Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3015 dnia: Listopad 10, 2011, 05:33:29 pm »
Jeśli chodzi o szczegóły to tak oceniam:

 I sezon GITS:

Czytałem o tych seriach wiele dobrego i z tego powodu spodziewałem się czegoś jeszcze lepszego od filmów kinowych.
Niestety w mojej ocenie były słabsze od filmów kinowych (szczególnie od Innocence) z wielu powodów.

Po pierwsze dlatego, że klimatycznie seria tv wiele straciła w stosunku do filmów. W serialu od razu dało się zauważyć takie luźniejsze podejście i udziecinnienie z tym, że nie to było najgorsze.

Największą wadą serii tv jest wiele nudnych odcinków. Anime dzieli się na odcinki jednowątkowe i łączone. Brakowało wielu istotnych wyjaśnień i to wcale nie tak rzadko.
Chociażby w odcinku 13 poruszyli bardzo ciekawy wątek, a wyjaśnienie już ich nie obchodziło. A takich odcinków było więcej.

A końcówka tego sezonu (szczególnie ten niepotrzebny dramatyzm) była bardzo słaba.

Spodziewałem się ciekawego i wciągającego anime, a nie takiej nudy. Sądziłem, że obejrzenie tych 26 odcinków będzie przyjemnością.

Zalety:

- bardzo dobra strona graficzna
- świetne charaktery postaci gdyż dosyć inteligentne i dobrze skonstruowane
- chwilami anime ciekawe i wciągające
- anime z oryginalnym pomysłem i zdecydowanie wyróżnia się od większości innych

Wady:

- anime często bywało nudne czyli oglądanie zbyt przyjemne nie było
- mimo tego, że postacie świetne to chwilami zachowywały się tak jakby traciły rozum
- brak logicznych wyjaśnień wielu wydarzeń i to zarówno w odcinkach jednowątkowych jak i tych połączonych
- anime zostało udziecinnione w stosunku do filmów kinowych i już na początku serii łatwo to można zauważyć (chociaż 10 odcinek jakiś sadystyczny był).
- tachikomy i te ich głosiki to jakaś porażka

Mimo to oceniam serię wysoko gdyż 8.5/10.


II sezon:

II sezon TV muszę przyznać, że był lepszy od I (na pewno bardziej wciągający) choć niestety również niektóre odcinki były nudne (w takim Mushishi ani jeden nie był nudny mimo, że wszystkie jednowątkowe).

Sama końcówka II sezonu była wyjątkowo głupia (miała go ratować, a nic się takiego nie wydarzyło), ale jakbym miał ogólnie ocenić ten sezon to 9/10. W I sezonie bardziej mi się podobało zakończenie choć ogólnie był gorszy.

Strona graficzna była podobna jak w I sezonie (może trochę lepsza). Muzyka również podobnie mi się spodobała jak ta w I sezonie czyli średnia z ładniejszymi rytmami, które chwilami się pojawiały. Jednak OP w II sezonie był znacznie lepszy (czyli nie przewijałem go) bo ten w I to nawet nie chciało mi się oglądać.

A odnośnie Tachikom to kojarzą mi się z takimi maskotkami, które występują w wielu anime. Miały jakby rozluźniać klimat choć nie uważam tego za dobry pomysł.

Klimat obu filmów bardziej mi się spodobał choć obie serie TV są też świetne.

Serie  były zbyt przegadane (często ponad pół odcinka tylko gadali i nic więcej) i również z tego powodu dosyć nudne. Poza tym udziecinnione w stosunku do filmów kinowych.


Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: Zestalone społeczeństwo - było bardzo dobre, ale zakończenie zwyczajne i nudne. Zarówno w tych seriach jak i specialu brakowało scen bardziej wciągających, emocjonujących czy zaskakujących bo jednak oglądanie tego nie było zbyt ciekawe.

Więc "Zestalone społeczeństwo" oceniam 9/10.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3016 dnia: Listopad 17, 2011, 09:53:21 am »
Obejrzałem właśnie Hatsukoi limited. Można to określić tak - lekkie, nie męczące anime  z ciekawymi nawet motywami miłosnymi między szkolnymi. 7/10

Kigeki - krótka fajna opowieść. Mi się podobało. Ciężko co koliwke więcej powiedzieć po 10 minutach ;)



Darker than black gaiden - przyznaję  Hollowi rację naprawdę dobre i tu wbrew oczekiwaniom w pełni zasłużone 10/10

Ciekaw jestem czy będzie ciąg dalszy. W sumie finał z nowo bramo i połączeniem .


Hatsukoi limited special ciekawe fajnie przedstawione i debilne w 5 i 6 epku chociaż potraktuję to jako wątek komediowy w momencie kiedy pozuje malarzom myśli sobie "czemu oni wszyscy się na mnie patrzą?" :| , a w 6 kiedy  wchodzi do niej zaitsu gdy jest rozebrana daje jej ręcznik do wytarcia to ona zawiązała sobie na oczy ? - i to akurat bardzo mnie rozbawiło :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2011, 03:03:18 pm wysłana przez Jackal »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3017 dnia: Listopad 18, 2011, 11:59:38 pm »
Nareszcie pojawiło się godne wydanie jednego z lepszych animu ever - wszystkie ep LoGH z dobrego BluRaya (nie chińskich bootlegów). Odpowiednio odszumione i bez żałowania megabajtów (odcinki między 250 a prawie 700 MB, i to w 10-bitowym kodowaniu x264). Żeby było jeszcze ciekawiej, multum scen przerysowano od podstaw, zmieniono design kilku postaci (w sumie to było już na jednym z nowszych wydań DVD). No i wreszcie jest dźwięk, a nie charczenie z głośników.

Nie wiem, czy znajdę czas na całość, ale powolutku sobie serię odświeżam.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3018 dnia: Listopad 19, 2011, 05:44:34 am »
Hatsukoi limited special ciekawe fajnie przedstawione i debilne w 5 i 6 epku chociaż potraktuję to jako wątek komediowy w momencie kiedy pozuje malarzom myśli sobie "czemu oni wszyscy się na mnie patrzą?" :| , a w 6 kiedy  wchodzi do niej zaitsu gdy jest rozebrana daje jej ręcznik do wytarcia to ona zawiązała sobie na oczy ? - i to akurat bardzo mnie rozbawiło :D
Te speciale były takie wyjątkowo dziwne, ale i tak fajne. :D

Praktycznie sam fanserwis.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3019 dnia: Listopad 21, 2011, 03:25:29 pm »
Nareszcie pojawiło się godne wydanie jednego z lepszych animu ever - wszystkie ep LoGH z dobrego BluRaya (nie chińskich bootlegów). Odpowiednio odszumione i bez żałowania megabajtów (odcinki między 250 a prawie 700 MB, i to w 10-bitowym kodowaniu x264). Żeby było jeszcze ciekawiej, multum scen przerysowano od podstaw, zmieniono design kilku postaci (w sumie to było już na jednym z nowszych wydań DVD). No i wreszcie jest dźwięk, a nie charczenie z głośników.

Nie wiem, czy znajdę czas na całość, ale powolutku sobie serię odświeżam.

Heh a niedawno wymienialem VCD ripy na wersje dvd :) Swoja droga teraz juz anime z takim rozmachem na 100+ epkow z przyleglosciami innych niz shounenowe tasiemce nie kreca.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3020 dnia: Listopad 21, 2011, 06:27:49 pm »
Ao no Exorciste - bohaterami tego anime są bracia bliźniacy Rin i Yukio Okimura i są zwykłymi licealistami do czasu aż nie dowiadują się, że są synami Szatana. A, że nie chcą nimi być więc postanawiają zostać egzorcystami i wykorzystać swoje zdolności do zwalczania ojczulka. I tak oto uczęszczają do szkoły egzorcystów (Rin jako uczeń, a Yukio jako nauczyciel, bo już dawno w tajemnicy przed bratem został pełnoprawnym egzorcystą) międzyczasie eliminując co jakiś czas problemy związane z demonami. Problem z tym, że nie tylko demony, ale i ludzie, którzy chcą się zemścić na ich ojczulku dybią na ich życie. Jak opis wskazuje jest to kolejny typowy shonen z egzorcystami w roli głównej. Mimo, ze jest dość przewidywalna to i tak przyjemnie się ogląda tą serię.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3021 dnia: Listopad 22, 2011, 05:00:43 pm »
Unicorn to najlepsze, co w ostatniej dekadzie spotkało Gundama. Od końca licząc - oprawa (graficzna i muzyczna) jest perfekcyjna, design stylizowany na wczesne UC to strzał w dziesiątkę. Animacja walczących mechów z podniosłą muzykę w tle - majstersztyk, zwłaszcza że oglądamy w większości dobrze znane modele mobilów. Filmy w genialny sposób nawiązują do motywów ze wszystkich kanonicznych serii UC. Gundamowy orgazm i w ogóle SIEG ZEON!

Aż żal bierze, że na kolejną godzinę animacji trzeba czekać pół roku :(

[edit]
Kimagure Orange Road: I Want to Return to That Day, cholernie przygnębiający film. Ale dobry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 10:32:41 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3022 dnia: Listopad 29, 2011, 06:58:18 pm »
Kimagure Orange Road: I Want to Return to That Day, cholernie przygnębiający film. Ale dobry.
No nie? Świetny. Fantastyczne zwieńczenie nie mniej fantastycznej serii. Polecam też drugi film. Ludzie mówią że nie był potrzebny, ale IMHO ładnie spina klamrą wszystko w zamkniętą całość.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3023 dnia: Listopad 30, 2011, 10:09:24 pm »
Obejrzałem 106 odcinków Fairy tail - fajne, ciekawe. Na spory minus zasługuje brak krwi i cięć. A genialną częścią jest muzyka, która naprawdę jest świetna. Co więcej typowy shonen, ale z tych lepszych.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3024 dnia: Grudzień 01, 2011, 09:13:30 pm »
Deadman Wonderland- 12 odc i oav iście krwawego anime, gore widzę gore w anime to jeszcze aż tak nie ale w mandze to dopiero psychopatyczne klimaty. Aż się zastanawiam skąd taka psychodela się bierze. Przypomina mi Elfena... Nie będę wiele pisał bo popsuję oglądanie, polecam ale nie wszystkim szczegolnie mangę.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3025 dnia: Grudzień 01, 2011, 09:33:33 pm »
Deadman Wonderland- 12 odc i oav iście krwawego anime, gore widzę gore w anime to jeszcze aż tak nie ale w mandze to dopiero psychopatyczne klimaty. Aż się zastanawiam skąd taka psychodela się bierze. Przypomina mi Elfena... Nie będę wiele pisał bo popsuję oglądanie, polecam ale nie wszystkim szczegolnie mangę.
Nadal czekam na wersje BD bo tak jest cenzura.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3026 dnia: Grudzień 02, 2011, 12:28:12 pm »
Aoi Bungaku - Ciekawe 4 opowieści. Każde w poważnym klimacie. hmmmm ocena według mnie 7-8,5/10 w zależności od historii. Najbardziej spodobałą mi się "koniec człowieczeństwa" i "egoizmie ludzi.  co było pokazana historia z dwóch stron"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3027 dnia: Grudzień 02, 2011, 01:07:34 pm »
Aoi Bungaku - Ciekawe 4 opowieści. Każde w poważnym klimacie. hmmmm ocena według mnie 7-8,5/10 w zależności od historii. Najbardziej spodobałą mi się "koniec człowieczeństwa" i "egoizmie ludzi.  co było pokazana historia z dwóch stron"
Pierwsza opowieść była najdłuższa lecz również jakby najbardziej wciągająca. Z tych wszystkich opowieści to chyba tylko dwie były trochę nudniejsze.

Fajna była również ta opowieść gdzie był ten sam odcinek pokazany z perspektywy dwóch różnych osób.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3028 dnia: Grudzień 02, 2011, 05:47:27 pm »
Fajna była również ta opowieść gdzie był ten sam odcinek pokazany z perspektywy dwóch różnych osób.
I właśnie ta i ta pierwsza najbardziej mi się spodobały.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3029 dnia: Grudzień 03, 2011, 01:11:50 pm »
Dantalian no Shoka - pewien angielski szlachcic dziedziczy po swoim zmarłym dziadku dom pełen książek i dziewczynę mieszkająca w nim. Dziewczyna jest tak naprawdę drzwiami do biblioteki zawierającej same mistyczne tomy, które sa książkami posiadającymi magiczne moce. Od tej pory główny bohater i jej towarzyszka zajmują się nadprzyrodzonymi sprawami aby zebrać mistyczne tomy zabrane z biblioteki. Co gorsza nie oni jedyni. Pojawiają się również Oficer biura ds. palenia książek (niestety tylko w 2 odcinkach, a szkoda, bo jak dla mnie to najciekawsza postać a tym anime) i tajemniczy Profesor, który również posiada drzwi do biblioteki. Pierwszy jak sama nazwa wskazuje zajmuje się niszczeniem mistycznych tomów, a z kolei drugi ich tworzeniem. Największym minusem tej serii jest to, że ma tylko 12 odcinków i zostawia po sobie niedosyt. Za to największym plusem jest klimat Wielkiej Brytanii w okresie 20-lecia międzywojennego i historia ludzi, którzy przypadkiem lub celowo weszli w posiadanie magicznych ksiąg. Momentami to właśnie oni są ważniejsi niż główni bohaterowie.

 

anything