Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2985 dnia: Listopad 03, 2011, 08:08:53 am »
Dla mnie było bardzo fajne i według mnie nie zawyżyłem. Te anime posiadało kilka fajnych motywów.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2986 dnia: Listopad 06, 2011, 12:19:45 am »
Wreszcie dokończyłem Irohę. Tak powinno robić się obyczajówki. W zasadzie nie widzę wad, do tego na wielki plus oprawa i reżyserka. Nawet nagość potrafili oddać normalnie, po ludzku, co się ostatnio prawie nie zdarza.


Chyba powoli mija mi wypalenie. Dokańczam serie, oglądam kilka wychodzących. Druga animu-młodość?
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2987 dnia: Listopad 06, 2011, 12:28:42 am »
Fakt że Iroha niezłą obyczajówką jest, ale jednak mimo całej swojej fajności to dla mnie seria na jeden raz. Oglądając drugi raz z wiedzą co zaraz się wydarzy na pewno nie bawiłbym się tak dobrze.
Druga animu-młodość też niestety przechodzi. Gdy kilka lat temu zakupiłem peceta i dzięki Riczowi wróciłem do oglądania po kilkuletniej przerwie, to łykałem wszystko jak pelikan, bez żadnych wyjątków. Nawet chwaliłem sobie dostępność absolutnie wszystkich nowych serii. Minęło kilka lat i co? Czasami na siłę szukam pretekstów, żeby "niewygodną" serię (którą kilka lat temu oglądałbym niejako z obowiązku, bo to przecież anime) sobie ciepnąć ze spokojem sumienia. I zazwyczaj takowe znajduję bez większych problemów...
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 12:32:45 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2988 dnia: Listopad 06, 2011, 12:36:37 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=275

Obejrzałem niedawno Nausicaa z Doliny Wiatru i anime było naprawdę świetne. Co prawda nie najlepsze, ale i tak wśród produkcji Studia Ghibli to pierwsza trójka.

Anime ma ciekawy pomysł na świat i bardzo dobrze skonstruowaną fabułę, a główna bohaterka jest bardzo fajna i ma świetny charakter. Pozostałe postacie też są na swój sposób w porządku.

Muzyka również jest chwilami piękna  czyli te niektóre rytmy są po prostu śliczne. Szczególnie końcówka wspaniała.

A grafika ładna jak na te lata.

Oceniam je 9.5/10.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2989 dnia: Listopad 06, 2011, 12:52:42 pm »
Poczytaj mangę, przy niej anime jest do niczego. Tak dramatycznie pocięte i spłycone, że szkoda gadać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2990 dnia: Listopad 06, 2011, 01:07:16 pm »
Poczytaj mangę, przy niej anime jest do niczego. Tak dramatycznie pocięte i spłycone, że szkoda gadać.
Anime było tak świetne, że manga na pewno nie jest lepsza (no i nie ma tej pięknej muzyki). Zresztą powinieneś wiedzieć, że mnie mangi mało co interesują. W 95 procentach liczy się anime. Na mangi nie chcę tracić czasu.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2991 dnia: Listopad 06, 2011, 01:20:57 pm »
Nie ma muzyki, ale ma o wiele bardziej rozbudowaną fabułę, więcej miejsc i bohaterów. Skoro anime ci się aż tak spodobało, to przy mandze mógłbyś odlecieć. O ile argument że mang nie czytujesz jeszcze byłbym w stanie kupić, bo ja też bardzo rzadko po nie sięgam i zwyczajnie to rozumiem, tak niepodważalne stwierdzenie że manga absolutnie nie może być lepsza natychmiast przypomniało mi z kim rozmawiam. Niech Wasza Wysokość wybaczy mi tę chamską impertynencję, oczywiście Wasza Wysokość jak zwykle wie lepiej, choć Wasza Wysokość nie raczył zaszczycić jej łaskawym spojrzeniem swych szlachetnych oczu. Po co w ogóle próbowałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2992 dnia: Listopad 06, 2011, 01:26:26 pm »
Bo manga nie ma ruszających się, kolorowych obrazków. Więc z założenia jest już gorsza. No i zapewne ma więcej tekstu co dla niektórych jest przeszkodą nie do przebrnięcia.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2993 dnia: Listopad 06, 2011, 01:33:36 pm »
Wiesz co, ja też wolę kolorowe ruszające się obrazki gadające głosami seiyuu. I manga jest dla mnie gorsza pod tym względem że ich nie posiada. Ale też nie popadam przy tym w jakieś straszliwe skrajności.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2994 dnia: Listopad 06, 2011, 06:05:33 pm »
No nie wiem - ja juz tyle splycych fabul  i zwalonych koncowek widzialem, ze powoli przeszedlem z anime only na przewage mang.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2995 dnia: Listopad 06, 2011, 06:21:47 pm »
Temat już był w sumie wałkowany, więc w skrócie: skanlacje mnie wkurzają, nie cierpię czytać z monitora. Na sprowadzanie z zagranicy szkoda by mi było kasy, a to co u nas wychodzi mnie nie interesuje. Kiedyś starałem się porównywać jak się ma anime do mangi i stąd właśnie wiem, że Nausicę pocięli jak diabli. Ale już od kilku lat tego nie robię, bo musiałbym czytać na kompie. A jako że tego robić nie chcę, to wolę nie wiedzieć co tam w animcu namieszali.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2996 dnia: Listopad 06, 2011, 06:41:19 pm »
A ja czytam sporo na kompie (siła wyższa, jak wspomniałeś Tenchi) i często trafia mi się porównywać jakiś tytuł właśnie anime=manga. Choć nie jest to zasadą, to z reguły manga jest bardziej rozbudowana.
Oczywiście po za fabułą ciężko to porównywać, bo w jednym mamy szarości, w drugim kolor, animacja kontra statyczne rysunki, jedyne co da się jeszcze jako tako porównać to kreska.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2997 dnia: Listopad 06, 2011, 10:33:06 pm »
Nie ma muzyki, ale ma o wiele bardziej rozbudowaną fabułę, więcej miejsc i bohaterów. Skoro anime ci się aż tak spodobało, to przy mandze mógłbyś odlecieć. O ile argument że mang nie czytujesz jeszcze byłbym w stanie kupić, bo ja też bardzo rzadko po nie sięgam i zwyczajnie to rozumiem, tak niepodważalne stwierdzenie że manga absolutnie nie może być lepsza natychmiast przypomniało mi z kim rozmawiam. Niech Wasza Wysokość wybaczy mi tę chamską impertynencję, oczywiście Wasza Wysokość jak zwykle wie lepiej, choć Wasza Wysokość nie raczył zaszczycić jej łaskawym spojrzeniem swych szlachetnych oczu. Po co w ogóle próbowałem.
Tenchi to, że napisałem że manga na pewno nie jest lepsza to przecież dlatego iż preferuję anime (jak również animację, głosy i ładną muzykę). Zresztą logiczne, że to moja opinia.

Prawdą jest to, że fabularnie manga może być lepsza. Jednak ocenianie anime porównując je do mangi zazwyczaj nie ma sensu.

Jak oglądam anime to oceniam anime. Nausicaä z Doliny Wiatru było po prostu świetne i nawet nie interesuje mnie czym się różni od mangi.
No nie wiem - ja juz tyle splycych fabul  i zwalonych koncowek widzialem, ze powoli przeszedlem z anime only na przewage mang.
Po prostu nie interesuj się mangą to nie będziesz tak narzekał na anime.
Wiesz co, ja też wolę kolorowe ruszające się obrazki gadające głosami seiyuu.
Tenchi powinieneś napisać, że wolisz oglądać ładne dziewczyny w anime z pięknymi głosami seiyuu. To jest prawidłowe myślenie.

« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 10:36:45 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2998 dnia: Listopad 08, 2011, 11:57:19 am »
Od tego, ze nie przeczytam mangi to koncowka w anime nagle nie stanie sie magicznie lepsza ;)

Swoja droga to Ghibli mnie wogle nie kreci - niesamowicie nudne sa te ich filmy - chyba tylko Spirited Away z tych kilku ktore widzialem na razie mi podpasowal.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2999 dnia: Listopad 08, 2011, 12:04:53 pm »
Muszę szczerze przyznać, że mi też nie wszystkie ich filmy pochodzą. Nie podoba mi się to forsowanie na siłę wartości prorodzinnych.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything