Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3345 dnia: Kwiecień 23, 2012, 12:29:43 am »
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai
Goddamn ale mi się podobało, zadziwiające że jedyne tematyki które lubię to paradoksalnie manliness-to-the-max i high-school-moe-comedy-romance NO ALE
To był GNIOT. W dodatku jeden z największych gniotów jakie widziałem. Główna bohaterka powinna mnóstwo razy dostać w pysk od brata za jej wredne zachowanie, a tak się niestety nie stało. Jedna z najbardziej irytujących tsundere jakie widziałem w anime.
Ayasa bodajże przeurocza
Tej idiotki też nie lubiłem. Kolejna wredna postać dla głównego bohatera.
Kuroneko jedną z lepszych gotyckich loli
Nie jedna z lepszych, ale jedna z gorszych. Mimo, że bardzo lubię gothic loli to ta była dosyć nędzna.
wszystkie wątki otaku eroge cosplayów bardzo przyjemnie się wchłaniało, najs najs najs
Jakby nie te durne postacie to aż tak źle by nie było.
w ogóle bardzo się cieszę jak ładne teraz są anime, był ten smutny moment nieudolnego CG i sztuczności, teraz wszystko jest takie ładne
Nie wiem o czym ty w ogóle piszesz. Wszystko zależy od konkretnej produkcji (budżetu i staranności rysunku). Zresztą w Ore no Imouto była dosyć nędzna grafika.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3346 dnia: Kwiecień 23, 2012, 08:01:33 am »
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai
(...)
 najs najs najs

Paradoksalnie, choć seria w całości bardzo mi się podobała, to bohaterów z osobna jakoś specjalnie nie polubiłem.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3347 dnia: Kwiecień 23, 2012, 11:43:50 am »
Resztę pominę, bo walka z wiatrakami itd ale

Zresztą w Ore no Imouto była dosyć nędzna grafika.
Grafika była akurat ładna i szczegółowa, tła były dopracowane, nawet anime które leciały w tle w kawiarni były dobrze animowane, ubrania bohaterek często się zmieniały i miały dużo dodatków i innych pierdółek, nie było żadnych uproszczeń graficznych ani animacyjnych.

 No i opening się zmieniał wizualnie prawie co każdy odcinek a każdy ending był zupełnie inny, więc pod tym względem Ore no Imouto było bardzo dopracowane.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3348 dnia: Kwiecień 23, 2012, 11:52:28 am »
Resztę pominę,
A już sądziłem, że będziesz mnie przekonywać do swojego gustu.  :D
Ciebie widocznie nie denerwowała ta skrajna tsundere Kirino.
Grafika była akurat ładna i szczegółowa, tła były dopracowane, nawet anime które leciały w tle w kawiarni były dobrze animowane, ubrania bohaterek często się zmieniały i miały dużo dodatków i innych pierdółek, nie było żadnych uproszczeń graficznych ani animacyjnych.
Zależy do czego porównujesz. Oglądałem to anime (jak zwykle) w wersji Blu-Ray i pod względem jakości to max przeciętniak.
No i opening się zmieniał wizualnie prawie co każdy odcinek a każdy ending był zupełnie inny, więc pod tym względem Ore no Imouto było bardzo dopracowane.
To na pewno zaleta. Ubrania również. Jednak moja ocena anime głównie zależy od tego czy polubię postacie.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3349 dnia: Kwiecień 23, 2012, 02:40:30 pm »
Ciebie widocznie nie denerwowała ta skrajna tsundere Kirino.
Trochę irytowała, ale ostatnio twórcy nieco odeszli od typowych tsundere na rzecz samych uroczych moeblobów i bardzo miło było znowu pooglądać rumieniącą się bohaterkę rzucającą "d-dont get the wrong idea!"
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3350 dnia: Kwiecień 23, 2012, 03:52:27 pm »
Trochę irytowała, ale ostatnio twórcy nieco odeszli od typowych tsundere na rzecz samych uroczych moe i bardzo miło było znowu pooglądać rumieniącą się bohaterkę rzucającą "d-dont get the wrong idea!"
Ja o wiele bardziej wolę oglądać miłe, słodkie i sympatyczne dla innych (czyli również dla płci męskiej) moe, a nie jakieś głupkowate, proste i agresywne tsundere (gdyż są również bardzo fajne tsundere o ciekawym charakterze, które bez problemu polubiłem). Oczywiście to wszystko kwestia gustu.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3351 dnia: Kwiecień 23, 2012, 04:33:18 pm »
"d-dont get the wrong idea!"
"B-baka!"
Spoiler: pokaż
"Baka-baka-baka-baka-baka-baka-baka!~ *blush*
Krówka znowu na gildii, zmierzamy ku odrodzeniu!

Wracając do tematu -

Maria-sama ga Miteru + Maria-sama ga Miteru Specials + Maria-sama ga Miteru:Haru + Maria-sama ga Miteru:Haru Specials + Maria-sama ga Miteru 3rd + Maria-sama ga Miteru 3rd Specials + Maria-sama ga Miteru 4th + Maria-sama ga Miteru 4th Specials

Czyli Skrzydlaty postanawia zrobić sobie przerwę od nadrabiania zaległości i klasyków, które prawdopodobnie nigdy nie znajdzie końca, i wynajduje sobie anime dla siebie, yuri, a dokładniej, to coś bardziej w stronę shoujo-ai.

Co prawda nikogo z Was prawdopodobnie gatunek ten nie interesuje, więc zacznę od oceny, która w moim wypadku krąży sobie wokół 8/10, ale sprawiedliwie muszę przyznać, że gdyby nie moja sympatia dla damsko-damskiej miłości i gdybym miał oceniać czysto obiektywnie, to ocena prawdopodobnie musiała by obniżyć loty gdzieś do poziomu 6/10.

Bo tak naprawdę dużo się tutaj nie działo, chociaż spokojne tempo tej produkcji też stanowiło o jej charakterze. Katolicka szkoła dla dziewcząt, mundurki, atmosfera ciszy i spokoju, po lewej gdzieś szklarnia pełna róż. I w tych niebiańskich warunkach, dziewczęta poszukują innych dziewcząt, by uczynić je swoimi "siostrami". Mniej więcej taki model rozciąga się przez wszystkie cztery sezony, czyli jakieś 50 odcinków. Bo każdego roku oczywiście jeden rocznik odpada, jeden się pojawia, trzeba znaleźć nowe siostrzyczki, krąg życia i śmierci się zamyka, bądź coś na ten kształt się dzieje.

I pod tym względem niby wszystko ok, jest czas się przyjrzeć dość barwnej gamie postaci, jest czas by przyjrzeć się temu, jak bohaterki się zmieniają. Brakować może co najwyżej konkretniejszych zwrotów akcji, bardziej zaskakujących elementów, wychodzenia poza schemat.

Audiowizualna oprawa nie zaskakuje, choć też nie musi, bo pozycja nie należy do tych, które by swoje fundamenty na niej budowały. Wielką mi jednak przykrość autorzy sprawili, podejmując się najpewniej podmiany pewnych ludzi w departamencie animacyjnym, na przełomie drugiego i trzeciego sezonu. Niby miłość wszystko wybaczy, ale zmiana długiej pociągłej twarzy na okrągłą, puciowatą? Zmiana grzywki na taką, żeby tę krągłość jeszcze podkreślała? Operacja skrócenia nosa, który wcześniej swoim majestatem wprawiał w zazdrość najstarszych żydów? Takich rzeczy się nie robi.

Na szczęście ta sama Sachiko Ogasawara, którą dotknął cyklon operacji plastycznych, miała szczęście być  kreowaną głosem Itou Miki, który absolutnie podbił moje serce. Chyba pierwszy raz z takim zawzięciem przeglądałem później na MAL'u i Youtube'ie co dalej wychachmęciła. Niestety okazało się, że niewiele z tego, co bym znał i nawet jeżeli już znałem, to nie było to aż tak niesamowite. Ale jako Sachiko - czysta rozkosz. Głos jednocześnie lodowaty i ciepły, idealnie oddający zdystansowaną postać, wywodzącą się z bogatego domu, jednak wychowaną w dobrym duchu.

No i na koniec, podobnie jak z dropem oprawy graficznej, miałem też wrażenie, że im dalej z fabułą, tym seria bardziej traciła pazur. Nie wiem na ile może być to zwyczajnie zgodne z mangą i tym, w jaki sposób to się tam toczyło, ale power level zauważalnie opadał. Dużą rolę w tym miało pewnie szybkie zniknięcie jednej ze starszych bohaterek, Satou Sei, wyraźnie zarysowanej ze swoimi preferencjami, ale nawet pod względem reszty postaci, im dalej w las, tym bardziej wszystkie miłości nabierały platonicznego charakteru, co w zasadzie mnie rozczarowało. Ale przyjrzę się jeszcze mangowemu oryginałowi i może tam zastanę coś konkretniejszego. 

Ogólnie mi się podobało. Polecić nie mogę, bo pewnie umarli byście z nudów, ale w swojej kategorii jest to chyba dość solidna, z i tak niewielu, pozycja. Jak obejrzę więcej w gatunku, to będę miał klarowne porównanie. A, i co do Speciali - były to po prostu dodatkowe, około-minutowe odcinki parodiujące to, co wydarzyło się w anime. Bardzo-bardzo-bardzo fajne i nie pogardziłbym czymś takim w żadnej produkcji.

A tak oprócz tego, to na nowo, w Blu-Ray'u, odświeżyłem sobie FLCL i miło było się przekonać, że jest dokładnie tak dobre, jak sobie je zapamiętałem. Nawet zastanawiam się teraz, czy nie obejrzeć ponownie, z dyrektorskimi komentarzami. Mam wrażenie, że jest szansa, by dowiedzieć się paru nowych, ciekawych rzeczy o tej produkcji.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3352 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:04:09 pm »
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai

Moeeeeeeeeeeeeeeeeee

Goddamn ale mi się podobało, zadziwiające że jedyne tematyki które lubię to paradoksalnie manliness-to-the-max i high-school-moe-comedy-romance NO ALE

seria bardzo przyjemna, pomysł fabularny bardzo fajny, z realizacją gorzej, ale po co komu złożona fabuła skoro design postaci jest taki, że och i ach, dziewczynki znakomicie cudowne, główna imouto klasyczna tsundere do kwadratu, jej koleżanka Ayasa bodajże przeurocza, Kuroneko jedną z lepszych gotyckich loli, seiyuu rewelacja (zwłaszcza głównego bohatera - ten sam co w clannadzie), wszystkie wątki otaku eroge cosplayów bardzo przyjemnie się wchłaniało, najs najs najs


bardzo chciałbym drugi sezon w konwencji school life :<
Spoiler: pokaż
z głównym bohaterem i goth loli maido w rolach głównych





w ogóle bardzo się cieszę jak ładne teraz są animu, był ten smutny moment nieudolnego CG i sztuczności, teraz wszystko jest takie ładne

Jak dla mnie anime takie sobie. Kirino działała mi na nerwy, główny bohater tym bardziej (zamiast porządnie przygadać siostrze i w końcu powiedzieć to co myśli dawał sobą pomiatać na prawo i lewo). Bardziej mi się podobały OAV-ki gdzie główną bohaterką była Kuroneko. Mniej denerwująca i do tego o wiele zabawniejsza. A jeśli podoba ci się Ayase to przeczytaj sobie mangę. Tam z Ayase zrobili Yandere z krwi i kości.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3353 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:20:40 pm »
Bardziej mi się podobały OAV-ki gdzie główną bohaterką była Kuroneko. Mniej denerwująca i do tego o wiele zabawniejsza.

Nie zauważyłem, że w ogóle są OAVki, najjjsssss, wieczorem sobie obejrzę :}
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3354 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:24:17 pm »
Kirino działała mi na nerwy, główny bohater tym bardziej (zamiast porządnie przygadać siostrze i w końcu powiedzieć to co myśli dawał sobą pomiatać na prawo i lewo).
Dlatego właśnie nazwałem go masochistą. Nie widzę innego (logicznego) wyjaśnienia jego zachowania.
Przecież ona nie tylko go obrażała słownie, ale również biła.
Bardziej mi się podobały OAV-ki gdzie główną bohaterką była Kuroneko. Mniej denerwująca i do tego o wiele zabawniejsza.
Owszem Kuroneko była spokojniejsza, ale to w dalszym ciągu tsundere.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=17526

Nie zauważyłem, że w ogóle są OAVki, najjjsssss, wieczorem sobie obejrzę :}
Te 4 OAVki są kontynuacją (jeden odcinek to alternatywna wersja zakończenia). Poza tym będzie II sezon.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9134
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 07:28:30 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3355 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:27:07 pm »
Cytuj
Nie zauważyłem, że w ogóle są OAVki, najjjsssss, wieczorem sobie obejrzę :}

Do tego jest jeszcze ostatni odcinek w dwóch wersjach - normalny ze szczęśliwym zakończeniem i tzw. True ending - smutniejszy, ale za to o wiele ciekawszy i jest on wprowadzeniem do OAV-ek. Koniecznie obejrzyj pierwszy.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3356 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:59:48 pm »
Obejrzałem OAVki i okazało się, że bez Kirino jest jednak słabo, ponadto zapomniałem napisać o tym, że strasznie złą postacią jest ta otaku w okularach. Jak można zrobić takie okulary w nowym anime T__T


 Durarara! - zabierałem się pomału, bo nie pasował mi brak ścisłej fabuły jak czytałem o czym jest, ale to anime to rewelacja, ma tak dobre postacie, design kreskę i klimat że ja nie mogę o: Ore no Imouto dostaje ocenę w dół bo zapchałem się moeblobami a tymczasem postacie mogą być znakomite, tak dobre jak w Working
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3357 dnia: Kwiecień 23, 2012, 10:54:55 pm »
ponadto zapomniałem napisać o tym, że strasznie złą postacią jest ta otaku w okularach. Jak można zrobić takie okulary w nowym anime T__T
Ona była najsympatyczniejsza.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=17522
Ore no Imouto dostaje ocenę w dół bo zapchałem się moe a tymczasem postacie mogą być znakomite, tak dobre jak w Working
Working ? Przecież w tym gniocie były jedne z najgorszych postaci.  :) Dziwny masz gust. W Ore no Imouto lubiłeś jedną z najpłytszych i najbardziej irytujących postaci i widzę, że to nie był wyjątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3358 dnia: Kwiecień 26, 2012, 05:53:24 pm »
Tiger & Bunny - gdzieś mi się przewinęło, że do spółki z Madoką anime zostało ogłoszone najlepszą produkcją telewizyjną (animowaną) 2011 roku. Niby shounen, ale co tam, hyc i  lecimy.

To co zaskoczyło na początku, to wyjątkowo zachodni charakter produkcji. A dla Japonii może nawet i wschodni, bo czerpiący garściami z amerykańskiego kultu superbohaterów. I paradoksalnie nie rozchodzi się tutaj tylko o chardes, który jest dość mocno niejapoński, ze względu chociażby na sposób rysowania oczu, które nie odbijają miliarda refleksów świetlnych, ale też o cały feeling płynący z akcji i sposobu jej przedstawiania. Nawet nie wiedząc gdzie i kiedy, często można odnieść wrażenie, że ktoś za tym wszystkim stojący lubił Spidermana, czy coś pokrewnego.

Druga odczuwalna inspiracja, tak mi się przynajmniej wydaje, to Redline, co zresztą z początku bardzo mi się spodobało. Cały ten nachalny produkt placement naprawdę idealnie mi pasował i nijak nie drażnił, wszechobecne kamery, komentarze i wiwatujące tłumy dodawały dużo wyrazistego smaczku. Szkoda tylko, że ostatecznie nie pozwolono sobie na więcej zabawy konwencją i momentami ta słynna shounenowska shounenowość nużyła swoimi klasycznymi, przewidywalnymi rozwiązaniami.

Przy czym zakończenie było całkiem huczne i faktycznie momentami zastanawiałem się jak oni to wszystko chcą z powrotem do kupy poskładać. Nie powiem żebym się nudził i ten płynny flow chęci odpalenia następnego odcinka dawało się odczuć.

Ostatecznie całość wyceniam na bardzo, bardzo mocne 8/10, szczególnie za wizualia i za mnogość pomysłów, które znalazły zastosowanie w anime. I aż jestem ciekawy w zasadzie, jak mógłby produkcję odebrać ktoś w US, gdyby została w pełni zdubbingowana. Na ile byłoby by czuć "japońszczyznę" po wymyślnej choreografii walk i po długich, przerywających potyczki, dialogach. W zasadzie bez różnicy. Wciąż byłby to wyjątkowo porządny shounen. 


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3359 dnia: Kwiecień 29, 2012, 06:25:29 pm »
Mushishi - do około 14 epka jest to dobre anime, a potem bym powiedział, że bardzo dobre. Jedne minus należy przyznać dosyć męczący, a jest nim rysowanie postacie. No może rysowanie samo w sobie jest ok co ten sam wygląd postaci. W 26 historiach mamy identyczne postacie. Po za tym podobało mi się jak i główny bohater. 8,5/10

 

anything