Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3285 dnia: Kwiecień 13, 2012, 04:51:37 pm »
Mirai Nikki
...
Anime jest naprawdę świetne i wciąga, aż do samego końca.
Żartujesz, prawda? Musisz żartować. Błagam cię, powiedz że żartowałeś.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3286 dnia: Kwiecień 13, 2012, 05:18:17 pm »
Żartujesz, prawda? Musisz żartować. Błagam cię, powiedz że żartowałeś.
Nie żartował.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3287 dnia: Kwiecień 13, 2012, 05:53:13 pm »
No co? Yuno wymiata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3288 dnia: Kwiecień 13, 2012, 06:22:55 pm »
Tak, Yuno wymiata. Ale anime jako całość to jakieś nieporozumienie. Fabularnie to się nie trzyma żadnej kupy ani dupy, przypomina jakieś radosne fantazje spisywane naprędce podczas sesji wciągania amfy, jedzenia grzybków i wąchania kleju naraz. Gdybyś napisał coś w stylu "anime pomimo zawartych w nim przeogromnych pokładów absurdu i głupoty oglądało mi się świetnie", to bym nie trollował. Ale gdy ty całkiem na serio piszesz że było świetne i wciągające, no to nie dziw mi się że ci się dziwię.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3289 dnia: Kwiecień 16, 2012, 06:58:32 pm »
Obejrzałem II sezon Seikon no Qwaser i ocena tego anime jest bardzo prosta.

Odcinki 01-06 były bardzo dobre (jak na ecchi), gdyż ciekawe fabularnie, dosyć dramatyczne i ogólnie wciągające pod względem konstrukcji. Ocena 8/10.

Odcinki 07-11 to wypełniacze. Nie do wiary, gdyż to zaledwie 12 odcinkowe anime, a zrobili aż 5 odcinków prawie o niczym. Podobnie było w I sezonie, gdzie też kilka odcinków było koszmarnie głupich i nudnych (jednak wtedy były 24 odcinki). Ocena 3/10.

Odcinek 12 to jakby początek nowej fabuły, ale na razie nic nie wiadomo o kontynuacji. Ocena 8/10.

Poza tym mam chwilami wrażenie, że mniej się przykładali do jakości wizualnej niż w I sezonie. Szczególnie zawiodły mnie te nieliczne sceny fanserwisowe z Katją.

Średnia ocena to 6.5/10, czyli gorsze niż I sezon.


Zalety:

- bardzo dobry OP i dobry ED
- mimo wszystko ładny styl kreski i nawet dobra jakość wizualna (w porównaniu z wieloma innymi anime jakie widziałem, a szczególnie z ecchi). Na pewno wyglądało ładniej niż Blood-C.
- bardzo dobre sześć pierwszych odcinków i ciekawy 12

Wady:

- idiotyczne olanie fabuły, aż przez 5 odcinków (miałem wrażenie, że oglądam anime przeznaczone dla najbardziej chorych otaku)
- dało się zauważyć pogorszenie jakości wizualnej w porównaniu z I sezonem
- mniej różnorodny i gorszy fanserwis niż w I sezonie (choć niektóre sceny nadal fajne)

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3290 dnia: Kwiecień 16, 2012, 10:13:55 pm »
Widział ktoś Exaella? bo zastanawiam się czy się zabrać... :)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3291 dnia: Kwiecień 16, 2012, 11:09:49 pm »
...Exaella...



 :eek: :eek: :eek:


Właśnie obejrzałem trailery i nieco poczytałem. Coś zdecydowanie dla mnie.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3292 dnia: Kwiecień 17, 2012, 04:22:29 am »
Widziałem połowę - powiedzmy, że ta produkcja próbuje udawać coś więcej, niż jest, i nawet jej to wychodzi : )

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3293 dnia: Kwiecień 17, 2012, 06:52:27 am »
Freezing - chyba najgorsze anime jakie ostatnio widziałem. Anime opowiada o akademii, która szkoli dziewczyny (tzw Pandory) do walki z najeźdźcami z innego wymiaru o nazwie Nowa. Każda z dziewczyn ma swojego partnera, który wspiera ją w  walce. Główny bohater dopiero co dostaje się do akademii i przez przypadek przeszkadza w walce  między dwoma uczennicami. A, ze jedna z nich przypomina mu jego martwą siostrę to postanawia zostać jej partnerem. Właściwie fabuła jest tylko pretekstem do pokazania walk między uczennicami. A w tych walkach krew sika, kończyny latają, ubrania są rozrywane (oczywiście tylko na klatce piersiowej i poniżej pasa, a mimo to, że mogą ubranie naprawić samą siłą woli to i tak tego nie robią). Nowy też się niby pojawiają, ale niewiele wnoszą do fabuły. A samego zakończenia nie ma. Fabuła jest ucięta w pewnym momencie i pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3294 dnia: Kwiecień 17, 2012, 09:10:54 am »
Bo to na podstawie niedokończonej jeszcze manhwy (przy której szybko wymiękłem). Poza tym, po co tam fabuła? Cycki, walki i tona głupoty - fabuła tylko by tam przeszkadzała : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3295 dnia: Kwiecień 17, 2012, 12:38:16 pm »
Freezing - chyba najgorsze anime jakie ostatnio widziałem.
Oglądanie Freezing było przyjemne, więc nie zgadzam się z tym co napisałeś. To było bardzo dobre anime z rodzaju ecchi, a jego największą wadą był brak zakończenia.

Nie przesadzali z brutalnością.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3296 dnia: Kwiecień 17, 2012, 04:00:53 pm »
Odcinanie rąk panienkom nie jest przesadą z b brutalnością? A to co robili bohaterce 3 facetów na dachu też nie jest przegięciem? Albo na samum początku anime jak zrobili sobie "karnawał" na początku i krew tryskała strumieniami nie było przegięciem?

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3297 dnia: Kwiecień 17, 2012, 05:02:04 pm »
Z tą krwią i odcinaniem rączek i nóżek to było tylko w pierwszym odcinku. Narobili smaku na fajny gore a później praktycznie nic już nie było. Może trochę pod koniec ale też nie tak jak na początku. Poza tym seria jest typową ecchi fanserwisówką więc nic dziwnego, że ubrania były z bibuły i co i rusz się rozpadały. Taka konwencja. Ja mam po tej serii dosyć pozytywne wrażenia. Trochę słabsze od Qwasera (drugiego sezonu bo pierwszy był do bani) ale mimo jak zwykle debilnego głównego bohatera reszta postaci daje się oglądać.
No i anime ma zarąbisty ending.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3298 dnia: Kwiecień 17, 2012, 05:42:58 pm »
Odcinanie rąk panienkom nie jest przesadą z b brutalnością? A to co robili bohaterce 3 facetów na dachu też nie jest przegięciem? Albo na samum początku anime jak zrobili sobie "karnawał" na początku i krew tryskała strumieniami nie było przegięciem?
Jak pamiętam to jakieś nieliczne sceny. Oglądając OP zapowiadało się na coś mocniejszego.
Nie nazwałbym tego anime gore.

Z tą krwią i odcinaniem rączek i nóżek to było tylko w pierwszym odcinku.
Nie tylko, gdyż jeszcze pod koniec anime jak dobrze pamiętam.
Może trochę pod koniec ale też nie tak jak na początku.
Pod koniec to był dopiero fajny dramatyzm. Szczególnie walka z tą zdecydowanie najsilniejszą dziewczyną.
Poza tym seria jest typową ecchi fanserwisówką więc nic dziwnego, że ubrania były z bibuły i co i rusz się rozpadały.
 
Jednak to lepsze ecchi niż większość no i walki mi się podobały.
Trochę słabsze od Qwasera (drugiego sezonu bo pierwszy był do bani)
Ganossa, jeśli już to odwrotnie. II sezon Qwasera był znacznie słabszy od I. Tylko odcinki 1-6 i ostatni były fajne.
ale mimo jak zwykle debilnego głównego bohatera reszta postaci daje się oglądać.
Aż taki beznadziejny nie był. Jednak fajny bohater (i o niezłym charakterze, inteligentny) to był właśnie w Seikon no Qwaser.
No i anime ma zarąbisty ending.
Opening jeszcze lepszy.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3299 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:06:04 pm »
Odcinanie rąk panienkom nie jest przesadą z b brutalnością?
Widać nie czytałeś manhwy, tam amputacje urazowe kończyn są standardem. I w sumie cieszy mnie to że nie ma cenzury czy ugrzecznienia, bo dość już tego jest wszędzie dookoła i normalnie wymiotować się chce.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau