Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3720 dnia: Listopad 11, 2012, 04:00:53 pm »
Seikon no Qwaser - anime o 13 letnim dzieciaku z kosą, który codzienni pije mleko z kobiecej piersi zakonnicy. W spokojnej placówce edukacyjnej umiejscowionej tuż obok kościoła, od pewnego czasu giną ludzie. Za morderstwami stoi zamaskowana postać. Aby z nim walczyć kościół przysyła jednego ze swoich agentów. Jest nim 13-letni Sasha i ma on zdolność kontrolowania żelaza. Aby korzystać z tej zdolności musi pobierać od swojej towarzyszki pobierać tzw Somę. Jest to nic innego jak mleko z piersi z dużą ilością magicznej energii. I tam przed każdą walką ssie sobie cycusia, z żelaza robi wielką kosę i ciacha innego kolesia, który kontroluje inny pierwiastek z tablicy Mendelejewa. Anime jest kiepskie nudna, a same walki są pretekstem do pokazania gołych cycków.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3721 dnia: Listopad 11, 2012, 04:19:52 pm »
Seikon no Qwaser Anime jest kiepskie nudna, a same walki są pretekstem do pokazania gołych cycków.
Nie jest kiepskie, ale całkiem dobre jak na serię z tak mocnym fanserwisem i wieloma fetyszami. Oczywiście wad trochę było, czyli szczególnie ostatnie odcinki miały zbyt wiele durnych scen (to odnośnie Mafuyu czy ostatni odcinek).

II sezon ma 6 bardzo dobrych odcinków bo reszta to beznadzieja.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3722 dnia: Listopad 11, 2012, 04:30:58 pm »
Seikon no Qwaser (...)

W pełni popieram. Nawet przez mangę nie mogłem się przebić - po prostu bohaterowie w całej rozciągłości byli antypatyczni, a w najlepszym razie nieciekawi i nudni.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3723 dnia: Listopad 11, 2012, 04:33:21 pm »
Pierwsza seria wystarczająco mnie wymęczyła. Za drugą nawet się nie zabieram.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3724 dnia: Listopad 11, 2012, 04:41:51 pm »
A tu mógłbyś się zaskoczyć. Bo pierwszy sezon oglądałem i mam wobec niego nieprzychylną opinię to w drugim, autorzy poszli lekko w autoironię i muszę przyznać, że szczególnie druga połowa, gdy skończy się już część "fabularna", podobała mi się.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3725 dnia: Listopad 11, 2012, 04:47:19 pm »
Qwasera ogląda się dla świetnych ról diabolicznej loli Katji (Hirano Aya) oraz jej wiernego pieska Hany (Hikasa Youko). Howgh.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3726 dnia: Listopad 11, 2012, 04:54:30 pm »
Co prawda to prawda
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3727 dnia: Listopad 11, 2012, 04:57:06 pm »
Katja początkowo faktycznie była niezła, ale im dalej tym gorzej się prezentowała.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3728 dnia: Listopad 11, 2012, 05:39:25 pm »
Asura cryin pierwszy i drugi sezon - hmmmmm dziwne anime. Z jednej strony słabe postaci, przy głupawe akcje/scenki i oczywiście zachowania do tego styl kreska mówi mi odrazy, że to średniak z auro jak anime typu 07-ghost itd. To jednak obejrzałem dwa sezony. I pomijając te wszystkie wady to nie zważałem na nie i oglądałem dalej z powodu przebłysków. Anime miało fajne zwroty akcji i ciekawiło mnie zakończenie, ale tak jak mówiłem człowiek musi ignorować szereg minusów.
Dodam jeszcze, że pierwszy sezon dużo słabszy i oglądałem drugi    ze względu na to, że pod koniec pierwszego zaczęło się coś dziać.
Tak więc pierwszy ocenił bym na 5/10 no może 6/10, za to drugi 7/10

Pomimo dość wysokiej oceny mojej jest to anime w sam raz na jeden raz, drugi raz bym tego nie obejrzał.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3729 dnia: Listopad 13, 2012, 02:20:31 pm »
po prostu bohaterowie w całej rozciągłości byli antypatyczni, a w najlepszym razie nieciekawi i nudni.
Widzę, że nie wiesz wilku jacy są antypatyczni bohaterowie i nie widziałeś anime z takimi postaciami.
to w drugim, autorzy poszli lekko w autoironię i muszę przyznać, że szczególnie druga połowa, gdy skończy się już część "fabularna", podobała mi się.
Powiedz ganosso, że sobie kpisz ? Najbardziej gniotowate odcinki w II sezonie, czyli te całkiem bez fabuły (07-11) uważasz za najlepsze ?

Katja początkowo faktycznie była niezła, ale im dalej tym gorzej się prezentowała.
Hollow po prostu było za mało fanserwisu z Katją. W I sezonie był znacznie lepszy, a i wizualnie anime jakby ładniejsze.

I sezon oceniłbym średnio 7/10, a II sezon 6/10. Niektóre odcinki były bardzo dobre, a inne słabe.

Asura cryin pierwszy i drugi sezon - Anime miało fajne zwroty akcji i ciekawiło mnie zakończenie, ale tak jak mówiłem człowiek musi ignorować szereg minusów.
Dodam jeszcze, że pierwszy sezon dużo słabszy i oglądałem drugi  ze względu na to, że pod koniec pierwszego zaczęło się coś dziać.
Tak więc pierwszy ocenił bym na 5/10 no może 6/10, za to drugi 7/10
Pomimo dość wysokiej oceny mojej jest to anime w sam raz na jeden raz, drugi raz bym tego nie obejrzał.
Bardzo wysoko je oceniłeś, gdyż dla mnie to prostu gniot. Te kilka lepszych odcinków w II sezonie nie wystarczyło żebym zmienił zdanie. Postacie były odpychające i irytujące.

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 02:24:44 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3730 dnia: Listopad 20, 2012, 04:49:33 pm »
Ghost Sweeper GS Mikami - Prosta seria komediowa z początku lat 90tych. Niby nic specjalnie odkrywczego w tej serii nie ma ale autorom udało się stworzyć całą plejadę fantastycznych bohaterów dzięki którym 45 odcinków zlatuje w mgnieniu oka. W anime nie ma jakiejś większej historii, każdy odcinek jest osobną całością ale nie ma się poczucia powtarzalności. Przeciwnicy są różnorodni a twórcy w każdym odcinku dawali nam całkiem ciekawą historyjkę. No i ten humor. Takie natężenie slapstikowych gagów wywoływało u mnie salwy niekontrolowanego śmiechu.
I dlatego anime otrzymuje o de mnie bardzo wysokie oceny bo spełniło wszystkie moje oczekiwania jakie w niej pokładałem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3731 dnia: Listopad 20, 2012, 08:50:19 pm »

*mind blown*

Po tym, jak wcześniej wybrałem sobie Tenchi Muyo z listy polecanych starowinek od Wilka Stepowego, tak teraz padło na Revolutionary Girl Utene od Sir_Ace'a. Muszę przyznać, że określenie "dziwny szojec" w pełni się sprawdziło.

Tym bardziej zresztą, że mniej więcej w połowie się zorientowałem, że był za tę produkcję odpowiedzialny Kunihiko Ikuhara, przy którego Mawaru-Penguindrum zdążyłem się już zorientować, że Davida Lyncha, to on kocha bardzo. Pingwiny jednak, to był pikuś, tutaj całe motywy zostały przeniesione żywcem do animca. Motyw drogi, podróży samochodem przez autostradę nocą, prosty pas wyznaczający drogę w bliżej nieokreślonym kierunku - to wszystko zostało tutaj zaprezentowane z taką mocą, że wręcz trudno mówić o inspiracji. Bardziej o hołdzie lub, bardziej brutalnie, kalce. I szkoda tylko, że za Lynchem i jego abstrakcyjnym przeintelektualizowaniem niespecjalnie przepadam. Żeby nie powiedzieć, że go nie lubię.

Doceniam jednak wkład włożony w produkcję, niezależność i bezkompromisowość na którą sobie pozwolono. Miło było obserwować całą tą filmową symbolikę, nawet jeżeli sam gustuję raczej w lżejszych, bądź sprawiających pozory lżejszych, produkcjach.

Z rzeczy które mi się wybitnie nie podobały - nadmierna ilość odcinków oraz powtarzające się sekwencje animacji. O ile to pierwsze jeszcze może uchodzić za zaletę, bo mam wrażenie, że kiedyś po prostu robiono tyle odcinków, ile uważano za stosowne, tak tego drugiego już przeboleć nie mogłem. Ja rozumiem transformacje w sailorkach, rozumiem takie zabiegi w pokemonach, ale 3-4 minuty wtórnej animacji na odcinek, a mniej więcej tyle właśnie w "najgorszych" odcinkach wrzucano, to już przesada. Utena idzie walczyć - półtora minuty (wbrew pozorom bardzo dużo) animacji pokazującej jak wchodzi po schodach. No ok, całkiem ładnie to wyglądało. Drugi odcinek, znowu idzie walczyć - zaraz, to chyba to samo? I w następnym odcinku znowu, i znowu, i znowu. Nie mam w zwyczaju przewijać chińskich bajek, nawet jeżeli wybitnie mnie męczą, ale tutaj w końcu odpadłem. Naprawdę, same openingi i endingi zajmują przecież jakieś 3 minuty z 23 minut całego odcinka i to już jest dużo, podbieranie kolejnych tylu, to już przesada.

Z tego też powodu byłem skłonny momentami wystawić Utenie 6/10, ciężko było mi oglądać więcej odcinków, niż dwa dziennie. Końcówka jednak w miarę nadrobiła i generalnie myślę, że dobrze będę wspominał kontakt z tą produkcją. W końcu były oryginalne, złożone postacie i oryginalne, złożone relacje między nimi. Było też ciekawe operowanie nastrojowością. Tyle tylko, że trochę nie w moim guście. Subiektywne 7/10.



Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3732 dnia: Listopad 21, 2012, 05:02:42 pm »
Obejrzałem Zero no Tsukaima F i muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak dobrej ostatniej serii. Uważam, że jest najlepsza ze wszystkich. Prawdę mówiąc ciężko mi znaleźć jakieś większe wady oprócz tych standardowych, czyli głównie mam na myśli te częste wybuchy złości Louise. Co prawda może brakowało jeszcze logiki w niektórych scenach i postępowaniach postaci, ale zbytnio w oglądaniu to nie przeszkadzało.

Anime zostało skonstruowane rewelacyjnie, a zakończenie (ostatnie odcinki) jest po prostu świetne.

Powiem, że odcinki 1-3 były dosyć dobre, później niestety miałem wrażenie, że fabuła się skończyła i kolejne 3 odcinki okazały się już trochę słabsze. Słabe jednak na pewno nie były, gdyż oglądanie ich i tak uważam za przyjemne (szczególnie księżniczka fajna).

Również relacje Saito-Louise bardziej mi się podobały (te scena jak chciała się z nim wykąpać bardzo mnie zaskoczyła, a to nie była jedyna z takiego rodzaju) i te nagłe zmiany nastroju (na poważny jak byli we dwoje) również.

Jednak to tylko część zalet, gdyż potem od 7 odcinka anime znowu stawało się coraz ciekawsze, a 3 ostatnie odcinki były chyba najlepsze z całej Tsukaimy. Świetne sceny akcji i jak na to anime dosyć emocjonujące. Poza tym kilka rzeczy mnie zaskoczyło, a to uważam również za dużą zaletę tego anime.

Spoiler: pokaż
Powrót do Japonii najpierw samego Saito, a na końcu razem z Louise.


Odnośnie odcinków luźniejszych to w 7 pojawiła się najpiękniejsza dziewczyna w tym anime. Wreszcie nie była ani płaska ani cycata, gdyż wyglądała przepięknie (oczywiście to anime nie słynie z wysokiej jakości graficznej) no i jej charakter był wyjątkowo sympatyczny (po prostu idealna). Szkoda, że tylko w jednym odcinku pokazali z nią trochę nagości, ale lepsze to niż nic. W 6 i 7 odcinku były najlepsze sceny fanserwisowe z całego anime.

Zalety:

- całkiem ciekawe fabularnie (były jakby 3 różne wątki) nie licząc 3 odcinków
- bardzo dobre zakończenie anime i ostatnia walka
- świetny fanserwis (szczególnie w 7 odcinku)
- niektóre sceny pomiędzy Saito, a Louise  były wyjątkowo fajne

Wady:

- zbyt częste (głównie w pierwszych odcinkach) wybuchy złości Louise i to z byle powodu
- przeciętna grafika

Oceniam je 8/10. Ta seria jest przykładem tego jakie może być świetne zakończenie w anime

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8593

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3733 dnia: Listopad 24, 2012, 10:56:52 pm »
Baccano - szczerze powiedziawszy przed obejrzeniem myślałem, że to będzie nie wiem czemu szkolne anime średnie.
Jednak po odpaleniu okazało się klimaty mafijne... powiedzmy. Po obejrzeniu z dwóch epów spodobało mi się może nie pod względem graficznym, ale byli fajni bohaterowie i dosyć fajna historia, ale najbardziej spodobało mi się te ukazywanie historii od każdej strony i oczami każdego bohatera. Anime miało początek zakończenie co jest na plus.

W sumie ocenił bym je 7/10 tyle, że ostatnio oceniłem tak anime asura cryin, które było gorszym anime. Więc w mojej głowie oceniam tak ocena tego anime w swoim gatunku czyli to w jakim stylu je czuje to 7/10, ale jeśli to ma być ocena ogólna gdzie brał bym pod uwagę wszystkie serie i gatunki daje 8,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3734 dnia: Listopad 24, 2012, 11:35:57 pm »
Obejrzałem Usagi Drop, ale uważam, że nie ma się czym zachwycać, gdyż anime nie mogę uznać ani za wciągające ani jakieś bardzo realistyczne. Po prostu jest to seria poruszająca oryginalny temat i wyróżniająca się od innych, ale poza tym przeciętna/dobra. Oczywiście sam przyznaję, że ma w sobie coś co może się podobać, ale za najlepsze uważam kilka pierwszych odcinków. Mimo, że główny bohater (patrząc na jego minę) wygląda jak przymulony to co ciekawe pracuje w firmie na średnim stanowisku i przez pewien czas nawet miałem wrażenie, że jest inteligentną i realistyczną postacią jak na swój wiek.

Niestety, ale czym dalej tym anime bardziej nudziło i stawało się coraz głupsze, a główny bohater bardziej irytujący. Przykładowo powiem, że przejmował się (robiąc głupie miny) prawie wszystkim co usłyszał, jeśli to go choć trochę zaskoczyło. Zresztą nawet moja sympatia do tej dziewczynki zaczynała maleć i oglądanie ostatnich odcinków było już w niewielkim stopniu przyjemne. Już nie mówiąc o głupich zachowaniach matki głównego bohatera (jakaś nadpobudliwa i o wszystko się go czepiała) czy tamtej kobiety, które się na pewien czas do niego wprowadziła.

Nie wiem po co zrobili go tak skrajnie nieśmiałą postacią, która peszy się na widok kobiety gorzej niż nastolatek w haremówkach. Poza tym chwilami miałem wrażenie, że kilkulatek jest bardziej bystry od niego. Te jego przerysowane miny poza niektórymi sytuacjami (chwilami pasowały i były zabawne) zaczynały mnie już irytować i nudzić. Szczególnie odcinki 7 i 10 były według mnie jednymi z głupszych.

Anime pod względem realizmu wypada całkiem dobrze, ale mogli sobie darować te bajkowe reakcje i inne głupie/nierealistyczne scenki. Rozumiem, że ich celem w większości było rozśmieszenie widza, ale dla mnie nie było w tym nic śmiesznego. To podobny humor jak panikujący nastolatek w anime, który zobaczył przez przypadek przebierającą się  dziewczynę. On zapewne tak samo by się zachował w podobnej sytuacji.

Ode mnie 6/10.

Zalety:

- dobre kilka odcinków (głównie tych wcześniejszych)
- pewien realizm
- kilka śmiesznych scenek (pewne sceny nawet mogły rozbawić)

Wady:

- anime szybko zaczyna nudzić
- zbyt wiele nierealistycznych (jak na tą serię) i głupich zachowań postaci
- główny bohater mimo, że na początku stwarzał dobre wrażenie to później zaczynał mnie irytować (jego dziwaczne zachowania, nienormalna wstydliwość, przejmowanie się rzeczami praktycznie nieistotnymi i żałosne irytowanie z byle powodu).