trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3255 dnia: Kwiecień 05, 2012, 04:36:48 pm »
Ghost in the Shell i Ghost in the Shell 2: Innocence
Mówiąc całkiem szczerze jak oglądałem film Ghost in the Shell 2: Innocence to byłem nim zachwycony. Dla mnie to anime zdecydowanie zasługuje na określenie "doskonałe".
Wizualnie to chyba najładniejszy film anime ze wszystkich, a już na pewno ścisła czołówka. Wiem, że dla niektórych te specyficzne dialogi (cytaty) były wadą, ale mi się bardzo podobały, gdyż świetnie się ogląda anime jak bohaterowie są tacy inteligentni (oglądając serię TV miałem wrażenie, że są trochę głupsi, a szczególnie Batou).
Golden Boy - To natomiast, co miło było zobaczyć, to brak wszędobylskiej cenzury, która tak uparcie dba dziś o najmłodszych i bezpodstawnie karci tych starszych.
To były OAVki, więc logiczne że bez cenzury.
Dwie godziny seansu pozwoliły w pełni mi zrozumieć wszystkie zarzuty Tenchiego i Anfana do wszędobylskich pianek i obłoczków, które przysłaniają współcześnie malownicze biusty i inne tajemnicze zakamarki kobiecego ciała.
Ja już sobie całkiem (chyba) dałem spokój z wersjami TV. Uznałem, że nie ma sensu się śpieszyć, więc teraz tylko czekam na wersje BD.  :D Szczególnie w przypadku ecchi to istotne, ale nie tylko, gdyż cenzura jest wszechobecna w anime.
Anime było bezpośrednie, wesołe, debilne
Zgadzam się, a szczególnie z tym ostatnim słowem.  :D
Drifty rowerem po sieci wysokiego napięcia na zawsze pozostaną w moim sercu.
A no właśnie.  :D

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3256 dnia: Kwiecień 05, 2012, 04:57:05 pm »
To natomiast, co miło było zobaczyć, to brak wszędobylskiej cenzury, która tak uparcie dba dziś o najmłodszych i bezpodstawnie karci tych starszych.
Zawsze byłem przekonany o wyższości OAVek nad pozostałymi formami produkcji.

Ale porównując do mangi to nawet jako OAVka tytuł jest pod tym względem złagodzona milion razy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3257 dnia: Kwiecień 05, 2012, 05:14:47 pm »
Zawsze byłem przekonany o wyższości OAVek nad pozostałymi formami produkcji.
Sam brak cenzury jeszcze nie świadczy o wyższości. Znacznie lepsze są filmy kinowe (najwyższa jakość) i serie TV (dłuższe anime bardziej wciąga).

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3258 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:24:15 pm »
Golden Boy - czyli nadrabianie część druga, chociaż w tym przypadku tę króciutką serię miałem już napoczętą. Wtedy jednak, gdy podejmowałem się zakupu dawien dawno, miałem do dyspozycji dwa odcinki i jakoś dalej nie chciało się szukać. I w zasadzie dużo bym nie stracił, bo cała szóstka prezentuję podobny schemat. To natomiast, co miło było zobaczyć, to brak wszędobylskiej cenzury, która tak uparcie dba dziś o najmłodszych i bezpodstawnie karci tych starszych. Dwie godziny seansu pozwoliły w pełni mi zrozumieć wszystkie zarzuty Tenchiego i Anfana do wszędobylskich pianek i obłoczków, które przysłaniają współcześnie malownicze biusty i inne tajemnicze zakamarki kobiecego ciała.

Anime było bezpośrednie, wesołe, debilne i co chciało ukazać, to ukazywało. Doskonałe do oglądania. Drifty rowerem po sieci wysokiego napięcia na zawsze pozostaną w moim sercu.


Zgadza się nie które momenty Golden boy'a zapadają w pamięci. Dla mnie jeszcze posiada tak rzadki znakomity humor.   



History's Strongest Disciple Kenichi - według mnie bardzo dobre z miejsca  daje 9/10, a ogółem dam 8/10. Na minus na pewno składa się siostra kenichiego, która jest minusem serii pod każdym względem. Następnie gupawy ze strony kenichiego. W sumie z grubszych rzeczy to na tyle, a no i jeszcze odnowa sił nie wiadomo skąd w jednej walce. Po za tym wszystko ok: walki, postaci itd. Szczególnie do gustu przypadli mi siegrif i shigure.




Aoi Hana - bardzo dobre, klimatyczne anime. Jest spokojne, ale nie nudzi pomimo, że nie nie ma żadnej akcji. Wszystko tak ładnie jest skomponowane, że naprawdę... ta muzyka, kreska, postaci. 9/10
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 10:33:39 am wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3259 dnia: Kwiecień 08, 2012, 10:50:30 am »
Poniżej są SPOJLERY.

Obejrzałem całą serię Blood-C w wersji Blu-Ray (wczoraj kilka odcinków i dzisiaj resztę). Wersja TV w tym przypadku nadaje się wyłącznie do kosza (chyba każdy wie dlaczego). W wersji Blu-Ray nie było absolutnie żadnej cenzury. Pokazywali wszystko ze szczegółami.

Prawdę mówiąc jestem zszokowany i nie tyle mnóstwem scen gore (co było idiotyzmem), ale ogólnie pomysłem na anime, a szczególnie ostatnim odcinkiem. Przecież to była PARODIA. Muszę przyznać, że tym którzy robili ten gniot całkiem odbiło. To anime jest obrazą dla bardzo dobrego filmu Blood: The Last Vampire  i również bardzo dobrej serii TV o nazwie Blood+.

Blood-C to jakaś kpina z widzów i całkowicie niepoważne podejście do tej produkcji.
Skoro było, aż tyle scen gore to powiem, że najbardziej szokująca to ta w 12 odcinku odnośnie bliźniaczek (naprawdę przegięli). To była okropna scena i nawet sadystyczna.

A to masowe jedzenie ludzi na końcu było już całkiem niepoważne.

Ludzie w tym anime byli niczym kartki papieru, które można dziurawić, rozdzierać i gnieść (wyglądało to naprawdę sztucznie głównie dlatego, że anime było niskiej jakości wizualnej). Takie gore jak w Blood-C to DNO (we wszystkim musi być umiar).

Oczywiście jakąś zaletę dało się znaleźć, a będzie nią to, że anime jednak wciągało, czyli chciało się poznać tą tajemnicę odnośnie Sayi i innych postaci. Jednak rozwiązanie tego i wszystko inne było głupsze niż sądziłem. Zresztą to anime w 90 procentach było totalnie głupie.

Zalety:

- opening
- dosyć ciekawe i wciągające anime (chciałem poznać wyjaśnienia)

Wady:

- zazwyczaj przeciętna grafika, animacja i niestaranna kreska
- przeciętna muzyka
- głupia do potęgi i irytująca główna bohaterka (chociaż nie była sobą)
- wszystkie postacie znacznie gorsze (na przykład płytkie) niż nawet w przeciętnym anime (po prostu dno)
- seria TV bez zakończenia
- ostatnie minuty anime to już zwykła parodia ze scenami gore

Oceniam ten gniot 3/10.

Nie wiem co będzie warty film kinowy, ale przynajmniej Saya będzie lepiej (znacznie ładniej) wyglądać.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=42230



Na obrazku prawdziwa Saya, a nie jakaś odpychająca i upośledzona okularnica moe jak przez 99 procent serii TV.

W filmie kinowym wreszcie powinna być normalna i nawet ładna.

Od początku wiedziałem, że Saya nie potrzebuje okularów, gdyż to by było dopiero absurdem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 10:55:50 am wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3260 dnia: Kwiecień 09, 2012, 03:41:41 pm »
Highschool of the Dead - pewnego pięknego dnia na całym świecie wybucha epidemia żywych trupów.  Główny bohater jest przeciętnym uczniem liceum, który wraz z kilkoma uczniami stara się znaleźć bezpieczne miejsce przed hordami nieumarłych i dowiedzieć się o losy swojej rodziny. Towarzyszą mu między innymi maniak broni palnej, jego niedoszła dziewczyna (i jednocześnie mistrzyni w walce włócznią), mistrzyni kendo (z deczko skrzywioną psychikę), koleżanka z dzieciństwa ( córka okolicznego szefa mafii) i szkolna pielęgniarka (która jedyne co potrafi to wymachiwać wielkimi cyckami na prawo i lewo). Właściwie cale walki z trupami są tylko pretekstem do pokazanie majtek u panienek i trzęsącego się biustu (a ten jest ogromny u każdej z dziewczyn).  Fabuła jest wręcz szczątkowa i właściwie nawet jest niepotrzebna. Mimo wszystko ogląda się to dość przyjemnie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3261 dnia: Kwiecień 09, 2012, 06:32:23 pm »
Właściwie cale walki z trupami są tylko pretekstem do pokazanie majtek u panienek i trzęsącego się biustu (a ten jest ogromny u każdej z dziewczyn).  Fabuła jest wręcz szczątkowa i właściwie nawet jest niepotrzebna. Mimo wszystko ogląda się to dość przyjemnie.
Pretekstem ? Nie do końca, gdyż wtedy ocenił bym to anime 5-6/10 (oceniłem 8.5/10), a jednak było wciągające i całkiem dobrze przedstawili ten dramatyzm, jeśli chodzi o zmagania się z zombie. Anime zawierało wiele drastycznych i mocnych scen, więc nie ma wątpliwości, że to poważna produkcja (choć wypełniona fanserwisem), a nie żadne pseudo anime o zombie.

Fabuła jest ucięta, a szkoda, gdyż chciałbym wiedzieć o co tu chodzi, czyli skąd się wzięły te zombie i co się dzieje z ludźmi na całym świecie. Impuls elektromagnetyczny na końcu anime to tylko jedna z wielu zalet tej serii.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3262 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:29:21 pm »
Ghost in the shell - anime dobre choć spodziewałem się więcej. Przyjazne motywy, na których wzorował się matrix. Co więcej inny design postaci.

Ghost in the shell II - jeśli byśmy po wycinali z tego to mogło by być dobre. Muzyka i przedłużane zwiedzanie miasta usypiały + muzyka sprawiała, że chciało ją się przewijać. Była zła. W jedynce było tego mniej dlatego wyszło lepiej.

Ogólnie serie wydały mi się lepsze.


Warto piąć się w oglądaniu Earl and Fairy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 10:03:08 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3263 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:15:41 pm »
Ghost in the shell - Co więcej inny design postaci.
No właśnie znacznie brzydsza kreska niż w filmach kinowych. Chwilami dało się również zauważyć inne braki w jakości i uproszczenia wizualne (niestaranność). W serii TV było więcej humoru, a ja zdecydowanie preferuję poważniejsze filmy kinowe. Oczywiście serie TV to też świetne anime (około 8.5-9/10).
Ghost in the shell II - jeśli byśmy po wycinali z tego to mogło by być dobre. Muzyka i przedłużane zwiedzanie miasta usypiały + muzyka sprawiała, że chciało ją się przewijać. Była zła. W jedynce było tego mniej dlatego wyszło lepiej.
Co ci się w muzyce nie podobało ? W II sezonie najgłupsza była sama końcówka.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3264 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:41:10 pm »
No właśnie znacznie brzydsza kreska niż w filmach kinowych.
Według mnie w serii tv ładniej było. [dla pewności pisałem o kinówkach]


.Co ci się w muzyce nie podobało ? W II sezonie najgłupsza była sama końcówka.
Fabularnie było ok, ale ta skrzekliwa muzyka, przedłożenia - usnułem po prostu + sprawiała mi ból ta muzyka monetami. Fakt faktem, że byłem taki jakiś podczas oglądania....


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3265 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:18:06 pm »
Według mnie w serii tv ładniej było.
Jest ogromna różnica na korzyść filmów kinowych, ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje.  :)






Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3266 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:49:05 am »
Według mnie w serii tv ładniej było. [dla pewności pisałem o kinówkach]

Fabularnie było ok, ale ta skrzekliwa muzyka, przedłożenia - usnułem po prostu + sprawiała mi ból ta muzyka monetami. Fakt faktem, że byłem taki jakiś podczas oglądania....

Ładniej w TV? Eee, to nawet nie kwestia gustu, a typowej jakości - filmy są dużo lepsze od TV. Nawet kinówka SAC jest w tyle za filmami. TVki nie były brzydkie, szczególnie 2dn GIG, ale to po prostu nie ta liga.

A muzyka to typowo kwestia gustu - dla mnie jest kapitalna.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3267 dnia: Kwiecień 10, 2012, 09:49:37 am »
Co do wyglądu to jeśli idzie o dokładność, jakość to rzeczywiście kinówka lepsza[bo nie o to idzie, że niewidzie różnicy w dokładności], ale dla mnie w tv przyjemniejsze, ładniejsze się wydało. Nie wiem jak to powiedzieć...
Powiedzmy najlepiej jakby dokładność i szczegółowość przeniesiona została do wyglądu w tv, to mieli byśmy ideał. 

Naprawdę nie widać na tych dwóch kadrach podanych wyżej, że bohaterka fajniej wygląda z tv pomimo, że z movie jest dokładniejsza?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3268 dnia: Kwiecień 10, 2012, 10:08:03 am »
Naprawdę nie widać na tych dwóch kadrach podanych wyżej, że bohaterka fajniej wygląda z tv pomimo, że z movie jest dokładniejsza?

Jedyne co widać, że Ci się bardziej podoba. Mi zresztą też (szczególnie w 2nd GiG i SSS). Co nie zmienia faktu, że w filmach była lepiej narysowana : )

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3269 dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:57:45 am »
Jedyne co widać, że Ci się bardziej podoba. Mi zresztą też (szczególnie w 2nd GiG i SSS). Co nie zmienia faktu, że w filmach była lepiej narysowana : )
Teraz zgadzam się w pełni ;)

 

anything