trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3555 dnia: Lipiec 26, 2012, 04:13:44 pm »
wyspa, szacun za posiadanie analitycznego umysłu na poziomie Lighta i L-a razem wziętych. Mi się dlatego tak znakomicie oglądało bo za pierona nie potrafiłem się domyślić co będzie dalej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 04:17:45 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3556 dnia: Lipiec 26, 2012, 04:24:03 pm »
Death Note było ok i jest to kolejna z tych pozycji, przy których bym raczej tak ściśle się realizmu nie trzymał. Zresztą - kolesiowi spadł notatnik z nieba, to chyba mówi samo za siebie.

Powinniście kiedyś sobie sprawdzić jakieś niszowe kino francuskie, albo inne, które stawia właśnie na realizm i jak na najwierniejsze oddanie wszystkiego, wliczając w to ślamazarny rozwój akcji. Przysięgam Wam, że się zanudzicie, te wszystkie głupkowate skoki w bok zwyczajnie są potrzebne.

Co do przewagi animu nad mangą - SOUNDTRACK, PANOWIE, SOUNDTRACK. Przecież to była główna moc napędowa tej serii. Kiedy L siedział przy swoich cuksach, trudził się i sapał, kombinował i rozwiązywał, jego theme mówił praktycznie za niego:

Death Note Soundtrack - L's Theme

OST był skonstruowany naprawdę wzorowo, utrzymany w jednolitym, gitarowo-elektronicznym charakterze, uwypuklający wszystkie szachowe zagrania i miejscami ciężkawy klimat serii.

A tak, to się zgadzam odnośnie tego, że powinni byli rozdzielić całość na dwa sezony, z których pierwszy faktycznie na 10'tkę by zasługiwał. W drugim polubiłem jedynie Mello, ale dużo go i tak nie było.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3557 dnia: Lipiec 26, 2012, 04:38:05 pm »
No, na soundtracku był także chóry i symfonia które też doskonale pasowały do niektórych momentów. Ale zgadzam się że Taniuchi Hideki odwalił kawał świetnej roboty, zresztą ma na swoim koncie nie mniej udane soundtracki do choćby Kaijiego czy Akagiego. Słychać że mój ukochany Aphex Twin to jego duchowy mentor i Taniuchi z podobną swobodą co on po prostu bawi się dźwiękiem. Zresztą sami zobaczcie jak to gościu bez problemu potrafi sobie skakać po bardzo odległych gatunkach muzycznych i łączyć je.

Gyakkyou Burai Kaiji OST - Wish

Gyakkyou Burai Kaiji OST - Beam of Light
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 04:57:17 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3558 dnia: Lipiec 26, 2012, 04:53:52 pm »
Bardziej bym u niego raczej stawiał na jakieś inspiracje minimalem, czy każdą inną muzyką, która opiera się na repetycji i budowaniu nastroju poprzez rozwijające się natężenie poszczególnych elementów ścieżki, czy dodawanie kolejnych wartsw do konkretnie wyznaczonej bazy melodycznej. Aphex Twin jest raczej dynamiczniejszy, nie mówiąc już o tym, że chaotyczniejszy, czy to kompozycjnie, czy brzmieniowo :3

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3559 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:01:17 pm »
Mogę ci znaleźć na OST-ach do Kaijiego i Akagiego trzy lub cztery utwory które puszczone tuż obok aphexowych oryginałów nie pozostawią absolutnie żadnych złudzeń (Riczu może potwierdzić, kiedyś się w to razem bawiliśmy). A co do dynamiczności Richarda - oj, chyba nie znasz całej twórczości tego ekscentrycznego pana.

Aphex Twin - [stone in focus]

Gdzie tu dynamizm i chaos? A przecież tylko wyrwałem pierwszy lepszy kawałek z pamięci.
Kończę już offtopa, ale jednocześnie ostrzegam: Aphex to moje oczko w głowie i bez solidnego przygotowania się nie polecam rozpoczynać dyskusji na jego temat. ;) Aczkolwiek bardzo cieszy mnie fakt że ktokolwiek stąd w ogóle go kojarzy. Masz +5 do ogłady.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 05:07:20 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3560 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:10:55 pm »
Cóż, Aphexa nie słuchałem od dobrych lat, a nawet zawsze ponad nim miałem paru innych wykonawców (Autechre, mam nadzieję, że znasz!), więc pozostaje mi zaufać. Zwłaszcza, że tak dogłębnie nie znam też twórczości Hidekiego, ale wciąż mam wrażenie, że jego twórczość jest bardziej, ymm, jednolita, matematyczna, nie wiem jak to wysłowić : )

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3561 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:17:04 pm »
Cóż, Aphexa nie słuchałem od dobrych lat, a nawet zawsze ponad nim miałem paru innych wykonawców (Autechre, mam nadzieję, że znasz!)
Ba! - na wylot i na wyrywki, przecież to ta sama wytwórnia muzyczna. Ja zawsze kochałem dziwną muzykę, taką która na dobrą sprawę nie do końca była muzyką, a raczej jawnymi eksperymentami z brzmieniem i zabawą z dźwiękami.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3562 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:20:14 pm »
O jak umarłem ze śmiechu xD Postanowiłem sobie, tak z sentymentu,   odnaleźć mój ukochany kawałek Aphexa - Nannou. Drugi komentarz od góry rozwiązuje całą dyskusję, wygrałeś Tenchi :biggrin:
 
  Aphex Twin - Nannou

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3563 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:24:33 pm »
Indeed  :biggrin: . Chodziło dokładnie o Near's Theme B. A kawałek bardzo lubię, zwłaszcza w zimowe wieczory przy zgaszonym świetle. I naprawdę kończymy już offtop, bo nam szanowna moderacja nakopie do d... i będzie miała rację.
A zatem wracając do sedna sprawy, muzyka w DN rzeczywiście jest znakomita i niewątpliwie znacząco wpływa na budowanie napięcia podczas oglądania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 05:43:14 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3564 dnia: Lipiec 26, 2012, 05:57:46 pm »
Co do przewagi anime nad mangą
Anime to:

1. Kolory
2. Animacja
3. Muzyka
4. Głosy seiyuu
4. Większe emocje podczas oglądania

Bez wątpliwości anime są lepsze od mang.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3565 dnia: Lipiec 26, 2012, 06:21:40 pm »
Anime to:

1. Kolory
2. Animacja
3. Muzyka
4. Głosy seiyuu
4. Większe emocje podczas oglądania

Bez wątpliwości anime są lepsze od mang.

Manga to:

1. Kadry
2. Dymki
3. Rastry
4. Oryginalna kreska i historia twórców
4. Większe emocje podczas czytania

Bez wątpliwości mangi są lepsze od anime.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3566 dnia: Lipiec 26, 2012, 08:53:51 pm »
Manga to:
1. Kadry
2. Dymki
3. Rastry
4. Oryginalna kreska i historia twórców
4. Większe emocje podczas czytania
Jeśli coś takiego wymieniasz jako zalety to no comment.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3567 dnia: Lipiec 26, 2012, 08:54:51 pm »
wyspa, szacun za posiadanie analitycznego umysłu na poziomie Lighta i L-a razem wziętych. Mi się dlatego tak znakomicie oglądało bo za pierona nie potrafiłem się domyślić co będzie dalej.
Oczywiście że nie "rozkminiałem"każdego wątku dokładnie ale to było coś w stylu:
-O teraz zrobią zwrot akcji
-A teraz ktoś zginie

itp.

A używanie Deus Ex Machina zawsze uwarzyłem za próby łatania nieudolnego scenariusza albo narzedzie do zadziwiania widza "na siłę". Z tego samego powodu nie podobał m się Code Geas.
Zwroty akacji lubię ale takie coby patrząc wstecznie na fabułę widać iż miało to sens i przyczynę.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3568 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:00:18 pm »
Zwroty akacji lubię ale takie coby patrząc wstecznie na fabułę widać iż miało to sens i przyczynę.

Tanie rzeczy w animu to chyba tylko LogH i Monster.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3569 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:26:03 pm »
Tanie rzeczy w animu to chyba tylko LogH i Monster.
No własnie niekoniecznie... powiem szczerze że czasami Animcowe romansidła czy komedie mają bardziej spójną fabułę niż Death Note czy Code Geas.
Musze jednak zaznaczyć iż jest to względne... np kiedy oglądam komedie pewne nonsensy nie rażą ze względu na charakter całości, ale jeśli coś się firmuje jako "ciekawy animiec z wciągająca i zaskakująca fabułą" to spodziewam się czegoś więcej.
Jednym z przykładów dobrze zakręconej fabuły będzie dla mnie np FLCL czy Saikano.
Specjalnie podałem coś co nie miało pierwowzoru w nowelkach jak Mushishi, Spice and Wolf, Baccano czy Katanagatari bo tak się składa iż adaptacje nowelek mają zazwyczaj całkiem spójną fabułę, ale to już zasługa pisanego pierwowzoru.