trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2895 dnia: Październik 10, 2011, 09:20:26 pm »
Dałem się namówić na GitS-a 2.0 Niestety... Plastikowe (czasami wyglądające gorzej niż w Innocence) CG z przeróżnych wstawek nijak nie pasuje do klasycznej oprawy, która po malutkim odświeżeniu (lekki remasterek - rozdzielczość, gradienty, balans kolorów) i tak prezentuje się świetnie. Kiedy już dorobię się odtwarzacza BD, pierwszy GitS (bez końcówki 2.0) będzie moim pierwszym zakupem.
Poza rzeczonym CG (i innym podejściem do creditsów) - różnic brak. I dobrze.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2896 dnia: Październik 10, 2011, 10:25:41 pm »
Ty chyba jesteś jakimś fanatykiem starej kreski jak Ganossa, ale wśród fanów anime też są takie wyjątki.

A właśnie planuję obejrzeć przed serią TV ten Gits 2008 czyli Ghost in the Shell 2.0.

Bo ostatnio obejrzałem Innocence i było lepsze od Gitsa 1995. A wizualnie to absolutne arcydzieło i widać, że ten film miał bardzo duży budżet.

Bardzo rzadko oceniam anime 10/10, a gits na to w pełni zasługuje.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2897 dnia: Październik 11, 2011, 07:47:47 am »
Po remasteringu GitS wygląda genialnie. Przy tak dobrej jakościowo grafice i animacji 3D jest zbędne, a nawet, jak pokazuje 2.0, szkodliwe.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2898 dnia: Październik 11, 2011, 02:30:45 pm »
obejrzałem 2 odcinki Full metal panic fumofffu, na razie, przyjemne, fajna starsza kreska. Ma spore zadatki na coś dobrego w swoim gatunku. Jeszcze takie pytanie czy inne części panic'ka są powiązane z to?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2899 dnia: Październik 11, 2011, 03:28:17 pm »
Niespecjalnie. To raczej luźne dni gdzieś między pierwszą a drugą serią.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2900 dnia: Październik 11, 2011, 06:35:09 pm »
A to fajnie.  Nie wiem czy się nie skusze na te pozostałe dwie serie. Można je do czegoś porównać?

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2901 dnia: Październik 11, 2011, 09:42:03 pm »
Dwie glowne serie to w zasadzie klasyczne mecha z elementami komediowymi.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2902 dnia: Październik 11, 2011, 10:20:34 pm »
Z wieloma elementami komediowymi. Mimo kilku cięższych scen, nie ma co tego porównywać do NGE, Macrossa czy Gundamów. IMO warto.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2903 dnia: Październik 13, 2011, 02:04:03 pm »
Obejrzałem fumoffu - przyjemna komedyjka po prostu.
Następnie zacząłem Eve no jikan - wywołało u mnie szał. Świetne anime, wciąga bez granic, ale jedna aby sprawa... czemu aby 6 epów? ;/

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2904 dnia: Październik 13, 2011, 05:03:52 pm »
Następnie zacząłem Eve no jikan - wywołało u mnie szał. Świetne anime, wciąga bez granic, ale jedna aby sprawa... czemu aby 6 epów? ;/
Bo dobre serie to zazwyczaj te krótkie, szity maja po 100 i wiecej epów jak Naruciaki i Blechy*

*to tylko moje osobiste zdanie :P

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2905 dnia: Październik 13, 2011, 06:42:25 pm »
Szkoda, że pozostało masę pytań i sytuacji  nierozstrzygniętych. Już z samym pościgiem i to doktorko od androidów też można ciekawie pociągnąć to najbardziej ciekawiło mnie relacje ruki z sammi i nagi.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2906 dnia: Październik 13, 2011, 06:42:57 pm »
Następnie zacząłem Eve no jikan - wywołało u mnie szał. Świetne anime, wciąga bez granic, ale jedna aby sprawa... czemu aby 6 epów? ;/
Bardzo dobre anime. Ciekawy pomysł, postacie i nawet nie było nudne.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2907 dnia: Październik 15, 2011, 01:13:21 am »
Po długim czasie rzucania w połowie wszystkiego, co ma więcej niż 13 ep, wreszcie dokończyłem Steins Gate. Naprawdę dobra seria.  Nieźle pokręcona fabuła i świetnie budowane napięcie między dwiema postaciami. Oby nadchodzący film nie zepsuł wrażenia.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2908 dnia: Październik 15, 2011, 02:27:09 am »
Obejrzałem Fractale ale już od I odcinka było widać, że co najwyżej może być z tego przeciętniak, a okazało się jeszcze gorsze i co ciekawe mimo posiadania fabuły od początku do końca. Tyle, że ta fabuła była bardzo płytka, prosta i dziecinna.

Główny bohater to jakieś DNO i te jego wstydliwe zachowania (a szczególnie robienie okropnej gęby jakby niewiadomo co zobaczył i wymachiwanie rękoma) w stosunku do tej dziewczyny to coś odpychającego.
Zachowuje się jak jakiś upośledzony. Zresztą to nie jedyne jego wady gdyż po prostu jest beznadziejną postacią pod prawie każdym względem.

Poza tym kompletnie idiotyczna postać to taki bachor o nazwie Enri. Ciągłe nazywanie kogoś zboczeńcem mimo, że nim nie jest to również dowód upośledzenia.

Phryne była taką dosyć średnią postacią choć też chwilami jej charakter był skrajnie idiotyczny. Ogólnie nie ma co pisać o postaciach bo są prawie nic nie warte. Poza tym ta arcykapłanka, klon Nessy, zboczony stary facet (ten co podnieca się Phryne) to kompletne porażki charakterów.

Prawie gniot więc 3/10.

No jedynie grafika nie była taka zła (i dosyć oryginalny miała wygląd), a z muzyki najlepszy był ending bo opening bardzo słaby i te kolorowe wizualizacje to jakaś porażka.

Zazwyczaj oglądam zawsze OP i ED, a w przypadku Fractale OP obejrzałem 2 razy, a ending 6 razy.

Naprawdę dobra seria.  Nieźle pokręcona fabuła i świetnie budowane napięcie między dwiema postaciami.
Ciekawe czy to prawda. Może niedługo je obejrzę choć prawdziwy fan anime czeka na wersję BD.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 02:30:13 am wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2909 dnia: Październik 15, 2011, 09:10:20 am »
Phantom ~ reqium - jakoś tak, obejrzałem 3 odcinki i powiem, że na razie nudzi niż cieszy bardziej. Bije właśnie od tego auro jako majo anime typu 11eyes, kurozaka, gai rei zero. Pomimo, że to różne tytuły to czuje od nich to sam poziom fajności czy nie fajnośc. Bardzo specyficzne odczucie daje tego typu anime. Oczywiście dam temu szanse bo to dopiero 3 epyki, a i tak obejrzę do końca. Raz w życiu porzuciłem aby serie było to "sengoku basra" - okropne anime, bardziej od tego fascynujace jest pudełko zapałek czy amandayo !. Mogę aby jeszcze powiedzieć, że przed zaczęciem phantoma miałem kolosalne rekomendacje jako, że jest to genialne anime. Mam póki co wrażenie przereklamowania. Jak pisałem w tym temacie nie dawno oglądałem eve no jikan od, którego bije ciepło i wszystko co pozytywne, aby cieszyć się anime.

Dziewczynka, która skacze przez czas - bardzo przyjemne, ciepłe anime. Idealnie wpasowało się po uprzednim eve. Bardzo spodobał mi się film z tej strony, że nie było przekombinowania z skakaniem w czasie i było to bardziej romans niż mogło być mózgowanie z skakaniem w czasie.  Fajni bohaterowie no i zdziwiło mnie zachowanie głównej bohaterki.



Suzumiya Haruhi no Shoushitsu - Przepyszny film. żeby była taka cała seria to było to mistrzostwo. Znowu podobało mi się bardzo to, że haruhi była poboczna a prym wiedła nagato i asahina. Wspaniale to zrobione było do tego największe przywiązanie kyona widzialem do nagato.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 05:36:14 pm wysłana przez Jackal »

 

anything