Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3435 dnia: Czerwiec 09, 2012, 08:38:45 am »
Kore wa Zombie desu ka - główny bohater anime Ayumu Aikawa jest trupem. Nie przeszkadza mu to chodzić dalej do liceum. Pewnego wieczoru stał się ofiarą grasującego w okolicy seryjnego mordercy, ale dzięki spotkanej kilka godzin wcześniej dziewczynie wraca do życia. Okazuje się, że owa dziwna dziewczyna w zbroi, która zamiast mówić pisze w notesie jest nekromantką i zrobiła z niego zombie. Od tego czasu pakuje się z jednego bałaganu w drugi. I tak na swojej drodze spotyka magiczną dziewczynę (której przez przypadek zabiera moc i sam się nią staje), wampira ninja (która jedyne co potrafi to jedna zabójcza technika) i kilka innych dziwnych stworzeń (ze swoim mordercą włącznie).
Jest to komedia parodiująca różnego rodzaju anime z elementami golizny i co jakiś czas sikająca juchą. Naprawdę przyjemnie się to ogląda pomimo kilku bardzo denerwujących postaci.

Cytuj
Odpaliłem Rurouni Kenshin i po 6 epkach pytam: to będzie tak przez następne 100? tzn takie nijakie?

Potem powoli się rozkręca i jest o wiele lepsze, ale bardzo powoli...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3436 dnia: Czerwiec 09, 2012, 12:40:13 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8370

Obejrzałem niedawno Kami-sama no Memo-chou, więc postanowiłem dosyć dokładnie napisać co o niej sądzę.

Muszę przyznać, że oglądanie tego anime przyjemnością nie było, ale jakoś udało mi się dotrwać do końca (ma tylko 12 odcinków, ale ponieważ nie było wciągające, lecz odpychające to przez kilka dni je oglądałem). Obejrzałem wersję Blu-Ray, ale w przypadku takiego gniotu to nie miało większego sensu.

Kamisama no Memo-chou jest idealnym przykładem tego jak nie należy robić anime i jakich nie powinno mieć bohaterów. Szczególnie beznadziejnym był ten przeciętny japoński nastolatek (Fujishima Narumi) jako główny bohater (chociaż pod sam koniec jakby minimalnie się zmienił) i ta wyjątkowo irytująca loli Alice.

Alice - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=30960

To jedna z najbardziej beznadziejnych loli (znacznie gorsza od Victorique z Gosick) jakie widziałem w anime (arrogant, kuudere). Prawie co chwilę obrażała głównego bohatera (również rzucała czymś w niego) i często była agresywna. On oczywiście zawsze miły i grzeczny w stosunku do niej (ma godność robaka). Jeśli chodzi o rozwiązywanie zagadek to jest inteligentna i praktycznie wszystko wie, ale poza tym jest wstrętnym bachorem wyżywającym się na tym biednym chłopaczku (Narumi), a zarazem potulna jak baranek w obecności innych i to nawet wtedy, jak robią jej coś czego ona nie chce (wtedy już nie jest agresywna). Ta postać loli chyba spełnia fetysze chorych japońskich otaku z rodzaju "bij mnie/obrażaj jeszcze mocniej"-, więc otaku który wyobrazi siebie na miejscu głównego bohatera musi tym czymś być zachwycony.

Poza tym gadała takie durnowate teksty, że ocena 2/10 jest nawet za wysoka jak na tą postać. Alice oceniam 1/10. Takich postaci nie powinno być w anime bo je skutecznie obrzydzają.

Fujishima Narumi - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=30967

Chłopiec do bicia, przezywania, a w dodatku nie wolno mu pić alkoholu (zawsze odmówi jak ktoś mu zaproponuje). Nie wiem jak można było skonstruować coś tak beznadziejnego (odpychającego) i uczynić to głównym bohaterem. Jednym słowem to wyjątkowo żałosna postać (w większości haremówek główni bohaterowie są znacznie fajniejsi). Oceniam go 1/10.

Shinozaki Ayaka - chwilami była bardzo denerwująca i tępa (chociażby ta agresja fizyczna jak główny bohater zobaczył ją w krępującej sytuacji). Jednak wiedziała na co zasługuje i pod koniec to zademonstrowała. Ma za to małego plusa. Szkoda, że ta irytująca Alice nie skończyła w taki sposób.

Ayakę oceniam 2/10.

Pozostałe postacie (Hirasaka Renji, Min-san, Hinamura Souichirou i ta cała banda NEET-ów) - w większości to żałosne/bajkowe postacie, więc nie dało się kogokolwiek z nich bardziej polubić, ponieważ zazwyczaj mieli odpychające i tępe charaktery (jedynie kilka NEET-ów było fajnych, ale i tak to bardzo płytkie postacie).

Ogólnie anime było dziecinne, bajkowe, bzdurne, bardzo nierealistyczne, pełne dennych, głupich, nędznych postaci i wyjątkowo nieudolnie skonstruowane (te dziwaczne, bajkowe i głupie gangi/gangsterzy, płytkie i bezsensowne problemy niemyślących bohaterów). Najlepszy był pierwszy odcinek (taki dosyć smutny) i dwa ostatnie.

Oceniam ten gniot 2/10.


Na obrazku widać tą obrzydliwą loli, która mówi zwyczajny tekst do głównego bohatera, który nie wie co to godność.

PS:

A odnośnie tej Hison to bardzo mnie zdziwiło, że postanowiła
Spoiler: pokaż
zmienić płeć po wycięciu macicy i jajników. Na polskich forach w internecie wszyscy piszą, że z tego powodu kobieta nie przestaje być kobietą, ale widocznie Japończyki sądzą inaczej.


Za to Kimura Miku była fajna i wolałbym, żeby taka dziewczyna była główną bohaterką, a nie ta ohydna loli Alice.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=34192

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3437 dnia: Czerwiec 09, 2012, 03:03:16 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6970

Obejrzałem II sezon White Album i jeśli ktoś chce zobaczyć coś oryginalnego to polecam tą serię. Jest to anime nastawione na melancholijny, przygnębiający i smutny klimat,
Chyba się skuszę.


Kore wa Zombie desu ka - ...
Ostatnio kumpel mi to też polecał. Coraz więcej głosów na tak.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3438 dnia: Czerwiec 09, 2012, 03:45:09 pm »
Chyba się skuszę.
Mnie to anime zainteresowało właśnie dlatego, że nie ma żadnego podobnego (haremówka o smutnym klimacie, czyli całkiem na poważnie). Co prawda miało trochę wad, ale jak szybko się nie nudzisz oglądając anime to powinno ci się spodobać (chyba, że nie masz cierpliwości : ) ).
To łącznie 26 odcinków.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3439 dnia: Czerwiec 09, 2012, 07:23:23 pm »
Cierpliwość mam, bo nawet jak coś słabe jest to oglądam bo aby 12 epków. Jedyne co mnie teraz zniechęca to kenschin, bo ma to koło setki odcinków, a narazie słabe jest i o niczym.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3440 dnia: Czerwiec 09, 2012, 07:35:39 pm »
Cierpliwość mam, bo nawet jak coś słabe jest to oglądam bo aby 12 epków. Jedyne co mnie teraz zniechęca to kenschin, bo ma to koło setki odcinków, a narazie słabe jest i o niczym.
Jeśli naprawdę lubisz anime o takim melancholijnym, przygnębiającym i dosyć dramatycznym klimacie to powinno ci się spodobać White Album (jeśli nie przeszkadza ci haremówka)

A z Kenshina to chyba najlepiej obejrzeć tylko OAVki (a serię TV sobie odpuścić). Są wielokrotnie lepsze i ładniejsze wizualnie (kreska naprawdę piękna).




Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3441 dnia: Czerwiec 09, 2012, 07:37:11 pm »
Jakieś inne opinie odnośnie Kami-sama no Memo-chou, niż anfanowa? Kreska mi się podoba :<

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3442 dnia: Czerwiec 09, 2012, 07:40:35 pm »
Jakieś inne opinie odnośnie Kami-sama no Memo-chou, niż anfanowa? Kreska mi się podoba :<
Napisz czego nie lubisz to powiem ci czy w tym anime to występuje. : )

Nie wiem zresztą czemu sądzisz, że moja opinia może być myląca. Ciebie niekoniecznie te same sceny/zachowania muszą tak irytować, ale faktycznie występują. Jeśli realizm jest dla ciebie nieistotny to również może wyżej je ocenisz.

Kreska (grafika) jest największą zaletą tego anime.




Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3443 dnia: Czerwiec 09, 2012, 07:43:42 pm »
Jakieś inne opinie odnośnie Kami-sama no Memo-chou, niż anfanowa? Kreska mi się podoba :<
Nudne jak flaki z olejem, podlane momentami nawiedzonym wręcz patosem. Alice miewała niezłe momenty gdy zachowywała się tak jak powinna się zachowywać dziewczynka w jej wieku, ale to w sumie wszystko.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3444 dnia: Czerwiec 09, 2012, 08:24:37 pm »
Alice miewała niezłe momenty gdy zachowywała się tak jak powinna się zachowywać dziewczynka w jej wieku, ale to w sumie wszystko.
Niezłe momenty to były wtedy kiedy przezywała i biła głównego bohatera, jak również była zmuszana do kąpieli i ogólnie pisząc często traktowana jak kilkuletnie dziecko ?

To akurat były jej największe wady. Znacznie lepiej oglądałoby się to anime gdyby była inteligentna od początku do końca i całe jej zachowanie (a nie tylko inteligencja odnośnie różnych zagadek) by o tym świadczyło.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3445 dnia: Czerwiec 09, 2012, 08:52:15 pm »
Gdyby w anime dziewczynki (jak i chłopcy, kobiety, mężczyźni i roboty) zachowywały się tak, jak w swoim wieku powinny, to pewnie bym nie oglądał anime. No nic, może obejrzę kiedyś, jak już nadrobię wszystko, co bym nadrobić chciał.
Spoiler: pokaż
Nigdy ;_;

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3446 dnia: Czerwiec 09, 2012, 10:53:17 pm »
Jeśli naprawdę lubisz anime o takim melancholijnym, przygnębiającym i dosyć dramatycznym klimacie to powinno ci się spodobać White Album (jeśli nie przeszkadza ci haremówka)

A z Kenshina to chyba najlepiej obejrzeć tylko OAVki (a serię TV sobie odpuścić). Są wielokrotnie lepsze i ładniejsze wizualnie (kreska naprawdę piękna).




Lubię, a haremówki mi nie przeszkadzają o ile kończą się w jakiś sposób. Co do kenshina jeszcze dwa epki i chyba przerwa będzie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3447 dnia: Czerwiec 10, 2012, 01:10:11 am »
Lubię, a haremówki mi nie przeszkadzają o ile kończą się w jakiś sposób.
To w takim razie oglądaj. : ) Jestem ciekaw twojej opinii. : )


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3448 dnia: Czerwiec 10, 2012, 03:12:48 pm »
Jakieś inne opinie odnośnie Kami-sama no Memo-chou, niż anfanowa? Kreska mi się podoba :<

Da się oglądnąć. Czasu poświęconemu temu anime za zmarnowany nie uważam.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3449 dnia: Czerwiec 10, 2012, 09:52:51 pm »
A ja wręcz przeciwnie, drop poleciał po 2gim ep. A ja bardzo rzadko dropuje serie, muszą być wyjątkowo nudne. I w tym wypadku się postarali i skopali na całej linii.