trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3630 dnia: Wrzesień 10, 2012, 07:11:54 am »
Kyoukai Senjou no Horizon - kolejna odwilkowa polecanka i to bardzo fajna.

Staram się uważnie wybierać polecane Ci rzeczy :  )

Z postaci to chyba najbardziej polubiłem siostrzyczkę głównego bohatera - po pojedynku z dziewiątego epka zdobyła moje serce : ) Teksty miała kapitalne x D Poza tym fajny pomysł na pojedynek, tak jej jak i poprzedni - mi to przegadanie całkiem pasowało, bo było czymś nowym.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3631 dnia: Wrzesień 10, 2012, 07:38:55 am »
yup, fajna postać, aż sam byłem zadziwiony, że wszystkie te biuściaste dziewczęta mi podchodzą :3 ale saimoe oczywiście tylko dwie z nich zawiera, bo trzeba było wrzucić wszystkie postacie piątego planu z saki, które gdzieś, raz jeden jedyny, pojawiły się w którejś scenie na pół sekundy xD

Offline Barnie

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3632 dnia: Wrzesień 10, 2012, 09:32:41 pm »
Sword Art Online. Na razie za mną 10 odcinków i muszę rzec, że zapowiada się naprawdę udanie. Kreska miła dla oka, klimat quasi-erpegowego świata przedstawiony bardzo fajnie, ale przede wszystkim to anime całkiem nieźle gra na emocjach - ostatni raz tak się czułem gdzieś od połowy Steins;Gate. Postacie raczej nie wykraczają poza ramy znane i lubianych w anime archetypów, choć główny bohater ma swoje naprawdę wyraziste momenty. Akcja na początku toczy się dość leniwym, ale nie zanudzającym tempem; z czasem się to oczywiście zmienia, ale dzieje się to nagle i owocuje ogromnym przyspieszeniem, co szczerze mówiąc nie do końca mi podeszło... Zobaczymy jeszcze, jak to się potoczy dalej ;)


Polecam nie tylko członkom targetu docelowego, czyli mmo-nerdom. Jak dla mnie póki co jest 8/10   

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3633 dnia: Wrzesień 11, 2012, 12:25:27 pm »

Mouretsu Pirates OP HD Clean
Moretsu Pirates ma fajny opening :P

Ale abstrahując od op'a, jestem na 5 odcinku i póki co czuję się pozytywnie zaskoczony. Już kilkukrotnie polecano mi tego animca, ale patrząc na styl graficzny a w szczególności postaci kojażyło mi się to tylko z jakimiś Moeblobami w kosmosie. Jednak póki co wygląda na to że wszystko trzyma się kupy... po pierwszej walce mogę powiedzieć iż jeszcze praw fizyki jakoś masakrycznie nie złamali i nawet pomyśleli o tym że statki poruszają się po orbitach (OMYGY!).
Jeżeli dalej pójdzie to w tym kierunku w którym idzie i walki będą tak fajnie rozwiązane to myślę że czeka mnie bardzo dobry animiec w klimatach SF.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3634 dnia: Wrzesień 12, 2012, 12:47:29 pm »
Obejrzałem calutke dwa sezony White album. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na nudne to mnie akurat ciekawiło. Przypadły mi do gustu bardzo 4 postaci: shinozuka, rina, haruka, menou, które były jak dla mnie głównym motorem fajności tego anime.

Na plus tych serii to na pewno postaci wspomniane prędzej, momentami muzyka, rozterki między bohaterami. Spodobało mi się jeszcze rysowanie postaci momentami, oraz te wstawki rysowania jakby kredkami.


Na minus serii na pewno to to, że często gęsto były głupawki w stylu "nie możesz się z nim spotkać bo nie". Takie miałem wrażenie podczas oglądania. Zapomniał bym jeszcze :) ...porażką/minusem było momentami dziwne zachowanie i ruchy postaci - chociaż nie kiedy bawiło mnie to np. w pierwszym odcinku chyba fujji spotyka yuki pokazuje za nią palcem i mów: jak to jest, że cię widzę skoro przed chwilo widziałem cię w tv, a ona odwraca się w skazanym kierunku odwraca się i mówi po chwili ciszy "to było nagrywane prędzej".                                                      Prawdopodobnie nie zrozumiale opisałem ale oglądając ten moment wygląda śmiesznie.


No i zakończenie po obejrzeniu jego odczułem to jako pół środek, czyli niby w połowie ok, ale myśl w głowie pozostaje "gdzie reszta?"


Ogólnie daje 7/10, chociaż pod jednym względem dał bym 6/10, a pod drugim 8/10. Sam nie wiem co myśleć.






Fumiko no Kokuhaku - hmmmmmm :) Fajnie leciała. Odpowiednia długość tego anime do tego co się dzieje.

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 02:31:56 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3635 dnia: Wrzesień 12, 2012, 04:56:57 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6970

To ja w takim w razie skomentuję skoro jeszcze dobrze pamiętam White Album. : )
Przypadły mi do gustu bardzo 4 postaci: shinozuka, rina, haruka, menou, które były jak dla mnie głównym motorem fajności tego anime.
Rina była świetna z charakteru i bardzo ładna. Podobnie Menou trudno chyba było nie polubić. Podobają mi się dziewczyny w anime o takim zachowaniu. Poza tym uważam, że te dwie były najpiękniejsze. Shinozuka też fajna i taka najdoroślejsza (24 lata), a Haruka zazwyczaj również dawała się lubić (mimo jej często nienormalnego zachowania i dręczenia głównego bohatera). Zresztą głupio się zachowała ukrywając cały czas coś tak ważnego przed głównym bohaterem. Oczywiście powody można zrozumieć, ale tak naprawdę to przez nią (w dużym stopniu) główny bohater miał tą traumę.
momentami muzyka
Muzyka tworzyła naprawdę świetny klimat, a piosenki były piękne. Ta pod koniec II sezonu była wprost genialna.
Na minus serii na pewno to to, że często gęsto były głupawki w stylu "nie możesz się z nim spotkać bo nie".
Może podasz jakiś konkretny przykład ?
porażką/minusem było momentami dziwne zachowanie i ruchy postaci - chociaż nie kiedy bawiło mnie to np. w pierwszym odcinku chyba fujji spotyka yuki pokazuje za nią palcem i mów: jak to jest, że cię widzę skoro przed chwilo widziałem cię w tv, a ona odwraca się w skazanym kierunku odwraca się i mówi po chwili ciszy "to było nagrywane prędzej". Prawdopodobnie nie zrozumiale opisałem ale oglądając ten moment wygląda śmiesznie.
Pamiętam ten moment, ale również nie wydaje mi się, żeby to była jakaś wada (chyba, że kolejny pokaz głupoty głównego bohatera, ale on mnóstwo razy to udowodnił w tych 2 sezonach).
Touya do zbyt inteligentnych (domyślnych) nie należał, więc po prostu nie zrozumiał od razu, że ten program z Yuki był nagrywany wcześniej, więc ona mu to wyjaśniła.
No i zakończenie po obejrzeniu jego odczułem to jako pół środek, czyli niby w połowie ok, ale myśl w głowie pozostaje "gdzie reszta?"
Wiesz to jest zakończenie, na które główny bohater zasłużył. Po prostu żadna dziewczyna mu się nie należała. Yuki i Rina nagrały wspólny album (oczywiście zmieniły studio, a Ogata Eiji wyjechał), czyli ich marzenie się spełniło. Można powiedzieć, że dobrze i sensownie zamknięto poszczególne rozdziały odnośnie bohaterów.
Ogólnie daje 7/10, chociaż pod jednym względem dał bym 6/10, a pod drugim 8/10. Sam nie wiem co myśleć.
Oceniłem I sezon 8/10, a II sezon 7/10. Jakby zakończenie było  lepsze to również oceniłbym je 8/10.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 05:01:08 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3636 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:29:51 pm »
Jeśli chodzi o konkretny przykład to go nie podam, bo miałem na myśli całą tą akcje, która ciągnęła się przez dwa sezony, a chodzi o ten cały na siłę zakaz spotykania yuki-fujji.


A co do zakończenia to było ok z tej strony, że pokazali część bohaterów jak im się losy potoczyły, a ta zal strona że nie pokazali innych ;) - może można się domyśleć jednak ja wole widzieć to.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3637 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:26:43 pm »
Jeśli chodzi o konkretny przykład to go nie podam, bo miałem na myśli całą tą akcje, która ciągnęła się przez dwa sezony, a chodzi o ten cały na siłę zakaz spotykania yuki-fujji.
Może i trochę głupie to było, ale jak wiadomo Ogata Eiji normalny nie był. : )
A co do zakończenia to było ok z tej strony, że pokazali część bohaterów jak im się losy potoczyły, a ta zal strona że nie pokazali innych ;) - może można się domyśleć jednak ja wole widzieć to.
Kogo nie pokazali ? Pokazali chyba wszystkich. Oczywiście nie pokazali co będzie za kilka lat.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3638 dnia: Wrzesień 13, 2012, 10:48:10 am »
Nie pokazali akiry, mizuki, shinozuke. Nie wiem czy jeszcze nie kogoś.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3639 dnia: Wrzesień 13, 2012, 03:13:18 pm »
Nie pokazali akiry, mizuki, shinozuke. Nie wiem czy jeszcze nie kogoś.
Ci bohaterowie byli, aż do końca anime (chyba zapomniałeś, że Mizuki wyjechała z matką i Menou).
Odnośnie Yayoi to również pokazali zakończenie jej relacji z Touyą i jeszcze później kolejny raz ją spotkał. : )
A u Akiry nic się nie zmieniło. : )



Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3640 dnia: Wrzesień 14, 2012, 08:56:40 am »
No nie wiem. A tamta co pojechała z menou i matko to była mana, a nie mizuki/misuki. Mizuki to ta co była z akiro i w sumie nie wiem co z nią było potem.

Gantz - świetne anime już od pierwszych sekund. Całkiem inne podejście nie jest tak oczywiste co się aktualnie stanie nawet w drobnych momentach. Naprawdę kawał dobrej serii połknąłem ją na momencie.

Na plus zasługuje na pewno ciekawa fabuła, fajne też są postaci i do tego seria mocno wciąga. Co tu więcej pisać trzeba obejrzeć, bo naprawdę warto.

Jedyne co warto wspomnieć to o minusach jest ich mało ale dotkliwe. Pierwszy to- powolność i zamotanie postaci i ich czas rekcji, żeby nie to to by
Spoiler: pokaż
więcej postaci przeżyło, a jedyne co to by wystarczyło strzelać prędzej, a nie po tym jak zobaczą jak ktoś umiera.
. Następny minus to
Spoiler: pokaż
postępowanie bohatera na końcu tzn. stał na peronie bezpieczny, a nagle on zeskakuje i biegnie. W tym momencie ręce mi opadły wraz ze szczęką. Dobrze wie, że zginie jeśli będzie na torach, a on zeskakuje i myśli muszę przeżyć. Przecież jak by chciał przeżyć to by został na peronie - debilizm przeogromny. Do tego to co zrobił dalej przerasta mnie. Następny minus to brak wyjaśnienia co to ten cały gantz, kim on jest, jak to się dzieje i po co.   


Ciekawi mnie jeszcze czemu gantz postąpił tak z kurono  końcu z jakiego powodu? Jest jeden powód, ale marny. Przypadku nishimy miało by to większy sens bo miał 90pkt.



Po mimo tak strasznych minusów daje 9/10 ze względu na całość. I to ze spokojnym sumieniem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 10:29:23 am wysłana przez Jackal »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3641 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:29:46 am »
Poczytaj mange, jest lepsza, choć "głupot" też nie brakuje a i w strzelaniu nie grzeszą szybkością. Nie mniej później jest pokazany gantz itd. Niestety anime powstało kiedy manga nie dotrwała nawet do połowy historii i trzeba było jakoś kombinować by to zakończyć.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3642 dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:39:49 pm »
No nie wiem. A tamta co pojechała z menou i matko to była mana, a nie mizuki/misuki. Mizuki to ta co była z akiro i w sumie nie wiem co z nią było potem.
To była Mana Mizuki. Tamta co chodziła przez pewien czas z Akirą to Sawakura Misaki. Polecam anidb. : )
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6970
Gantz - świetne anime już od pierwszych sekund. Całkiem inne podejście nie jest tak oczywiste co się aktualnie stanie nawet w drobnych momentach. Naprawdę kawał dobrej serii połknąłem ją na momencie.
Oglądałem to anime już dosyć dawno temu. Było bardzo dobre, ale chwilami dosyć absurdalne i głupie. Miało również bardzo smutne sceny. Wiadomo co mam na myśli. A zakończenie ? Zakończenia nie było.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3643 dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:47:40 pm »
  Poczytaj mange, jest lepsza, choć "głupot" też nie brakuje a i w   strzelaniu nie grzeszą szybkością. Nie mniej później jest pokazany gantz   itd. Niestety anime powstało kiedy manga nie dotrwała nawet do połowy   historii i trzeba było jakoś kombinować by to zakończyć.
 
No to świetnie. Zabierać się od początku czy od momentu, w którym anime się kończy? Nie ma słuchów o kontynuacji?


Oglądałem to anime już dosyć dawno temu. Było bardzo dobre, ale chwilami dosyć absurdalne i głupie. Miało również bardzo smutne sceny. Wiadomo co mam na myśli. A zakończenie ? Zakończenia nie było.

Czyli podobne mieliśmy wrażenia.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3644 dnia: Wrzesień 14, 2012, 01:06:06 pm »
No to świetnie. Zabierać się od początku czy od momentu, w którym anime się kończy? Nie ma słuchów o kontynuacji?
Powiem, że anime w sumie nie oglądałem, widziałem raptem ostatni ep, chcą zobaczyć jak się kończy...nie dowiedziałem się :p
Zatem ciężko mi powiedzieć, gdzie i jak anime odbiega od mangi, ale widząc urywki zakładam iż przerobili pierwszy tom. ale czytałem to tak dawno że już nie pamiętam pierwszych chapterów. 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything