Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2880 dnia: Październik 04, 2011, 09:57:52 pm »
OVA niezbyt mi się podobają, RoD: The TV to jest dopiero odlot.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2881 dnia: Październik 04, 2011, 10:01:56 pm »
OVA niezbyt mi się podobają, RoD: The TV to jest dopiero odlot.
Kiedyś o tym pisałem. Bardzo dobre anime i faktycznie seria TV lepsza od OVA. Mimo to OAV też fajne.

Fajny klimat miała ta seria TV, a najbardziej mnie zaskoczyła taka jedna brutalna scena. Oglądałem sobie i raczej te walki są takie lekkie, a w jednym odcinku pokazali coś takiego, że nigdy bym się tego nie spodziewał.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2882 dnia: Październik 05, 2011, 05:08:19 am »
OVA niezbyt mi się podobają, RoD: The TV to jest dopiero odlot.

Serio? Gdzie bym nie patrzył, to OVA lepiej oceniany. Jak sam patrzę to na pierwszy rzut oka (strona wizualna, postacie) też OVA bardziej mi się podoba.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2883 dnia: Październik 05, 2011, 05:49:44 am »
Też wolę OAV-kę. Ciekawsza główna postać, bardziej skondensowana akcja i brak nudnych momentów, a co najważniejsze  brak dzieciarni i szkolnych perypetii. OAV-ka to inna liga bym powiedział.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2884 dnia: Październik 05, 2011, 04:57:50 pm »
Też wolę OAV-kę. Ciekawsza główna postać, bardziej skondensowana akcja i brak nudnych momentów, a co najważniejsze  brak dzieciarni i szkolnych perypetii. OAV-ka to inna liga bym powiedział.
Ta postać również występuje w serii TV. Zresztą seria TV jest wiele dłuższa, a mimo to odcinki są ciekawe, a główne bohaterki fajne.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2885 dnia: Październik 05, 2011, 08:37:29 pm »
Serio? Gdzie bym nie patrzył, to OVA lepiej oceniany. Jak sam patrzę to na pierwszy rzut oka (strona wizualna, postacie) też OVA bardziej mi się podoba.
Miałem bardzo podobne odczucia na początku, ale gdy już zacząłem oglądać, to natychmiast mi się zmieniło.

Też wolę OAV-kę. Ciekawsza główna postać, bardziej skondensowana akcja
Być może, ale czasami tak niepoważna że przyprawiała mnie o uśmiech politowania.

Cytuj
i brak nudnych momentów
Ja się tam wynudziłem na 2 i 3 OVA, podczas gdy seria nie popuściła ani na chwilę.

Cytuj
a co najważniejsze  brak dzieciarni i szkolnych perypetii.
I tu dochodzimy do sedna sprawy: Anita i jej szkolne perypetie to najlepsze co się tej serii mogło przytrafić. :D

Cytuj
OAV-ka to inna liga bym powiedział.
O, dobrze powiedziane. I do każdego trafia coś innego. Mi się bardziej podobał tivik.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2886 dnia: Październik 05, 2011, 09:18:35 pm »
O, to już wiem, by TV'ke nie tykać.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2887 dnia: Październik 05, 2011, 09:21:22 pm »
No jak wolisz, na siłę cię przecież nie przekonam. Aczkolwiek przynajmniej mógłbyś spróbować przed wydawaniem jednoznacznych osądów, bo wydawanie ich na podstawie tych informacji które obecnie posiadasz jest takie cokolwiek niepoważne. Nie da się jednoznacznie określić czy coś ci się podoba czy nie bez poznania tego.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2888 dnia: Październik 05, 2011, 10:16:31 pm »
Akurat oglądam RoDa TV i po 9 epach to jak dla mnie taki średniak.   Czasami są dłużyzny i wieje trochę nudą, ale trafiają się i odcinki   całkiem przyjemne. Jak będzie prezentować się całość, to się dopiero   zobaczy. Natomiast nie mogę zbytnio porównać TVka do OAVki, bo tą   ostatnią obejrzałem z jakieś 8 lat temu i jedyne co z niej pamiętam to   to, że śmiesznie tam wymawiali "the paper" :roll: .

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2889 dnia: Październik 05, 2011, 11:07:54 pm »
Akurat oglądam RoDa TV i po 9 epach to jak dla mnie taki średniak.
Na pewno to nie jest średniak tylko znacznie lepsze anime. Średniaki to wiele haremówek, ale nie to anime.


Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2890 dnia: Październik 06, 2011, 10:17:43 am »
W końcu obejrzałem Jin-Roh. I coby nie mówić to Mamoru ma talent do opowiadania historii. Uwielbiam jak łączy ze sobą wątki dotyczące bezpośrednio bohaterów i fabułę tworząca background historii w taki sposób iz się wzajemnie dopełniają... Zawsze w jego filmach mam wrażenie iż bohaterowie mają swoje własne historie do opowiedzenia a jednocześnie są właśnie kształtowani przez te większe siły i wydarzenia jednocześnie mając na nie realny wpływ.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2891 dnia: Październik 06, 2011, 08:59:22 pm »
Obejrzałem OAVkę Battle Athletes. I szczerze to się zawiodłem. Od dosyć dawna chciałem to zobaczyć i w końcu wybrałem OAVkę bo stwierdziłem, że i to krótsze i powinno być lepsze. Niestety niezbyt mi się spodobało. Nawet nie sam pomysł a wykonanie. Zarówno pod względem technicznym jak i fabularnym.
Ale moje pytanie brzmi, jak ma się do tego seria TV? Oglądał ktoś może i ma porównanie?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2892 dnia: Październik 06, 2011, 09:23:46 pm »
To jest alternate retelling serii TV od 11 odcinka wzwyż. Fakt, czegoś tym OVA brakuje, ale mimo to lubię je prawie tak samo jak tivika. Jeśli go jeszcze nie widziałeś, to gorąco polecam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2893 dnia: Październik 07, 2011, 07:01:49 am »
Usagi Drop - zabawna, ciepła komedia o 30-letnim facecie, który odziedziczył po dziadku dość nietypowy spadek - jego córkę. A że facet nic nie wie o wychowywaniu dzieci, to często popełnia błędy.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2894 dnia: Październik 07, 2011, 04:12:17 pm »
IMHO radzi sobie lepiej niż 70% współczesnych rodziców. A na błędach człowiek się uczy. Przynajmniej nie wpaja jej żadnych złych rzeczy.
Loli time is anytime and anytime is loli time.