Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3330 dnia: Kwiecień 19, 2012, 03:16:20 pm »
W Japonii chyba też jest podział na fanów anime i otaku ? Fanatycy są złem na całym świecie i oczywiście ich nie można i nie należy usprawiedliwiać.

Natomiast kto jakie anime lubi to jedynie kwestia gustu. A to, że dorośli lubią oglądać dziewczynki w anime ma być czymś złym ? Robiąc anime najlepiej jest je skierować do wielu osób, gdyż to się najbardziej opłaca.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3331 dnia: Kwiecień 19, 2012, 03:19:10 pm »
Tenczi, Ty sobie naprawdę masę rzeczy dopowiadasz.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3332 dnia: Kwiecień 19, 2012, 03:23:47 pm »
Być może, przyjacielu - ostatnio sporo problemów na głowie, to i główka pracuje. Jak widać chyba za ostro i nie zawsze na tym polu na którym to jest konieczne. Przydał by się jakiś urlop od życia...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3333 dnia: Kwiecień 19, 2012, 03:40:56 pm »
Aż dziw bierze, że te Japonki są takie szczupłe, nie? Tyle ciasteczek co Mugi, albo Yui pochłonęła to przynajmniej 8-10 kilo więcej powinna mieć pod koniec serii. :biggrin:

A też mi się to rzuciło na myśl, jak można opychać się co dzień i być szczupłym :)
Przynajmniej ja bym był kwadratowy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia

Podobno dodają tego zamiast cukru gdzie tylko się da. Smak oczywiście kwestią gustu, ale da się przeżyć. W każdym razie IMHO nie wykręca ryja tak jak aspartamy czy inne słodziki :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3334 dnia: Kwiecień 19, 2012, 05:05:34 pm »


Miałem taką ładną wypowiedź wysmarowaną a gildia mi ją jakimś cudem znikła. Zatem w skrócie:

Skrzydlaty, ja pisałem o typowym evencie dla dzieci, gdzie targetem były dzieci - chodziło o imprezę związaną z "Oha-Star" tak więc tu nie ma żadnego "ale".

Ok, ja się godzę na podawanie pojedynczych przypadków, jednostek, zjawisk. Rozumiem też to, że nippońscy otaku mogą swoim nieprzystosowaniem społecznym dawać nam jakieś alarmowe sygnały. Ale nie godzę się na takie generalizowanie -
Popieram.
Poza tym produkcje tego typu tworzą strasznych creepy otaku. Przerażający ludzie.

I podobnie z tą wzmianką o zlotach K-On!'owców, którzy zresztą, jeżeli zrobili sobie zlot w swoim towarzystwie, to niech i robią co chcą. Nie wspominając o tym, że ogromny odsetek, czy u nas, czy u nich, na konwenty się nie wybiera w ogóle. Ogromny odsetek ma swoje inne hobby, pracę. Ogromny odsetek zwyczajnie ogląda i dobrze się przy tym bawi. Nie pogłębiajmy stereotypów i nie generalizujmy więc, zwłaszcza, że i nas media, czy też ogół ludzi, postrzega jako dziwadła.

Dlaczego tak rzadko się odzywasz? Od jakiegoś pół roku coraz trudniej tutaj sensownie i poważnie z kimkolwiek pogadać.
Spokojnie, żaden ze mnie święty, też Ci parę razy dogryzałem o loli. Ostatnio tylko mi się wyspokojniało, na starość chyba.

Swoją drogą, fajnie zobaczyć trochę ruchu na gildii :3.




Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3335 dnia: Kwiecień 19, 2012, 08:18:08 pm »
http://en.wikipedia.org/wiki/Stevia

Podobno dodają tego zamiast cukru gdzie tylko się da. Smak oczywiście kwestią gustu, ale da się przeżyć. W każdym razie IMHO nie wykręca ryja tak jak aspartamy czy inne słodziki :)

Kolejna zagadka świata rozwiązana.  Żeby nie opychanie ciastkami w  K-ON! żył bym bez świadomości, że istnieje coś co po przyzwyczajeniu pozwala na wyczyny jak w K-ON'ie. ;)




Nie lubię jak nie zauważę kolejnej nowej strony w temacie i odpowiem bez zacytowania. Po czym okazuje się, że mój post wyskakuje jak filip z konopi  w burzliwej rozmowie.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3336 dnia: Kwiecień 20, 2012, 09:04:46 am »
Oglądałem K-ONa, oglądam kucyki, latem śmierdą mi stopy (nie lubię pedalskich sandałów), o istnienu kremu do zmiękczania pięt dowiedziałem się przed chwilą z Waszych postów. Ale: piłka nożna i samochody mnie mało kręcą.
I teraz nie wiem czy jestem facetem 20+ czy 8-śmio latką. :(

W temacie: zabrałem się wkońcu za Nichijou - po pierwszym epku fajnie. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3337 dnia: Kwiecień 20, 2012, 11:58:12 pm »
Od którego ciągu lepiej zacząć Patlabora?
1) OAV (7 ep) -> 3 filmy
2) TV (47 ep) -> OAV (16 ep)
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3338 dnia: Kwiecień 21, 2012, 11:25:06 pm »
K-ON! - przyjemnie się oglądało, a i postacie się też podobały. Co tu można powiedzieć więcej niż "dziewczyny, ciastka, muzyka"? Oceniam 8/10 - w swoim rodzaju.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3339 dnia: Kwiecień 22, 2012, 02:56:46 am »
K-ON! - przyjemnie się oglądało, a i postacie się też podobały. Co tu można powiedzieć więcej niż "dziewczyny, ciastka, muzyka"? Oceniam 8/10 - w swoim rodzaju.
Jeszcze II sezon ci pozostał. Ja oceniłem wyżej I sezon. To anime było doskonałą komedią. Takich śmiesznych anime to prawie w ogóle nie ma. W tym przypadku była również genialna muzyka.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3340 dnia: Kwiecień 22, 2012, 09:05:20 am »
To prawda śmieszne też było. No właśnie będę się szykował na drugi sezon.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3341 dnia: Kwiecień 22, 2012, 02:18:43 pm »
To prawda śmieszne też było. No właśnie będę się szykował na drugi sezon.
Ja właśnie powiedziałbym, że głównie śmieszne i to najczęściej powodu różnych tekstów. : ) II sezon naprawdę dobrze przedstawia tak zwane szkolne życie (w szkole tylko dla dziewczyn). Chwilami było nudne (mniej śmieszny niż I sezon), ale i tak bardzo mi się podobało.


Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3342 dnia: Kwiecień 22, 2012, 06:42:10 pm »
Od którego ciągu lepiej zacząć Patlabora?
1) OAV (7 ep) -> 3 filmy
2) TV (47 ep) -> OAV (16 ep)

Wydaje mi się, że najwartościowsza jest seria TV, więc polecam.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3343 dnia: Kwiecień 22, 2012, 07:21:53 pm »
I od niej właśnie zacząłem. Po kilku pierwszych ep jestem zachwycony. Trochę akcji, fajne postaci, nie najgorszy humor. A oprawa po remasterze... Coś wspaniałego ;)
I'd like to be a tree

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3344 dnia: Kwiecień 22, 2012, 11:56:28 pm »
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai

Moeeeeeeeeeeeeeeeeee

Goddamn ale mi się podobało, zadziwiające że jedyne tematyki które lubię to paradoksalnie manliness-to-the-max i high-school-moe-comedy-romance NO ALE

seria bardzo przyjemna, pomysł fabularny bardzo fajny, z realizacją gorzej, ale po co komu złożona fabuła skoro design postaci jest taki, że och i ach, dziewczynki znakomicie cudowne, główna imouto klasyczna tsundere do kwadratu, jej koleżanka Ayasa bodajże przeurocza, Kuroneko jedną z lepszych gotyckich loli, seiyuu rewelacja (zwłaszcza głównego bohatera - ten sam co w clannadzie), wszystkie wątki otaku eroge cosplayów bardzo przyjemnie się wchłaniało, najs najs najs


bardzo chciałbym drugi sezon w konwencji school life :<
Spoiler: pokaż
z głównym bohaterem i goth loli maido w rolach głównych





w ogóle bardzo się cieszę jak ładne teraz są animu, był ten smutny moment nieudolnego CG i sztuczności, teraz wszystko jest takie ładne
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything