Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qraq

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3540 dnia: Lipiec 25, 2012, 07:32:40 am »
dla takich scen warto oglądać ten serial.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3541 dnia: Lipiec 25, 2012, 06:25:06 pm »
Zgadzam się z powyższym.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3542 dnia: Lipiec 25, 2012, 06:51:48 pm »
I to mnie trochę boli. Dlaczego badass na końcu zawsze musi się nawrócić albo polec? Często "wielcy źli" są nakreśleni znacznie ciekawiej od głównych bohaterów. Nawet, jeśli zniżyć się do tego poziomu, lepiej się biją/są silniejsi, tylko kiedy padają, dostają mniej powerupów i nie doładowują sobie cheatami chakry/ki/energii/many. Że wygrana antybohatera jest niedydaktyczne? Przecież od lat mówi się, że nie wszystkie animu są dla dzieci, więc w czym problem?

Czasem kiedy oglądam film/animu, myślę sobie "Dajcie mu wygrać" albo "Niech chociaż raz wybiją tą ludzkość". Ale nie, takie rzeczy to tylko w książkach Kinga...

Mimo wszystko przyznaję, ścisła końcówka DN miażdży.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3543 dnia: Lipiec 25, 2012, 07:07:49 pm »
A mi się właśnie końcowa końcówka nie podobała. Ze spokojnego i opanowanego Lighta zrobili jakiegoś obłąkanego psychola, totalna żenada i uśmiech politowania. Nie, ta seria naprawdę powinna się była skończyć gdy
Spoiler: pokaż
L zginął
. Wtedy DN byłby dla mnie tytułem wszechczasów, a tak jest tylko jedną z bardzo dobrych serii ze zmaszczoną końcówką.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3544 dnia: Lipiec 25, 2012, 07:50:18 pm »
Dla mnie DN był 10/10 do około 18 odcinka. Potem było już coraz gorzej. Pamiętam, że strasznie wkurzyło mnie to,
Spoiler: pokaż
że Misa nie miała żadnych pretensji do policji, mimo że była przetrzymywana w nieludzkich warunkach przez parę miesięcy. Zwłaszcza, że po tym jak wyzbyła się pamięci o Shinigami w swoim mniemaniu była 100% niewinna. Jak po czymś takim:
http://freecelebritygraphics.com/images/celebs/amane%20misa/amane_misa_from_death_note-14217.jpg
można zachowywać się jakby nic się nie stało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 07:53:19 pm wysłana przez Lord Kupa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3545 dnia: Lipiec 25, 2012, 08:00:04 pm »
Jak ma się więcej niż kilka śrubek poluzowanych pod beretem, to można : P Jako postać straszliwie mnie wkurzała.
Ogólnie zgadzam się ze zdaniem, że seria do połowy była świetna, a potem zaczęła zjadać własny ogon - szkoda, mogli zakończyć wcześniej.

btw. czytałem tylko mangę - duże różnice między nią a anime ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3546 dnia: Lipiec 25, 2012, 08:07:45 pm »
Lordzie, po czymś takim Misa powinna być totalnym wrakiem człowieka i wylądować na intensywnej kilkumiesięcznej terapii psychofizycznej. Brak ruchu to zanik mięśni, brak impulsów to powolne obumieranie mózgu. Tymczasem kilka godzin po wypuszczeniu ona radośnie sobie skakała i kleiła się do Lighta. Było w serii jeszcze kilka tego typu bzdur, no ale czego się nie wybacza w zamian za napięcie i emocje.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3547 dnia: Lipiec 25, 2012, 08:28:28 pm »
Zgadzam się z Tenchim co do zakończenia, ale nie zgadzam się co do oceny anime. IMO nawet najlepszy moment DN nie kwalifikuje go nawet do kandydowania na tytuł "anime wszech czasów" (w moim rankingu ten tytuł nie byłby nawet w pierwszej 50). Generalnie podzielam tu zdanie ś.p. Pawła Roczniaka (Dark Rael'a), choć moja opinia nie jest aż tak krytyczna. Do 25 odc. faktycznie było więcej niż dobrze, ale potem równia pochyła (eksploatowane tego samego pomysłu i różne przekombinowania).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3548 dnia: Lipiec 25, 2012, 08:46:11 pm »
Przecież od lat mówi się, że nie wszystkie anime są dla dzieci, więc w czym problem?
Dla dzieci jest nie więcej niż 10-20 procent anime. Większość jest dla młodzieży.
Jako postać straszliwie mnie wkurzała.
Wkurzająca to raczej nie, a w dodatku była piękna. Po prostu żal mi jej było, że dawała się tak manipulować.
IMO nawet najlepszy moment DN nie kwalifikuje go nawet do kandydowania na tytuł "anime wszech czasów"
Mnie właśnie dziwiła ta fascynacja DN. Co prawda to jedno z lepszych anime, ale wyżej niż 8-8.5/10 bym tego nie ocenił. Postacie zachowywały się zbyt absurdalnie. Jednak zakończenie było fajne, gdyż takie jak powinno być.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 08:50:41 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Qraq

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3549 dnia: Lipiec 25, 2012, 08:54:48 pm »
Light nie umiał przegrywać, L powiedział to zaraz na początku. W końcówce to widać.

Ogólnie DN będę wspominać bardzo dobrze. IMO tytuł warty polecenia na niejednej liście "must see".

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3550 dnia: Lipiec 26, 2012, 10:59:14 am »
Lordzie, po czymś takim Misa powinna być totalnym wrakiem człowieka i wylądować na intensywnej kilkumiesięcznej terapii psychofizycznej. Brak ruchu to zanik mięśni, brak impulsów to powolne obumieranie mózgu. Tymczasem kilka godzin po wypuszczeniu ona radośnie sobie skakała i kleiła się do Lighta.
Zgadza się.
Było w serii jeszcze kilka tego typu bzdur, no ale czego się nie   wybacza w zamian za napięcie i emocje.
Ja nie wybaczam :razz: .

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3551 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:20:14 am »
To jestem chyba jednym z nielicznych którym DN nie przypadł do gustu... Nie zrozumcie mnie źle, pierwsza połowa animca jest fajna druga oczywiście słabsza... ale i w pierwszej połowie nie potrafiłem zrozumieć nad czym się ludzie tak zachwycają. Fabuła może i ciekawa ale strasznie przewidywalna, dawno widziałem i teraz przykładów nie podam (bo nie pamiętam) ale coś mi świta że dziury fabularne łatali przy użyciu Deus ex machina... a tego wyjątkowo nie lubię.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3552 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:36:07 am »
High School DxD - Issei Hyodo, jest wiecznie napalonym i głupim uczniem drugiej klasy liceum, który zostaje zamordowany na swojej pierwszej randce przez dziewczynę, z którą się umówił. Chwilę potem się budzi i myśli, że to sen. Z czasem okazuje się, że umarł na prawdę, a dziewczyna z jego szkoły zamieniła go w demona aby powrócił do życia. Dodatkowo jego zabójczyni okazuje się upadłym aniołem, a jego wybawicielka jest szlachetnie urodzoną demonicą, która upatrzyła go sobie na sługę. Główny bohater też nie był do końca normalny przed śmiercią, bo okazuje się, że w jego ciele ukryty został artefakt o potężnej mocy. Anime jest całkiem przyjemną haremówką z walkami. Jedyne co psuje przyjemność oglądania to sam główny bohater. Cały czas napalony i gada bzdury bez ładu i składu.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3553 dnia: Lipiec 26, 2012, 01:59:45 pm »
Wyspo nie jesteś sam. Ja zahaczyłem tylko mangę i jakoś nie przekonała mnie do siebie, zatem za animu nawet się nie brałem.
Zresztą Shinigami to mnie tam bardziej śmieszył, a całe to "zagadkowanie" i kombinowanie wydawało mi się momentami jakby pod górkę. Zupełnie jakby autor na siłę starał się pokazać, że takie rozwiązanie ma jedyny i słuszny sens.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3554 dnia: Lipiec 26, 2012, 02:06:16 pm »
zatem za anime nawet się nie brałem.
Na pewno obejrzę High School DxD, ale jak zwykle w wersji BD. To może być jedna z lepszych produkcji ecchi.

 

anything