trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3465 dnia: Czerwiec 13, 2012, 09:54:51 pm »
Kompletnie nie dla mnie. Nie wiem ten rodzaj mnie odpycha. Szczególnie głosy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3466 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:18:32 pm »
www.youtube.com/watch?v=y8GtUMRroQY
Niezły syf z tego Bobobo-bo Bo-bobo. : )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 11:24:22 pm wysłana przez Shirosama »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3467 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:31:31 pm »
Mamma mia - jeżeli anfan zaczyna używać tak mocnych słów jak "syf", to chyba faktycznie musi być grubo...
A nawet go zacytuję żeby potem nie zmienił i się nie wypierał, o.
Niezły syf z tego Bobobo-bo Bo-bobo. : )
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3468 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:31:51 pm »
Cóż, po prostu absurd nie jest dla każdego :wink:
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3469 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:36:57 pm »
To odpychające anime jest po prostu dla dzieci i nietrudno to zauważyć. Zresztą ta produkcja bardziej się kojarzy z jakąś głupkowatą amerykańską kreskówką.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3470 dnia: Czerwiec 14, 2012, 07:18:15 pm »
O nie :D
Jak tak można. To ja szykuję się na kino w stylu claymore czy berserk, a tu dostaję bez ładu i składu komedię. To wszystko po odpaleniu Druaga no Tou: the Aegis of Uruk

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3471 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:06:05 pm »
A odnośnie jakichś fajnych nowych tsundere, w tym sezonie niestety posucha jak szlag.

Coś by się może jednak znalazło... :)
http://danbooru.donmai.us/post/show/1155500
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3472 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:12:27 pm »
Mało. Za mało.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3473 dnia: Czerwiec 14, 2012, 11:27:53 pm »
Fajne tsundere to po prostu takie, które zamiast bić głównego bohatera (jak się zawstydzą, coś nie po ich myśli itp) potrafią inaczej zareagować. Czyli najgorsze są te najbardziej schematyczne i proste tsundere, a te lepiej skonstruowane są niestety znacznie rzadsze (np Kurisu ze Steins;Gate).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=23271

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3474 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:05:21 am »
Obejrzałem Druaga no ato i w sumie mam mieszane uczucia. Podczas oglądania nie wiedziałem co to tak naprawdę jest. Z jednej strony wszystko lekko prowadzone humorzasto[tak jak by miało się okazać, że to gra online czy coś]. Z drugiej strony, nie które postaci zachowywał się nieprzewidywalnie[co oczywiście było na plus i mi się podobało]. Po drodze wkradło się także parę tajemnic. No i końcówka... końcówka była świetna itd. Spodobała mi się strasznie tyle, że spłynął wodospad tajemnic.  Poniekąd się tak też zaczęło. Podsumowując serię oglądało się przyjemnie i z zaciekawieniem, która zasługiwała na jakieś 7/10, ale końcówka spokojnie podniosła na 8,5/10. Pytanie brzmi - czy drugi sezon to kontynuacja? [sword of uruk]

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3475 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:10:23 am »
Tak, drugi sezon to bezpośrednia kontynuacja. A odnośnie feelingu że to gra - jest jak najbardziej słuszny, tyle że trochę inaczej niż się spodziewasz. Anime jest bowiem bardzo luźno oparte na motywach starusieńkiej automatówki Namco o tym samym tytule. Zresztą w którymś odcinku bohaterowie grają sobie właśnie na tym automacie.

The Tower of Druaga No Death Walkthrough Part 1/14
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3476 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:02:33 am »
No to świetnie, dzięki i zabieram się za oglądanie.

DOGS Bullets & Carnage - 4 krótkie historyjki, ale bardzo fajne tzn. 1 i 3 są świetne 4 jest b. dobra, a 2 taka sobie. Szkoda w sumie, że krótkie szczególnie 3 historii, która mogła mieć fajny ciąg dalszy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 11:33:36 am wysłana przez Jackal »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3477 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:59:53 am »
Zawsze możesz poczytać wydanie papierowe. W sumie z tytułem wiąże się małe zamieszanie. Zekranizowano jednotomową mangę Dogs (z podtytułem Stray Dogs Howling in the Dark), a Dogs: Bullets & Carnage to kontynuacja, której nie zekranizowano. Bullets & Carnage jest nawet ciekawsze, ma sporo cięższy klimat i niezły setting.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3478 dnia: Czerwiec 17, 2012, 01:36:10 pm »
Mogli zekranizować resztę też, anime naprawdę prezentuje dobry poziom. Do tego mówisz, że kontynuacja jest ciekawsza to tym bardziej. Do tego te pomieszanie tytułów.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3479 dnia: Czerwiec 27, 2012, 05:06:34 pm »
Betterman - seria wyraźnie inspirowana Evangelionem i momentami można by nawet oskarżyć ją o plagiat, ale mimo tego uważam, że twórcom udało się stworzyć naprawdę bardzo dobre anime.
      Od strony technicznej prezentuje się lepiej niż dobrze. Pierwsze wrażenie było takie, że oglądam OAVkę. Potęguje to również design postaci bardzo charakterystyczny właśnie dla tego typu produkcji. Do tego mamy panoramiczny obraz co jest wyjątkiem jak na koniec lat 90tych. Poza tym mamy pierwsze próby korzystania z CG które prezentuje się nawet nieźle, ale bardzo kontrastuje z ręcznie rysowaną resztą. Ogólnie oprawa wizualna plasuje się ponadprzeciętnie i jest bardzo mocny punkt tego anime.
      Fabularnie jest mocno pokomplikowane. Przez długi czas trudno połapać się o co chodzi, ale po zakończeniu stwierdzam jednak, że wyszło to serii na dobre bo nie ma prowadzenia widza za rękę i durnowatych scen gdzie bohaterowie w sztucznych rozmowach wyjaśniają sobie o co chodzi. No może jednak jest kilka takich scen ale nie sprawiają wrażenia sztuczności. Przez to historia opowiadana w anime jest wciągająca i zachęca do oglądania kolejnych odcinków. Chociaż przy tej ilości odcinków nie udało się jednak autorom uniknąć pewnej schematyczności, która jednak nie nudzi.
     Seria trzyma poważny klimat i choć nie brakuje scen humorystycznych (sam główny bohater jest dosyć stereotypową ciamajdą o złotym sercu, choć bez przesady) to ogólne wrażenie jest dosyć przygnębiające a końcowe odcinki pozostawiają bardzo gorzkie uczucia. Naprawdę nie sądzę, że takie zakończenie można uznać za happy end.
      Minusem jest brak jakiegokolwiek głębszego rozwinięcia relacji uczuciowych między Keitą i Hinoki. Miałem nadzieję, że ich relacje staną się bardziej intymne i twórcy poświęcą na to więcej czasu ale niestety nie wychodzi to poza standardowy schemat przyjaciele z dzieciństwa i zawsze będę blisko ciebie. Na szczęście rekompensuje to inny związek, a mianowicie relacje między Kaede i Shou.
      Seria, mimo momentami zbyt nachalnych podobieństw do NGE ma jednak swój charakter i swoim poważnym klimatem oraz bardzo dobrą animacją pozostawia pozytywne wrażenie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.