trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3450 dnia: Czerwiec 11, 2012, 11:23:44 pm »
Już myślałem, że wszystkie nowsze twory KyoAni to dno i metr mułu, ale obejrzałem trochę Nichijou i...
mother_of_god.jpg i Co Ja Pacze na raz. Coś pięknego. Jeżeli wszystkie odcinki będą trzymały w miarę jednolity poziom, nie wiem, czy dożyję do końca.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3451 dnia: Czerwiec 11, 2012, 11:26:04 pm »
Już myślałem, że wszystkie nowsze twory KyoAni
Dafuq? ja oprócz K-On spadków formy u nich nie zauwarzyłem...

A co do Nichijou to owszem trzyma poziom :)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3452 dnia: Czerwiec 12, 2012, 09:52:21 am »
Hidan no Aria - główny bohater jest uczniem liceum dla prywatnych detektywów (albo jak tłumaczy to jeden z nauczycieli policjantów do wynajęcia). Pewnego dnia staje się celem terrorysty, który poluje na uczniów tej szkoły. Z opresji (czyli bomby pod siodełkiem rowerka [a trzeba być wybitnym żeby nie zobaczyć pół kilograma plastiku i detonator schowanym pod siodełkiem] i zdalnie sterowanego pojazdu z zamontowanym karabinem maszynowym jadącym za nim) ratuje go pewna dziewczyna. Po pewnym czasie okazuje się, że dziewczyna jest potomkiem Sherlocka Holmesa ( tylko, że jest głupia jak but i nie potrafi zobaczyć rzeczy oczywistych ) i walczy z organizacją zrzeszającą potomków legendarnych przestępców. Co tu dużo pisać: anime nudne, przewidywalne, bez żadnego konkretnego wyjaśnienia i zakończenia i z denerwującymi bohaterami. Jedyna zaletą tego anime to mała ilość odcinków (na szczęście tylko 12). Absolutnie nie polecam.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3453 dnia: Czerwiec 12, 2012, 02:44:43 pm »
Dafuq? ja oprócz K-On spadków formy u nich nie zauwarzyłem...
Jedno z najlepszych anime ma oznaczać według ciebie spadek formy.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3454 dnia: Czerwiec 12, 2012, 05:16:38 pm »
Hidan no Aria
...
anime nudne, przewidywalne, bez żadnego konkretnego wyjaśnienia i zakończenia i z denerwującymi bohaterami. Jedyna zaletą tego anime to mała ilość odcinków (na szczęście tylko 12).
Bo to jest tytuł dla miłośników gatunku. Widziałem całość już trzy razy i za każdym kolejnym bawię się nie gorzej niż za pierwszym.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3455 dnia: Czerwiec 13, 2012, 01:33:36 pm »
Bo to jest tytuł dla miłośników gatunku. Widziałem całość już trzy razy i za każdym kolejnym bawię się nie gorzej niż za pierwszym.
Nie wiem ja  nie dokończyłem... ogólnie powoli tracę wiarę w modern tsundere Anime, trochę mnie wkurza ciągła "copypasta". Z ostatniego okresu jedyne tsundere fajne były w Kill Me Baby i Nichijou, przy czym ta w Nichijou to mocno poboczna i właściwie gundere nie tsundere :P.
Ostatnio jak chce dobre Tsun-animu to po jakies starocie sięgam...
Nie wiem a może mnie coś ominęło ostatnio, jeżeli tak to chciałbym wiedzieć co :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3456 dnia: Czerwiec 13, 2012, 01:51:04 pm »
Od Kill Me Baby szybko odepchnęła mnie jego wylewająca się wręcz z ekranu głupota - nie mój typ humoru. A odnośnie jakichś fajnych nowych tsundere, w tym sezonie niestety posucha jak szlag. :( No chyba żeby policzyć Mary z Kimi to Boku. która fantastycznie daje radę łatać dziurę, ale niestety nie występuje w każdym epie (jak na razie biorąc pod uwagę obydwie serie było z nią zaledwie pięć odcinków). Sam zaczynam coraz bardziej odczuwać brak pożywki i kto wie czy też nie sięgnę po jakiegoś pewnego klassikera - ot choćby Fejta, Rin chyba nie powinna mnie zawieść.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3457 dnia: Czerwiec 13, 2012, 05:22:53 pm »
Huhuruhu, ostatnio skończyłem Gintamę'. I szczerze mówiąc średnio wiem co napisać, bo po MAL'owym numerze jeden spodziewałem się jakiejś rewolucji w gintamowym światku a okazało się, że całość jaka była, taka jest dalej. To cały czas stara, dobra Gintama. Żeby się nie rozpisywać zbytnio podzielę sobie wszystko na zgrabne + i - i o, co z tego wyjdzie, to wyjdzie.

+

- Nawiązania do innych serii (a czasem i filmów) jeszcze bardziej otwarte i jeszcze liczniejsze, niż kiedykolwiek. I gdy w pewnym momencie sobie pomyślałem, że szkoda, że tak mało serii stosuje ten chwyt, bo w zasadzie tylko Gintama i Bakuman (z mi znanych), to akurat po paru odcinkach natknąłem się na parodię... Bakumana właśnie! Nie powiem - bardzo mi się to podobało.

- Swojskość serii a chodzi mi przede wszystkim o te wszystkie postacie poboczne, które na przestrzeni ponad dwustu odcinków się pojawiły i które w dalszym stopniu występują w anime. Po tak długim czasie spędzonym z serią, podejmując się piątego sezonu, momentalnie poczułem się jak w domu. Znajomi seiyuu, znajomy toaletowy humor i liczna-liczna obsada, przy której miło zobaczyć każdą z przewijających się postaci.

- Odważniejszy humor, wynikający chyba z tego, że przesunięta została godzina transmisji, jeżeli dobrze zrozumiałem. Wszystko jeszcze głupsze i jeszcze wulgarniejsze, przy zachowaniu wesołego kontekstu i braku gorszenia dla gorszenia. Chociaż domyślam się, że scena z ostatniego odcinku, z wymiotowaniem w kościele i ukrzyżowanym kosmitą, mogłaby u nas lekką furorę zrobić.

-

- Dokuczający jednak w pewien sposób brak świeżości. I nie jestem pewien, czy nie przyczynia się do tego w głównej mierze ten sam od dobrych iluś lat OST, który powoli zaczynam znać co do pojedyńczej nuty. Openingi openingami, ale kurdę, te wszystkie gitarowe wstawki i pierdółkowate theme'y - to raczej nie jest aż tak dużo roboty. Zwłaszcza, że te obecne do skomplikowanych nie należą. Oprawa wizualna zresztą też nie została tknięta. Co prawda nie w tym tkwi siła tej serii i wiadomo, że Gintama potrafi rozwinąć skrzydła nawet, gdy na ekranie nie dzieje się nic i słyszymy samych seiyuu, ale... No come on, pierwsze miejsce na MAL'u, średnia ocena 9.28 - naprawdę spodziewałem się tutaj czegoś autentycznie nowego.

- Dość słabe elementy shounenowe, szczególnie na tle tych tych z ostatnich serii, kiedy to wszystko się rozpędzało w dość ładnym kierunku. W zasadzie tylko jeden element świadczący o pchnięciu głównego wątku fabularnego do przodu. Niby nic ważnego, bo to nie Naruto, ale jednak zawsze jakieś rozczarowanie. Mały plusik natomiast w tej materii, to sposób w jaki shounen'owe wątki się rozpoczynały - zupełnie od czapy, z jakichś komediowych bzdurnych wątków, które ni stąd ni zowąd rozrastały się w serious business.

=

Wszystko to złożyło się u mnie na 9/10. Przy czym jest to przede wszystkim zasługa sentymentu i tego, że ile serii jeszcze nie wyjdzie, to z niekrytą przyjemnością zawsze usłyszę głos Gintokiego i Kagury, które zdążyłem już pokochać. Z niekrytą przyjemnością będę obserwował jak leżą leniwie, dłubią w nosie i jak artykułują swoje abstrakcyjne przemyślenia. "Swojskość" Gintamy, jej tempo, jej rozwiązania, które stały się schematyczne, ale tylko w obrębie tego jednego anime, to dla mnie jej niezaprzeczalne atuty. Jakby nie było - unikalna seria.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3458 dnia: Czerwiec 13, 2012, 06:13:41 pm »
Cieszy mnie to co piszesz, bo smucił mnie fakt, że dobijam do 201 odcinka Gintamy. Gintama to klasa sama w sobie. Mało rzeczy mnie tak ubawiło.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3459 dnia: Czerwiec 13, 2012, 06:14:51 pm »
To teraz rzuć okiem na Bobobo-bo Bo-bobo. Gorsze i z mniej ciekawymi postaciami, jednak z podobnie absurdalnym humorem, jeszcze większym natężeniem parodii i bardziej krzywymi jazdami.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3460 dnia: Czerwiec 13, 2012, 06:21:43 pm »
Lol, chyba widziałem na jakimś polskim kanale, dawno-dawno temu. I faktycznie było kosmicznie absurdalne, chociaż szybko raczej siły na 76-odcinkowy czołg nie będe miał. Ale dzięki za przypomnienie.


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3461 dnia: Czerwiec 13, 2012, 06:35:38 pm »
Wątpię, żeby jakiś polski kanał ulepił z tego cokolwiek strawnego. Seria wygląda na Shonena i w zasadzie można ją tak traktować, ale prezentowane poczucie humoru jest... No nie wiem. Niby nie klozetowe, nie brutalne, ale tak totalnie połamane, że wątpię, żeby podpasowało młodzieży szkolnej. Spora część epizodów abstrakcyjnością bije Gintamę i Nichijou razem wzięte.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3462 dnia: Czerwiec 13, 2012, 06:38:11 pm »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3463 dnia: Czerwiec 13, 2012, 08:20:03 pm »
Tłumaczenie, o dziwo, bardzo fajne, ale drętwe głosy rujnują cały efekt. Tylko narrator i wiewiórki (17:40) brzmią fajnie :p
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3464 dnia: Czerwiec 13, 2012, 08:52:10 pm »
Bobobo...seria kompletnie pozbawiona sensu...nie podołałem nawet jednemu odcinkowi, a jak zobaczyłem to na TV, odłączyłem telewizor na 3 dni z gniazdka.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything