trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2805 dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:20:36 pm »
Czepiał bym się, ale jestem ugodowy. Chyba za bardzo.

Wstaw "chyba za bardzo" po "czepiałbym się" i wszystko będzie w porządku.

Skończyłem oglądać Kamisama no Memochou - podobało się : ) Całkiem zgrabne połączenie lekkiego prowadzenia fabuły z ciężkimi jej motywami. Ciekawe postacie, ładne graficznie, fajna końcówka. 9-/10

No i skończyłem Denpa Onna to Seishun Otoko - nie mogę czegokolwiek tej serii zarzucić. Trochę brakował większej ilości postaci drugoplanowych, ale to szkopuł. Końcówka, wbrew obawom wzbudzonym przez recenzję na Tanuki, przypadła do gustu. Nie przeszkodził temu nawet brak mocno zaznaczonego wątku przewodniego - starczyło mi obserwowanie powolnego powrotu Erio do społeczeństwa i tego jak delikatnie zmienia się Makoto w kontakcie z tymi wszystkimi dziwnymi osobami. 9+/10

Może chodzi o brak oryginalności w pewien sposób.

Dodaj do tego strasznie spłycone postacie i fabułę oraz zrobioną na odwał choreografię walk. Taka se seria - do oglądnięcia i zapomnienia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2806 dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:58:01 pm »
11eyes - Skończyłem dziś i mam do powiedzenia tyle:
Pierwszy odcinek odpycha robi wszystko by zniechęcić do oglądania. Potem jest lepiej ogólnie ciekawe, potrafi zainteresować. W sumie też nie potrzebnie walczyli, bo i jedni i drudzy byli dobrzy no, ale potem jeszcze jakoś znalazło to dla mnie sens. No i powiem jeszcze - jest to dobre anime z tym, że należy to do specyficznego gatunku jak: kurozuka, kurenai poniekąd. Było fajnie ale ....... nie wiem jak to wyrazić....... przy oglądaniu tego anime itp mam te same uczucie. Może chodzi o brak oryginalności w pewien sposób.
I odcinek nie jest wcale zły. Nie wiem co się może w nim nie podobać.

To jest świetne anime akcji z magią. A ostatnie kilka odcinków było genialnych. Szczególnie te z Liselotte. No i również pokazali scenki gore czym mnie zaskoczyli.

Jedynie ten odcinek parodia to jakiś chłam.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2807 dnia: Wrzesień 25, 2011, 08:58:54 am »

Dodaj do tego strasznie spłycone postacie i fabułę oraz zrobioną na odwał choreografię walk. Taka se seria - do oglądnięcia i zapomnienia.
:)


I odcinek nie jest wcale zły. Nie wiem co się może w nim nie podobać.
Odrzuca tym pieszczeniem no i takie akcje jakieś. W dobrze zrobionych seriach mi to nie przeszkadza. Po prostu to co tam zaszło zostało źle zrobione.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2808 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:40:48 pm »
Odrzuca tym pieszczeniem no i takie akcje jakieś. W dobrze zrobionych seriach mi to nie przeszkadza. Po prostu to co tam zaszło zostało źle zrobione.
Mówisz, że nie podobało ci się pojawienie czerwonej nocy itp ? Jak dla mnie to miało fajny klimat i od razu zachęciło do oglądania anime.

A widziałeś wersje BD ?

Zobacz jaka cenzura jest w wersji TV gdyż anime miało sceny gore. Widać, że to poważna produkcja, a takie coś bardzo lubię. Również była taka scena z Yukiko. Widziałeś co się z nią stało ? To było dopiero szokujące.
Spoiler: pokaż
Rozerwała ją ręką od środka.








« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2011, 12:43:53 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2809 dnia: Wrzesień 25, 2011, 08:30:57 pm »
Mówisz, że nie podobało ci się pojawienie czerwonej nocy itp ? Jak dla mnie to miało fajny klimat i od razu zachęciło do oglądania anime.

A widziałeś wersje BD ?

Zobacz jaka cenzura jest w wersji TV gdyż anime miało sceny gore. Widać, że to poważna produkcja, a takie coś bardzo lubię. Również była taka scena z Yukiko. Widziałeś co się z nią stało ? To było dopiero szokujące.
Spoiler: pokaż
Rozerwała ją ręką od środka.


Ja nie mówiłem, że motyw z czerwono nocą mi się podobał. Powiem dokładnie o co mi chodziło. Głównie to to, że taki pusty był pierwszy odcinek taka wazelina. Po prostu ten rudy i ta typiara, która potem ze schizowała miażdżyli mnie na potęgę. Szczerze powiedziawszy kto jak się nazywa dopiero wiedziałem w ostatnim odcinku. Dopiero wtedy rozróżniałem ich. Jakieś takie podobne. A cenzurę zauważałem, ale nie przeszkadzała mi jakoś szczególnie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2810 dnia: Wrzesień 25, 2011, 08:46:44 pm »
A cenzurę zauważałem, ale nie przeszkadzała mi jakoś szczególnie.
Ja oglądałem to anime jak nie było jeszcze wersji BD, a ty już mogłeś bez cenzury oglądać. : )

Wiele osób krytykowało tą yandere (Minase Yuka), ale według mnie nie była zbyt irytująca (tsundere mnie denerwują o wiele bardziej).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=11047

Jednak chyba najfajniejsza z tych dobrych to była Misuzu.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=11048

A ze złych oczywiście śliczna gothic lolita Liselotte.

http://myanimelist.net/character/23643/Lisette_Weltall

Ja to anime również doceniam za oryginalność. Pamiętasz 11 odcinek ? Zrobili BAD END co mnie bardzo zaskoczyło i coś takiego raczej w anime nie występuje.

Jak również fajnie pokazali co się stanie jeśli Liselotte otrzyma więcej niż jeden fragment kryształu.
Spoiler: pokaż
Wszyscy zginą.

No i ta ich współpraca w ostatnim odcinku została wspaniale pokazana.

Spoiler: pokaż
Misuzu wykorzystała najpotężniejszy miecz i przy pomocy najsilniejszej wojowniczki czyli Misao odbiły jeden atak Liselotte co wykorzystał Kakeru i dzięki pomocy Avaritia zamknął nieśmiertelną wiedźmę między wymiarami.


PS:

A ten
Spoiler: pokaż
krzyk
Liselotte na końcu to również cudowny dźwięk jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2011, 09:00:31 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2811 dnia: Wrzesień 25, 2011, 09:44:41 pm »
Ja to anime również doceniam za oryginalność. Pamiętasz 11 odcinek ? Zrobili BAD END co mnie bardzo zaskoczyło i coś takiego raczej w anime nie występuje.

Jak również fajnie pokazali co się stanie jeśli Liselotte otrzyma więcej niż jeden fragment kryształu.
Spoiler: pokaż
Wszyscy zginą.

No i ta ich współpraca w ostatnim odcinku została wspaniale pokazana.

Spoiler: pokaż
Misuzu wykorzystała najpotężniejszy miecz i przy pomocy najsilniejszej wojowniczki czyli Misao odbiły jeden atak Liselotte co wykorzystał Kakeru i dzięki pomocy Avaritia zamknął nieśmiertelną wiedźmę między wymiarami.


Ten BAD END no podobał mi się nie powiem. Ogólnie aby ten pierwszy epek był pusty.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2812 dnia: Wrzesień 25, 2011, 11:32:06 pm »
Jackal zobacz
Spoiler: pokaż
śmierć Yukiko
w wersji BD. Wersja TV ma dużą cenzurę i praktycznie nic nie pokazali. Niestety na youtube jest wersja TV, a tak bym zapodał link.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2813 dnia: Wrzesień 26, 2011, 08:58:07 am »
Dantalian no Shoka - trzy epki za mną. Nie ma szału. Niby zrobione poprawnie, ale wątki nie porywają, a postacie są albo płytkie albo stereotypowe (szczególnie Dalian). 7/10 ale tak na siłę.

Shinryaku! Ika Musume - na razie jeden epek na próbę. Również brak zachwytu, ale może dalej będzie lepiej.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2814 dnia: Wrzesień 26, 2011, 02:55:05 pm »
No i skończyłem Denpa Onna to Seishun Otoko - nie mogę czegokolwiek tej serii zarzucić. Trochę brakował większej ilości postaci drugoplanowych, ale to szkopuł. Końcówka, wbrew obawom wzbudzonym przez recenzję na Tanuki, przypadła do gustu. Nie przeszkodził temu nawet brak mocno zaznaczonego wątku przewodniego - starczyło mi obserwowanie powolnego powrotu Erio do społeczeństwa i tego jak delikatnie zmienia się Makoto w kontakcie z tymi wszystkimi dziwnymi osobami. 9+/10

Huh, to ja tu spamowałem openingiem do tego anime i ogólną radością z całego lukru, który się zapowiada a koniec końców dość mocno się tą produkcją rozczarowałem. Erio co prawda była słodziutka, wiele motywów przyjemnych, ale spodziewałem się jednak czegoś wyraźniejszego. 9+/10, huh, nawet mimo mojego ostatniego rozmiłowania w SHAFT'cie, nie mógłbym dać więcej niż 7+/10. No ale to może znowu kwestia oczekiwań.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2815 dnia: Wrzesień 26, 2011, 03:14:36 pm »
Obejrzałem niedawno Freezing i jest to anime o pięknych, walczących dziewczynach.
Widziałem je w wersji Blu-Ray i mogę napisać, że podobało mi się lecz niestety nie ma zakończenia i dosyć słabo z fabułą.

Jednak miało wiele zalet jak właśnie piękne dziewczyny (a na to się składa świetna jakość wizualna i ładna kreska), a w dodatku o całkiem fajnych charakterach (żadna nie była irytująca). Pojedynki też były ładnie animowane i wciągające.

Co prawda odcinki dosyć schematyczne (poza niektórymi), ale mimo to bardzo mi się podobały.

Niektóre walki były brutalne i krwawe choć na szczęście
Spoiler: pokaż
żadna ładna dziewczyna nie zginęła w trakcie trwania anime.


Pierwsze 8 odcinków to głównie walki między dziewczynami w szkole, a kolejne 4 to już coś więcej.

Oceniam je 8/10.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2816 dnia: Wrzesień 26, 2011, 03:28:09 pm »
No ale to może znowu kwestia oczekiwań.

Dokładnie. Miałem akurat takie oczekiwania, które co do joty zostały spełnione (mały minus za wspomniany brak postaci drugoplanowych). A fanem SHAFT'u akurat nie jestem : )

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2817 dnia: Wrzesień 26, 2011, 03:56:30 pm »
Dokładnie. Miałem akurat takie oczekiwania, które co do joty zostały spełnione (mały minus za wspomniany brak postaci drugoplanowych). A fanem SHAFT'u akurat nie jestem : )
A ja jednak mam trochę odczucia jak Skrzydlaty.
W anime czuć iż może kroić się coś większego, ale nic takiego nie następuje chociaż twórcy dają silne znaki.
Dlatego osobiście ja odnoszę wrażenie iż jest to po prostu tytuł niedokończony.
Wiem co prawda że ma być jeszcze epek ale raczej nie wystarczy on na ukończenie czy rozwinięcie wątków (czyżby badanie sprzedaży i 2gi sezon?)
Spoiler: pokaż
A przecież mimo iż na początku serii wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały iż bohater ma do czynienia tylko z banda wariatów, to subtelne acz ponad naturalne wyczyny naszej bohatereczki w stroju kosmonauty sugerują iż coś się tu kryje...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2818 dnia: Wrzesień 26, 2011, 06:41:48 pm »
Wiecie, że jednak w ostatnim odcinku Madoki była cenzura nagości w wersji TV? W wersji Blu-Ray nie ma takiej kolorowej otoczki.

Mimo, że kilka miesięcy temu nie byłem tego pewien to jednak domyślałem się, że tak może być.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2819 dnia: Wrzesień 26, 2011, 07:09:03 pm »
Zapodaj screena jak możesz, bo jakoś nie kojarzę w którym momencie miałaby być cenzura.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau