trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3210 dnia: Marzec 13, 2012, 06:04:00 pm »
Dla mnie te taczikomy były ok. Ich dążenie do samoświadomości itd.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3211 dnia: Marzec 13, 2012, 09:33:26 pm »
Dla mnie te taczikomy były ok. Ich dążenie do samoświadomości itd.

Najlepsze co się serii przytrafiło.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3212 dnia: Marzec 14, 2012, 12:27:30 am »
Hehehe, mocny ten demot Wilku. Że tak powiem, trafili w sedno. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3213 dnia: Marzec 17, 2012, 02:00:45 am »
Mawaru Penguindrum. No i znowu jestem rozdarty, znowu ciężko mi jednoznacznie ocenić anime. Problem jest tym bardziej złożony, że Mawaru stara się aspirować do tej górnej półki japońskiej animacji - ambitniejszej, zawierającej rozległe nawiązania, zaskakującej treścią, formą i tak dalej. A z tymi produkcjami mam zawsze największy dylemat.

Bo o ile coś pozostaje w ramach czystej zabawy formą - nie ma problemów, akceptuję pełne szaleństwo - stąd też mój szacunek dla wielu produkcji Gainaxu, który z ogromną samoświadomością prowadzi swoje dzieła. Gainax dokładnie widzi kontury swojego szkicu, dokładnie wie co ten szkic przedstawia, nawet jeżeli jest wybitnie zakręcony i owy szkic sumiennie wypełnia należytą treścią. Wszystko zdaje się sprawdzać doskonale i działa jak w zegarku.

Przy Mawaru z kolei jest zgoła odwrotnie. Sam Kunihiko Ikuhara zresztą, twórca, jak wyczytałem i co zresztą widać, przyznał się do tego, jakoby inspirował się Lynch'em. I rzecz w tym, że Lyncha tak samo, za tworzenie surrealnych tworów, nieskładnych i (często) bezsensownych, tłumaczonych za to ogólnie pojętą ekspresją, nie lubię.

Czym innym jest dla mnie świadomy zabieg i czym innym jest spontaniczne pociągnięcie bohomazu, wokół którego dalej tworzy się historię, który dalej się uzupełnia i z którego prowadzi się w kolejne pociągnięcie. A tak właśnie wielokrotnie odbierałem Mawaru Penguindrum na przestrzeni kolejnych odcinków. 

Oczywiście nie chcę tutaj negować całego kunsztu autorów i doceniam pracę jaką włożono w produkcję, doceniam zastosowaną symbolikę i odniesienia, nawet jeżeli nie zawsze mnie przekonywały, nie zawsze je do końca rozumiałem, czy też do wielu zapewne nie dotarłem, ale subiektywne odczucie jest jakie jest.

Czy graficznie mi się podobało? Podobało. Pomijając może trochę nieregularną formę. Czy oprawa dźwiękowa mi się podobała? Jak najbardziej, zwłaszcza, że Etsuko Yakushimaru i jej delikatny głos jest mi w stanie osłodzić wszystko. Treść, fabuła? Obejrzałem w dość dobrym tempie i niby wrażenie było w pełni pozytywnie.

A jednak repetytywność niektórych elementów, gdzie jedna z postaci przez 20 odcinków przewija się i wypowiada jedną kwestię w kółko, brak harmonii i kompozycji fabularnej, gdzie przeciąga się poboczne wątki przez długie odcinki, by potem po macoszemu i w pośpiechu rozwiązywać te bardziej znaczące elementy, to wszystko mnie wprowadzało w pewną konfuzję.

No ale to specyficzne odczucie i ot, wybrzydzanie. Mawaru Penguindrum ogółem było dobre i eksperymenty z naszą japońską animacją powinny cieszyć, zwłaszcza gdy serii ślepo powielających schematy nie brakuje.



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3214 dnia: Marzec 17, 2012, 06:31:00 pm »
Nie wiem co masz na myśli przez "mój" czy "twój" fanserwis, ale po raz kolejny wykazujesz się totalną ignorancją.

Skoro nie wiesz co mam na myśli, to dlaczego oskarżasz mnie o ignorancję? : )

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3215 dnia: Marzec 17, 2012, 06:44:57 pm »
Chyba to wytłumaczyłem w tamtym poście dosyć jasno: bo znowu oceniłeś książkę po okładce, jak to masz w zwyczaju.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3216 dnia: Marzec 17, 2012, 06:50:09 pm »
Ale sam napisałeś, że nie wiesz o co mi chodzi : ) Poza tym nie wiesz na ile się zapoznałem z anime. Ktoś Ci na odcisk nadepnął, że tak z miejsca startujesz do oskarżeniami?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3217 dnia: Marzec 17, 2012, 07:00:12 pm »
Mam dziś ciężki dzień i raczej kiepskie samopoczucie, jeśli koniecznie chcesz usprawiedliwić moją bucówę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3218 dnia: Marzec 17, 2012, 10:35:25 pm »
No i skończyło się Incestomonogatari. Na szczęście na końcu pojawiło się To be Continued :]
Nie wszystko mi się w serii podobało i chętnie skróciłbym ją o odcinek czy dwa, ale i tak było sporo świetnych dialogów, sporo dobrze skomponowanych scen i fajna nowa postać. SHAFT nie porzucił eksperymentów z formą, ale czuć było, że mniej w nich metody na wariata, więcej pomyślunku. Teraz czekam na kinowe Kizumonogatari (krew, flaki i walka z inkwizycją), a za kilka sezonów... pewnie Nekomonogatari i być może wszystkie inne historie.

Gdyby jeszcze opatrzność, jaka by ona nie była, sprezentowała oficjalne anglojęzyczne wydanie książek...
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3219 dnia: Marzec 19, 2012, 10:02:59 am »
Te ostatnie odcinki były jakieś dziwne - coś było nie tak z reżyserią itp. Jakby kto inny je robił. W całokształcie trochę gorsze od Bakemonogatari, ale ciągle mocne 8/10. Ciekawe, czy przy wydawaniu BD dorzucą jakieś odcinki - może o to chodziło z "TBC".

Też czekam na Kizumonogatari. A o książkach to raczej możemy tylko pomarzyć - mało tego wychodzi poza wyspy.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3220 dnia: Marzec 19, 2012, 10:47:07 am »
Nie wydaje mi się, żeby dodatkowe odcinki były potrzebne. Bakemono było urwane w połowie drugiego tomu i po prostu było co kręcić. Tutaj historia wydaje się być skończona. Nawet jeśli coś dorzucą, to pewnie będzie sam incest i molestowanie nieletnich.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3221 dnia: Marzec 19, 2012, 11:41:14 am »
A, chyba że tak. Za takie dodatkowe odcinki to bym podziękował, ale zdaje się molestowanie osiągnęło swój fabularny skutek (vide wypowiedź Koyomi z ostatniego odcinka), a Shaft nie jest taki, by ciągnąć to bez powodu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3222 dnia: Marzec 23, 2012, 02:07:56 pm »
Oglądam sobie "Natsume Yuujinchou San" czyli trzeci już sezon przygód Natsume i jest równie sympatycznie jak było przy poprzednich dwóch sezonach : )

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3223 dnia: Marzec 23, 2012, 03:50:15 pm »
Nichijou

I znowu gigantyczne zaskoczenie. Siedziało sobie spokojnie gdzieś w kolejce, myślałem, że to jakieś dziewczynki-pierdółki, w zasadzie sam do końca nie wiedziałem co. A tu jak się nie zacznie - przecież to przenajświętsza Azumanga Daioh postanowiła zreinkarnować się pod spotęgowaną postacią!  :shock:

Zupełnie szalona komedia, odróżniająca się od wyżej wymienionej produkcji znacząco podkręconym tempem i jeszcze większym stężeniem absurdu na minutę odcinkową. Radosna gromadka postaci wyjątkowo szybko podbiła moje serce, zwłaszcza biorąc pod uwagę doskonałą robotę seiyuu.

Skrzecząca Mai Aizawa była idealnym dopełnieniem postaci Mio. Kaori Sadonake, jako dziewczynkę ze wstążką na głowie, jestem skłonny wyróżnić chociażby za same ekspresyjne "EEEEeeEEeEE?!!!?" w paru scenkach na krzyż, przy których to turłem się po łóżku ze śmiechu(cała ta scenka z latającymi noodlami zresztą podbiła moje serce). Reszta podobnie, czy to Mr. Sakamoto, czy Hakase, wszyscy byli naprawdę barwnie obsadzeni pod względem voice-actingu, który w komediowych animu, gdzie oprawa graficzna nie jest aż tak ważna, wychodzi na bliższy plan.

Zresztą, nie żeby oprawa graficzna była jakoś zaniedbana. KyoAni zdecydowanie dało radę, zachowując przy tym odpowiednie wyważenie. Tam gdzie miało być prosto było prosto, ładne widoczki w dużej mierze postanowiono stylizować na wykonane farbkami a tam gdzie można było dorzucić trochę fajerwerków, tam je dorzucano. Ewentualnie mógłbym się przyczepić do "azumagnowego" design'u postaci, no ale pasował on wyśmienicie, więc co poradzić.

Koniec końców dla mnie ogromne 9/10. Bo mimo tego, że w komediowych anime niełatwo znaleźć coś na tak wysokim poziomie, to jednak brakowało mi osobiście trochę większego rozwinięcia jakichkolwiek wątków. Tak żeby można było się bardziej zżyć z bohaterami. Oczywiście nie w tym rzecz w tego typu seriach, ale to już taka osobista fanaberia, nie pozwalająca na wystawienie dziesiątki.

edit: Nichijou - Ehhh?! XDDDDDDDDDDDDDDDD EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEH?
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 04:07:46 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3224 dnia: Marzec 23, 2012, 09:08:10 pm »
Eeeeh...?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau