trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3225 dnia: Marzec 24, 2012, 10:57:03 am »
Working!! - zdecydowanie na plus. Dawno nie widziałem takie natłoku równie ciekawych postaci i to właśnie na nich "stoi" całe anime. Humor w Working!! opiera się bowiem głównie na eksploatowaniu komicznych cech, kompleksów i innych odchyłów jakimi obdarzeni są bohaterowie. Ich ilość i umiejętne przeskakiwanie między charami powoduje, że gagi dotyczące konkretnej osoby nie nudzą się zbyt szybko i nie odczuwamy wtórności, jak to ma miejsce przy słabszych komediowych anime.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3226 dnia: Marzec 24, 2012, 02:27:56 pm »
Working!! - zdecydowanie na plus. Dawno nie widziałem takie natłoku równie ciekawych postaci i to właśnie na nich "stoi" całe anime. Humor w Working!! opiera się bowiem głównie na eksploatowaniu komicznych cech, kompleksów i innych odchyłów jakimi obdarzeni są bohaterowie. Ich ilość i umiejętne przeskakiwanie między charami powoduje, że gagi dotyczące konkretnej osoby nie nudzą się zbyt szybko i nie odczuwamy wtórności, jak to ma miejsce przy słabszych komediowych anime.
Żartujesz ? Working!! to jest właśnie przykład głupiej i słabej komedii. Co prawda są różne gusta, ale dla mnie to był gniot. Ciebie jednak śmieszyły te postacie, a ja ich miałem dosyć (szczególnie tej durnej dziewczyny o nazwie Inami Mahiru) po krótkim czasie. Po prostu nastawiłem się na sensowne anime o pracy, a jakiś nierealistyczno-głupkowaty shit.




Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3227 dnia: Marzec 24, 2012, 02:36:51 pm »
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex  2 - Dobre momentami bardzo dobre, ale  bardziej mi się podobał przeciwnik w pierwszym sezonie. Dziwne,że potem całkowicie zanikł. Dziwność tego anime polega jeszcze na tym, że jest dobre/b.dobre, ale człowiek obejrzy jeden odcinek, a następny w jakimś odstępie czasu. Dla porównania jak mi się spodobało one piece to tam odcinki się tonami połykało i inaczej się nie dało.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3228 dnia: Marzec 24, 2012, 04:02:43 pm »
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex  2 - Dobre momentami bardzo dobre, ale  bardziej mi się podobał przeciwnik w pierwszym sezonie.
Spodziewałem się więcej po tym przeciwniku z I sezonu. Ogólnie pisząc gmatwali to anime na siłę.
Dziwność tego anime polega jeszcze na tym, że jest dobre/b.dobre, ale człowiek obejrzy jeden odcinek, a następny w jakimś odstępie czasu. Dla porównania jak mi się spodobało one piece to tam odcinki się tonami połykało i inaczej się nie dało.
Nie zgadzam się. Jak zacząłem oglądać to obejrzałem w kilka dni. Owszem jakieś bardzo wciągające te odcinki nie były, ale jednak często połączone, a nawet pojedyncze epizody rzadko mnie nudziły (chociaż chwilami tak). Zresztą jakby anime było nudne to bym je ocenił znacznie niżej niż 9/10.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3229 dnia: Marzec 24, 2012, 04:06:53 pm »
Żartujesz ? Working!! to jest właśnie przykład głupiej i słabej komedii. Co prawda są różne gusta, ale dla mnie to był gniot. Ciebie jednak śmieszyły te postacie, a ja ich miałem dosyć (szczególnie tej durnej dziewczyny o nazwie Inami Mahiru) po krótkim czasie. Po prostu nastawiłem się na sensowne anime o pracy, a jakiś nierealistyczno-głupkowaty shit.

Zaczynam sądzić, że Anfan'a opinię też warto brać pod uwagę. Jeżeli coś mu się podoba, to lepiej się za to nie zabierać, jeżeli z kolei coś jest głupie, słabe i nierealistyczne (bo anime oczywiście są realistyczne), to warto się zastanowić, czy to nie jest jakaś dobra seria.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3230 dnia: Marzec 24, 2012, 04:11:50 pm »
Zaczynam sądzić, że Anfan'a opinię też warto brać pod uwagę. Jeżeli coś mu się podoba, to lepiej się za to nie zabierać, jeżeli z kolei coś jest głupie, słabe i nierealistyczne (bo anime oczywiście są realistyczne), to warto się zastanowić, czy to nie jest jakaś dobra seria.
Dlatego właśnie napisałem, że gusta są różne.

Przykładowo ciebie Skrzydlaty śmieszy scena jak głupia tsundere walnie chłopaka w anime, a mnie właśnie irytuje. Poza tym dla ciebie jakość grafiki/animacji w anime jest mało istotna, a dla mnie ma duży wpływ na przyjemność z oglądania danej serii.

Zresztą wyśmiewasz to, że oczekiwałem realizmu od anime o pracy. Jednak widziałem taką produkcję, a jej nazwa to Hataraki Man. Może i to pewien wyjątek, ale też takie są. Realistyczność tamtego anime bym ocenił na 90 procent (gdyż też zauważyłem pewne podkolorowywanie scen).

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3231 dnia: Marzec 24, 2012, 04:48:08 pm »
Odpowiadam niepotrzebnie, ale co tam.

Anfi, Working!! nigdzie, w żadnych założeniach, w żadnych pierwszych szkicach i pomysłach, nigdzie przenigdzie i w niczyjej głowie, żadnego producenta ani scenarzysty, czy też kogokolwiek innego - nikt nie tworzył tego anime z myślą, że będzie to produkcja podchodząca poważnie do tematyki pracy. Miała to być tylko i wyłącznie komedia, którą po prostu umieszczono na oryginalnym tle. Zamiast kolejnej szkoły i szkolnych perypetii, dano restaurację. To wszystko.

Pozostałych kwestii nie będę komentował, bo niezbyt mi się chcę. Mam nadzieję, że przynajmniej to zrozumiesz.

re: Anfan gdzieś tam na dole -



« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 05:21:59 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3232 dnia: Marzec 24, 2012, 04:53:09 pm »
Bądź co bądź ghost i tak dobry pozostaje. Mogę powiedzieć, że  w specyficzny sposób jest prowadzone.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3233 dnia: Marzec 24, 2012, 05:04:10 pm »
Anfi, Working!! nigdzie, w żadnych założeniach, w żadnych pierwszych szkicach i pomysłach, nigdzie przenigdzie i w niczyjej głowie, żadnego producenta ani scenarzysty, czy też kogokolwiek innego - nikt nie tworzył tego anime z myślą, że będzie to produkcja podchodząca poważnie do tematyki pracy. Miała to być tylko i wyłącznie komedia, którą po prostu umieszczono na oryginalnym tle. Zamiast kolejnej szkoły i szkolnych perypetii, dano restaurację. To wszystko.
Masz rację, ale co to zmienia ?
Anime było takie jak było, więc tak je oceniłem. Nie podobała mi się ta seria (np humor, nierealistyczność), a szczególnie niektóre postacie, które w największym stopniu (główni bohaterowie) decydują o przyjemności z oglądania danego anime.
Pozostałych kwestii nie będę komentował, bo niezbyt mi się chcę. Mam nadzieję, że przynajmniej to zrozumiesz.
Wyjaśniłem ci chyba o co chodzi z oczekiwaniami odnośnie danego anime i gustami odnośnie zachowań postaci itp.
Bądź co bądź ghost i tak dobry pozostaje. Mogę powiedzieć, że  w specyficzny sposób jest prowadzone.
Oczywiście, że tak. Jedno z najlepszych anime, ale filmy kinowe (szczególnie Innocence) wyraźnie bardziej mi się podobały (mowa zarówno o grafice/animacji jak i klimacie).

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3234 dnia: Marzec 24, 2012, 05:45:01 pm »
Do filmów się zbieram i też myślę, że mogą być lepsze.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3235 dnia: Marzec 25, 2012, 12:50:42 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai
Na to anime natrafiłem na MAL'u, gdzie widząc wysoką pozycję w rankingu i małą ilość odcinków, bez większego zastanowienia postanowiłem dorzucić do kolejki. Tylko czemu nic na świecie mnie nie uprzedziło, że będę miał do czynienia z tak potężnym wyciskaczem łez?

Przyznam że ciężko mi oceniać tę produkcję przez jakiś inny pryzmat, niż emocjonalny. Zresztą, w tym pewnie tkwiła cała pułapka twórców - żeby poruszyć odpowiednie struny u widza i ja niestety wpadłem po uszy. Ogólnie chyba jestem wyczulony na motywy
Spoiler: pokaż
około-schizofreniczne
. Dorywając Piękny Umysł w telewizji też zawsze wymiękam.

Wszystkich bohaterów co do jednego obdarzyłem sympatią, u każdego dostrzegłem motywy i każdy ujął mnie swoją postawą i działaniami. Całość ułożyła mi się w piękny obrazek, który pod koniec popchnął mnie do krótkich rozpominek nad własnym dzieciństwem i czasem spędzonym na bieganiu i robieniu głupot. Nieświadomość i bezrefleksyjna radość były takie piękne (:

Mały złoty kwiat wiśni pragnę przyznać kreacji Anjou Naruko, za nie bycie kolejną tsundere, która składa się praktycznie tylko z tsun. Podczas gdy moja sympatia do powyższego archetypu zaczęła powoli opadać, twórcy przypomnieli mi, że przy odpowiednim doprawieniu deretowatością, tsundere pięknieją w oczach z odcinka na odcinek.

Koniec końców wystawiłem 10/10. Co prawda jest to wysoce nieobiektywna ocena, podyktowana ogólnym wzruszeniem po zakończonym seansie i może jutro, czy pojutrze coś ujmę, ale i tak - Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai było zdecydowanie warte obejrzenia i przemile mnie zaskoczyło opowiedzianą historią.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3236 dnia: Marzec 25, 2012, 05:04:13 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai
Na to anime natrafiłem na MAL'u, gdzie widząc wysoką pozycję w rankingu i małą ilość odcinków, bez większego zastanowienia postanowiłem dorzucić do kolejki. Tylko czemu nic na świecie mnie nie uprzedziło, że będę miał do czynienia z tak potężnym wyciskaczem łez?


Przyznam że ciężko mi oceniać tę produkcję przez jakiś inny pryzmat, niż emocjonalny. Zresztą, w tym pewnie tkwiła cała pułapka twórców - żeby poruszyć odpowiednie struny u widza i ja niestety wpadłem po uszy. Ogólnie chyba jestem wyczulony na motywy
Spoiler: pokaż
około-schizofreniczne
. Dorywając Piękny Umysł w telewizji też zawsze wymiękam.

Wszystkich bohaterów co do jednego obdarzyłem sympatią, u każdego dostrzegłem motywy i każdy ujął mnie swoją postawą i działaniami. Całość ułożyła mi się w piękny obrazek, który pod koniec popchnął mnie do krótkich rozpominek nad własnym dzieciństwem i czasem spędzonym na bieganiu i robieniu głupot. Nieświadomość i bezrefleksyjna radość były takie piękne (:

Mały złoty kwiat wiśni pragnę przyznać kreacji Anjou Naruko, za nie bycie kolejną tsundere, która składa się praktycznie tylko z tsun. Podczas gdy moja sympatia do powyższego archetypu zaczęła powoli opadać, twórcy przypomnieli mi, że przy odpowiednim doprawieniu deretowatością, tsundere pięknieją w oczach z odcinka na odcinek.

Koniec końców wystawiłem 10/10. Co prawda jest to wysoce nieobiektywna ocena, podyktowana ogólnym wzruszeniem po zakończonym seansie i może jutro, czy pojutrze coś ujmę, ale i tak - Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai było zdecydowanie warte obejrzenia i przemile mnie zaskoczyło opowiedzianą historią.
Prowokacja ? :D Zapewne znasz moją opinię o tym gniocie. 

Strasznie irytujące i słabe anime. Sztuczne emocje/łzy (szczególnie tej głupiej Anjou Naruko). Na końcu to już całkowite przegięcie.

3/10 tylko dlatego, że na początku zanosiło się na fajne anime.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3237 dnia: Marzec 25, 2012, 09:07:23 am »
Spełnia wszystkie kryteria na b. dobre anime[widzę same plusy nawet Anfan potwierdza]. Nic tylko się ustawić w kolejce i oglądać.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3238 dnia: Marzec 25, 2012, 01:35:56 pm »
Spełnia wszystkie kryteria na b. dobre anime[widzę same plusy nawet Anfan potwierdza]. Nic tylko się ustawić w kolejce i oglądać.
Oczywiście ja polecam to anime. Wszyscy wielbiciele gniotów będą zachwyceni.  :D

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3239 dnia: Marzec 25, 2012, 02:36:40 pm »
Oczywiście ja polecam to anime. Wszyscy wielbiciele gniotów będą zachwyceni.  :biggrin:


 

anything