Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2820 dnia: Wrzesień 26, 2011, 07:11:05 pm »
Zapodaj screena jak możesz, bo jakoś nie kojarzę w którym momencie miałaby być cenzura.
Wtedy jak były razem w tej przestrzeni (Madoka i Homura).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2821 dnia: Wrzesień 26, 2011, 07:15:19 pm »
Zapodaj screena jak możesz, bo jakoś nie kojarzę w którym momencie miałaby być cenzura.

Zaglądnij sobie na Sankaku.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2822 dnia: Wrzesień 27, 2011, 01:47:13 pm »
Obejrzałem Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiou Shinwa. Wcześniej 13 OAV, a niedawno skończyłem tą drugą część czyli kolejne 13.  To były najlepsze odcinki z całego Saint Seiya choć muzycznie słabsze. Jednak wizualnie po prostu piękne. Zarówno styl kreski jak i jej jakość. Pandora i Atena szczególnie śliczne.

Bardzo mnie zaskoczyło (pozytywnie) to, że nie robili superbohatera z Tenmy, który siłą przewyższa złotych rycerzy (nie licząc boskiej zbroi, ale to wiadomo) i pokonuje każdego wroga. Wyraźnie pokazali, że siła złotych rycerzy była o wiele większa. Choć zapewne do czasu.

Sama konstrukcja odcinków była nawet zaskakująca co oczywiście jest dużym plusem. Chociażby te dotyczące walki z Thanatos.

Widać, że starali się odejść od schematu choć  w pewnym stopniu był on nieunikniony.

Niektóre sceny bardzo mi się podobały jak na przykład
Spoiler: pokaż
strzała złotego rycerza natchniona mocą Ateny, która potem została rozcięta Excaliburem i zabiła 4 Bogów.


Niestety anime ma jedną poważną wadę, a mianowicie znowu brak zakończenia. Anime jest na siłę przeciągane, a na razie nic nie wiadomo o kontynuacji.

Oceniam je 8.5/10. I i II sezon Lost Canvas jest podobny choć może trochę bardziej podobał mi się ten I bo jednak jeszcze mocniej urozmaicony.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2823 dnia: Wrzesień 27, 2011, 03:31:39 pm »
Nie no nie...
Tak nie można, tak polubiłem..
Jak można było to zrobić
Spoiler: pokaż
Teresie z Claymore
. Rozumiem wszystko, ale nie w ten sposób. (jest na 8 odcinku)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 04:13:16 pm wysłana przez Jackal »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2824 dnia: Wrzesień 27, 2011, 03:35:42 pm »
Jackal - jeszcze raz, tylko po polsku. I pamiętaj, że to forum a nie twitter - dłuższe wypowiedzi są dozwolone, a nawet wskazane :P

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2825 dnia: Wrzesień 27, 2011, 03:54:15 pm »
Tylko nie zapomnij oznaczać ewentualnych spoilerów, poprzednia wypowiedź już jest cokolwiek sugestywna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 04:42:40 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2826 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:11:00 pm »
Więc po 2 latach zwlekania zabrałem się za "Claymore". Obejrzałem 8 epków i to co się stało w 8 sprawiło, że wzbudziło we mnie szum emocji. Przyzwyczaiłem się do przygód Clare, które były fajne. Potem nastąpił przeskok do postaci
Spoiler: pokaż
Teresa
, która początkowa wydała mi się nudna no może nie obiecująca nic wielkiego. No i zanim się zorientowałem wkręciła się mi w głowę tak, że jakbym oglądał inne Claymore. Zapomniałem o Clare itd no i właśnie nadszedł 8 epek, w którym
Spoiler: pokaż
ona została zabita w sposób jaki źle odczułem tzn... było mi jej po prostu szkoda. Rozumiem wszystko, ale żeby tak marnie? Przecież była od niej lepsza o klasę co najmniej. Mogła zrobić jakiś unik czy coś zginać jakoś bohatersko, czy po prostu załatwiona przez wszystkie 4 naraz, ale tak?
Nie mogę tego sobie wybaczyć po prostu :P



"Jackal - jeszcze raz, tylko po polsku. I pamiętaj, że to forum a nie twitter - dłuższe wypowiedzi są dozwolone, a nawet wskazane :P" - chciałem się powstrzymać przed wypaplaniem jakiegoś spoilera. ;)

"poprzedni wypowiedź już jest cokolwiek sugestywna." - myślę, że teraz będzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 04:15:26 pm wysłana przez Jackal »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2827 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:30:22 pm »
Przeczytaj lepiej mangę, bo anime jest znacznie słabsze i ma denerwujące postacie.

A w temacie, skończyłem Hanasaku Irohę i powoli kończę Usagi Drop. Ta pierwsza seria była dobra do 10 odcinka, potem było różnie (przeciętnie, słabo lub momentami dobrze, w ogólności przeciętnie), ale ogólnie wystawiłbym temu anime 6+/10, gdzie plus oznacza, że mimo wszystko warto zapoznać się z tym tytułem.  A Usagi Drop jest naprawdę dobre, ale nie sądzę żeby chciało mi się oglądać więcej jak 11 odcinków.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2828 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:46:49 pm »
Teraz w porządku Jackal, dzięki.

Ta pierwsza seria była dobra do 10 odcinka, potem było różnie (przeciętnie, słabo lub momentami dobrze, w ogólności przeciętnie),
To fakt że jakoś tak potem poważniej się zrobiło, ale wciąż były momenty gdy polewałem jak głupi.

Cytuj
ale ogólnie wystawiłbym temu anime 6+/10, gdzie plus oznacza, że mimo wszystko warto zapoznać się z tym tytułem.
Dobrze powiedziane. Nie żałuję czasu spędzonego z tym tytułem, ale mimo wszystko drugi raz od początku raczej już nigdy nie obejrzę.

Cytuj
A Usagi Drop jest naprawdę dobre, ale nie sądzę żeby chciało mi się oglądać więcej jak 11 odcinków.
Jeden na tydzień mógłby być. Tylko że wraz z dorastaniem głównej bohaterki chyba robiłoby się coraz mniej ciekawe.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2829 dnia: Wrzesień 27, 2011, 04:53:27 pm »
Mówicie, że Hanasaku Iroha jest nudne i nieciekawe ? Nastawione tylko na komedię? Ciekaw jestem ile w tym prawdy. Może poczekam na wersję BD i wtedy obejrzę. Zresztą nawet jeśli nie jest świetne (a powiedzmy dobre) to jeśli ma bardzo dobrą grafikę to i tak należy się wysoka ocena.
Więc po 2 latach zwlekania zabrałem się za "Claymore".
A to dobre bo ja akurat niedawno również przypominałem sobie Claymore (wersja Blu-Ray nawet jest), szczególnie te najlepsze odcinki czyli walki z przebudzonym numerem 1 i dalsze.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2830 dnia: Wrzesień 27, 2011, 05:49:25 pm »
Przeczytaj lepiej mangę, bo anime jest znacznie słabsze i ma denerwujące postacie.

+1

W pewnym momencie anime zaczelo przeganiac mange i jego autorzy odlecieli w kosmos na silnych proszkach. Ostatnie epki to byla tragedia, a manga bardzo zgrabnie ten fragment konczy.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2831 dnia: Wrzesień 27, 2011, 06:40:41 pm »
Cytuj
Przeczytaj lepiej mangę, bo anime jest znacznie słabsze i ma denerwujące postacie.
Nadal wychodzi... I tam to już też jak w przypadku Air Gear(tam to już galaktyki) zaczyna być inny kosmos (burn my kosmos, burn!!!), no ale nadal jest ciekawie. ;-)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2832 dnia: Wrzesień 27, 2011, 07:54:57 pm »
Okej, odszczekuję co pisałem o Shinryaku! Ika Musume. Jestem na 4tym epku dopiero, a już kilka razy zdążyłem popłakać się ze śmiechu : D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2833 dnia: Wrzesień 27, 2011, 08:17:12 pm »
Ta mała squidvaderka kupi każdego, trzeba tylko dać jej szansę. No i pokazuje że wciąż można robić świetne komedie w ogóle nie bazujące na humorze cyckowo-majtkowym.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2834 dnia: Wrzesień 28, 2011, 06:28:46 am »
Kaiji s2

Za to to anime było genialne od początku do końca. Nie było tu słabego odcinka, a większość była wręcz genialna. Pomysłowość autora zasługuje na uznanie, sposób przedstawiania emocji również. W żadnym innym anime nie widziałem tak dobrze przedstawionej rozpaczy jak w Kaijim. Same postacie są bardzo realistyczne i jedyny minus to, że nikt tutaj nie stosuje się do polskiej zasady "chłopaki nie płaczą". Wad co prawda nie brakowało, np. niektóre pomysły (choć genialne) były naciągane i niemal niemożliwe do zrealizowania, ale przynajmniej dzięki temu historia nabierała kolorów. Dłużyzny też się zdarzały choć osobiście tylko w jednym (23-cim) odcinku to poczułem, ale rozumiem narzekania niektórych. Faktem jednak jest, że autorowi udało się przedstawić w niezwykle interesujący sposób grę w pachinko (sic!) i to przez niemal 20 odcinków !!! Myślałem, że dokonanie czegoś takiego jest niemożliwe, spodziewałem się, że historia po chinchirorin będzie ssała, a okazało się, że jest zupełnie inaczej. Chinchirorin arc podobał mi się bardzo, ale to pachinko wybiło tę serię na poziom geniuszu i sprawiło, że wystawiłem anime najwyższe noty. Również ocenę zawyżyłem o jedno oczko, ale zwyczajnie od BARDZO długiego czasu nie spotkałem się z anime, które tak by mnie wciągnęło i na którego odcinki czekałbym z taką niecierpliwością (chyba ostatnim takim anime było Kemono no Souja Erin). Na wielkie uznanie zasługuje tu narrator, który samym swym głosem wynosił anime na wyżyny. Zdecydowanie polecam i czekam na kontynuację. Chociaż nie wiem czy tym razem wytrzymam i nie zabiorę się za mangę.

10/10
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 06:32:17 am wysłana przez Góral »
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.