Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3405 dnia: Maj 22, 2012, 03:25:51 pm »
Śmiało sięgaj po samo Fumoffu. Wystarczy znajomość FMP z jakiejś recenzji, by się nie pogubić.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3406 dnia: Maj 22, 2012, 08:47:02 pm »
Śmiało sięgaj po samo Fumoffu. Wystarczy znajomość FMP z jakiejś recenzji, by się nie pogubić.
Hmm, czy ja wiem. Chyba trochę głupio byłoby mi oglądać Fumoffa bez znajomości głównych bohaterów. A do tego jednak wypadałoby obejrzeć pierwszą serię przynajmniej.
Ale dawno to było jak to już oglądałem więc głowy nie dam.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3407 dnia: Maj 22, 2012, 08:55:20 pm »
Znam ludzi, co tylko Fumoffu widzieli i bawili się świetnie : )

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3408 dnia: Maj 22, 2012, 09:28:54 pm »
Anom pierwsza seria jest imo bardzo fajna i warta obejrzenia. Fumoffu to wręcz obowiązek  :wink:

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3409 dnia: Maj 22, 2012, 10:10:12 pm »
Fumoffu bez samego FMP to imo połowa przyjemności, bo oglądasz jakieś postacie i one robią śmieszne rzeczy i o, a po FMP wszystkich kojarzysz, wiesz, ile razem przeszli i jest o wiele wiele lepiej.

 Poza tym FMP to wymieszanie mechów ze szkolną komedyjką (zresztą wszystko mówi fabułą - bohater twardy żołnierz zostaje wysłany z misją incognito do szkoły, nie wie co robić pantsu shoty i bicie wachlarzem po głowie) i zachowuje doskonały balans, super okejowe!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3410 dnia: Maj 22, 2012, 11:56:27 pm »
FMP jak i Fumoffou to stara szkoła, nie jakieś oklepane historyjki z moeblobami co się teraz produkuje, byle tylko kasę zarabiały.
Warto obejrzeć FMP, by następnie w pełni rozkoszować się Fumoffou, zwłaszcza, że choć w "podstawce" mamy mechy, ale to nie jest gundam, a bohater nie ma jako takich rozterek/zahamowań by strzelać do wroga. Główna bohaterka tez nie jest od ładnego wyglądania, ale daje sobie radę i kurcze, twarda laska z niej, aż współczuje Sagarze jeśli kiedykolwiek miałby z nią zostać. ;)

Zatem warto chociaż spróbować 3-4 odcinki, jeśli kompletnie nic tam nie znajdziemy i mamy niemal rainbowpuke to można zostawić. Ale seria jest warta swojego czasu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3411 dnia: Maj 23, 2012, 12:25:00 am »


dziękować za opinie :3

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3412 dnia: Maj 23, 2012, 12:51:38 am »
FMP jak i Fumoffou to stara szkoła, nie jakieś oklepane historyjki z moe co się teraz produkuje, byle tylko kasę zarabiały.
Wiesz jakie ty głupoty gadasz ? Mądrzy ludzie robią takie anime, żeby jak najwięcej na tym zyskać (pieniędzy).
Te całe Full Metal Panic (oprócz I sezonu) to zwykły SYF. Główny bohater dobry i miły, a w zamian otrzymuje bicie wachlarzem czy inne złe traktowanie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3413 dnia: Maj 23, 2012, 11:24:12 am »
Właśnie skończyłem oglądać Pandora hearts. Według mnie bardzo dobre anime dawno takiego czegoś nie widziałem śmiało daje 9/10 może 9,5, ale zabrakło zakończenia. Podobało mi się w tym anime tajemniczość  sposób wyjaśniania i powiązania.
Spoiler: pokaż
 co z fragmentami wspomnień alicji, co z baskervilam? co z vincentem ? i ogólnie co z dójką vincent gil, kim byli? że obawiała się ich świadomość otchłani i mogli sobie po prostu wchodzić.  No i wiele innych.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3414 dnia: Maj 23, 2012, 11:42:01 am »
Bo to na podstawie niedokończonej mangi, niestety.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3415 dnia: Maj 23, 2012, 11:51:07 am »
Astarotte no Omocha! - anime opowiada o dziesięcioletniej księżniczce sukkubów z innego świata. Ta aby przeżyć okres dojrzewania musi założyć swój harem mężczyzn aby wysysać z niż energię życiową. Problem w tym, że nienawidzi wszelkiego rodzaju facetów. Do tego jej doradczyni i nauczycielka ciągle jej piłuje czachę aby jakiegoś sobie znalazła. W końcu księżniczka postanawia, że jeśli jej doradczyni znajdzie jej mityczną i niewidzianą od 1000 lat istotę o nazwie "ludzki mężczyzna" (który według legendy ma długą szyję, jest cały kudłaty i ma krótkie ręce i nogi) wtedy przyłączy go do haremu. Ku rozpaczy księżniczki niewykonalne zadanie zostaje wypełnione w ciągu jednego dnia. I tak zaczyna sie dwunastoodcinkowa seria o zmaganiach młodego człowieka z loli/demonem/tsundere. Anime jest dość przyjemną komedią romantyczną z duzą zawartością loli-postaci. Jest to anime w sam raz na jeden raz.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3416 dnia: Maj 23, 2012, 02:39:24 pm »
Właśnie skończyłem oglądać Pandora hearts. Według mnie bardzo dobre anime dawno takiego czegoś nie widziałem śmiało daje 9/10 może 9,5, ale zabrakło zakończenia. Podobało mi się w tym anime tajemniczość  sposób wyjaśniania i powiązania.
Spoiler: pokaż
 co z fragmentami wspomnień alicji, co z baskervilam? co z vincentem ? i ogólnie co z dójką vincent gil, kim byli? że obawiała się ich świadomość otchłani i mogli sobie po prostu wchodzić.  No i wiele innych.

Pandora hearts niestety okazało się gniotem. Znaczy na początku zapowiadało się zachęcająco (pojawiły się nawet wzruszające sceny) i kilka odcinków było całkiem dobrych, ale czym dalej tym gorzej, a brak jakiejkolwiek kontynuacji jeszcze bardziej pogrąża to anime.

Mimo, że uwielbiam odwołania do Alice to anime okazało się dziecinną słabizną i to głównie dla dziewczyn.
Astarotte no Omocha! - anime opowiada o dziesięcioletniej księżniczce sukkubów z innego świata.
Chciałem to obejrzeć bo niby miało być fajne i z loli, a okazało się odpychającym wizualnie crapem. Włączyłem, przejrzałem i wywaliłem. Rozumiem, że niewiele anime ma wysoki budżet, ale Astarotte no Omocha! było naprawdę odpychające wizualnie i pod względem kreski.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3417 dnia: Maj 23, 2012, 02:48:37 pm »
Trzeba wspomnieć o ciekawym wątku z trójkącikiem córeczka - mamusia - Naoya. Szkoda tylko, że bardziej go nie rozwinęli bo mogło wyjść coś naprawdę ciekawego.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3418 dnia: Maj 23, 2012, 03:18:13 pm »
Bo to na podstawie niedokończonej mangi, niestety.
No proszę was jedne z najlepszych serii tak załatwione: Claymore, Pandora hearts, Berserk.

Pandora hearts niestety okazało się gniotem. Znaczy na początku zapowiadało się zachęcająco (pojawiły się nawet wzruszające sceny) i kilka odcinków było całkiem dobrych, ale czym dalej tym gorzej, a brak jakiejkolwiek kontynuacji jeszcze bardziej pogrąża to anime.

Mimo, że uwielbiam odwołania do Alice to anime okazało się dziecinną słabizną i to głównie dla dziewczyn.
Myślę, że się nie znasz i tle w tym temacie.
Spoiler: pokaż
a tak na poważnie to nie zgadzam się z tobą. Jedyne co przyznam to zdarzyło się parę słabszych epków, na drobne rzeczy przymrużyłem oko.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3419 dnia: Maj 23, 2012, 03:58:16 pm »
Myślę, że się nie znasz i tle w tym temacie. a tak na poważnie to nie zgadzam się z tobą. Jedyne co przyznam to zdarzyło się parę słabszych epków, na drobne rzeczy przymrużyłem oko.
Parę słabszych epków to za mało. Uważam, że słabszych było więcej niż połowa.

Po prostu zamiast zrobić co poważniejszego i lepszego wizualnie to anime nie ma prawie w ogóle zalet. Charakter głównej bohaterki (i bohatera) również schematyczny i nieciekawy.