Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3600 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:37:40 pm »
Skusiłem się na szybkie nadrobienie UN-GO. Wilk i Barnie się już rozpisali i to trafnie, więc mogę jedynie dodać parę rzeczy od siebie. Na pewno podobała mi się sama kreska i projekty postaci. Nie tylko Inga w obydwu formach prezentowała się wyjątkowo ciekawie, ale i reszta postaci została w zgrabny sposób wystylizowana. W trakcie seansu przez chwilę zastanawiałem się nad tym, że odkąd clampowe dziewczęta nie pojawiają się już tak często w m&a, a moe zostało dość konkretnie powiązane z K-On!'owymi wzorcami, to wręcz karykaturalnie wysokich i szczupłych postaci, o pociągłych rysach, pojawia się coraz mniej. Miło było zobaczyć je z powrotem.  Z oprawy dźwiękowej z kolei wrył mi się w pamięć charakterystyczny gitarowy motyw z rwącym się samplem, który  za każdym razem wprowadzał mnie w dobry humor.

Fabularnie było dla mnie miejscami nieco zbyt chaotycznie i pośpiesznie. O ile ostatnia akcja rozciągnęła się już na parę odcinków, to początkowe sprawy rozwiązywane były dla mnie za szybko, nie czułem się, jakbym mógł wniknąć w daną intrygę. Może to przez przywiązanie do stereotypów, które mogą się wiązać z tym, z czym kojarzy się seria detektywistyczna. Zwłaszcza, że dorzucono tutaj jeszcze do tego rozwiniętą technologię i nadprzyrodzone moce, więc zasadniczo w każdym miejscu akcja mogła podryfować w jakimś nieznanym, abstrakcyjnym kierunku.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że pojawi się jakiś kolejny sezon, ewentualnie kinówka. Bo o ile w większości przypadków cieszę się z tak krótkich serii, to tutaj świat, bohaterowie, to wszystko woła o dokładniejsze rozwinięcie i możliwość zagłębienia się wizję autora. 8/10, miejscami gdzieś wędrujące w kierunku 7.5/10.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3601 dnia: Sierpień 23, 2012, 04:56:48 am »
A "kinówka" jest przecież : ) Polecam!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3602 dnia: Sierpień 23, 2012, 08:30:08 am »
Że wy oglądacie anime przy takim upale.  :lol:

Skrzydlaty  jeszcze się nie stopiłeś.  :lol:

Wiadomo, że oglądanie anime przy otwartym oknie nie ma sensu bo inne odgłosy z zewnątrz bardzo przeszkadzają i psują klimat.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3603 dnia: Sierpień 23, 2012, 11:13:18 am »
Dlatego ja oglądam tylko w nocy kiedy temperatura spada do znośnej a odgłosy za oknem milkną i nie zakłócają mi skupienia przy oglądaniu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3604 dnia: Sierpień 23, 2012, 11:18:17 am »
A ja ostatnio walnąłem się z laptopem pod drzewkiem w ogrodzie i oglądałem sobie Horizon - cień, przyjemny wietrzyk, świeże powietrze, słuchawki na uszach. Mieszkam w spokojnej dzielnicy i dookoła mam zazwyczaj ciszę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3605 dnia: Sierpień 23, 2012, 01:07:19 pm »
A "kinówka" jest przecież : ) Polecam!
Odcinek 0? Już obejrzany, ale to raczej takie dwa scalone odcinki :3

Co do upałów i innych takich - też zazwyczaj oglądam wieczorem/nocą. Ale to kwestia bardziej rytuału, niż coś związanego z tym, że jest gorąco, czy głośno na zewnątrz. Aż tak źle nie jest.

Swoją drogą, zacząłem oglądać Saki. Jakie to anime jest bezczelne momentami, to brak mi słów xD I to nie w jakiś taki zamierzony, przemyślany sposób, jest naturalnie głupio-bezczelne xD Ale szybko się ogląda :3
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 01:17:12 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3606 dnia: Sierpień 23, 2012, 10:01:49 pm »
Może nie wszystkim przeszkadza hałas i gorąco w pokoju, ale ja przy 28-30 stopniach nie mogę oglądać anime.

Przykładowo jak na zewnątrz jest 23 stopnie to w pokoju (przy włączonym komputerze mam 28-29). Jak na zewnątrz jest 25 to w pokoju 29-30.

Dopiero jak na zewnątrz jest 10-15, albo ewentualnie te 20 stopni w najcieplejszym momencie dnia to przyjemnie mi się ogląda anime.

Komputer ogrzewa mój pokój o 3-4 stopnie, więc dopiero jak temperatura na zewnątrz spada poniżej zero to włączam grzejniki.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3607 dnia: Sierpień 26, 2012, 07:27:40 am »
Wniosek prosty otwórz okno :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3608 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:09:54 am »
Wniosek prosty otwórz okno :)
Wtedy nie można oglądać anime (przynajmniej mi to przeszkadza). Nie mogą dochodzić żadne odgłosy z zewnątrz.

A anime bardzo klimatyczne (szczególnie horrory) najlepiej się ogląda wieczorami i nocą.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3609 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:37:22 am »
Piwnica Josefa Fritzla była by pewnie idealna.

Mahou Tsukai Tai! TV - Kolejny przypadek, że oryginalna OAVka jest lepsza od robionej na jej podstawie serii TV. Niby wszystko to samo ale brakuje tu tej iskry, która tak wciągała w oavce. Daje się oczywiście oglądać ale już bez takiej przyjemności.

Mardock Scramble: The Second Combustion - akcja w kasynie strasznie przynudzająca ale i tak jako całość trzyma bardzo wysoki poziom. Jakość animacji wyśmienita.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 11:40:35 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3610 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:49:20 am »
Mahou Tsukai Tai! TV - Kolejny przypadek, że oryginalna OAVka jest lepsza od robionej na jej podstawie serii TV. Niby wszystko to samo ale brakuje tu tej iskry, która tak wciągała w oavce. Daje się oczywiście oglądać ale już bez takiej przyjemności.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=141

Oglądałem to anime i właśnie OAVki. To naprawdę fajna produkcja i faktycznie lepsza od serii TV.

Bardzo fajne anime o magii. 4 czarodziejki i czarodziej. Anime naprawdę chwilami bardzo zabawne i przyjemne do oglądania (jak ktoś lubi takie klimaty).

Piwnica Josefa Fritzla była by pewnie idealna.
Jeśli tobie nie przeszkadza różne stukanie, cięcie, piłowanie, szczekanie, warczenie, krzyczenie itp odgłosy podczas oglądania anime to nie znaczy, że innym również nie.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 11:57:01 am wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3611 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:14:32 pm »
Może po prostu inni nie mają taki odgłosów za oknem. Ja np. mam ciszę.

Oglądnąłem IS - mocno średnie, ale dało się oglądnąć. Na plus ładna animacja i chardes - naprawdę miłe dla oka. Zakończenie też zaskakująco fajne (przynajmniej dla mnie było na plus) jak i kilka scen, przy których się uśmiałem. Za zaletę poczytuję też ilość epków - tylko 12 + OVA.
Reszta, tj. postacie, fabuła, wątki itp. to bezczelny, sztampowy i do bólu przewidywalny harem wypchany toną tsundere (czasami naprawdę przeginających w tym 'tsun').
W sumie, jak nie macie akurat czego oglądać przy śniadaniu, a chcecie się odmóżdżyć, to można się IS zainteresować. 6/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3612 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:47:56 pm »
Reszta, tj. postacie, fabuła, wątki itp. to bezczelny, sztampowy i do bólu przewidywalny harem wypchany toną tsundere (czasami naprawdę przeginających w tym 'tsun').
W sumie, jak nie macie akurat czego oglądać przy śniadaniu, a chcecie się odmóżdżyć, to można się IS zainteresować. 6/10
Bardzo wysoko to oceniłeś. Jak dla mnie Infinite Stratos jest jednym z większych gniotów (koszmarny/upośledzony główny bohater i irytujące baby wokół niego, a fabuła denna niesamowicie). Ode mnie 3/10.
Tylko strona wizualna i OP/ED podwyższyły ocenę.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3613 dnia: Sierpień 27, 2012, 02:32:24 pm »
No i Saki obejrzane. Moje pierwsze wrażenie odnośnie tej serii było całkiem trafne - było zwyczajnie bezczelnie. Witający nas na początku głos narratora, który z powagą intonuje "The 21st Century. The population of mahjong players is now hundreds of millions of people.".  Główna bohaterka, która (no załóżmy, że między innymi) jest dobra dlatego, że w kluczowych momentach ma szczęście i dobiera właściwy klocek. Jej koleżanka, która podczas bitew jawi się innym jako różowa mahou shoujo bogini wojny. Jeszcze inna loli-alike koleżanka, która żeby dobrze grać, potrzebuje JEŚĆ MEKSYKAŃSKIE TACOS. Do tego fanserwis, bo każda seria aspirująca do sportowej od zawsze potrzebowała fanserwisu, no i shoujo-ai, bo pairingi też się przydadzą.

I najgorsze w tym wszystkim jest to, że oglądało się to na prawdę łatwo, szybko i przyjemnie xD Mimo ubogiej oprawy graficznej, widać było, że w serię zostało włożone całkiem dużo pracy. Bo co prawda Mahjonga znam tylko podstawowe zasady, ale ilość rąk, zagrań i różnych pokrewnych kombinacji, które pokazywano, robiło wrażenie. I mi się to podobało, serie sportowe jak mało które mnie wkręcają. Polecać nikomu bym może nie polecał, chyba że naprawdę lubi sportówki, ale te 7/10 dam, bo z pewnością się nie nudziłem, a bezkompromisowy rozpęd, jakiego nabrał autor jest godny pochwały.

Potem nadszedł czas na Saki: Achiga-hen - Episode of Side-A, czyli to samo uniwersum, ale historia przestawiona jakby z drugiej strony. Bo jeżeli założyć, że całość fabuły kręci się wokół wielkiego turnieju, do którego wszystkie teamy chcą się dostać i ostatecznie go wygrać i jeżeli zauważymy, że drabinka tego turnieju ma dwie strony, to o ile Saki zajmuje się jedną stroną, tak w Achiga-hen (...) mamy drugą, z zupełnie osobnym zestawem postaci.

Do tego Studio Gonzo zostało podmienione na Studio Gokumi, a budżet podniesiony pewnie z 5 razy. Nastąpiła ogólna moefikacja i stonowanie bezczelnego charakteru poprzedniczki, co w efekcie przyniosło trochę nijaki efekt. Może gdybym oglądał ot tak, osobno, to by mi się to podobało, ale niestety miałem wrażenie, że serii odebrano jej charakterystyczne cechy. 

Poza tym, zestaw bohaterek też nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Team prezentował się bezpłciowo i nudno, przyrównując nawet do drużyn pobocznych, które widzieliśmy w pierwszym Saki. Do tego zamiast jakichś specjalnych umiejętności, raczej specjalne wady, psujące i przeszkadzające w grze. Najlepsza zawodniczka słynąca z tego, że po prostu jest najlepsza i niby główna bohaterka, która się nigdy nie poddaje. Mniej się wysilić nie mogli.

No i coś, do czego muszę się przyczepić, czyli krytycznie żałosne rozplanowanie i pociągnięcie odcinków. Z początku samo moe i klasyczny daily-life, który nie wprowadza nas w nic interesującego, potem jakiś gigantyczny speed-up przez masę gier, gdzie w ogóle nie pokazuje nam się rąk graczy i na koniec rozciągnięcie bodajże jednego spotkania na chyba 4 odcinki. A biorąc pod uwagę, że całość miała ich 12, i że te 4 prawie wcale się nie skupiały na zawodniczkach z naszego teamu, a nagle postanowiły zaopiekować się dziewczyną z drużyny sąsiedniej, to abstrakcja została dopełniona. I jeszcze do tego, paradoksalnie, ta jedna zawodniczka, której poświęcono całkiem sporo retrospekcji, okazała się ciekawsza, niż cały nasz rodzimy team razem wzięty.

Tyle tylko dobrego, że fajnie było zobaczyć większość postaci z części pierwszej, jeżeli można tak określić historię poboczną, w o wiele lepszym graficznym wykonaniu. Animacja stała na naprawdę wysokim poziomie, chociaż nie wiem, czy faktyczie było to potrzebne. Zwłaszcza, że merytorycznie naprawdę odczuwalne były pustki, brakowało już możliwości zerknięcia w każdą rękę danej zawodniczki, brakowało trochę samego mahjonga w mahjongu. Na początku na początku dałem na MAL'u 7/10, bo ostatecznie nudzić się nie nudziłem, ale teraz pisząc sobie te moje bzdurki i widząc wszystko to, do czego się przyczepiłem, postanowiłem obniżyć ocenę do 6/10. Wolałem bezczelne Saki :3

Edit:

A, i co samego fenomenu jeszcze, to muszę przyznać, że chyba go do końca nie zrozumiałem. Widziałbym powody do gloryfikacji przez japonczyków pierwszego Saki, gdzie wszystkiego było dużo i z przytupem, ale teraz zapełniać całe Saimoe wszystkimi możliwymi postaciami? Czy aż tak liczy się dla nich wysoki poziom animacji? Czy też może dopiero teraz anime się spopularyzowało, bo o poprzedniczce nikt nie słyszał? A może ta znijaczona forma zwyczajnie im odpowiada? Tyle pytań bez jasnej odpowiedzi ):
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 02:38:11 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3614 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:03:31 pm »
Ichiban Ushiro no Daimaou - Sai Akuto, po zdaniu trudnych egzaminów rozpoczyna naukę w Akademii Magii. Marzy o tym żeby po jej ukończeniu zostać Papieżem i zmienić świat na lepsze. Niestety jego cele szlak trafia, bo maszyna przepowiadająca przyszłość danego ucznia oświadcza wszem i wobec, że zastanie Władcą Demonów. A że poprzedni 100 lat temu skąpał cały kraj we krwi i ogniu to inni uczniowie nie przyjęli to z ochotą. Na szczęści poza legionem wrogów spotyka też garstkę kolegów. Między innymi faceta, któremu przepowiedziano, że będzie bohaterem i ma zgładzić władcę demonów, dziewczynę, która potrafi latać i być niewidzialna (ale, że ubrania nie stają się niewidzialne to przeważnie lata nago), dziewczynę-ninja, która nie zdecydowała się czy zabić Akuto czy pokochać, wiedźma ze starszej klasy która u boku Władcy chce podbić świat i android wysłany przez rząd w celu nadzoru nad potencjalnym niszczycielem ś wiata.  Tak oto zaczyna się szkoła dla głównego bohatera. Potem jeszcze dochodzą do tego smoki, gadające głowy w słoikach, magiczne transformacje i kilka innych rzeczy. Anime jest haremówką w świecie, gdzie magia i technologia przeplatają się ze sobą. Początkowo anime zapowiada się jako niezła parodia serii typu heroic fantasy, ale niestety im dalej tym gorzej. A końcówka to w ogóle jedno wielkie przegięcie. Anime jest mocno średnie. Coś w sam raz na jeden raz.