Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3045 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:26:07 pm »
Pełna zgoda. Wtedy tak naprawdę nie wiedziałem, kim jest Miyazaki, a poszedłem na film, bo było o nim głośno. A dystrybutor sprowadził do polskich kin "Księżniczkę..." pewnie via Ameryka...
Czytałem, że Spirited Away i Ruchomy Zamek Hauru było w polskich kinach z polskim dubbingiem.

Zresztą to chyba norma wśród filmów anime. : (
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 09:41:02 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3046 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:31:09 pm »
Czytałem, że Spirited Away i Ruchomy Zamek Hauru też było w polskich kinach z angielskim dubbingiem.
Ja je widziałem z polskim dubbingiem. I to jest dla mnie do przyjęcia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3047 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:40:28 pm »
Ja je widziałem z polskim dubbingiem. I to jest dla mnie do przyjęcia.
Pomyliło mi się. Miałem oczywiście na myśli polski dubbing. : ) To Mononoke miała polskie napisy i angielski dubbing.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCniczka_Mononoke

Mówiąc szczerze wolę już polski lektor na japoński głos niż polski dubbing. Do kin oczywiście oryginalny głos plus polskie napisy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 09:45:39 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3048 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:48:24 pm »
http://www.amazon.com/Princess-Mononoke-Blu-ray-Billy-Crudup/dp/B001V9LPYE

Zawsze można kupić.
Taa, ale nie w najbliższym czasie. Spójrz na tabelkę, nie ma Blu-raya w ofercie, jeszcze nie wyszło (Sign up to be notified when this item becomes available).

BTW, pamiętam jak dziś jak te 12 lat temu spytałem się gościa co to za bajka (choć słyszałem już termin anime i wiedziałem co on oznacza AFAIR, a japońskie seriale animowane oglądałem świadomie już 5 lat wcześniej co najmniej), a ten do mnie z oburzeniem "to nie jest bajka tylko ANIME !", lol. Ale ogólnie to był bardzo w porządku, nawet spytał się czy może trochę cofnąć gdy ja se oglądałem, a on musiał jakiegoś klienta obsłużyć :]. Jakby ktoś nie czytał wcześniejszej wypowiedzi - anime po raz pierwszy oglądałem w supermarkecie xD.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3049 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:18:30 pm »
anime po raz pierwszy oglądałem w supermarkecie xD.

Każdy od czegoś zaczynał.
Mój znajomy zaczynał od hentaiców, twierdząc że tam można super laski pooglądać. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3050 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:32:00 pm »
twierdząc że tam można super laski pooglądać. :D
Chwilami faktycznie można.  : )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 11:53:03 pm wysłana przez Shirosama »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3051 dnia: Grudzień 06, 2011, 01:26:27 am »
Każdy od czegoś zaczynał.
Mój znajomy zaczynał od hentaiców, twierdząc że tam można super laski pooglądać. :biggrin:
Przypomina mi się mój szok kiedy widziałem pierwszego hentajca... jakoś w nocy przeglądałem sobie kanały a miałem cyfrę plus i trafiłem.
Wcześniej "japońskie bajki" mi się tylko z sailorkami kojarzyły :biggrin: .
Było to na długo przed tym zanim zacząłem Animce z pełną świadomością gatunku oglądać :D

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3052 dnia: Grudzień 06, 2011, 05:00:45 am »
Pewnie na VOXie. Tam swego czasu leciały bardzo solidne oldschoolowe hentajce. Oczywiście softy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3053 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:28:13 am »
VOX i RTL2 wspominam miło, tam w końcu oglądało się całkiem fajne amince, po za tym zazwyczaj puszczali coś bardziej "dla dorosłych" niż np na RTL7, czy tam polsat, polonia 1.
Pamiętam, że kiedyś leciał na RTL2 (chyba) animec o kotach, niby normalne ujęcie świata kotów na podwórku, myślałem że będzie to lajtowe, a tu nagle koty zaczynały walczyć i rozpruwać sobie brzuchy, flaki latały, krew się lała. Doznałem lekkiego szoku wtedy, bo nie spodziewałem sie tego. Ale wtedy człowiek ledwo co wiedział że to anime. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3054 dnia: Grudzień 06, 2011, 01:54:03 pm »
Na poniedziałkowym, nocnym bloku z anime to ja dowiedziałem się co to jest prawdziwe anime dla starszej publiki. Leciały tam praktycznie same anime z najwyższej półki. NIgdy w życiu na nic tak nie czekałem w tv jak na tamten blok. Szczególnie, że była to dla mnie jedyna możliwość oglądania anime w tamtych czasach.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3055 dnia: Grudzień 06, 2011, 01:59:14 pm »
Kiedyś miałem większą tolerancję odnośnie anime dla dorosłych, ale obecnie muszę stwierdzić, że te produkcje są w 99 procentach słabe/przeciętne.

Mógłbym nawet powiedzieć, że ze wszystkich co oglądałem takich dobrych było około 1-2 procent.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3056 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:11:55 pm »
Świeżo po Berserk - ciśnie mi się, gdzie jest dalszy ciąg? Anime stopniowe od słabego do świetnego. Główny bohater sympatyczny taki koks tzn. - nie zrobisz tego! - zrobię a co? :)
Jednak to jest to co mają stare tytuły. Praktycznie takie anime posiadają wszystko by zadowolić oczekiwania widza i to nie ważne, że momentami oglądamy malowidła, a nie ruchome obrazki czy coś się dzieje nie tak. To po prostu cieszy historią i bohaterami. :). No może prócz końcówki[naprawdę nie ma nic dalej?]. Oceniam  hmmmmmm 10/10 w swoim rodzaju, a ogółem 8,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3057 dnia: Grudzień 07, 2011, 03:01:23 pm »
Świeżo po Berserk - ciśnie mi się, gdzie jest dalszy ciąg? Anime stopniowe od słabego do świetnego. Główny bohater sympatyczny taki koks tzn. - nie zrobisz tego! - zrobię a co? :)
Jednak to jest to co mają stare tytuły. Praktycznie takie anime posiadają wszystko by zadowolić oczekiwania widza i to nie ważne, że momentami oglądamy malowidła, a nie ruchome obrazki czy coś się dzieje nie tak. To po prostu cieszy historią i bohaterami. :). No może prócz końcówki[naprawdę nie ma nic dalej?]. Oceniam  hmmmmmm 10/10 w swoim rodzaju, a ogółem 8,5/10
Powiedział bym, że pierwszy odcinek był świetny więc nie zaczęło się do słabego. Jak dla mnie najsłabszy odcinek w Berserk to 7/10, a najlepszy 10/10. Średnio wychodzi 9/10.

A końcówka to naprawdę niesamowita, ale muszę powiedzieć, że jak kiedyś oglądałem to anime byłem zirytowany brakiem zakończenia.

A poza tym świetne odcinki to były w momencie jak zaczęły się pojawiać pierwsze demony. Taki od razu świetny klimat się zrobił (gdyż to wszystko na poważnie było).

Czyli cały czas walczyli z ludźmi, a potem wiadomo co się stało.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 03:16:07 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3058 dnia: Grudzień 07, 2011, 06:15:21 pm »
Nie wiem czy dobrze widziałem, ale 3 kinówki które mają być będą streszczeniem serii + zakończenie.
W Berserku sporo fajnych postaci np. ten nożownik, caska, grifit, gats

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3059 dnia: Grudzień 07, 2011, 07:21:03 pm »
Polecam mange, bardziej rozbudowana, anime to takie w sumie streszczenie tego co w mangdze do pojawienia się "Ręki Bożej" i dalej sie urywa, bo manga wtedy była do tego momentu narysowana.
I chwała twórcą anime, że nie chcieli robić "zapychaczy" jak w Bleachu, choć jednak nadal jest to tylko streszczenie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything