Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2850 dnia: Październik 01, 2011, 05:43:23 pm »
Na ekranie Kirino mogę lubić. W życiu bym jej nie zniósł, uciekłbym od niej na drugą półkulę. No ale ona przecież nie żyje, więc można śmiało się skupić na lubieniu. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2851 dnia: Październik 02, 2011, 08:48:12 am »
Też prawda - bariera monitora czyni cuda : )


Btw. skończyło się kilka serii.

Blood-C - uuuu, dotrwałem do końca. Sam koniec trochę lepszy od reszty serii, ale to nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z chłamem sezonu (walczy o palmę pierwszeństwa z Deadman Wonderland ). Jedyne co było dobre w tym anime to design Sayi - cała reszta ssała jak odkurzacz przemysłowy. Tu naprawdę nie było czegokolwiek, co było zrobione dobrze.

Mayo Chiki! - świetna lekka komedyjka ecchi. Ładne, śmieszne, fajni bohaterowie - dobrze się bawiłem jednym słowem choć seria w żadnym wypadku do ambitnych nie należy. A jak już powiedziałem coś o fajnych postaciach, to należy wskazać postać Kanade Suzutsuki. To jest dopiero wredna sadystka, ale po prostu nie da się jej nie lubić tak jest rozbrajająca. Człowiek tylko czeka co ona znowu wymyśli : )

Kamisama Dolls - imo jedna z lepszych serii sezonu. Trudno mi jednak powiedzieć co aż tak bardzo mi się tu spodobało - chyba sposób prowadzenia fabuły i relacje między bohaterami. Jak zacząłem oglądać, to zanim zauważyłem wciągnęło mnie totalnie. Teraz trza czekać na drugą serię.

Dantalian no Shoka - tu dla odmiany mnie nie wciągnęło, choć seria teoretycznie miała bardzo dużo zalet. I nawet nie wiem co można by poprawić, by było dobrze. Nie znaczy to, że seria jest zła - po prostu jakaś taka "nijaka". Może jakby skupili się na głównym wątku fabularnym zamiast rozdrabniać przez całą serię na oddzielne historie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2852 dnia: Październik 02, 2011, 02:39:00 pm »
Ale Wilku, Dantalian się nie skończyło. Ma mieć 25 odcinków.
OK, doczytałem porządnie. Mój błąd, jednak się skończyło. Jestem jeden w plecy i zasugerowałem się zapowiedzią następnego epa.

Kamisama Dolls - imo jedna z lepszych serii sezonu. Trudno mi jednak powiedzieć co aż tak bardzo mi się tu spodobało
No jak to co - imouto głównego bohatera. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 03:09:30 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2853 dnia: Październik 02, 2011, 03:54:30 pm »
Obejrzałem Infinite Stratos (blu-ray) i w skrócie mogę w taki sposób określić to anime. Jest to seria o beznadziejnym chłopaczku i jego haremie (ten harem jest budowany przez prawie całą serię). Dlatego beznadziejnym, że jest on kompletnym zerem jeśli chodzi o dziewczyny. Naprawdę to jest ścisła czołówka najbardziej tępych męskich postaci jeśli chodzi o sprawy uczuciowe.

A co do reszty haremu. Żadna z tych dziewczyn niczego ciekawego sobą nie prezentuje, a w dodatku bicie i obrażanie głównego bohatera jest czymś całkowicie zwyczajnym/normalnym zarówno dla niego jak i innych. Dziewczyny mogą go bić kiedy tylko chcą i bez względu na powody. Wystarczy, że będzie coś nie po ich myśli. Może to być zarówno wina głównego bohatera (niedomyślność) lub nawet innej osoby. A kto zawsze oberwie ? Oczywiście główny bohater.

Przykład bezpośrednio z anime:

Dziewczyna na plaży prosi głównego bohatera żeby jej posmarował olejkiem plecy. Więc kładzie się na brzuchu, rozpina stanik, a on niechętnie się zgadza. Chwilę ją smaruje, a ona przeżywa prawie orgazm i mówi mu żeby nie tylko plecy jej posmarował, ale resztę również. Na to inna dziewczyna się zdenerwowała i zrobiła to zamiast tego chłopaka więc tamtej drugiej to się nie podobało i nagle wstała lecz zapomniała o tym, że miała rozpięty stanik. Główny bohater nadal tam był więc zobaczył jej piersi za co ona go uderzyła. To standard ? Nawet jeśli to takie sceny są kompletnie idiotyczne i bardzo irytujące.

Więc anime z powodu beznadziejnych/typowych tsundere i jakiegoś koszmarnie tępego głównego bohatera oglądało się nieprzyjemnie. Z innych wad mogę wymienić praktycznie brak fabuły i ogólny poziom był poniżej przeciętnej. Anime w ogóle nie było zaskakujące. Wszystko tak standardowe i nudne jak w niewielu seriach. Zamiast robić coraz to ciekawsze pojedynki (lub po prostu urozmaicić czymś ciekawym anime) to napchali jakiejś głupiej haremówki bo prawdę mówiąc właśnie sceny "komediowe" były największą wadą tego anime. Najlepszym elementem były za to sceny akcji.

Poza tym zaletą anime była dosyć ładna strona wizualna/animacja. Jednak głupim pomysłem była zamiana bohaterów w zwykłe komputerowe 3D jak byli w tych mechach. Chwilami to wyglądało bardzo sztucznie.

Zalety:

- ładna grafika (tła) i animacja (choć chwilami postacie w mechach wyglądały okropnie)
- pojedynki były nawet fajne jak na to anime (głównie z powodów wizualnych)
- ładny OP/ED więc nie przewijałem

Wady:

- kompletnie beznadziejny (tępy w sprawach dziewczyn) główny bohater i jego nieciekawy harem
- postacie poniżej przeciętnej, schematyczne i często irytujące
- anime praktycznie bez fabuły

Oceniam anime 4/10. Jest gorsze od Strike Witches i oczywiście Freezing.

Jak ktoś się nie zgadza z tym co napisałem to może by napisał swoje zdanie. : )

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2854 dnia: Październik 02, 2011, 04:15:30 pm »
Mayo Chiki! - świetna lekka komedyjka ecchi. Ładne, śmieszne, fajni bohaterowie - dobrze się bawiłem jednym słowem choć seria w żadnym wypadku do ambitnych nie należy. A jak już powiedziałem coś o fajnych postaciach, to należy wskazać postać Kanade Suzutsuki. To jest dopiero wredna sadystka, ale po prostu nie da się jej nie lubić tak jest rozbrajająca. Człowiek tylko czeka co ona znowu wymyśli : )
Po prostu przyjemna seria. A co do postaci to osobiście dodał bym jeszcze Narumi  Nakuru. Powinni dać jej zdecydowanie więcej czasu antenowego. Tutaj mogli by się pozbyć nawet tych szczątkowych ecchi scenek (które i tak wycenzurowali) a seria i tak zachowała by ten sam poziom.

Kamisama Dolls - imo jedna z lepszych serii sezonu. Trudno mi jednak powiedzieć co aż tak bardzo mi się tu spodobało - chyba sposób prowadzenia fabuły i relacje między bohaterami. Jak zacząłem oglądać, to zanim zauważyłem wciągnęło mnie totalnie. Teraz trza czekać na drugą serię.
Plus jeszcze bardzo dobra muzyka, a przynajmniej ending. Wkurzające są jedynie sceny gdy bohater zobaczy odrobinę nagości. Dziwnym trafem zmienia się z fajnej postaci w dziwadło ze szkolnej haremówki.


Dantalian no Shoka - tu dla odmiany mnie nie wciągnęło, choć seria teoretycznie miała bardzo dużo zalet. I nawet nie wiem co można by poprawić, by było dobrze. Nie znaczy to, że seria jest zła - po prostu jakaś taka "nijaka". Może jakby skupili się na głównym wątku fabularnym zamiast rozdrabniać przez całą serię na oddzielne historie.
Opinię w podobnym tonie wyraziłem już wcześniej a ten komentarz dodatkowo mnie upewnia, że dobrze zrobiłem porzucając tą serię.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2855 dnia: Październik 02, 2011, 04:22:04 pm »
A co do postaci to osobiście dodał bym jeszcze Narumi  Nakuru. Powinni dać jej zdecydowanie więcej czasu antenowego.

Witam w klubie : ) W ostatnim epku sporo dostała czym byłem zachwycony, a Tencz - wielbiciel Usami - zniechęcony ; )

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2856 dnia: Październik 02, 2011, 04:27:24 pm »
To prawda. Ale Usami miała o sobie praktycznie dwa całe odcinki, więc i wam się coś od życia należy. Zresztą w tym ostatnim też jej trochę było. Niby mało, ale to co zobaczyłem wystarczyło z bardzo dużą nawiązką. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2857 dnia: Październik 02, 2011, 06:00:34 pm »
Po gniotach Ore no Imouto i Infinite Stratos wziąłem się za oglądanie Kami nomi zo Shiru Sekai. No i wreszcie coś lepszego do oglądania. Anime się ogląda o wiele przyjemniej i całkiem fajny główny bohater.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7568
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 06:04:30 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2858 dnia: Październik 02, 2011, 07:44:12 pm »
Oglądnąłem dziś dwie rzeczy:

[C] The Money of Soul and Possibility Control - mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony pomysł na anime wydaje mi się genialny - istna żyła fabularnego złota. Do tego fajne postacie i wątki. Z drugiej strony przyjęty setting jakby wyciągnięty z shounena. Podejrzewam, że jakby zrobili wszystko tak jak powinno być, to bym się wynudził, bo to materiał na książkę a nie na anime. Jedynym wyjściem było ożywienie tego shounenowymi pojedynkami. Niemniej, pomimo zgrzytów, oglądało mi się to bardzo dobrze.

Darkside Blues - to sobie zostawiłem na deser. Żeby takie filmy teraz robili zamiast, bądźmy szczerzy, marnować trochę zasoby na takie Mardock Scramble czy totalnie marnować na kolejne Appleseede. Świetny film, nastrojowy, z kapitalną oprawą graficzną (dobrą nawet jak na obecne czasy) i bardzo dobrą ścieżką dźwiękową. Uwielbiam takie lekko zakręcone, mroczne i brutalne klimaty rzucające widza na głębszą wodę bez łopatologicznego opisywania świata.
Dla fanów trochę starszych anime pozycja obowiązkowa

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2859 dnia: Październik 02, 2011, 07:52:47 pm »
Darkside Blues - to sobie zostawiłem na deser. Żeby takie filmy teraz robili zamiast, bądźmy szczerzy, marnować trochę zasoby na takie Mardock Scramble czy totalnie marnować na kolejne Appleseede. Świetny film, nastrojowy, z kapitalną oprawą graficzną (dobrą nawet jak na obecne czasy) i bardzo dobrą ścieżką dźwiękową. Uwielbiam takie lekko zakręcone, mroczne i brutalne klimaty rzucające widza na głębszą wodę bez łopatologicznego opisywania świata.
Dla fanów trochę starszych anime pozycja obowiązkowa
Moje ulubione klimaty, chociaż akurat ten tytuł to według mnie taki solidny średniak. Zdecydowanie lepiej mi się oglądało np. Psycho Diver Masei Rakuryu bądź Twilight of the Dark Master.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2860 dnia: Październik 03, 2011, 02:59:48 pm »
Ostatnio obejrzałem dwie serie Sekirei. Główny bohater pewnego dnia spotyka panienkę gonioną przez dwie inne, które strzelają w nią piorunami. Zawiera z nią kontrakt poprzez pocałunek i zostaje jej właścicielem. Okazuje się, że pewien stuknięty naukowiec stworzył 108 panienek z nadprzyrodzonymi właściwościami, puścił je na miasto aby znalazły sobie właścicieli, a potem walczyły miedzy sobą, aż pozostanie tyko jedna. To anime można opisać jednym zdaniem: Pokemony z cyckami (nawet bohater ma takie co władają ogniem, wodą i roślinami jak 3 podstawowe z gry). Po prostu jest to haremówka z walkami w tle z nieskomplikowaną fabułą i brakiem konkretnego zakończenia, bo manga dalej powstaje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2861 dnia: Październik 03, 2011, 03:16:34 pm »
Pokemony z cyckami

:D najlepsze podsumowanie tej serii jakie widziałem.

A ja zaczynam oglądać Ef- a tale of memories. Trza dać serii Ef szansę, bo wystarczająco długo ją omijałem. Tak patrzę, że to powstało po "Melodies", ale jest prequelem, więc chyba świat się nie zawali jak to oglądnę pierwsze : )

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2862 dnia: Październik 03, 2011, 03:38:39 pm »
W Sekirei brakowało mi tylko żeby główny hero miał blond panienkę władająca piorunami... ale faktycznie podsumowanie idealne. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2863 dnia: Październik 03, 2011, 04:37:43 pm »
A ja zaczynam oglądać Ef- a tale of memories. Trza dać serii Ef szansę, bo wystarczająco długo ją omijałem. Tak patrzę, że to powstało po "Melodies", ale jest prequelem, więc chyba świat się nie zawali jak to oglądnę pierwsze : )
Warto dać szanse według mnie ;)


Właśnie skończyłem Claymore. Anime bardzo fajne jedno z tych, które zajmuje najwyższą półkę u mnie, ale jedna aby rzecz... gdzie jest drugi sezon?
Ciekawa przygoda, dużo tajemnic do tego ładnie opowiedziana. 9/10
Postacie też są takie do których łatwo się przylepić.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2864 dnia: Październik 03, 2011, 04:55:38 pm »
Ostatnio obejrzałem dwie serie Sekirei. Główny bohater pewnego dnia spotyka panienkę gonioną przez dwie inne, które strzelają w nią piorunami. Zawiera z nią kontrakt poprzez pocałunek i zostaje jej właścicielem. Okazuje się, że pewien stuknięty naukowiec stworzył 108 panienek z nadprzyrodzonymi właściwościami, puścił je na miasto aby znalazły sobie właścicieli, a potem walczyły miedzy sobą, aż pozostanie tyko jedna. To anime można opisać jednym zdaniem: Pokemony z cyckami (nawet bohater ma takie co władają ogniem, wodą i roślinami jak 3 podstawowe z gry). Po prostu jest to haremówka z walkami w tle z nieskomplikowaną fabułą i brakiem konkretnego zakończenia, bo manga dalej powstaje.

Bezsensowne podsumowanie. Podobne brednie jak nazywanie smoków z Narutaru pokemonami. Zresztą nazwa pokemon pochodzi od urządzenia, w którym się je otrzymam czyli pokeballa.

A anime Sekirei jest bardzo dobre i znacznie lepsze niż wiele takich serii gdyż fabułę ma ciekawą i fajne sceny akcji. Postacie też mają ciekawe charaktery. I co ważne anime nie jest denerwujące czyli nie ma durnych postaci co biją i przezywają głównego bohatera. Szkoda tylko, że tak długo to ciągną.

W Sekirei brakowało mi tylko żeby główny hero miał blond panienkę władająca piorunami... ale faktycznie podsumowanie idealne. :D
To było bardzo głupie i bezsensowne podsumowanie. Nazwij jakąś dziewczynę pokemonem to ciekawe co ci odpowie. :D
To, że bohaterki władają różnymi mocami (ogień, woda itp) to częste zjawisko w anime. Jak można być zaskoczonym widząc coś takiego w Sekirei.
Warto dać szanse według mnie ;)
Ef Memories jest rewelacyjne, ale Melodies znacznie gorsze. Melodies powstało później i jest to kontynuacja.
Właśnie skończyłem Claymore. Anime bardzo fajne jedno z tych, które zajmuje najwyższą półkę u mnie, ale jedna aby rzecz... gdzie jest drugi sezon?
Ciekawa przygoda, dużo tajemnic do tego ładnie opowiedziana. 9/10
Postacie też są takie do których łatwo się przylepić.
Fajne, ale brak kontynuacji i to od tylu lat. Chyba najlepsze te odcinki jak byli w jaskini. Poza tym świetna kreska, wysoka jakość wizualna i poważny klimat.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 05:00:46 pm wysłana przez Shirosama »