Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3150 dnia: Luty 02, 2012, 09:43:56 am »
Saki - bardzo fajne anime. Może o ile postaci nie porywały to spodobały mi się rozgrywki mahjonga i praktycznie to mnie mocno wciągnęło. Plusem też jest to, że każda postać ma swój styl i rodzaj grania. Jest tylko jedna kwestia... ma ktoś może napisy od 13 do 25epka? Na animesub nie ma, a online są epki aby do 21. Co więcej jest jakaś dalszy ciąg? Ja znalazłem aby serie Saki i Saki: Achiga-hen - Episode of Side-A. Z tego co przejrzałem fabuła się urywa po 25 epku.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3151 dnia: Luty 02, 2012, 11:25:20 am »
Nadrobiłem wszystko, co do tej pory wyszło z Gundama AGE, i... podobało mi się. Po takich sobie pierwszych odcinkach i paru dalszych mocno tragicznych druga połowa pierwszego 'rozdziału' mocno pozytywnie zaskoczyła. Ciche odwołania do najstarszych serii i motywy nie do końca pasujące do głupiej bajki dla 13-latków (Dobry bohater robiący na nieuzbrojonym egzekucję przez strzał w plecy? Inny dobry skazany na dożywocie?). Było poważniej, trochę epicko i doramatycznie. Zakończenie nieskończenie lepsze niż w takich 00, ale nie będę spojlerował. Punkt wyjścia na drugi 'rozdział' jest naprawdę niezły. Może wreszcie pierwszych scenarzystów na zbity pysk wywalili i zatrudnili kogoś mocno czującego Gundama?

Że miejscami logika kuleje, masowe bitwy rządzą się dziwnymi prawami, postaci mają nietypowy design... Prawdopodobnie wszyscy wykraczamy 10-20 lat poza target serii, a dzieciaki nie zwracają na coś takiego uwagi :P Ja, jako gundamfag, czuję się mocno zadowolony z kierunku, jaki ostatnio obrała seria.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3152 dnia: Luty 07, 2012, 12:19:10 am »
Zapewne nie wszyscy oglądali 11 eyes, ale muszę przyznać, że niektóre sceny w tym anime były wyjątkowo okrutne.

Na youtube nie było wersji bez cenzury więc sam zamieściłem tą scenkę, którą sam wgrałem.

11eyes - Yukiko's death - Uncensored

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3153 dnia: Luty 07, 2012, 07:39:27 am »
Z tego co pamiętam, to racja były takie sceny. Nie mniej jednak pasowały do klimatu anime.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3154 dnia: Luty 07, 2012, 09:14:42 am »
Hoshizora e Kakaru Hashi - chyba najbardziej przewidywalna haremówka ostatnich czasów. Główny bohater po wielu latach przeprowadza się zmiasta do wioski, w której mieszkał w dzieciństwie. I tradycyjnie jest otoczony przez panienki do samego początku. A tych do wyboru do koloru: tsundere, nieśmiałe, koleżanki z dzieciństwa których nie pamięta, dziewczyny typu starszej siostry,  i kilka innych. Oglądając to anime po prostu zmarnowałem czas i nic ciekawego nie widziałem...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3155 dnia: Luty 07, 2012, 07:45:07 pm »
Tsubasa Chronicle - bardzo fajne wręcz świetne i klimatyczne anime. Można rzec, że tego można było spodziewać po CLAMP. Bohaterowie nie drażnią, przygody cieszą wręcz nie zawraca się uwagi na podstawowy wątek szukania piór. Do tego wszystko okraszone przepiękną muzyką. Co więcej na pochwałę zasługuje dizajn postaci[ładnie rysowanie nie które panie.]
Zapomniał bym... śmieszą mnie okrutnie chyba złę charaktery. Co to wogule ma być? Stary typ siedzący na kanapie i oglądający TV/podglądając ich. Nawet nie wiadomo o co mu chodzi w kółko mówiąc "o nie zdobyli kolejne pióro to pokrzyżuje nasz plan", gdzie następnie mówi "wspaniale musimy im pomóc zbierać, żeby szybciej im szło. O to nam chodziło". To jak wreszcie są za czy przeciw, aby im się udawało? Już nie wiem ile razy odkręcał kota ogonem.

Drugi sezon także dobre, ale poza historio maga i kurogane to nic nie wnosi. Skończył się jak pierwszy sezon.
Spoiler: pokaż
Ani nie zabrali piór, ani wróg się nie ruszył poza kanapę i twierdzenia jaki to wspaniały plan ma. Do tego tamten bliźniak w wodzie dwa sezony sobie leżał myślę, że to ciekawe. Zapomniał bym praktycznie nic nie wyjaśnione z głównego wątku i ciekawych rzeczy. Poważnie tak to się kończy nic nie ma dalej?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2012, 05:53:36 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3156 dnia: Luty 09, 2012, 07:39:30 pm »
Jackal kiedyś pisałem po obejrzeniu tych II sezonów, że mogli by te pióra zbierać w nieskończoność czyli jeszcze zrobić kilka sezonów o tym samym.  :)

Dlatego właśnie to dosyć głupie zrobić 2 długie sezony, które polegają na ciągłym zbieraniu piór bez czegoś bardziej ciekawego. Największa zaleta tych serii to muzyka.

Natomiast kontynuacje czyli Tsubasa Tokyo Revelations i Tsubasa Shunraiki są znacznie lepsze i ciekawsze.

Tyle, że wiele fabuły zostało pominięte między seriami TV, a tymi OAVkami.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3157 dnia: Luty 09, 2012, 08:44:08 pm »
Czyli nie ma zakończenia? Proszę nie co za porażka. No chyba że robili na nie dokończonej historii.
Muzyka jest rewelacyjna to prawda.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3158 dnia: Luty 09, 2012, 11:38:04 pm »
Jeszcze nie ma zakończenia anime, ale oglądając Tsubasa Shunraiki widać, że już niewiele brakuje.

Jeszcze jakieś OAVki (jeśli powstaną) i koniec.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3159 dnia: Luty 10, 2012, 07:49:56 pm »
OVA Tsubasa to moja dopiero tępo. To jest dopiero, czyste mięso.  Świetnie się oglądało. Według mnie 9/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3160 dnia: Luty 11, 2012, 09:52:19 am »
Baka to Test to Shokanju - Chyba najlepsza parodia wszelkiego rodzaju anime o licealistach. W pewnej szkole każdy z uczniów ma swojego własnego wirtualnego avatara, którym może walczyć z innymi. statystyki avatara zależą do punktów zdobytych na testach z poszczególnych przedmiotów. Także przydział do poszczególnych klas zależy od wyników testów i w ten sposób najlepsi w klasie A mają najlepszy sprzęt i nauczycieli, a F musi siedzieć w klasie z wybitymi szybami i tekturowymi pudełkami zamiast ławek. Główny bohater nie dość, że chodzi do klasy F to jeszcze jest z nich wszystkich najgłupszy bo na egzaminach zdobył 0 punktów. Po namowie przewodniczącego klasy wraz z resztą planują zdobyć najlepsza klasy. Oczywiście nie dzięki nauce, a poprzez pokonanie ich w walce avatarów. A że nie maja zamiaru się uczyć to muszą kombinować w inny sposób. To jedno z niewielu anime przy których ostatnio płakałem z śmiechu. Komedia naprawdę rozbraja. Postacie i rozmowy między nimi potrafią rozbawić do łez. Co jakiś czas pojawiają się różne nawiązania do innych anime (choćby Evangeliona, Kenshina, albo Code Geass).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3161 dnia: Luty 11, 2012, 02:11:19 pm »
Baka to Test to Shokanju - Chyba najlepsza parodia wszelkiego rodzaju anime o licealistach.
Gniot nazywasz najlepszą parodią ?
To nawet wizualnie odpycha (już nie mówiąc o konstrukcji i bohaterach).
Komedia naprawdę rozbraja. Postacie i rozmowy między nimi potrafią rozbawić do łez. Co jakiś czas pojawiają się różne nawiązania do innych anime (choćby Evangeliona, Kenshina, albo Code Geass).
Trudno żeby głupkowate nawiązania do innych (znacznie lepszych) anime mogły być zabawne.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3162 dnia: Luty 11, 2012, 04:08:00 pm »
Mi się podobało. Oczekiwałem prostego, nieskomplikowanego anime przy którym można się zrelaksować przy piwie po ciężkim dniu pracy i to właśnie dostałem. ;-)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3163 dnia: Luty 11, 2012, 04:37:33 pm »
Mi się podobało. Oczekiwałem prostego, nieskomplikowanego anime przy którym można się zrelaksować przy piwie po ciężkim dniu pracy i to właśnie dostałem. ;-)
Wiadomo kwestia gustu.  :)

Dla mnie klimat tego anime (i wszystko inne czyli jak pisałem humor, strona wizualna) się nie spodobał. Nie lubię zazwyczaj parodii innych anime. Niech parodiują jakieś zachodnie filmy, amerykanów, polaków czy inne rzeczy, a nie tylko anime.  :)
Szczerze mówiąc wolę obejrzeć jakieś ecchi z rodzaju Freezing czy Ikkitousen (szczególnie dlatego, że lubię walki)  :).

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 04:41:22 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3164 dnia: Luty 14, 2012, 09:16:59 pm »
Steins;Gate - jestem pod niesamowitym wrażeniem. Dawno nie miałem okazji oglądać czegoś równie zajmującego. Jak trochę ochłonę, to skrobnę coś więcej.   :smile:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

 

anything