trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3570 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:04:16 pm »
Code Geas.
O przepraszam, za każdym razem kiedy myślałem "o ten na pewno już jest trupem" 2-3 odcinki później nagle się pojawiał. Mniej lub bardziej uszkodzony, ale żył. Jedyne dwa wyjątki, które były pewniakiem że umrą, a ja i tak miałem watliwości czy zaraz nie wstaną.
Nie mniej CG oceniam wyżej niż DN.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3571 dnia: Lipiec 28, 2012, 11:27:27 pm »
Często się spotykam z stwierdzeniem, że w CG  "postacie nieśmiertelne" czy, że powracają.
Drodzy rodacy przyjaźnie was informuję, że nic takiego nie zaobserwowałem. :)
I również DN i CG stoją u mnie na szczycie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3572 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:40:24 am »
Często się spotykam z stwierdzeniem, że w CG  "postacie nieśmiertelne" czy, że powracają.
Drodzy rodacy przyjaźnie was informuję, że nic takiego nie zaobserwowałem. :)
Te postacie które powinny powrócić to nie powróciły, a tych których nie chciałem ponownie oglądać to pojawili się znowu.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3573 dnia: Sierpień 06, 2012, 08:51:26 pm »
Hmm obejrzalem sobie 20 epkow Zeta Gundama w weekend i mam mocno mieszane uczucia - czy tylko ja tak mam, ze tych bohaterow nie da sie lubic ?
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3574 dnia: Sierpień 06, 2012, 08:58:12 pm »
A ja przeprosiłem się z UN-GO. Na razie pierwszy epek, ale mam dużo lepsze odczucia niż gdy go pierwszy raz widziałem. Oglądanie pierwszych epków na starcie sezonów ma pewien minus (przynajmniej w moim przypadku) Mianowicie nastawiam się na szukanie serii, które są cool i w ogóle, i serie takie jak UN-GO mogą oberwać dość niesprawiedliwie. Jak na spokojnie oglądnąłem epek, to intryga choć płytko podana sama w sobie była sensowna. Motywacja zabójcy bardzo mi się spodobała. Zakończenie sprawy też. Jeżeli seria utrzyma taki poziom, jak reprezentuje pierwszy epek, to dobre oceny przestaną mnie dziwić.

EDIT: epek 02, ej, to jest naprawdę fajne! I ma naprawdę fajny ending - uwielbiam takie kawałki (taki delikatny melodyjny drum'n'bass) Trza dorwać pełną wersję.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 09:33:21 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3575 dnia: Sierpień 07, 2012, 12:49:37 am »
Chodzi o ten:
Fantasy【LAMA】

Bo jak dla mnie jakoś mało tutaj drum'n'bass, ale może ja się nie znam. Mimo wszystko kawałek jest ewidentnie fajny.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3576 dnia: Sierpień 07, 2012, 01:52:34 am »
Chodzi o ten:
Fantasy【LAMA】

Bo jak dla mnie jakoś mało tutaj drum'n'bass, ale może ja się nie znam. Mimo wszystko kawałek jest ewidentnie fajny.

www.youtube.com/watch?v=_we2Gd7DLgQ

Tutaj masz chyba wersję z animu, gdzie faktycznie poszło trochę w kierunku dnb. Ech, i teraz i ja mam ochotę to obejrzeć, przyjemna muzyczka i przyjemnie wygląda to różowe pandziaste płciowo niezidentyfikowane cuś :3

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3577 dnia: Sierpień 07, 2012, 07:45:52 am »
Ech, i teraz i ja mam ochotę to obejrzeć, przyjemna muzyczka i przyjemnie wygląda to różowe pandziaste płciowo niezidentyfikowane cuś :3

Oglądaj. Jak na razie całkiem sympatyczne (jestem po 4tym epku). Jak przymknie się oko na Ingę, tzn. człowiek nie będzie zastanawiał się skąd ona do cholery się wzięła i dlaczego wszyscy tak spokojnie na nią reagują, to naprawdę fajna z niej postać : ) Na pewno ma predyspozycje do grania na nerwach, ale w moim przypadku nie przekracza granicy. No i po prostu fajnie wygląda :3 Kreska dość specyficzna, ale dzięki temu u mnie ma plusa, bo wyróżnia się na tle mainstreamu.

Poza tym oglądam "Hyouka", którego leniwe tempo działa na mnie kojąco i niezmiennie bardzo mi się podoba oraz "Kuroko's basket", które coraz bardziej mnie nudzi przewidywalnością "fabuły" i postaci.


EDIT: UN-GO za mną. Świetne anime! Naprawdę dawno tak dobrze nie bawiłem się podczas seansu. Nie jest to anime doskonałe, można się przyczepić do wielu rzeczy, ale imo razem tworzą one niepowtarzalną i naprawdę smakowitą mieszankę. Anime jest dość specyficzne, rysem fabularnym przypomina trochę DN, ale tu nie ma podziału na dobro i zło, bohaterowie są bardziej złożeni, wszystko jest bardziej szare, a to, czy coś jest dobre lub złe zależy jedynie od punktu widzenia. Intrygi są naprawdę świetne, ale nie są wykorzystane - tzn. z każdej z nich dałoby się zrobić kilku odcinkowy wątek, jednak autorzy nie skorzystali z tego, a jedynie wykorzystali je jako tło do ukazania pewnych spraw (prawdy, kłamstwa, motywacji). Imo wyszło to serii na dobre i dało pewną unikalność.
Główne postacie to naprawdę udane kreacje. I detektyw i shadowbroker (aż prosi się, by tak go nazwać!) i Inga - nie nudziłem się przy nich. Ciekawili, miejscami zaskakiwali. Z drugoplanowymi trochę gorzej, bo jadą na wyraźnych szablonach, jednak spełniają dobrze swoją rolę. Do motywacji niektórych czarnych charakterów można się przyczepić, ale dla mnie właśnie ich niedoskonałość nadaje im realności - gdyby każdy kierował się tylko i wyłącznie logiką, to byłoby 70% mniej przestępstw i nikogo by nie łapano.
Grafika specyficzna, widać, że to seria TV, ale animacja w kluczowych scenach stoi na naprawdę wysokim poziomie.
Cieszy mnie też niezmiernie ilość epków - 11. Brak rozwlekania, brak zapychaczy, brak monotonii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2012, 09:08:33 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3578 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:22:47 pm »
Jestem zachwycony Moyashimonem. Po opisach spodziewałem się trochę czegoś innego, ale to co dostałem jest nawet lepsze. Bo gadka o mikrobach jest tylko pretekstem do pokazania całej plejady świetnych postaci. Naprawdę jest rzadkością, żebym polubił praktycznie wszystkie postanie w anime, a tutaj każdy ma w sobie coś ujmującego co powoduje, że przez te 11 odcinków bardzo się z nimi związałem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3579 dnia: Sierpień 08, 2012, 08:48:37 pm »
Jak nie boisz się, że druga seria może Ci zrujnować o nich zdanie to zapoznaj się z nią. W przeciwnym razie zdecydowanie odradzam. Może troszkę przebarwiam, ale 2ga seria jest nudna jak przestarzałe teksty anfiego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3580 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:07:13 am »
Nowa seria jest dziwna. Obraz samych bohaterów raczej rujnowany nie jest, ale fabuła i wątki poszły w las, a w ich miejsce wskoczyły masowo wstawki z pogranicza gotowania i historii japońskiej kuchni. Nawet ja muszę przyznać, że bywa nudnie i część materiału przewijam.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3581 dnia: Sierpień 09, 2012, 12:50:43 pm »
Raczej obejrzę ale poczekam aż wyjdzie całość.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3582 dnia: Sierpień 09, 2012, 01:02:14 pm »
Raczej obejrzę ale poczekam aż wyjdzie całość.
Anfan approves.

A ja wciąż nie mogę się przestać zachwycać Uchuu Kyoudai. Dawno nie zdarzyło się żeby seria tak pobudzała moją wyobraźnię, a ja sam miał ochotę dyskutować na kilobajty (tego tutaj nie widać, ale na innym forum owszem, mam do powiedzenia naprawdę sporo na temat każdego odcinka). Wyjątkowo mi przypasowała.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3583 dnia: Sierpień 09, 2012, 07:01:00 pm »
Taki mały offtop - to Ty, Góral, rozpętałeś ten shitstorm odnośnie Fate/Zero na acepie? : D

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3584 dnia: Sierpień 09, 2012, 07:28:06 pm »
BUHAHAHAHAHA!!
Właśnie tam zajrzałem.

Asa Made Jugyou Chu! - nie jest takie złe jak w niektórych opiniach. Gdyby to miało się ciągnąć przez 12 odcinków to bym objechał, ale niecałe 30 minut nieskrępowanego ecchi jest na tyle strawne, że bez problemu daje się obejrzeć. Plus ładna animacja i niezłe designy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2012, 07:31:08 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything