trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3675 dnia: Październik 08, 2012, 08:47:42 pm »
Obejrzałem 14 ep Sword Art Online i rzygnąłem przez nos.
Powiem szczerze - sięgam pamięcią i tak straszliwego żenua nie przypominam sobie od czasów zakończenia Mai Hime.
Narzygałeś w swoim pokoju ?
Sword Art Online się nie zakończyło. Ma być 25 odcinków.

Najlepiej byście zrobili oglądając anime dopiero jak wyjdzie w całości (tak jak ja to robię) bo widzę, że inaczej zaczynacie głupio narzekać.

A zakończenie Mai Hime było takie jak powinno być. Przecież to głównie komedia.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3676 dnia: Październik 08, 2012, 09:13:46 pm »
Anime się nie skończyło, ale zakończył się pierwszy arc i pewne jest, że już byłych bohaterów tego anime nie zobaczymy. Nowy arc przyniesie nowych bohaterów w świecie już zupełnie innej gry. Zapewne na tym arc'u zakończą SAO, bo jeszcze kolejny jest sporo dłuższy. Co do samego zakończenia pierwszego arc'u to makabrycznie się zawiodłem.
Spoiler: pokaż
W novelce Kirito zadał ostateczny cios tuż przed tym jak jego HP spadło do 0 i faktycznie umarł, bez tego zbędnego biadolenia "czy to już koniec?". Tak samo ostania scena w szpitalu to już całkowity wymysł ludzi od anime  :???:

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3677 dnia: Październik 08, 2012, 09:54:23 pm »
Nie chcę czytać spoilera - przekręcili względem mangi, ugrzecznili, zupełnie zmienili? Co się stało?

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3678 dnia: Październik 08, 2012, 11:01:51 pm »
Dodali wg. mnie niepotrzebne elementy. I nie względem mangi a novel'ki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3679 dnia: Październik 09, 2012, 09:12:37 am »
Po co wy to w ogóle porównujecie ?

Według mnie takie porównywanie anime do mang, VN i nowelek to jakaś głupota. A potem narzekanie, że coś jest inaczej.

Najlepiej oglądać anime i ocenić samo anime na podstawie tego czy dobrze/przyjemnie się je oglądało.
Czy polubiłeś bohaterów, co sądzisz o stronie wizualnej, fabularnej i muzyce.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3680 dnia: Październik 09, 2012, 09:47:14 am »
Colorful - szybkie anime składające się z 16 odcinków po 6:33 min. Kreska jest  hmmmmmmmm nie za ładna, stara itd, ale po kilku odcinkach nie przeszkadza. Ogólnie śmieszne anime chociaż, nie które fragmenty czy dane scenki mogą nie pod pasowywać jak np. mi sceny z stevem. Całość tego anime skupia się na uwydatnieniu co dziennych  męskich zachowań odnośnie kobiet. Jednym to może się spodobać drugim nie, a ja byłem w tych co się podobało.
Pomimo, że oceniam to na 6/10 za całość to momentami humor zasługuje na dużo wyższą ocenę.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3681 dnia: Październik 09, 2012, 04:42:49 pm »
Obejrzałem 14 ep Sword Art Online i rzygnąłem przez nos.
Powiem szczerze - sięgam pamięcią i tak straszliwego żenua nie przypominam sobie od czasów zakończenia Mai Hime.
Mai Hime nie widziałem i nie wiem jak się skończyło, ale poza tym pełna zgoda. SAO oglądało się fajnie dzięki temu że posiadało jasne i przejrzyste zasady których w miarę starano się trzymać. 14 odcinek grubą krechą przekreślił wszystko to co było do tej pory i wprowadził wolną amerykankę tylko po to aby wcisnąć nam łzawy dramat na sam koniec. Nie ma szans abym potrafił wciąż traktować tę serię na serio, zwłaszcza po tak brutalnej zmianie klimatu. Jak dla mnie megafail sezonu, a kto wie czy nie roku. Nie zwykłem rzucać serii w połowie, ale ta sama się o to wybitnie prosi. No cóż, zobaczymy co nam zaserwuje kolejny arc.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3682 dnia: Październik 09, 2012, 08:19:50 pm »
Nie zwykłem rzucać serii w połowie, ale ta sama się o to wybitnie prosi.
To ją rzuć i nie narzekaj. Zresztą nikogo to nie obchodzi. : )

Nie ma szans abym potrafił wciąż traktować tę serię na serio, zwłaszcza po tak brutalnej zmianie klimatu.
A to komedia lub parodia ? Mam nadzieję, że anime będzie emocjonujące, wciągające i efektowne pod względem walk.

Jak widzę oceny są bardzo wysokie, więc to prawdopodobnie perełka anime, a głupie narzekania ludzi oglądających na bieżąco raczej nie mają sensu.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3683 dnia: Październik 09, 2012, 08:36:41 pm »
anfana jakiś czas nie było, ale wrócił w niesamowitej formie xD

Re:down
xDDD
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 09:53:41 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3684 dnia: Październik 09, 2012, 09:47:04 pm »
To pewnie dlatego, że temperatura spadła do takiej gdzie można siedzieć przy kompie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3685 dnia: Październik 09, 2012, 10:17:46 pm »
To pewnie dlatego, że temperatura spadła do takiej gdzie można siedzieć przy kompie.
Temperatura to jedno, ale poza tym jak przez długi czas nie oglądam anime to chwilami mam wrażenie, że mógłbym całkiem je przestać oglądać. : )
Jednak mam nadzieję, że tak się nie stanie.




Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3686 dnia: Październik 11, 2012, 10:49:36 pm »
Udało się skorzystać z antycznych polecanek i obejrzałem sobie dwie pierwsze OVA Tenchi Muyo Ryo-Ohki + jakieś speciale. Chciałem i dalej, ale kiedy przerzuciłem się z na prawdę cudownego, blurejowego 1080p od grupy THORA na randomowe 480p, to łzy same napłynęły mi do oczu. I sam nie wiem, czy ze smutku, czy od ilości pikseli atakujących moją osobę. Aż mi się czasy RMVB przypomniały. W każdym razie - starsze pozycje w jakości BD autentycznie mogą się ładnie prezentować i chętnie widziałbym więcej takich odświeżonych wydań.

Co do treści - seans, po mojemu, siódemkowy. Bawiłem się dobrze, choć bez większych zachwytów. Podobał mi się brak krępacji, z jakim została pociągnięta seria, ale to chyba ogólnie cecha starszych anime. Pojawiające się tu i ówdzie cycki nie wywoływały wypieków na twarzy, ale w nostalgiczny sposób cieszyły samą swoją obecnością.  Kreacja Ryoko na duży plus, Washu i Mihoshi też bardzo likeable. Główny bohater w zasadzie taki, jakiego się spodziewałem - nieświadomy niczego everyman, będący jedynie czymś na kształt lustra, w którym jego konkubinki mogły się odbijać, ku uciesze widza.

Fabularnie chaos, chociaż nieszczególnie zajmujący. Wątki haremówkowe przeplatające się z czymś na kształt akcji, która sama w sobie zdawała się być wciśnięta i wydumana na siłę. W zasadzie wolałbym wątki haremówkowe same w sobie xD.

Miło było się zapoznać, tęsknić szczególnie nie będę, chociaż nie wykluczam, że może to i owo nadrobię, gdy pojawi się np. 3 OVA w odświeżonej rozdzielczości.  7/10



Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3687 dnia: Październik 12, 2012, 07:33:27 pm »
Stein;Gate - El Psy Congroo. Kapitalne anime, naprawdę dawno nie wadziłem nic już tak dobrego. Postacie, fabuła, tematyka oraz wykorzystanie nie których elementów rewelacja. Co tu pisać anime jest świetne i tyle. Mam aby zastrzeżenia do jednego punktu ale nie przeszkadza to.
Spoiler: pokaż
dziwiło mnie to ,że pierwszy D-mail nic nie wnosił, bo przecież wysłany do jego kumpla. Więc nie powinien nic wnieść, bo wtedy jej nie znali. Co więcej robi się dziwnie w momencie właśnie takim, że w pierwszym odcinku widzimy christine sparaliżowano, a okarin myśli że ona nie żyje, gdzie później ją spotyka i według mnie nie dzięki temu, że pierwszy d-mail zmienił coś tylko po prostu dzięki oakriwnowi z przyszłości. Chociaż z drugiej strony jak by tak było to wracając wehikułem do przyszłości powinni się od dawna się znać. I tu nie pasuje to co myślę. hmmmmmmmm zastanawiam się teraz czy to, że okarin ją uratował pozwoli na powtórzenie tego co widzieliśmy przez całą serię. Czyli po prostu zatacza się koło które znajdzie wyjście i da początek temu samemu kołowi. I jeśli dobrze rozumiem to że okarin ją spotkał i pracowali w ich laboratorium to nie dzięki d-mail owi  tylko okrainowi z przyszłości....   
...,ale przecież wtedy nie aktywował by się reading stein przy pierwszym d-mail'u.
Czy po prostu symulowana śmierć christiny to odrębna wersja niż to co oglądaliśmy.


Oceniam bez wahania 10/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3688 dnia: Październik 12, 2012, 08:34:42 pm »
Stein;Gate -
Czytałeś moją opinię o Steins;Gate ?
http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=31267.3385
Również uważam to anime za świetne (jedno z najlepszych) chociaż oglądając je odcinek po odcinku dało się zauważyć trochę niedorzecznych i irytujących zachowań głównego bohatera.

Prawdę mówiąc całe to anime  znam na pamięć, ale muszę przyznać, że było naprawdę zagmatwane i skomplikowane (mnóstwo różnych granic świata). Zakończenie (to w Ameryce) również bardzo mi się spodobało. Taka fajna zmiana klimatu.

« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 08:43:50 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3689 dnia: Październik 12, 2012, 08:58:34 pm »
To się narobiło obleciałem wszystkie stronki min. anidb i one informują o 24 odcinkach. Świetna to dla mnie informacja.
Widziałem twoją opinie, ale mnie główny bohater nie drażnił :) wręcz przeciwnie. Świetnym elementem był przerywnik ~~tuturu :)

 

anything