Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2955 dnia: Październik 31, 2011, 09:07:35 am »
Ciąg dalszy wiecznego nadrabiania, czyli Kaichou wa Maid-sama. Drugie shōjo jakie dane mi było zobaczyć (po OHHC) i zdaje mi się, że już załapałem cały schemat. Niezdecydowana i nie rozumiejąca swoich uczuć bohaterka, główny wybranek przypominający księcia z bajki, no i cały orszak pomniejszych paziów, mających mniej szyku, aczkolwiek nadrabiających żywiołowością. Ponadto relacja między wybrankami budująca się przez całą serię, nie dopiero pod koniec, gdy protagonista zdecyduje się na kogo ma ochotę.

I tak, z jednej strony różnice między shounenowymi odpowiednikami są wyraźne, z drugiej, oglądało mi się wyjątkowo sympatycznie i o dziwo podobnie. Pomijając może pairingi wciskane tu i ówdzie, ale starałem się być świadomy faktu, że gatunek nie dla mnie i przy podmianie płci już bym raczej nie narzekał. Mimo takich drobnych pierdółek - anime uniwersalne, wliczając w to maid'sy śmigające w fanazyjnych kostiumikach, obowiązkowy odcinek plażowy i klasyczny humor, może lekko uszczuplony o seksistowskie gagi.

Pomiając domniemany target - bardzo przyjemne, szkolno-romantyczne komediowe animu, spod znaku 8/10.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2956 dnia: Październik 31, 2011, 10:48:54 am »
Oglądał ktoś Strike Witches 2?, pytam bo zdałem sobie sprawę iż mimo wszystko seria mi się nawet podobała...
Ogólnie chodzi mi o artstyle i
Spoiler: pokaż
pomysł na latające miotły w postaci silników lotniczych zakładanych na nogi, jak i odniesienia do WWII czy to poprzez broń i sprzęt tam występujący czy tez same nazwiska bohaterek (które pochodzą od asów lotnictwa).

Owszem fanserwis się wprost wylewa z tej serii, ale o ile jego poziom nie wzrósł jakoś znacznie w 2gim sezonie w stosunku do 1wszego to jestem gotowy spróbować to przeboleć bo akurat na odrobinę tego typu walk w powietrzu mam ochotę :P.
I to właśnie z fansewisem wiąże się moje pytanie... mianowicie czy balans fabuły/walk i scen czysto fanserwisowych jest jakoś zachowany czy już na całość poszli z fanserwisem w 2giej serii?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2957 dnia: Październik 31, 2011, 10:53:56 am »
Druga seria jest perfekcyjną kontynuacją pierwszej. Pod względem stosunku fabuły do fanserwisu nie zmieniło się absolutnie nic. Jeżeli dałeś radę czerpać przyjemność z oglądania pierwszej serii, to identyczną przyjemność będziesz czerpał z drugiej. Tyle że walk jest chyba nieco mniej i są krótsze, bo na pierwszy plan wychodzą poszczególne bohaterki i ich problemy osobiste. Ale rekompensuje to fantastyczna bitwa końcowa, o wiele bardziej epicka niż ta w pierwszej serii.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2958 dnia: Październik 31, 2011, 11:36:25 am »
Również potwierdzam. Jeśli podobała ci się seria pierwsza, to i druga również ci się spodoba. Nie ma przegięcia w żadną stronę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2959 dnia: Październik 31, 2011, 01:21:30 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=336

Obejrzałem "Szept serca". Anime było trochę słabsze od pozostałych gdyż mniej ciekawe i niektóre rzeczy mi się nie podobały. Szczególnie niektóre zachowania postaci wyglądały na takie bzdurne i nierealistyczne, a skoro anime było bez wątków nadprzyrodzonych to nawet bardziej zwracałem uwagę na realistyczność.

Oczywiście podobało mi się, ale to miał być romans i pod tym względem było słabo. Główną bohaterką była tym razem 14 latka. Całkiem fajna choć zbyt ciekawa nie była.

Więc podsumowując niektóre sceny bardzo mi się podobały, inne były bzdurne, a jeszcze inne nudne. Ogólnie anime nie było wciągające.

Jednak całkiem fajne więc oceniam je 8/10.

Oczywiście wielokrotnie słabsze od Spirited Away.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2960 dnia: Listopad 01, 2011, 10:06:37 am »
Fairy tail - po 15 odcinkach fajne wciągające, ale mające parę minusów jak apatyczne ataki nutsa.

Honey and clover 1 i 2 - przyjemne anime, które warto obejrzeć. 8/10


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2961 dnia: Listopad 01, 2011, 12:51:06 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=286

Obejrzałem anime "Podniebna poczta Kiki", ale sądziłem, że będzie lepsze. Powiem na przykład, że "Totoro" lepiej mi się oglądało i było ciekawsze (lepszy klimat).

Niestety w "Kiki" chyba uznano, że coś takiego jak sens nie ma większego znaczenia czyli pokazywano mnóstwo bzdur (oczywiście oceniam jak zawsze z perspektywy tamtego świata czyli, że magia to coś normalnego). Chociażby te upadki z dużych wysokości nie pozostawiające żadnego uszczerbku na zdrowiu (zresztą nie tylko to). Przy wielu scenach czułem się jakbym oglądał jakąś głupią amerykańską kreskówkę dla dzieci, a nie tego oczekiwałem od anime Miyazakiego. Chociażby te sceny w końcówce anime to były również bzdury.

Oczywiście jeśli chodzi o główną bohaterkę czyli Kiki to była całkiem fajna i pomysł na dostarczanie przesyłek też mi się podobał.

Jednak ogólnie pisząc z tych anime Studia Ghibli co obejrzałem klimat w "Kiki" był najsłabszy i fabularnie też bardzo słabo.

Więc 8/10. "Szept Serca" oceniłem tak samo choć uważam, że tamto było trochę lepsze od "Kiki".

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2962 dnia: Listopad 01, 2011, 12:55:43 pm »
Kurokami - dziwne anime i nie równe. Ostatni odcinek świetny bardzo mi się podobają takie zakończenia. Wszystko fajne te zwroty akcji itd, ale momentami miałem wrażenie wkradania się bzdurności. Ogólnie oceniam 6,5-7,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2963 dnia: Listopad 01, 2011, 01:08:57 pm »
Kurokami - dziwne anime i nie równe. Ostatni odcinek świetny bardzo mi się podobają takie zakończenia. Wszystko fajne te zwroty akcji itd, ale momentami miałem wrażenie wkradania się bzdurności. Ogólnie oceniam 6,5-7,5/10
Taką ocenę jaką wystawiłeś to raczej do trochę ponadprzeciętnego ecchi, a nie świetnego Kurokami (z fajnymi zwrotami akcji).

Jackal za takie świetne walki (wysokiej jakości) i rewelacyjną muzykę to już jest ocena 8/10. A jak do tego dodać ciekawą fabułę to anime na jeszcze wyższą ocenę zasługuje.

Pojedynki czym dalej tym lepsze. A ostatnie walki (szczególnie zakończenie ostatniej walki) to już arcydzieło jeśli chodzi o anime akcji.

A co do bzdurności to chyba ten co ciągle udawał złego był przegięciem (choć swoje powody miał). Postacie były niezłe, ale tak oceniając z perspektywy całości to niektóre rzeczy wydają się absurdalne.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2964 dnia: Listopad 01, 2011, 01:16:12 pm »
momentami miałem wrażenie wkradania się bzdurności.
Szacun. Ja momentami nie miałem wrażenia wkradania się bzdurności. Właściwie teraz się zastanawiam jakim cudem i po jaką cholerę obejrzałem to do samego końca. Chyba miałem wtedy dużo więcej wolnego czasu, z którym nie wiedziałem co robić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2965 dnia: Listopad 01, 2011, 01:28:59 pm »
Właściwie teraz się zastanawiam jakim cudem i po jaką cholerę obejrzałem to do samego końca. Chyba miałem wtedy dużo więcej wolnego czasu, z którym nie wiedziałem co robić.
Dziwaczna opinia. Wiem, że Kurokami nie zostało docenione przez fanów, ale dlatego że wolą oglądać durne anime z rodzaju Clannad, Ano Hi Mita, Ouran High School Host Club czy jakieś inne głupie komedie lub bzdurne serie. Denne romanse są wyżej oceniane niż świetne anime akcji.

Różne gnioty mają nawet wyższe oceny niż GITS czy inne najlepsze anime.

Anime akcji są niedoceniane o czym świadczy również twoja opinia i wielu innych osób.

Chociażby takie 11 eyes było bardzo fajne, a oceny głupiutkich fanów anime są bardzo niskie. Wolą jakieś bzdurne, obrzydliwe graficznie i irytujące komedie oglądać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2966 dnia: Listopad 01, 2011, 01:59:48 pm »
Właściwie teraz się zastanawiam jakim cudem i po jaką cholerę obejrzałem to do samego końca. Chyba miałem wtedy dużo więcej wolnego czasu, z którym nie wiedziałem co robić.

Szanuj siebie i swój czas: )

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2967 dnia: Listopad 01, 2011, 02:18:19 pm »
Żebyś kurde wiedział. Im jestem starszy, tym bardziej się o tym przekonuję. Tyle jest fajnych serii akcji, naprawdę nie ma sensu oglądać do końca jakichś popierdółek. Aż sobie puszczę (znowu) tę walkę z czwartego epa Ben-to, nie mogę przestać jej oglądać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2968 dnia: Listopad 01, 2011, 02:19:45 pm »
Żebyś kurde wiedział. Im jestem starszy, tym bardziej się o tym przekonuję. Tyle jest fajnych serii akcji, naprawdę nie ma sensu oglądać do końca jakichś popierdółek. Aż sobie puszczę (znowu) tę walkę z czwartego epa Ben-to, nie mogę przestać jej oglądać.
Tyle, że ty nie masz pojęcia co to jest dobra seria akcji.  :lol:

Dla ciebie lepsze przeciętne ecchi od dobrych walk.  :lol:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2969 dnia: Listopad 01, 2011, 02:35:13 pm »
Obejrzałem sobie właśnie pierwszy film z cyklu Bungaku Shoujo. Nie powiem, całkiem to ładne momentami, ale dla równowagi niekiedy straszliwie przedramatyzowane. Ani się nie nudziłem, ani jakoś strasznie nie zniesmaczyłem podczas seansu, ale raczej wracał do tego nie będę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.