Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3075 dnia: Grudzień 13, 2011, 02:44:29 am »
Nie było też jednego z serii Super S, tego w którym pojawiła się Diana.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3076 dnia: Grudzień 13, 2011, 06:36:37 am »
Capeta czyli sportowy shounen o gokartach - póki co obejrzałem 16 odcinków na 52 i anime prezentuje się dosyć standardowo dla swego gatunku. (...)
Widzę, że mamy podobne odczucia. Więcej nt. tego anime pisałem z Nakago tutaj (i niżej): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,25265.msg901603.html#msg901603

A ja właśnie po raz trzeci oglądam Hikaru no Go. Jak dla mnie to wciąż najlepsze anime sportowe jakie kiedykolwiek powstało i jedno z najlepszych jakie kiedykolwiek oglądałem. Nie potrafi mi się znudzić i mogę oglądać je w nieskończoność. Jest to też chyba jedyny przedstawiciel tego gatunku gdzie sztuczne przedłużanie zostało zminimalizowane i właściwie ciągle coś się dzieje.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3077 dnia: Grudzień 13, 2011, 06:02:03 pm »
Jak tak zachwalasz Hikaru no Go to być może się za to zabiorę w niedalekiej przyszłości. Póki co muszę znaleźć czas i chęci na Hoshi wo Ou Kodomo.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3078 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:54:29 pm »
Haibane Renmei - klimatyczne anime. Na pewno inne niż reszta. Szczególnie przypodobał mi się ostatni odcinek. Ogólnie ocenił bym na 7/10, ale dodatkowo wielki plus za swój klimat. Z bohaterów zasługuje na wyróżnienie Reki ciekawa postać i jej rozterki. Znowu na minus zasługuje Rakka, która mnie raziła momentami.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3079 dnia: Grudzień 22, 2011, 12:33:04 am »
No i wkręciłem się w Utenę. Strasznie specyficzny klimat lekko zahaczający o kicz, trochę pachnie Clampem. Jednym słowem - mniam i top tier. Do tego fajna kreska (uwielbiam takie starocie prawie nieznające CG), naprawdę dobry OST, fajni seiyuu.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3080 dnia: Grudzień 22, 2011, 02:27:59 am »
Dziś ja zabawiłem się w archeologa, Ganossa byłby ze mnie dumny. Przez przypadek trafiłem na informację o trzech OVA spod znaku Gradiusa i Salamandra, czyli sagi kosmicznych strzelanin od Konami mającej swój początek na automatach w roku 1985. Chyba wszyscy się domyślają jak może wyglądać fabuła prościutkiej w gruncie rzeczy strzelaniny przerobiona na anime. Rzecz raczej dla fanatyków gry, jako że przynajmniej można się skupić na szczególikach znanych z komputerów i konsol (głównie bohaterowie, statki, terminologia i bronie, oraz oczywiście przeciwnicy i bossowie zachowujący się identycznie jak w grze, a także zremiksowana na potrzeby animacji muzyka z gier). Nie polecam specjalnie nikomu (może Ganossa rzuci okiem), podaję raczej tylko jako ciekawostkę.
Wiąże się z tym kolejna ciekawostka, bardziej współczesna. Konami sponsorowało Sky Girls, tytuł chyba bardziej znany. I zupełnie nie wiem jak mogłem to przeoczyć, ale jednak stało się. Czym latają ziemskie siły powietrzne? Niczym innym jak tylko Vic Viperem, czyli statkiem od którego się to wszystko zaczęło. Takich wystąpień motywów z Gradiusa w różnych anime jest więcej, ale nie będę was zanudzał absolutnie wszystkimi, bo nie dość że to straszliwa archeologia, to w dodatku tylko dla miłośników owej serii gier.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 02:55:51 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3081 dnia: Grudzień 22, 2011, 09:03:13 am »
No i wkręciłem się w Utenę. Strasznie specyficzny klimat lekko zahaczający o kicz, trochę pachnie Clampem. Jednym słowem - mniam i top tier. Do tego fajna kreska (uwielbiam takie starocie prawie nieznające CG), naprawdę dobry OST, fajni seiyuu.
A tak orientacyjnie chodzi o tą Utenę? http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=287

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3082 dnia: Grudzień 22, 2011, 11:32:25 am »
Aha, dokładnie :D
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3083 dnia: Grudzień 22, 2011, 05:51:20 pm »
No i świetny opening.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3084 dnia: Grudzień 22, 2011, 06:08:56 pm »
The World God Only Knows OVA - Four Plus an Idol - czwórka dziewczyn z klasy Keimy (włącznie z jego siostrą z piekła rodem) postanawia założyć zespól. A że wszystkie są do kitu Elsee pod wpływem pewnego anime proponuje założenie Klubu Muzyki Lekkiej (ciekawe jakim...) w szkole. Niestety aby dostać zgodę od nauczyciela muszą na teście z anglika zdobyć 100%. Niestety  w angliku są jeszcze gorsz niż z graniu i śpiewaniu więc biorą głównego bohatera jako korepetytora. Jeśli ktoś czyta mangę to zaskoczenia nie będzie anime dalej wiernie ją przedstawia. i tak samo jak w przypadku poprzednich dwóch serii wypada to całkiem nieźle.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3085 dnia: Grudzień 22, 2011, 07:19:28 pm »
The World God Only Knows OVA - Four Plus an Idol - czwórka dziewczyn z klasy Keimy (włącznie z jego siostrą z piekła rodem) postanawia założyć zespól. A że wszystkie są do kitu Elsee pod wpływem pewnego anime proponuje założenie Klubu Muzyki Lekkiej (ciekawe jakim...) w szkole. Niestety aby dostać zgodę od nauczyciela muszą na teście z anglika zdobyć 100%. Niestety  w angliku są jeszcze gorsz niż z graniu i śpiewaniu więc biorą głównego bohatera jako korepetytora. Jeśli ktoś czyta mangę to zaskoczenia nie będzie anime dalej wiernie ją przedstawia. i tak samo jak w przypadku poprzednich dwóch serii wypada to całkiem nieźle.
OAVka podobnie fajna jak seria TV. Mam nadzieję, że będzie III sezon.


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3086 dnia: Grudzień 22, 2011, 08:58:26 pm »
No i wkręciłem się w Utenę. Strasznie specyficzny klimat lekko zahaczający o kicz, trochę pachnie Clampem. Jednym słowem - mniam i top tier. Do tego fajna kreska (uwielbiam takie starocie prawie nieznające CG), naprawdę dobry OST, fajni seiyuu.
Z twojego opisu wnioskuję że jesteś jeszcze na etapie pierwszego sezonu (1-13). Niestety po dość ciekawym początku, potem... szkoda gadać. Za to OST jest naprawdę niezły a kilka kawałków ociera się o geniusz, choć nie każdy musi lubić taki typ muzyki. Rinbu Revolution to klasyk, Zettai Unmei Mokushiroku - mega klasyk, a te organy z tej obowiązkowej z pierwszej sezonu scenki (""If it cannot break out of its shell...") - *mlaaaask*
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3087 dnia: Grudzień 22, 2011, 11:15:41 pm »
Aha, dokładnie :D
Pytam, bo nigdy nie jestem pewny skrótów.

Offline Dagu

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3088 dnia: Grudzień 23, 2011, 06:58:53 pm »
Dopadłam wreszcie na dłużej w tygodniu jakiś telewizor (studenckie życie, jupi) i wałkuję Sailorki czwórkowe. Wszystko cacy, tłumaczenie faktycznie dobre (podejrzewam, że po prostu dostali porządne skrypty wreszcie, a nie włoskie czy żabojadzkie z czwartej ręki), tylko czasem się czuję, jakby to była "Moda na sukces". Kto widział, ten wie, o co chodzi :D
A tak poza tym to się toto w ogóle nie starzeje imho, mam taki sam fun przy oglądaniu jak kiedyś.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3089 dnia: Grudzień 26, 2011, 10:51:41 pm »
Shakugan no Shana 8 ep - póki co średnie co najwyżej, a walki hmmmm tragiczne. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
Właśnie mi się przypomniało, że fajny był motyw hirai 1-3 odcinek. Szkoda, że tak szybko później o nie zapomnieli.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 12:04:47 am wysłana przez Jackal »