2011, 12:30:27 pm »
Ja ogólnie K-ON uważam za jedną z większych porażek Kyo-Ani. O ile pierwszy sezon był zwykłym średniakiem i nawet można sobie było obejrzeć to przy 2jce odpadłem.
Zwykły franchise robiony pod publiczkę jak dla mnie taki Animcowy odpowiednik Modern Warfare.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2792 dnia: Wrzesień 23, 2011, 01:32:00 pm »
Ja ogólnie K-ON uważam za jedną z większych porażek Kyo-Ani. O ile pierwszy sezon był zwykłym średniakiem i nawet można sobie było obejrzeć to przy 2jce odpadłem.
Zwykły franchise robiony pod publiczkę jak dla mnie taki Animcowy odpowiednik Modern Warfare.
Najlepsze anime dla ciebie jest największą porażką.  :-? Brak mi słów.

O ile I sezon był doskonały to II jest jedynie bardzo dobry czyli 9/10 zamiast 10/10.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2793 dnia: Wrzesień 23, 2011, 02:15:17 pm »
Clannad już znacznie mniej mi się podobało ponieważ zwykła szkolna haremówka (z magią), a później jakiś śmieszny związek (i ta zmyłka na końcu) to nie to co lubię.
No nie wiem. Motyw w drugiej serii clannada jest ciekawy i nie co dzienny.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2794 dnia: Wrzesień 23, 2011, 02:22:29 pm »
No nie wiem. Motyw w drugiej serii clannada jest ciekawy i nie co dzienny.
Mi w Clannadzie głównie postaci (ich charaktery, zachowania) nie pasowały. Jednym słowem większości nie polubiłem. Na inne rzeczy można przymknąć oko (nawet jeśli ci się niezbyt podobają), ale jak postaci się nie polubi to wiadomo...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2795 dnia: Wrzesień 23, 2011, 07:58:23 pm »
No, przemęczyłem K-ON!!
Mdłe i bez polotu. Totalnie pod otaku napalonych na dziewczyny po pierwszej serii. Jakby pierwsza seria taka była to pies z kulawą nogą by się nią nie zainteresował.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2796 dnia: Wrzesień 23, 2011, 09:17:47 pm »
No, przemęczyłem K-ON!!
Mdłe i bez polotu. Totalnie pod otaku napalonych na dziewczyny po pierwszej serii. Jakby pierwsza seria taka była to pies z kulawą nogą by się nią nie zainteresował.
W tym problem że by się pewnie zainteresował bo to Moe fest był... tak jak Kyo Ani ma niewiele produkcji na koncie (w porównaniu do innych studiów) i właściwie każde które widziałem uważam za godne uwagi to K ON jak dla mnie to po prostu był sposób na wyciągnięcie kasy... cóż kazdy musi jakoś zarabiać.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2797 dnia: Wrzesień 23, 2011, 09:32:44 pm »
W tym problem że by się pewnie zainteresował bo to Moe fest był... tak jak Kyo Ani ma niewiele produkcji na koncie (w porównaniu do innych studiów) i właściwie każde które widziałem uważam za godne uwagi to K ON jak dla mnie to po prostu był sposób na wyciągnięcie kasy... cóż kazdy musi jakoś zarabiać.
Wyspa jakby oglądać K-On i traktować je jako dosyć  realistyczne anime o szkolnym zespole muzyki rozrywkowej z moe to niewiele można mu zarzucić.

Wilczek oczekiwał szalonej komedii i bardzo śmiesznych scen w każdym odcinku więc się przeliczył. W I sezonie stawiali mocno na zabawne scenki z moe (choćby z Mio), a w II sezonie stonowali takie sceny. Anime stało się bardziej życiowe lecz zarazem spokojniejsze. A czy nudne ? Jak pisałem niektóre odcinki były nudne.

PS:

Manga idzie dalej i chciałbym zobaczyć co te dziewczęta będą robić po szkole średniej. Jednak wcześniej film kinowy. W 27 odcinku pokazali co będzie w filmie. Mam nadzieję, że będzie świetny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 09:36:44 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2798 dnia: Wrzesień 23, 2011, 10:06:59 pm »
No nie wiem. Motyw w drugiej serii clannada jest ciekawy i nie co dzienny.

Fakt ciekawy patent na pokazanie tego co sie dzieje po momencie w którym zazwyczaj opowiesc konczy sie napisem "a potem zyli dlugo i szczesliwie" choc wykonanie bylo dosc srednie i gdzies od polowy mocno przynudzalo.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2799 dnia: Wrzesień 24, 2011, 05:24:55 pm »
My tu gadu gadu, a tymczasem CERN robi swoje... Okabe, ratuj!
http://next.gazeta.pl/next/1,114662,10339678,Przekroczono_predkosc_swiatla.html


Kategoria: Ciekawostka, świat 2D a 3D
Podkategoria: podróże w czasie
Dotyczy anime/mangi: Steins Gate
Konkretny odcinek/rodział: brak
Powiązanie (dla tych co oglądali): oczywiste
Zawartość My Little Pony: niestety zerowa


Mam nadzieję że tym razem było już wszystko dobrze, szanowny panie moderatorze?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2800 dnia: Wrzesień 24, 2011, 05:30:12 pm »
Dziwna sprawa, wydawało mi się że już tego posta widziałem, aczkolwiek nie do końca w takiej postaci. Sprawdziłem i... Kurde, co jest grane? Śniło mi się że on tu był czy jak?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2801 dnia: Wrzesień 24, 2011, 05:31:52 pm »
Hehehe. Kurde, jak o tym usłyszałem, to mi się nie skojarzyło. Shame on me : P

To kto chce ze mną powstrzymać SERN? Tzn. CERN? : D

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2802 dnia: Wrzesień 24, 2011, 05:53:21 pm »
Dziwna sprawa, wydawało mi się że już tego posta widziałem, aczkolwiek nie do końca w takiej postaci. Sprawdziłem i... Kurde, co jest grane? Śniło mi się że on tu był czy jak?
Był ale się zmył. Został odstrzelony przez moderatora jako ewidentnie offtopiczny. Na podjęte z mojej strony próby wyjaśnień usłyszałem że wszystko to była i tak moja wina, bo nie napisałem do czego się nius odnosił. Teraz pamiętaj Tenczu, zawsze musisz podawać takie dokładne dane jak ja, bo nigdy nie będziesz znał dnia i godziny.

To kto chce ze mną powstrzymać SERN? Tzn. CERN? : D
No, ciężko będzie - bo chyba mają nawet swoje macki tutaj na Glidii :>
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2803 dnia: Wrzesień 24, 2011, 08:46:50 pm »
Mam nadzieję że tym razem było już wszystko dobrze, szanowny panie moderatorze?
Czepiał bym się, ale jestem ugodowy. Chyba za bardzo.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2804 dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:15:27 pm »
11eyes - Skończyłem dziś i mam do powiedzenia tyle:
Pierwszy odcinek odpycha robi wszystko by zniechęcić do oglądania. Potem jest lepiej ogólnie ciekawe, potrafi zainteresować. W sumie też nie potrzebnie walczyli, bo i jedni i drudzy byli dobrzy no, ale potem jeszcze jakoś znalazło to dla mnie sens. No i powiem jeszcze - jest to dobre anime z tym, że należy to do specyficznego gatunku jak: kurozuka, kurenai poniekąd. Było fajnie ale ....... nie wiem jak to wyrazić....... przy oglądaniu tego anime itp mam te same uczucie. Może chodzi o brak oryginalności w pewien sposób.

 

anything