Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3195 dnia: Luty 26, 2012, 12:39:31 pm »
Aż się boję za ten epek zabrać.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3196 dnia: Luty 26, 2012, 02:03:19 pm »
IMO epek słaby. Nie ruszył mnie zupełnie a i zanudzał dość...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3197 dnia: Luty 28, 2012, 09:53:30 am »
Hetalia Axis Powers - ciekawy pomysł na anime. Fajne momentami śmieszne, a nawet edukacyjne. Pomimo, że epki króciutkie to z czasem robi się nudne. Ocenił bym 6-7/10

Fate zero póki co daję 9/10, czekam na ciąg dalszy. Ogólnie ciekawa rozgrywka miedzy sługami nikt nie ma takiej przewagi na drugimi.

Fate Prototype  - ciekawa odskocznia. Tylko co to miało być trailer? Majo zrobić taką serię?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 09:19:15 am wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3198 dnia: Marzec 02, 2012, 09:51:57 am »
Po prostu wzięli pierwsze projekty postaci, pierwsze szkice i początkowy zarys fabuły gry Fate/Stay Night, a następnie wydali to w formie animacje jako bonus do ostatniej płyty DVD z nime Carnival Phantasm.chociaż trochę szkoda, że nie powstanie to anime...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3199 dnia: Marzec 03, 2012, 04:14:12 pm »
Maria + Holic - podobało mi się, choć noty na anidb nie zachęcały [4.30]. Wniosek z tego taki, że jedne głupawy człowiekowi podchodzą inne nie. Tutaj było fajnie ale np. Muteki Kanban Musume  już nie.  Przeszkadzało jedynie w tym brak  celu nawet banalnego jak np. "zostanę hokage". Tutaj po prostu oglądamy losy bieżące bohaterów nie wiedząc gdzie to dąży i co będzie.

Muteki Kanban Musume - pierwszy odcinek mnie odrzucił, a drugi znowu bardziej podszedł. Tak czy tak słabawo jest póki co.

Hellsing- Bardzo fajne się oglądało, ale zakończenie takie... niby wszystko ok, ale
Spoiler: pokaż
anime kończy się klęską organizacji Hellsing. Jest to naprawdę rzadkie żeby nie było happy end'u. Pokonali aby tego wampira, ale główny wątek nie został dokończony i nie wyjaśniony[kto stoi za tymi chipami i tworzeniem sztucznych wampirów]. Ciekawe co miało znaczyć w ostatnim odcinku pokazanie pół twarzy alacurda z wąsem? Domyślam się, że to chodziło o kazanie rąbka jego prawdziwej tożsamości, ale mi osobiście to nic nie mówi.

Oceniam na 8/10 może 8,5/10
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 10:57:23 am wysłana przez Jackal »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3200 dnia: Marzec 06, 2012, 05:31:01 pm »
Bo Hellsing TV to sknocona wersja mangi. Dokładniej w połowie gdzieś serii TV skończyła się też manga która nadal powstawała i z braku możliwości, twórcy anime wymyślili sobie tego "wampira" i jako takie zakończenie. Zresztą w mandze zakończenie też jest jakby takie z lekka przyspieszone. Może Hirano zabrakło juz stron na większe zakończenie. :p

Dlatego nie oglądam teraz anime które tworzone jest na podstawie niedokończonej mangi.

A Muteki jest komedią wyciskającą łzy od pierwszego odcinka, o ile ktoś lubi takie odmózdzenie. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3201 dnia: Marzec 06, 2012, 05:55:50 pm »
Bo Hellsing TV to sknocona wersja mangi.
Szczerze mówiąc bardziej mi się podobało to "sknocone" zakończenie, niż to co obecnie oglądam w Ultimate. A w zasadzie to już nawet nie oglądam, pożegnałem się po dziewiątym odcinku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3202 dnia: Marzec 06, 2012, 06:14:23 pm »
A Muteki jest komedią wyciskającą łzy od pierwszego odcinka, o ile ktoś lubi takie odmózdzenie. :D
Obejrzałem aby 3 odcinki, bo więcej nie ma napisów. Osobiście preferuje komedyjki w stylu: gintama, school rumble, lucky star, azumanga daioh itd

A wracając do Hellsinga to zabrakło jakiego kolwiek rozwinięcie głównego wątku.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3203 dnia: Marzec 09, 2012, 05:25:19 pm »
Working!! i Working'!! - nie wiem co ciekawego mógłbym napisać o tej serii tak, żeby nie rozpływać się zwyczajnie w zachwytach i nie powtarzać tego, co zostało już napisane. Doskonale wykreowane postaci (wszystkie!), scenkowe prowadzenie narracji za którym strasznie od czasów Lucky Stara tęskniłem, delikatnie zarysowane Yuri i humor, przy którym autentycznie można było parsknąć ze śmiechu a nie tylko uśmiechnąć się, bądź ewentualnie pomyśleć, że uśmiechnąć by się należało. Perełki w swojej komediowej kategorii i mam nadzieję, że będzie więcej.

Ben-To - no i tutaj niestety odwrotnie, zawiodłem się na serii. Zwłaszcza zaczynając od projektu postaci, który całkowicie mi nie podszedł. Nie podszedł mi ani główny bohater, ani okularnica, ani mała yaoistka, ani niby-Rei (oryginalnej Rei też nigdy nie lubiłem), ani ktokolwiek z pozostałych. Nie wspominając już o wątku z siostrami bliźniaczkami, co to takie yandere. Zwyczajnie nie znoszę tego motywu i przy Black Lagoon cierpiałem podobnie, musząc się z nimi konfrontować.

Humor akurat nieregularny, raz faktycznie zaskakujący i potrafiący rozbawić, raz polegający na powtarzaniu rzeczy, które były powtarzane już tysiące razy w innych seriach, ale powtórzmy to jeszcze u nas tak z piętnaście razy, to na pewno zadziała.

Element ecchi też mi nie podszedł. Stosowany zupełnie bez wyczucia, zupełnie nieregularnie, raz ot tak, raz jakiś rape-abuse na połowę odcinka, jakoś nie radowało mnie to w swojej formie. Podobnie z shounenowymi elementami, które też zdawały się być nie do końca dopracowane tak, jak być dopracowane mogły.

Ogólnie strasznie chaotyczny misz-masz, ale nie poprowadzony w sposób taki, jak bym lubił. Niedopracowany i nie do końca przemyślany, nie przybierający w swoim chaosie żadnej konkretnej formy, gubiący się we własnych rozwiązaniach.

Tyle tylko, co do pomysłu się nie mogę przyczepić. Walki o przecenione bento, które odbywają się w supermarketach, gdzie król przecen nakleja jakieś badziewne honorowe naklejki - to wszystko akurat mnie urzekło. Zabrakło tylko wykonania, które trafiałoby w moje gusta.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3204 dnia: Marzec 11, 2012, 07:30:42 pm »
Durarara! - główny bohater anime Mikado Ryuugamine przenosi się z małego miasteczka do Ikebukuro. Tam wraz ze starym przyjacielem zaczynają chodzić do licem. Przy okazji poznaje mieszkańców tej dzielnicy Tokio. A trzeba przyznać, że jest to ciekawe towarzystwo. Mamy tu między innymi: szalony handlarz informacjami, super silny pracownik firm lichwiarskiej, dwumetrowy czarny rusek pracujący w knajpie z sushi, lekarz prowadzący nielegalną klinikę i jego współlokatorkę, która jest... Jeźdźcem bez głowy szukającym swojej głowy (zmieniła konia na motor i została kurierem, do tego panicznie boi się inwazji kosmitów). Dzielnica dodatkowo jest nękana przez handlarzy żywym towarem, szalonego nożownika, konkurujące ze sobą gangi. I w środek tego zamieszania został rzucony główny bohater, jego przyjaciel i nowa koleżanka z pracy. Z czasem okazuje się, że i oni wbrew pozorom nie są tylko zwykłymi uczniami. Jest to całkiem przyjemna choć miejscami fabuła bywa bezsensowna, a niedomyślność bohaterów aż kuje po oczach.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3205 dnia: Marzec 12, 2012, 03:07:04 pm »
No i dowiedziałem się czemu Boku wa Tomodachi ga Sukunai było miłością od pierwszego wejrzenia. Projekty postaci narysował Buriki, którego kunszt mogłem wcześniej podziwiać w Denpie Onnie (...). On, czy też ona, bo szczegółowych informacji znaleźć nie mogłem, wykonuje naprawdę niesamowitą robotę, wypuszczając spod swoich palców prawdziwe cukiereczki, aż iskąrzące się od nadmiernego stężenia moe.

Niestety tutaj też spora część zalet dla mnie się kończy. Miałem nadzieję na komedyjkę z lekkimi pociągnięciami romansu i ewentualnym fan-servicem a otrzymałem haremówkę w najczystszej postaci i  przesiąkniętą ecchiowatością trochu za bardzo, by mieściło się to w moich granicach animu-estetyki.

No bo naprawdę, co innego jakieś delikatne kadrowanie na dekolty, czy też błyśnięcie bielizną, ale bez zooma x1000 a co innego "O, a ona teraz wyskakuje nago i jest fajnie". Za każdym takim zabiegiem czuję się, jakby próbowano zalać mnie betonem i brakiem kreatywności. To tak samo, jak te wszystkie serie spod znaku horroru, które swoją "straszność" bazują na latających wszędzie oderwanych koniczynach, do tego w tle hektolitry krwi, oczywiście z jednej zabitej osoby. No ale wszystko ma swoich odbiorców.

W każdym razie - do rzeczy wartych dostrzeżenia należała też napewno para heroinek serii, które   to obie obsadzono w rolach tsundere, na czym całość wyszła zdecydowanie   dobrze w swoim oryginalnym pomyśle. Kłócąco-rumieniący się duet,   przerzucający się charakterystycznymi "B-baka!"   miał w sobie sporo uroku i w dużej mierze napędzał serie. Oprócz tego   dwie loli, bo autorzy chyba wszystkiego co dobre, chcieli dać podwójnie,   trap i i napalona yaoistka geniusz. Przy czym dwa ostatnie, też  popularne ostatnio archetypy postaci, niestety nie do końca mnie   przekonują.

Fabularnie z początku wszystko prezentowało się ok, dalej nastąpiło lekkie rozczarowanie. Zamiast prowadzić serię swoim własnym torem, co zdawało się wychodzić dość umiejętnie, postawiono na klasyczne odcinki plażowe, czy z nocowaniem w jakimś tam domku letniskowym. Czułem nie do końca wykorzystany potencjał i brak umiejętności rozplanowania co się w zasadzie się w tych dwunastu odcinkach chciało umieścić. Szczególnie ostatni odcinek sprawiał wrażenie wrzuconego z przymusu, by choć w najmniejszym stopniu rozwiązać plot, mimo sugerowanej kontynuacji serii.

Koniec końców 7/10, ale samemu mi trochę żal tak niskiej noty, zwłaszcza, że na początku przewidywałem przynajmniej tę solidną ósemkę. Coś ostatnio przy wielu seriach odnoszę wrażenie, że wszystko zostało poprowadzone nie w tym kierunku, co powinno. Bądź nie w tym, w którym chciałem.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3206 dnia: Marzec 13, 2012, 10:55:23 am »
<b>Ghost in the Shell - Stand Alone Complex </b> - bardzo dobre anime, ale przeplot wydarzeń jest udziwniony. Rzadko, który odcinek łączy się z następnym. Bardzo ciekawy temat z androidami itd. 9/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3207 dnia: Marzec 13, 2012, 01:46:44 pm »
<b>Ghost in the Shell - Stand Alone Complex </b> - bardzo dobre anime, ale przeplot wydarzeń jest udziwniony. Rzadko, który odcinek łączy się z następnym. Bardzo ciekawy temat z androidami itd. 9/10
Też uważam, że to bardzo dobre anime, ale czy nie wydawało ci się dosyć nudne ? Co prawda część odcinków była wciągająca ,ale inne często zbyt przegadane więc mogę je  zaliczyć do jednych z najnudniejszych.

Pamiętasz odcinek 10 ? To był ten o sadyście. Zdecydowanie najmocniejszy i najsmutniejszy odcinek z całego GITSa.

Bardzo fajny był również odcinek 13, ale właśnie w tym odcinku nie było wyjaśnień tego co najważniejsze (jak to się stało, że tak szybko się postarzała) i za to również anime ma duży minus. Nie lubię jak celowo nie wyjaśniają pewnych wątków.

Oczywiście i tak znacznie bardziej cenię filmy kinowe ze względu na panujący w nich klimat. Mimo, że GITS to poważne anime dało się zauważyć znaczne rozluźnienie klimatu (chociażby w sensie zachowań głównych bohaterów) w seriach TV w stosunku do tych 2 filmów kinowych. No i kreska jest wyraźnie kanciasta, a w filmach kinowych tego nie było.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3208 dnia: Marzec 13, 2012, 05:44:10 pm »
Momentami było nudno, ale trochę i tylko chwilkę. Powstrzymał bym się z określeniami takimi jak "najnudniejsze".  Dla mnie praktycznie najciekawsze to Te ich robociki "taczikomy" i śmiejący się człowiek jako ten dzieciak.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3209 dnia: Marzec 13, 2012, 05:55:02 pm »
Dla mnie praktycznie najciekawsze to Te ich robociki "taczikomy" i śmiejący się człowiek jako ten dzieciak.
Dla mnie te taczikomy to jedna z najgłupszych rzeczy w serii tv. Skojarzyło to mi się z takimi maskotkami dla rozweselenia widzów.

Natomiast podobało mi się większość odcinków (i bardzo lubiłem te niesamowicie inteligentne dialogi, teksty i skomplikowane wyjaśnienia). Jak wspomniałem w poprzednim poście taki jeden odcinek był bardzo zaskakujący, a drugi też fajny, ale bez istotnych wyjaśnień.

PS:

Pod koniec obu serii serii TV znacznie zwiększali dramatyzm co mogło wyglądać trochę sztucznie.

 

anything