Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3030 dnia: Grudzień 05, 2011, 12:33:11 pm »
Po raz kolejny obejrzałem Księżniczkę Mononoke (tym razem jednak po japońsku, wcześniej jedynie z ang. dubbingiem i polskim lektorem) i po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu. Nieważne ile razy oglądam to arcydzieło, wciąż przyjemność z seansu jest tak samo duża. Coś podobnego mogę powiedzieć jeszcze tylko o Firefly'u. Dla mnie nie ma lepszego anime, po prostu nie ma. Nie ma sekundy, w której poczułbym się znudzony, wręcz przeciwnie. Nie ma znaczenia też mój wiek, po raz pierwszy anime oglądałem jakieś 11-12 lat temu w supermarkecie. Miałem szczęście żeby akurat trafić w dzień i godzinę, w której pracownik przyniósł DVD z tym anime żeby sobie je obejrzeć. Stałem 2 h i oglądałem ze szczęką na podłodze. Nie inaczej jest 13 lat później. Jakbym miał skalować anime wg Księżniczki Mononoke żadne nie dostałoby więcej niż 9. Wiem, że sporo osób woli inne filmy Ghibli, ale dla mnie właśnie ten tytuł jest perfekcyjnym anime, jedynym naprawdę zasługującym na najwyższą notę w moim rankingu. Tutaj nie ma słabych czy nudnych momentów, nie ma nawet przeciętnych momentów, są same takie, które zapadają głęboko się w pamięć. Stąd pomimo jakichś 5 lub więcej lat dzielących mnie od momentu zobaczenia Mononoke po raz pierwszy, przy kolejnym seansie pamiętałem praktycznie wszystko, a mimo to oglądałem je z taką samą przyjemnością jak wcześniej. Taka sztuka jest wręcz niemożliwa do osiągnięcia i jest to jedyne anime które się nie nudzi i które mogę oglądać w nieskończoność.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3031 dnia: Grudzień 05, 2011, 02:08:43 pm »
Po raz kolejny obejrzałem Księżniczkę Mononoke (tym razem jednak po japońsku, wcześniej jedynie z ang. dubbingiem i polskim lektorem) i po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu.
Stanowczo przesadzasz.

Widziałem już ten film 2 razy i na pewno nie jest najlepszy z anime Miyazakiego.

Ten film miał wiele głupkowatych scen (szczególnie w końcówce chociażby z tym udawaniem dzików przez ludzi). Oglądałem prawie wszystkie anime Miyazakiego i głupkowatość w Mononoke była niestety zbyt mocno widoczna.

Jak dla mnie to takie 8.5/10.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3032 dnia: Grudzień 05, 2011, 03:36:10 pm »
lol
Przecież to oczywiste, że każdy odbierze to anime inaczej, dla jednego będzie to arcydzieło, a dla innego "tylko" bardzo dobry film albo gorzej. Natomiast przesadzać nie przesadzam, bo właśnie takie, a nie inne są moje odczucia po obejrzeniu Księżniczki Mononoke.
Jeśli chodzi o "głupkowate sceny" to zwyczajnie takich tutaj nie ma. Anime jest niemal bezbłędne, jedyne błędy są typu "w jednej scenie San miała naszyjnik z 4 zębów, a w innej z 5". Jeśli chodzi o udawanie dzików, co konkretnie uważasz w niej za głupie? Bo jeśli chodzi ci o to, że stary, ślepy, konający magiczny dzik był za głupi, by wiedzieć, że to ludzie w przebraniu to nie będę nawet tracił czasu na spieranie się z tobą.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3033 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:36:13 pm »
Jeśli chodzi o udawanie dzików, co konkretnie uważasz w niej za głupie? Bo jeśli chodzi ci o to, że stary, ślepy, konający magiczny dzik był za głupi, by wiedzieć, że to ludzie w przebraniu to nie będę nawet tracił czasu na spieranie się z tobą.
Ashitaka widział co się dzieje (udawane dziki), a nie zareagował. Zresztą tak samo było z San. Najpierw się tylko patrzą, a reagują jak już było za późno.

To nie jedyna głupia scena w tym anime. Ok ty to lubisz więc nie jest to dla ciebie wadą. Po prostu bohaterowie (głównie ci źli jak chociażby Eboshi, Jigo-bou) byli tacy bajkowi.
Takie śmieszne zaślepienie żeby pokonać tego ducha lasu nie miało sensu (zresztą ona przynajmniej w małym stopniu zapłaciła za swoją głupotę).




Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3034 dnia: Grudzień 05, 2011, 06:02:02 pm »
Ashitaka widział co się dzieje (udawane dziki), a nie zareagował. Zresztą tak samo było z San. Najpierw się tylko patrzą, a reagują jak już było za późno.
Yyy... Gdy Ahitaka przybył na jakiekolwiek działanie było już za późno. Okkoto zaprowadził łowców/myśliwych tam gdzie chcieli i zaczął zmieniać się w demona. Poza tym przeciwnicy mieli miażdżącą przewagę. Jego jedynym atutem była demoniczna prawa ręka, ale liczba oponentów była zbyt duża żeby kozakować. San miała jeszcze gorzej. Właśnie to kolejny dowód na to, że anime jest perfekcyjne. Nie ma tu Chucka Norrisa, który jednym kopnięciem załatwiłby małą armię. W obliczu niekorzystnego układu sił wygrana nie leży po stronie protagonistów, plot-armora tu nie ma (a w każdym razie nie takiego, który rzuca się w oczy).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3035 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:17:54 pm »
Yyy... Gdy Ahitaka przybył na jakiekolwiek działanie było już za późno. Okkoto zaprowadził łowców/myśliwych tam gdzie chcieli i zaczął zmieniać się w demona. Poza tym przeciwnicy mieli miażdżącą przewagę. Jego jedynym atutem była demoniczna prawa ręka, ale liczba oponentów była zbyt duża żeby kozakować. San miała jeszcze gorzej. Właśnie to kolejny dowód na to, że anime jest perfekcyjne. Nie ma tu Chucka Norrisa, który jednym kopnięciem załatwiłby małą armię. W obliczu niekorzystnego układu sił wygrana nie leży po stronie protagonistów, plot-armora tu nie ma (a w każdym razie nie takiego, który rzuca się w oczy).
Widać, że nie rozumiesz  o co chodzi. Pisałem o tym, że zareagowali dopiero wtedy jak ci łowcy zaatakowali tego dzika.

To znaczy, że wcześniej nie mogli, a później mogli ? Zastanów się nad tym gdyż nic się nie zmieniło w sile i liczebności łowców. Zresztą jak pisałem ci główni źli byli średnio dobrze skonstruowani z wielu powodów.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3036 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:46:21 pm »
Po raz kolejny obejrzałem Księżniczkę Mononoke (tym razem jednak po japońsku, wcześniej jedynie z ang. dubbingiem i polskim lektorem)
Sam od jakiegoś czasu się z tym noszę. Oglądałem jak puszczali to u nas po raz pierwszy w kinach a potem tylko raz jak wypuścili DVD ale wszystko z angielskim dubingiem i korciło mnie żeby ten świetny film zobaczyć w oryginale.
Chociaż w opinii brata Andersonka w roli Moro była nie do pobicia. Może w końcu się zbiorę i spróbuję odpalić wersję hd.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3037 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:49:37 pm »
@Anfan
Ty się zastanów. San nie zaatakowała wcześniej ze względu na miażdżącą przewagę przeciwnika. Jej jedyną bronią była groźba, że pierwsza osoba, która zdecyduje się na akt agresji zostanie przez nią zabita i nikt nie chciał ryzykować stania się ofiarą podczas gdy reszta czerpałaby z tego działania zyski. W momencie jednak rozproszenia jej uwagi takie niebezpieczeństwo przestało na chwilę istnieć i to wystarczyło. San pozostało jedynie uciec albo postarać się wybrnąć z beznadziejnej sytuacji.
Jeśli chodzi zaś o Ashitakę, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem we wcześniejszym poście.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3038 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:52:28 pm »
Widzę góral, że każdą bzdurę w tym anime usprawiedliwisz. Jednak to twoja opinia więc niech tak będzie.


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3039 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:56:29 pm »
Sam od jakiegoś czasu się z tym noszę. Oglądałem jak puszczali to u nas po raz pierwszy w kinach a potem tylko raz jak wypuścili DVD ale wszystko z angielskim dubingiem i korciło mnie żeby ten świetny film zobaczyć w oryginale.
Chociaż w opinii brata Andersonka w roli Moro była nie do pobicia. Może w końcu się zbiorę i spróbuję odpalić wersję hd.
Wersji HD raczej się nie znajdzie. Najlepsze wersje jakie znalazłem wyglądały tak (może Sir_Ace wyrazi swoją fachową opinię nt. poniższych screenów):



Wersja Blu-ray chyba istnieje skoro już 2 lata temu były takie screeny: http://blog.affenheimtheater.de/en/2009/07/11/studio-ghibli-hd-blu-ray-disc-preview-screenshots/ ale raczej angielskiego wydania nie ma (fansubów też nie).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3040 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:03:20 pm »
Jak widzę na anidb nie ma wersji Blu-Ray. Możliwe jednak, że wyszła jakaś wersja TV HD. Tak było w przypadku Spirited Away.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3041 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:07:41 pm »
Po raz kolejny obejrzałem Księżniczkę Mononoke (tym razem jednak po japońsku, wcześniej jedynie z ang. dubbingiem i polskim lektorem) i po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu.
"Księżniczka Mononoke" to jedyny film Miyazakiego - a widziałem praktycznie wszystkie - który mi nie podszedł. Ale obejrzałem go tylko raz, wtedy jak leciał w polskich kinach... I zdaje się, że właśnie z angielskim dubbingiem, bo nie pamiętam... W każdym razie trzeba będzie dać temu filmowi jeszcze jedną szansę...

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3042 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:08:44 pm »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3043 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:15:20 pm »
I zdaje się, że właśnie z angielskim dubbingiem, bo nie pamiętam...
W kinach właśnie jest ten problem, że nie ma wyboru. Ja bym w żadnym razie nie oglądał anime z angielskim dubbingiem. Dla mnie postacie w anime muszą mieć oryginalny (japoński) głos.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3044 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:22:53 pm »
W kinach właśnie jest ten problem, że nie ma wyboru. Ja bym w żadnym razie nie oglądał anime z angielskim dubbingiem. Dla mnie postacie w anime muszą mieć oryginalny (japoński) głos.
Pełna zgoda. Wtedy tak naprawdę nie wiedziałem, kim jest Miyazaki, a poszedłem na film, bo było o nim głośno. A dystrybutor sprowadził do polskich kin "Księżniczkę..." pewnie via Ameryka...