Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3765 dnia: Grudzień 12, 2012, 01:19:10 pm »
Widzę, że każdy w jakimś sensie inaczej to zobaczył :), ale dzięki temu teraz inaczej patrze i widzę o wiele więcej możliwość.


Maji de Watashi ni Koi Shinasai! - z bólem dotrwałem do końca pierwszego odcinka. Myślałem, że nigdy nie będę musiał tego robić, ale resztę odcinków przeleciałem orientacyjnie czy  dalej jest tak samo. I tak było, anime bardzo słabe wogule nie zachęcające nic mi się tam nie podobało oceniam na 1/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3766 dnia: Grudzień 12, 2012, 03:42:34 pm »


Katanagatari miało zjawiskową kreskę, obejrzałbym w zasadzie całość jeszcze raz, mimo tego, że liczyłem na samym końcu na
Spoiler: pokaż
good ending
. Pamiętam też, że żal mi było trochę symbolicznie poprowadzonych walk, ale ogólny klimat całego przedsięwzięcia wynagradzał wszystko.   

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3767 dnia: Grudzień 12, 2012, 03:43:11 pm »
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! - z bólem dotrwałem do końca pierwszego odcinka.

To zupełnie jak ja, tyle że ja po tym pierwszym epku sobie dopuściłem : )

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3768 dnia: Grudzień 12, 2012, 06:12:49 pm »
Skończyłem wszystko, co póki co wyszło spod szyldu Minami-ke i muszę stwierdzić, że seans był wyjątkowo nierówny. Co sezon praktycznie inne studio i inni ludzie od wszystkiego, więc ciężko było mi się przestawiać co 12 odcinków do nowej oprawy graficznej. Nawet ostatnia OVA była wyprodukowana przez inne studio - Feel - i to oni podejmą się produkcji przyszłego, czwartego sezonu. Trochę szkoda, bo z tego co zauważyłem, to odchodzą od standardowych projektów postaci z charakterystycznymi kocimi mordkami.

Anime samo w sobie za to bardzo sympatyczne. Nie najśmieszniejsze w świecie, ale potrafiące rozbawić. Z wyjątkowo udanym setupem postaci i seiyuu - Kana i Chiaki na długo zostaną mi w pamięci. Wizje Hosaki też pierwsza liga. W sumie główna wada dokładnie ta sama, co we wszystkich komediach tego typu - brak jakiegokolwiek progresu postaci i progresu w akcji, mimo delikatnych sugestii, że coś by się między danymi postaciami mogło dziać.

Dla pierwszego i trzeciego sezonu lecą 8/10, dla reszty 7/10.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 06:27:47 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3769 dnia: Grudzień 13, 2012, 06:31:24 pm »
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! - z bólem dotrwałem do końca pierwszego odcinka. Myślałem, że nigdy nie będę musiał tego robić, ale resztę odcinków przeleciałem orientacyjnie czy  dalej jest tak samo. I tak było, anime bardzo słabe wogule nie zachęcające nic mi się tam nie podobało oceniam na 1/10
Jackal ty tak serio? Oceniłeś bardzo dobre anime 1/10 ? Nie tak dawno temu oglądałem w całości to anime (wersja BD) i stwierdzam, że to naprawdę udana produkcja. Oczywiście do gry porównywać nie będę (bo nie grałem), ale ocenianie tej serii po jednym odcinku nie ma sensu.

Przykładowo w porównaniu z takim czymś jak "Oretachi ni Tsubasa wa Nai" to "Maji de Watashi ni Koi Shinasai" było bardzo dobre.

Świetnie sprawdziło się zarówno pod względem komediowym, fanserwisu jak i miało nawet fabułę (może nie jakąś świetną, ale jakaś była).

I odcinek był dosyć dziwny bo akurat polegał głównie na walkach, które miały jakby za zadanie przedstawienie bohaterów.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3770 dnia: Grudzień 13, 2012, 07:57:00 pm »
Jackal ty tak serio? Oceniłeś bardzo dobre anime 1/10 ? Nie tak dawno temu oglądałem w całości to anime (wersja BD) i stwierdzam, że to naprawdę udana produkcja. Oczywiście do gry porównywać nie będę (bo nie grałem), ale ocenianie tej serii po jednym odcinku nie ma sensu.

Przykładowo w porównaniu z takim czymś jak "Oretachi ni Tsubasa wa Nai" to "Maji de Watashi ni Koi Shinasai" było bardzo dobre.

Świetnie sprawdziło się zarówno pod względem komediowym, fanserwisu jak i miało nawet fabułę (może nie jakąś świetną, ale jakaś była).

I odcinek był dosyć dziwny bo akurat polegał głównie na walkach, które miały jakby za zadanie przedstawienie bohaterów.


No jakoś wogule z żadnej strony mi się to nie spodobało. Myślałem, że możliwe ja aby tak to odebrałem, ale widzę, że i Wilk tak samo to odczuł.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3771 dnia: Grudzień 13, 2012, 08:11:36 pm »
Może 1/10 bym nie wystawił, bo takich anime to ze świeczką szukać, ale zasłużone 5/10 już prędzej. A taka ocena w połączeniu z nudą zapewnia u mnie instant dropa.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3772 dnia: Grudzień 13, 2012, 08:34:30 pm »
No jakoś wogule z żadnej strony mi się to nie spodobało. Myślałem, że możliwe ja aby tak to odebrałem, ale widzę, że i Wilk tak samo to odczuł.
Nie podobało ci bo nie oglądałeś dokładnie, a jedynie coś tam przejrzałeś. Uważam, że moja ocena 8/10  wcale nie jest jakaś mocno subiektywna. Po prostu oglądając dokładnie i ze zrozumieniem poszczególne odcinki trudno nie uznać ich za dobre pod względem komediowym. Widziałem mnóstwo haremówek czy podobnych anime i dlatego uważam, że maji de watashi pozytywnie się wyróżnia.

Postacie w tym anime nie były irytujące, a to również duża zaleta jak dla mnie. Zresztą to anime nie było nudne w przeciwieństwie do tego co Wilk napisał.

5/10 to ocena dla przeciętniaka, a Maji de Watashi pozytywnie się wyróżnia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 08:37:59 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3773 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:53:47 pm »
Może 1/10 bym nie wystawił, bo takich anime to ze świeczką szukać, ale zasłużone 5/10 już prędzej. A taka ocena w połączeniu z nudą zapewnia u mnie instant dropa.
Kwestia oceniania, jak miał bym być ocenić ogólnie, subiektywnie to racja koło 5/10 by było lub 4/10. W mojej prywatnej skali 1/10 tzn coś mi się nie podoba, a 5/10 można obejrzeć ale bez szału.

Nie podobało ci bo nie oglądałeś dokładnie, a jedynie coś tam przejrzałeś. Uważam, że moja ocena 8/10  wcale nie jest jakaś mocno subiektywna. Po prostu oglądając dokładnie i ze zrozumieniem poszczególne odcinki trudno nie uznać ich za dobre pod względem komediowym. Widziałem mnóstwo haremówek czy podobnych anime i dlatego uważam, że maji de watashi pozytywnie się wyróżnia.

Postacie w tym anime nie były irytujące, a to również duża zaleta jak dla mnie. Zresztą to anime nie było nudne w przeciwieństwie do tego co Wilk napisał.

5/10 to ocena dla przeciętniaka, a Maji de Watashi pozytywnie się wyróżnia.

Jeśli ci się podobało na te 8/10 to w prządku, ale ja dając ocenę ogólną 8/10 obraził bym inne świetne tytuły. U mnie 8/10 to już jest bardzo dobrze . A dając nawet ocenę w swoim gatunku to też nie dałbym wysokiej noty.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3774 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:34:12 am »
Jeśli ci się podobało na te 8/10 to w prządku, ale ja dając ocenę ogólną 8/10 obraził bym inne świetne tytuły. U mnie 8/10 to już jest bardzo dobrze . A dając nawet ocenę w swoim gatunku to też nie dałbym wysokiej noty.
Na przykład jakie świetne tytuły ? Wymień kilka ? Dla mnie 8/10 = bardzo dobre/udane anime, gdyż za takie właśnie uważam Maji de Watashi.

Zresztą trudno o tym anime z tobą dyskutować skoro go nie oglądałeś. I odcinek mnie nie zniechęcił, gdyż lubię walki, ale za to następne były świetne pod względem humoru (szczególnie odcinek o festiwalu Kanamara), a później również kilka miało bardzo dobrych scen scen akcji.

Mowa o niej.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=38662

Zresztą poniżej moja recenzja tego anime.

Cytuj
Obejrzałem niedawno Maji de Watashi ni Koi Shinasai!! i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, aż tak dobrego anime. Obawiałem się, że będzie jakąś przeciętną lub nawet słabą haremówką. Okazało się jednak bardzo dobrą serię i to od pierwszego do ostatniego odcinka. Prawdziwa przepaść dzieli Maji de Watashi od chociażby takiego gniotu jak Oretachi ni Tsubasa wa Nai.

Anime sprawdziło się zarówno pod względem humoru, fanserwisu, postaci jak i walk. Fabuła również nie została zmarginalizowana, ale całkiem dobrze poprowadzona i wyjaśniona (jednak nie wiem jak było w grze). Odcinki były ciekawie skonstruowane i nie nudziły (anime naprawdę wciągało).

Jednym słowem polecam to anime wszystkim, którzy lubią dobre komedie z fanserwisem i akcją.

Dziewczyny są sympatyczne, więc mnie nie irytowały. To duża zaleta, gdyż właśnie przez postacie anime może najwięcej stracić.

Zalety:

- bardzo dobry (zabawny) humor
- świetny fanserwis (np w odcinku dotyczącym Festiwalu Kanamara)
- bardzo dobrze skonstruowane odcinki (nie nudzą lecz są ciekawe)
- całkiem dobra fabuła (jak na haremówkę ecchi)
- dynamiczne i efektowne sceny akcji z dobrą muzyką
- sympatyczne bohaterki (główny bohater również co nie jest częstym zjawiskiem)

Wady:

- mogło mieć więcej odcinków i wyższej jakości grafikę

Oceniam to anime 8.5/10.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3775 dnia: Grudzień 14, 2012, 05:07:28 pm »
Na przykład jakie świetne tytuły ? Wymień kilka ? Dla mnie 8/10 = bardzo dobre/udane anime, gdyż za takie właśnie uważam Maji de Watashi.


Np. Katanagatari.

Zalety:

- bardzo dobry (zabawny) humor
- świetny fanserwis (np w odcinku dotyczącym Festiwalu Kanamara)
- bardzo dobrze skonstruowane odcinki (nie nudzą lecz są ciekawe)
- całkiem dobra fabuła (jak na haremówkę ecchi)
- dynamiczne i efektowne sceny akcji z dobrą muzyką
- sympatyczne bohaterki (główny bohater również co nie jest częstym zjawiskiem)

Ja tam takich rzeczy nie zauważyłem, szczególnie tych dobrych walk w pierwszym odcinku.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3776 dnia: Grudzień 14, 2012, 05:25:02 pm »
Jackal, nie idź tą drogą - nie daj się zwieść formie, to nie dyskusja : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3777 dnia: Grudzień 15, 2012, 12:36:02 pm »
Np. Katanagatari.
Nie oglądałem, ale ja Maji de Watashi oceniałem w kategorii komedii ecchi/akcji/haremówek.
A Katanagatari wg anidb to "Action, Adventure, Angst, Fantasy, Martial Arts, Novel, Romance, Seinen, Swordplay, Tragedy".

Zresztą zawsze oceniam anime porównując je do podobnych gatunków/kategorii.
Ja tam takich rzeczy nie zauważyłem, szczególnie tych dobrych walk w pierwszym odcinku.
W I odcinku nie było dobrych walk. Zaczęły się dopiero w połowie anime jak pojawiła się bohaterka do której podałem link na anidb.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=38662


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3778 dnia: Grudzień 15, 2012, 08:33:56 pm »
One Outs - Baseball i Death Note w jednym. Albo bardziej Liar Game, biorąc pod uwagę fakt, że to ten sam autor. W sumie bardzo spoko, dużo konkretnej akcji i niebywały potencjał jeżeli chodzi o szybkie pożeranie odcinków. Brakowało mi trochę jakiejś fabuły w tle, możliwości dowiedzenia się czegokolwiek o głównym bohaterze, bądź jakiejś babeczki, tak dla kolorytu, ale przynajmniej ciągle coś się działo. 8.5/10

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3779 dnia: Grudzień 16, 2012, 02:32:27 pm »
Polecam Kaijiego jeśli nie widziałeś. Jeszcze lepsze niż One Outs. A jeśli widziałeś to polecam poczytać mangę (zarówno One Outs jak i Kaijiego, konkretnie Tobaku Datenroku Kaiji bo ta część historii jeszcze nie doczekała się anime).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything