trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3510 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:56:02 am »
Miło pomarzyć.
A co do realistycznych strzelanin to polecam jak zwykle Black Magic M66.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3511 dnia: Czerwiec 30, 2012, 06:09:39 pm »
Oglądnąłem pierwszą kinówkę Berserka - zarąbiste. Naprawdę świetnie to zrobili. Jedyne, do czego można się przyczepić, to czasami widoczne cg, a poza tym to naprawdę świetny poziom - animacja, kadrowanie, rozplanowanie scen. Już nie mogę doczekać się drugiego filmu.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3512 dnia: Lipiec 04, 2012, 06:53:14 pm »
Pozwolę sobie nie zgodzić z tak entuzjastyczną oceną.
Odnosząc się do Twojej opinii.
     Cg MOMENTAMI wygląda nieźle. Mógłbym policzyć na palcach jednej ręki sceny gdzie nie razi ona sztucznością, i jeszcze by mi palców zostało. Postacie w czasie ruchu bardziej wtedy przypominają mechy a nie żywych ludzi. Twarze wyglądają okropnie szczególnie gdy za chwilę widzimy super pięknie narysowaną facjatę Griffisa. Nie rozumiem posunięcia twórców co do zastosowania cg szczególnie, że nie jest ona stosowana w dużej części scen. Jak dla mnie to jest wielki minus.
     Normalna animacja jest super. Świetna pod każdym względem, montaż i przedstawianie scen walk robią piekielnie dobre wrażenie. I tutaj jest duży plus.
     Muzyka nie zachwyca. Jest solidna dobrze dopasowana do scen, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia. Niestety nie uświadczymy tutaj orgazmów dla ucha w stylu Forces czy Gats (ta melodia jest już dla mnie kultowa podobnie jak Borderline Case z Evangeliona) No ale zbliżyć się poziomem choćby odrobinę do serii TV było by naprawdę trudno.
     Historia jak historia. Kto czytał lub oglądał ten nie będzie zaskoczony. Jednak autorzy moim zdaniem zbyt szybko prą do przodu, przez co mam wrażenie strasznej epizodyczności wydarzeń w filmie. Jeśli ktoś pierwszy raz styka się z Berserkiem poprzez ten film to jednak dużo traci z klimatu budowania relacji między postaciami.
     Mimo, że jestem "skażony" miłością do serii TV i (trochę mniejszą) do mangi to jednak z niecierpliwością czekałem na nową adaptację i wcale nie zaślepia mnie ona na jej pozytywy (w kilku fragmentach film zdecydowanie góruje nad serią) ale niestety to co tak poruszało mnie w serii tutaj nie ma już takiej mocy.
     Ale i tak uważam, że jest to warty obejrzenia film i pewna alternatywa. Podobnie jak kinówki NGE, chociaż wypadają one nieco lepiej w porównaniu do serii niż Berserk.
    Oczywiście obejrzę pozostałe części ale nie sądzę, żeby zasłużyły na lepszą ocenę.
    Chociaż mam nadzieję, że się mylę :)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3513 dnia: Lipiec 06, 2012, 12:28:42 pm »
Haiyore! Nyaruko-san - mistrz Lovecraft po stworzeniu tego anime przewraca się w grobie. Historia obraca się wokół Nyaruko, bóstwa chaosu o nazwie Nyarlathotep, mitologii Cthulhu która przybrała postać, srebrnowłosej dziewczyny. Mahiro Yasaka to zwyczajny licealista, którego pewnej nocy ścigają kosmici… aż do momentu, kiedy to zostaje uratowany przez Nyaruko. Okazuje się, że jest on na celowniku łowców niewolników prastarych bóstw i potrzebuje ochrony Nyaruko aby przeżyć. i tak oto zamieszkują razem stawiając czoła różnym stworom  z książek Lovecrafta (między innymi Cthulhu, która prowadzi stoisko z przekąskami z macek ośmiornic). Anime jest słabe i momentami bardzo denerwujące, ale co jakiś czas zabłyśnie jakimś dobrym skeczem. Fanatykom Prastarych Bóstw nie polecam.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3514 dnia: Lipiec 06, 2012, 12:54:02 pm »
Właśnie obejrzałem pierwszą część nowego Berserka i pomimo, że
1. CG miejscami raziło
2. ścieżka dźwiękowa była w porządku, ale nijak jej do muzyki z serii TV
3. film powinien być z pół godziny dłuższy, by nadać większej głębi postaciom i wydarzeniem
to strasznie dobrze się to oglądało. Dawno nie oglądałem anime, gdzie by się tak słodko mordowali. Strasznie podobał mi się poziom brutalności. Było krwawo, ale bez zbędnego epatowania przemocą. Historia wciąż jest dobra i ciekawa, dlatego mimo wcześniej wymienionych wad, Berserka obejrzałem z dużą przyjemnością.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3515 dnia: Lipiec 10, 2012, 07:07:54 pm »
Haiyore! Nyaruko-san
...
Anime jest słabe i momentami bardzo denerwujące, ale co jakiś czas zabłyśnie jakimś dobrym skeczem. Fanatykom Prastarych Bóstw nie polecam.
Od siebie dodam że to co tam wyprawia Asumin to istny orgazm dla uszu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3516 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:01:44 pm »
Blue Seagull - koreańska odpowiedź na anime z gatunku sex & violence z przełomu lat 80 i 90tych. Niestety zupełnie nieudana. A przecież nie jest to specjalnie wymagający rodzaj filmu. Ale spieprzone jest tu dosłownie wszystko. Fabuła zupełnie niezrozumiała i poszatkowana, akcja nudna jak flaki z olejem, bohaterowie zupełnie bez wyrazu, seyuu grają bez zaangażowania a animacja to dziwne połączenie japońskiego stylu z amerykańskimi kreskówkami a do tego jest jest dosyć marna jakościowo. Jest sporo animacji komputerowej (film z 94 roku) ale twórcy wykorzystali ją w zupełnie dziwaczny sposób, jakby chcieli się napawać jakie to mamy nowoczesne technologie. Przykład to ponad 30 sekundowy fragment gdy jakaś babka jedzie z domu do biura swoim Lamborgini. Scena zupełnie bez znaczenia i wogóle nie powinno jej być ale przez te pół minuty widzimy jak samochód rusza, potem kilka razy skręca a następnie się zatrzymuje. I koniec.
Film zupełnie bezwartościowy, udało mi się nawet przysnąć na nim na jakieś 15 min, i nie polecam nikomu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3517 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:19:39 pm »
Znowu spróbuję jak najkrócej.
 
  Chihayafuru
   
 
  Bardzo optymistyczna recenzja Górala jakiś czas temu sprawiła, że wrzuciłem to animu do kolejki (http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31267.msg1192760/topicseen.html#msg1192760)   i faktycznie okazało się, że miał rację. I o ile wielkim fanem   sportówek nie jestem, tak tutaj dałem się wkręcić chyba nawet bardziej,   niż przy samym Hajime no Ippo. A   przecież całość została nakreślona wokół tradycyjnej japońskiej gry   karcianej, która na pierwszy rzut oka wydawałaby się najgorszym   materiałem na serię sportową. Autorka jednak dokonała cudu poprowadziła   całość w taki sposób, że byłem i absolutnie pochłonięty, i w samą karutę   miałem ochotę też zagrać. Do tego przepiękna (i wysoka, więcej wysokich   dziewcząt w animu!) Chihaya i byłem w pełni przekupiony. 9/10
   
  Jormungand
 
  Tutaj trochę przyznam się zdziwiłem, bo myślałem, że seria będzie ciut   bardziej realistyczna. Dyskutowaliście bowiem o jakichś   prawdopodobieństwach przeprowadzenia danych manewrów, podczas gdy akcja z   samego pierwszego odcinka, gdzie zmieniono trajektorię lotu pocisku   czołgowego przy użyciu granatu, wyraźnie dała mi do zrozumienia, że   nijak powagi zachowywać nie muszę. I w zasadzie tym lepiej, bo seans był   naprawdę lekki i przyjemny, charakterystyczny - brzydki - design   postaci świeży i adekwatny, a yuri alerty, to już tylko wisienka na   torcie. Solidne 8/10
 
  Dead Leaves
 
  Zachęcony zostałem po wyczytaniu gdzieś, że maczali w tej krótkiej,   50-minutowej produkcji ludzie z Gainaxu i ci od Redline. I faktycznie,   była charakterystyczna, dynamiczna kreska przesiąknięta komiksowością do   granic możliwości. Cieniowanie bez użycia żadnych gradientów, liczne   onomatopeje i ogólny chaos. Niestety jednak, fabularnie była to jedna   wielka popierdółka. Chwilami zabawna, wulgarna, pełna akcji, ale nie   ujmująca niczym konkretnym. Żadne z zastosowanych rozwiązań nie miało   takiego natężenia, żeby faktycznie do produkcji mnie przekonało. 7/10
 
  Fruits Basket
 
  Ała, ała, ała, boli. Tak jak zazwyczaj staram się selekcjonować pozycje   do obejrzenia i robić research, by się szczególnie nie zawieść, tak   tutaj zawiodłem. Stwierdziłem że tytuł znany, popularny i w ogóle, więc   dobrze będzie znać. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że okazała   się to być haremówka... Z męskim haremem. I to całkiem rozległym, bo   tych wszystkich biszów z 10 przynajmniej było. Tyle tylko dobrego, że   niektóre sceny komediowe były zaskakująco dobre. Toaleta wyłożona   gotycką koronką i parę innych akcji autentycznie mnie rozbawiło. Niestety - maślane biszne spojrzenia i ich emocjonalne   rozterki - uch, zły target. 6/10
 
  Yuru Yuri
 
  Tutaj muszę przyznać, że przez chwilę się zastanawiałem, czy nie   przeginam pały. Na szczęście wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Luźna   popierdółkowata seria z odcinka na odcinek, w naturalny sposób, wyrosła w   moich oczach na naturalną (najwyższą) ewolucję wszelkich moe K-On!'ów,   gdzie yuri alerty były delikatne i sporadyczne. Tutaj po prostu poszli z   tym o krok do przodu, robiąc z yuri alertów element bazowy serii,   budując wokół niego wszystkie głupiutkie gagi i moe-słodziaśne sytuacje.   A to wszystko praktycznie bez konkretnego ecchi, po prostu na wesoło.   Oglądało się naprawdę przyjemnie i szybko. Do tego rozłożył mnie   abstrakcyjny pomysł, by cechą charakterystyczną głównej bohaterki było   "lack of presence" i jej brak ekranowego czasu. Chętnie obejrzę   sobie drugi sezon. 8/10

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3518 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:43:41 pm »
Chihayafuru
...
Do tego przepiękna (i wysoka, więcej wysokich dziewcząt w animu!) Chihaya i byłem w pełni przekupiony.
A ja do samego końca nie mogłem się zdecydować: Chihaya czy Kana...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3519 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:50:08 pm »
A ja do samego końca nie mogłem się zdecydować: Chihaya czy Kana...

Jeszcze ona!


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3520 dnia: Lipiec 10, 2012, 09:04:22 pm »
Niby tak, ale pamiętasz co było potem... :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3521 dnia: Lipiec 10, 2012, 09:05:38 pm »
Szczerze wierzę, że w drugim sezonie odkupi swoje grzechy : D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3522 dnia: Lipiec 10, 2012, 09:47:48 pm »
Do tego przepiękna (i wysoka, więcej wysokich   dziewcząt w pięknych anime!) Chihaya i byłem w pełni przekupiony. 9/10
To może być fajne, więc za jakiś czas je obejrzę.


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3523 dnia: Lipiec 11, 2012, 01:54:29 pm »
Denpa Onna to Seishun Otoko - anime opowiada o licealiście z małej wioski, który musiał zamieszkać ze swoją ciotką bo jego rodzice wyjechali za granicę. Okazuje się, że jego kuzynka chodzi po mieście zawinięta w kołdrę po mieście i twierdzi, że na pół roku porwali ją kosmici. Jego znajomi z klasy też nie są do końca normalni. Mamy tu hiperaktywną dziewczynę z obsesją na punkcie swoich włosów i inna koleżankę, która kiedy nie nosi mundurka to zakłada dziwne kostiumy. Za to anime są odpowiedzialni twórcy Boku wa Tomodachi ga Sukuna więc nic dziwnego, że postacie jak i wszystkie tła wyglądają podobnie. Anime jest naprawdę fajne i ogląda sie je całkiem przyjemnie. Polecam.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3524 dnia: Lipiec 11, 2012, 02:02:31 pm »
Denpa Onna to Seishun Otoko - anime opowiada o licealiście z małej wioski, który musiał zamieszkać ze swoją ciotką bo jego rodzice wyjechali za granicę. Okazuje się, że jego kuzynka chodzi po mieście zawinięta w kołdrę po mieście i twierdzi, że na pół roku porwali ją kosmici. Jego znajomi z klasy też nie są do końca normalni. Mamy tu hiperaktywną dziewczynę z obsesją na punkcie swoich włosów i inna koleżankę, która kiedy nie nosi mundurka to zakłada dziwne kostiumy. Za to anime są odpowiedzialni twórcy Boku wa Tomodachi ga Sukuna więc nic dziwnego, że postacie jak i wszystkie tła wyglądają podobnie. Anime jest naprawdę fajne i ogląda sie je całkiem przyjemnie. Polecam.
Oglądałem je nie tak dawno i było fajne, chociaż spodziewałem się czegoś lepszego. Wiele tajemnic w ogóle nie zostało wyjaśnionych (chociażby odnośnie głównej bohaterki). Za to ostatni odcinek był dosyć zaskakujący.

Główna bohaterka zachowuje się bardzo podobnie jak upośledzone dziecko (coś jak autyzm). Dla mnie ona nie była moe, gdyż to jest coś innego.