trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3480 dnia: Czerwiec 27, 2012, 05:20:30 pm »
A ja obejrzałem 3,5 ep zachwalanego w niektórych kręgach Indexa i... Jednak mieliście rację - Fate Zero to jest arcydzieło, jeśli chodzi o animu magiczno-walczono-gadane. Dużo mniej tam czystego bezsensu i irracjonalnych zachowań. Przejrzałem na oczy. A Index... na usta ciśnie mi się chyba ulubione określenie anfiego - gniot. Starałem się wyłączyć mózg i cieszyć oczy oprawą, ale nie zdzierżyłem i w połowie walki z czwartego ep powziąłem postanowienie zapomnienia o serii. Tako i teraz czynię.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3481 dnia: Czerwiec 27, 2012, 05:33:59 pm »
A Index... na usta ciśnie mi się chyba ulubione określenie anfiego - gniot. Starałem się wyłączyć mózg i cieszyć oczy oprawą, ale nie zdzierżyłem i w połowie walki z czwartego ep powziąłem postanowienie zapomnienia o serii. Tako i teraz czynię.
Index aż takie koszmarne nie jest. Jak pamiętam to I sezon oceniłem 6/10, a drugi 4/10. Szczególnie główny bohater po pewnym czasie zaczął mnie irytować (jak również te idiotyczne tsundere). Ale poza tym było całkiem ciekawe i posiadało bardzo ładną animację/grafikę (OP/ED również świetne).

Poza tym I wątek (ten odnośnie Index) w I sezonie był zdecydowanie najlepszy z całego anime.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3482 dnia: Czerwiec 27, 2012, 05:35:52 pm »
Miałem bardzo podobne odczucia co do Indexa. Zabierałem się do tego z pozytywnym nastawieniem ale 3 epizody to było maks co mogłem zdzierżyć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3483 dnia: Czerwiec 27, 2012, 06:03:29 pm »
Te wszystkie railguny i indexy, to jedno uniwersum? Też się zastanawiałem czy się za to nie zabrać, widząc ile osób w jakiś tam sposób lubi te serie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3484 dnia: Czerwiec 27, 2012, 06:43:19 pm »
Te wszystkie railguny i indexy, to jedno uniwersum? Też się zastanawiałem czy się za to nie zabrać, widząc ile osób w jakiś tam sposób lubi te serie.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=7975

Jeśli masz tolerancję dla dosyć dziecinnych i chwilami irytujących postaci, jak również schematyczności wielu odcinków to oglądaj.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3485 dnia: Czerwiec 27, 2012, 07:16:11 pm »
Po tej przerwie już nie pamiętam czy pisałem już czy nie o Platonic heart. Ostatni odcinek bardzo dobry nawet.

A co do obecnych spraw to Druaga 2 - jak mówiliście jest to kontynuacja. Co jest ogromnym plusem, bo tak jak pierwszą serię można odebrać za wstęp tak tu akcja ciśnie. Wszystko fajne nic nie denerwuje, postaci też ok. oceniam 8-8,5/10


Obecnie oglądam K-ON!! i seria trzyma poziom. Daje te same odczucie co pierwszy.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3486 dnia: Czerwiec 27, 2012, 08:52:20 pm »
Te wszystkie railguny i indexy, to jedno uniwersum? Też się zastanawiałem czy się za to nie zabrać, widząc ile osób w jakiś tam sposób lubi te serie.
Tak, to jest jedno uniwersum. Ale o ile Index to niestety dno straszliwe (mówię niestety, bo seria ma kopę beznadziejnie zmarnowanego potencjału) o tyle Railguna da się nawet oglądać i to momentami z przyjemnością.
Albowiem tak jak Index jest przede wszystkim pseudo-magicznym battle animu z denerwującym męskim przydupasem w roli głównej oraz scenariuszem pisanym przez ostro naćpanego chrześcijańskiego fetyszystę; tak dla odmiany Railgun to przede wszystkim może niezbyt odkrywcza ale lekka i w miarę przyjemna komedia z fajną tsundere (oraz napaloną na nią nimfomanką) w roli głównej, zaś główny przydupas z Indexa jest zredukowany do poziomu - uff co za ulga - okazjonalnego... przydupasa.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3487 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:21:55 pm »
Ale o ile Index to niestety dno straszliwe
Ty chyba mało co anime widziałeś, skoro wypisujesz takie bzdury. Index to średnie anime, gdyż jest mnóstwo dużo gorszych.
o tyle Railguna da się nawet oglądać i to momentami z przyjemnością.
Railgun było świetne od początku do końca. Głównie dzięki lepszej konstrukcji odcinków i postaci.
Albowiem tak jak Index jest przede wszystkim pseudo-magicznym battle anime z denerwującym męskim przydupasem w roli głównej oraz scenariuszem pisanym przez ostro naćpanego chrześcijańskiego fetyszystę
Owszem był dosyć denerwujący, ale przecież nie zawsze.
; tak dla odmiany Railgun to przede wszystkim może niezbyt odkrywcza ale lekka i w miarę przyjemna komedia z fajną tsundere (oraz napaloną na nią nimfomanką) w roli głównej, zaś główny przydupas z Indexa jest zredukowany do poziomu - uff co za ulga - okazjonalnego... przydupasa.
Również za to chwaliłem Railgun czyli prawie brak Toumy. Railgun jest rewelacyjne, jeśli ktoś również ceni wysoką jakość wizualną bo anime oglądało się naprawdę przyjemnie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3488 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:24:56 am »
Hmm, to i może obejrzę samo Railgun, jak akuratnie nie będę miał co oglądać. A to nastąpi prawdopodobnie nieprędko.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3489 dnia: Czerwiec 28, 2012, 07:04:42 am »
a mi dla odmiany bardziej podobał się Indeks od Railguna. Zwłaszcza postać Acceleratora i 10000 sióstr Misaki ;-D. W Railgunie strasznie denerwowało mnie ciągłe biadolenie Kuroko.

Wagaya no Oinari-sama - dwójka braci jest potomkami rodziny egzorcystów. Z tego powodu młodszy z braci staje się celem demonów. Aby go chronić babcia postanawia odpieczętować lisiego demona i posłać go razem z jedna kapłanką do ich ochrony. Anime jest nudne, średnie, przewidywalne i pozbawione konkretnej fabuły (ot pojawia się demon, porywa jednego z braci, wszyscy ganiają jak kurczaki bez głowy, w końcu pojawia się lis, ratuje wszystkich, ale i tak puszcza wroga wolno. I tak przez 24 odcinki). A sama głupota bohaterów wręcz powala. Młodszy z braci nawet jak dowiedział się w pierwszym odcinku, że jak demon pozna jego imię to może go kontrolować toi tak na prawo i lewo przedstawia się ludziom. Do tego jak widzi ścieżkę z fasolek to nagle stwierdza, że chętnie je zje i zaczyna je zbierać.Do tego, żeby nie kusić losu zawsze chętnie chodzi sam bez ochrony w różne dziwne miejsca. To anime to strata czasu. Aż dziwne, że zrobili 24 odcinki czegoś takiego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3490 dnia: Czerwiec 28, 2012, 09:34:38 am »
Wagaya no Oinari-sama - (...)
Twardziel, ja odpadłem bardzo szybko : ) Rzeczywiście seria nie warta nawet odrobiny uwagi.

Co do Indexów i Railgunów. Pierwsze do pewnego momentu ogląda się nawet nawet - niestety potem się filcuje. A to drugie jest całkiem fajne - Misaka i Kuroko to niezły duet : )


Btw. skończył się pierwszy sezon Medaki, skończył Zetman i Nyaruko - i cieszę się, że te serie sie skończyły. Medaka i Zetman to niestety animowane porażki bardzo fajnych mang. Zawiodłem się straszliwie. Nyaruko zapowiadało się całkiem ciekawie, a potem się z tego sztampowy harem zrobił, choć przyznam, że "the creeping chaos always smiling beside you" potrafiła czasami powalić śmiechem : )

Poza tym skończył się Jormungand - nie było wybitnie, ale jednak całkiem przyjemnie. Nie uważam, bym zmarnował czas przy tym anime, choć mangę czyta się jednak lepiej. W każdym razie w zalewie nieudanych adaptacji tą można zaliczyć na plus.

Jedną z serii sezonu jest dla mnie za to Acchi Kocchi - dawno oglądałem czegoś tak niesamowicie sympatycznego, bez fanserwisu, ze świetnym humorem, mocnym przymrużeniem oka i brakiem dramy. Główna bohaterka jest tsundere, jaką dawno chciałem zobaczyć, główny bohater wreszcie daje radę, a pozostałe postacie świetnie sekundują parze głównych postaci. No i kreska, która tu po prostu idealnie pasuje. Czysta, niczym nie zmącona przyjemność płynąca z oglądania : ) W weekend powinien ukazać się ostatni epek serii.

Accel World - Tenczi narzeka, a mnie się całkiem podoba. Imo wiele składowych serii jest dosyć oryginalnie przedstawionych i to mnie przy niej trzyma. Jeżeli nie przesadzą z walkami (a do tej pory nie przesadzali) to dla mnie będzie to jeden z lepszych shonenów.

Eureka Seven AO - a tu się zawiodłem. Po pierwszym zachwycie dostałem w twarz bodajże ósmym odcinkiem (czy kiedy to pojawił się ten "zły") i seria z 8/10 spadła do 6/10. Oryginalnej ES nowa seria do pięt nie dorasta. Główny bohater jak na początku robił lepsze wrażenie, tak z czasem sporo stracił, reszcie wiele brakuje do załogi Gekkostate, antagoniści też bardzo blado wypadają, głównej osi fabuły ciągle nie widać, a wątki obecnie serwowane są strasznie naiwne. Jestem po 10tym epków, i chyba dam sobie spokój.

Kuroko no Basket - ciągle oglądam i mi się nie nudzi, cud jakiś. To pewnie zasługa koszykówki, którą po prostu dobrze się ogląda, bo jest dynamiczna i kasy włożonej w anime, dzięki której mecze są świetnie animowane. Cała otoczka dość sztampowa, ale seria i tak daje radę.

Hyouka - sporo osób ziewa przy tym, a ja bawię się doskonale. Bohaterowie, animacja, wątki i tempo ich prowadzenia - wszytko to mnie totalnie urzekło.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3491 dnia: Czerwiec 28, 2012, 02:50:40 pm »
P'uh, z wilczastej listy napewniej będę się zabierał za Hyoukę, Eureke Seven AO, Jormungand (gdzieś wyczytałem, że jakieś yuri alerty się zdarzają :3) i Acchi Kocchi. I zwłaszcza po tym mini-opisie na to ostatnie mam ochotę, bo brzmi jak coś stojącego w mocnej opozycji do tego, z czym ja się ostatnio zmagałem, czyli...

ef - a tale of memories. + ef - a tale of melodies.

Co prawda nie jest tak, że nie chciałbym zostawić na tych seriach suchej nitki, ale przyznać muszę, że poraz kolejny oglądałem anime wielce zdezorientowany, mając wielokrotnie mieszane uczucia i nie umiejąc całości do końca ani obiektywnie, ani subiektywnie, jednoznacznie ocenić.

Bo szczerze mówiąc nigdy nie widziałem takiej ilości Shaft'u w Shaft'cie. Pomijając już samą oryginalną pracę fikcyjnej kamery i montaż scen, ilość stosowanych zabiegów w obrębie jednego odcinka mocno mnie przygniatała. Jakieś hiperbole budowane na ciągnących się repetycjach, bądź odwrotnie - charakterystycznych wymownych pauzach, odwracanie barw, sepie, podmiany teł z postaciami, nadawanie im specyficznych aur, kontrast, no naprawdę było tego multum. A to wszystko przecież tak naprawdę w ramach

historii opartej na VN'ce. Która też miejscami się logicznie wysypywała. Gdzie po bogatych dialogach, ciekawych spostrzeżeniach, postaciach wymieniających się filozoficznymi przemyśleniami - nagle następowała jakaś wyraźna forced drama, momentami wręcz gryząca się z tym, co wokół danej postaci zostało do tej pory nadbudowane. Co najbardziej mnie chyba uderzyło w przypadku drugiego sezonu, przy Amamiyi Yuuko, gdzie postać przez kolejne odcinki wykazywała się niesamowitą dojrzałością i błyszczała pojmowaniem wszelakich procesów społecznych, tylko po to, by to w końcu zburzyć swój wizerunek w najbardziej możliwie abstrakcyjny sposób.

Oczywiście mógłbym się tego wszystkiego nie czepiać i przymykać oko jak to mam w zwyczaju, ale to kwestia problemu tego co zawsze - czyli tego, do czego anime aspiruje. A tutaj poprzeczka postawiona została dość wysoko i może nie tyle co odczuwałem wyraźny przerost formy nad treścią, co jedno z drugim mi nie współgrało.

I mimo tych wszystkich narzekań, oceniając obiektywnie pewnie poleciałbym z 9-tką. W końcu wizualnie naprawdę całość prezentowała się niesamowicie i różnorodnie, przy pełnym nasyceniu barw w stylu Key'owskim.  Podobnie i soundtrack, wykonany adekwatnie do jakości pozycji i historie, które w gruncie rzeczy były nie tylko ciekawe, ale i niesztampowe. Rzecz tylko w tym, że nie do końca to wszystko kupiłem i  nie czułbym się względem innych lubianych przeze mnie serii fair, stawiając notę wyższą jak 8/10.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3492 dnia: Czerwiec 28, 2012, 03:41:31 pm »
Odnośnie Jormunganda mam zbliżoną opinię. Świetny team bohaterów, z reguły strasznie oklepani przeciwnicy. Strzelanie czasem fajne, a czasem beznadziejne. Mimo wszystko trochę więcej plusów.

Dużo bardziej spodobały mi się kończące się dzisiaj Apollon i Lupin. Pierwszy za bardzo zgrabne opowiedzenie łzawej (chociaż nie tak Ultra Gaaaaayyy jak w mango) historyjki, drugi za lekkość początkowych ep i WTF?! końcowych (no i za fajne wykreowanie Fujiko na postać mocno tragiczną).

Tsuritama była/jest lekka, ładna i przyjemna, chociaż bez szału, Nazo Kanojo X broniło się oldschoolowością, a Eureka animacją i OST-em.

Kosmiczni Bracia dawkowani po ep na tydzień nie męczą, a Shirokuma Caffe... Tej serii będzie mi naprawdę brakowało (╥_╥)
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3493 dnia: Czerwiec 28, 2012, 06:39:10 pm »


ef - a tale of memories. + ef - a tale of melodies.

Miło wspominam tą serię. Mam chęć obejrzeć raz jeszcze, no ale nie nadążam serii nowych oglądać czy najnowszych. Zdecydowanie wolniej się ogląda niż zbiera tytuły :)
Rozważam nawet zakup zewnętrznej nagrywarki bluray.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3494 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:26:20 pm »
Ef - a tale of memories było świetne, ale "Melodies" to jakaś słabizna. Nie sądziłem, że może być, aż tak dużo gorsze.
Ten dramat był wyjątkowo żałosny i zamiast wzruszać to jedynie irytował. Natomiast "Memories" naprawdę wywoływało emocje.
Wagaya no Oinari-sama
Jak dla mnie to gniot. Jedno z gorszych anime jakie miałem nieszczęście zobaczyć.