Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 894005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3780 dnia: Grudzień 16, 2012, 02:48:29 pm »
Kaiji i Akagi czekają dumnie w kolejce na chwilę posuchy - lubię sobie trzymać takie tytuły na zapas, żeby zawsze mieć coś dobrego do obejrzenia. A przed One Outs będę musiał jeszcze to Liar Game dokończyć, bo świetnie mi się czytało.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3781 dnia: Grudzień 16, 2012, 03:27:31 pm »
Polecam Kaijiego jeśli nie widziałeś. Jeszcze lepsze niż One Outs. A jeśli widziałeś to polecam poczytać mangę (zarówno One Outs jak i Kaijiego, konkretnie Tobaku Datenroku Kaiji bo ta część historii jeszcze nie doczekała się anime).
Lubię Kaijiego ale ta druga część drugiego sezonu Kaijiego była zbyt przeciągnięta :/ Więc nie zdobyłbym się na stwierdzenie że Kaiji był lepszym od One Outs, który jest jednak klasą samą w sobie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3782 dnia: Grudzień 16, 2012, 05:19:36 pm »
Wiesz, mówimy tu o serii z dwukrotnie większą liczbą odcinków więc nic dziwnego, że mogło wydać się przeciągane. Doczytaj One Outs, a przekonasz się, że tam idealnie też nie jest. Pierwsza seria Kaijiego to jak dla mnie majstersztyk, druga zresztą też, choć nie wątpię, że niektórzy woleliby gdyby epizod z pachinko trwał krócej. Ale prawdę mówiąc skrócenie historii pozbawiłoby widza wielu momentów które lubię najbardziej w Kaijim - emocji i rozumowania poszczególnych postaci. W każdym razie jeśli ta seria wydała ci się trochę monotonna to następny arc radzę pominąć, bo jest tam WYŁĄCZNIE odmiana mahjonga (o czym już wspominałem). Rzecz w tym, że pojawia się tutaj najciekawszy przeciwnik z dotychczasowych, a końcówka po prostu miażdży (zresztą nie tylko ona, ale właśnie ona sprawiła, że uważam tę część za najlepszą z dotychczasowych).

tl;dr
Fukumoto >> Kaitani
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3783 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:57:23 pm »
Mnemosyne - anime dość ciekawy by je obejrzeć. Pewne rzeczy mi się podobały, a pewne nie. Ogólnie do około 4/5 odcinka dobrze się oglądało, ale w 6 to już nie ciekawe było. Za dużo jak dla mnie było akcji  w stylu anioł - nieśmiertelna. Rozumiem można z raz czy dwa pokazać, ale ciągle te zachowania aniołów i nieśmiertelnych, jak dla mnie pokazując to skupili się głownie nie na tym co trzeba.  Oceniam na 7,5/10.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3784 dnia: Grudzień 17, 2012, 01:32:09 pm »
Mnemosyne - anime dość ciekawy by je obejrzeć. Pewne rzeczy mi się podobały, a pewne nie. Ogólnie do około 4/5 odcinka dobrze się oglądało, ale w 6 to już nie ciekawe było. Za dużo jak dla mnie było akcji  w stylu anioł - nieśmiertelna. Rozumiem można z raz czy dwa pokazać, ale ciągle te zachowania aniołów i nieśmiertelnych, jak dla mnie pokazując to skupili się głownie nie na tym co trzeba.  Oceniam na 7,5/10.
Anime na pewno wyróżniało się tak zwanym dorosłym klimatem. Dosyć łatwo można zauważyć, że to nie jest produkcja dla młodzieży jakich większość. Poza tym bardzo mi się podobało to pokazywanie upływu czasu, czyli jak czas oddziałuje na zwykłych ludzi w porównaniu do nieśmiertelnych głównych bohaterek.

Ogólnie anime miało świetny, bardzo wciągający i trochę smutny klimat. Ostatni odcinek czyli 6 był co prawda lekko gorszy, ale w ogólnej ocenie to i tak jedno z lepszych anime. Około 8/10. No i warto także wspomnieć o wyróżniających to anime świetnych scenkach yuri. Zresztą cały pomysł na erotykę w tym anime bardzo mi się podobał.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 01:35:38 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3785 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:24:45 pm »
Moyashimon - jest to anime bym powiedział, że w sam raz na jeden raz. Ogólnie do około 6 odcinka jest nijakie, to znaczy ani nie mam powodu żeby to rzucić, ale żeby mieć z tego frajdę jakoś przyjemność to też nie. Przyznam szczerze, że im bliżej końca tym bardziej sympatyczne mi się wydawało. Bohaterowie w sumie nie którzy dość fajni byli. Oceniam 6,5/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3786 dnia: Grudzień 25, 2012, 07:19:56 pm »
W końcu obejrzałem całe Sword Art Online. Jest ot anime o grze MMO, w której jak sama nazwa wskazuje jest się szermierzem i walczy się z potworami w zamku, który ma 100 poziomów. W dniu premiery główny programista ogłosił wszem i wobec, że z gry nie można się wylogować dopóki nie przejdzie się wszystkich poziomów. Jeśli ktoś zdejmie hełm wirtualny gracza, to gacz umrze, jeśli zginie w grze też umiera. I tak 6000 graczy wraz z bohaterem utknęli w grze i muszą jakoś sobie radzić w tej sytuacji. Jedni wspinają się na kolejne poziomy, jedni po prostu żyją z dnia na dzień, jedni zaczęli żyć normalnie w nowej rzeczywistości i na przykład prowadzić sklepy czy handlować informacjami, a jeszcze inni postanowili w ogóle nie żyć i popełnić samobójstwo. Anime jest całkiem fajne tak gdzieś do połowy. Później wszystko się sypie, a koniec to jedno wielkie przegięcie, ale i tak dobrze się to ogląda.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3787 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:36:51 pm »
Skończył się Tonari no Kaibutsu-kun.
Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał - nie warto czekać na BD. Nie było niczego do cenzurowania, a oprawa wizualna raczej niewiele zyska w zwiększonej rozdzielczości. Ta ostatnia była prosta ale bardzo estetyczna. Dobre projekty postaci, żywe kolory, niezłe rysunki, ale kiedy człowiek się przyjrzy, łatwo znajdzie nieszkodliwe uproszczenia (np. w cieniowaniu) albo nieperfekcyjnie zamaskowane modele 3D (domy i drzewa w szerszych planach).

Dźwiękowo bardzo w porządku. Muzyczka typowa dla gatunku ale nieodstraszająca, aktorzy głosowi się spisali, a dziewczynie podkładającej głos Natsume, na razie całkiem świeżej, wróżę niezłą karierę.

Fabularnie bez rewelacji (dosyć prosty szojec o uczuciach młodzieży licealnej), ale realizacja świetna. Odpowiednio i z wyczuciem dawkowana akcja. W bohaterów, chociaż niezbyt daleko odbiegających od klasycznych archetypów, udało się wlać całkiem sporo osobowości.
Zastrzeżenia można by mieć do końcówki, czy raczej jej braku. Ot, nieposuwający akcji w żadną stronę filler. Nieszczególnie zły, ale zauważalny. Po serii widać, że to ekranizacja samego początku mango. Zdarzyło się parę ledwie rozpoczętych (króciutkie retrospekcje, pojedyncze zdania, półsłówki) wątków, z których ewidentnie w przyszłości ma wypączkować coś wielkiego, a w obecnej sytuacji znaczą nie do końca wiadomo co. Twórcy nie bawili się w kastrowanie ani domysły, co IMO rokuje na kolejną serię. Zresztą fabuła nie posunęła się jakoś szczególnie daleko, a twórcy nie próbowali za wszelką cenę zawrzeć jej w tych 13 ep jak najwięcej (co tylko wyszło serii na dobre).

Naprawdę dobry szojec pokroju Lovely Complex albo (trochę na wyrost) KareKano, tylko lżejszy, bo na razie dużo częściej zdarzał się śmiech niż dorama. Raczej wstęp do czegoś niż zamknięta całość. IMO (i w tanukowych kryteriach) między 7 z dużym plusem i 8 z malutkim minusikiem.
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3788 dnia: Grudzień 26, 2012, 12:57:04 pm »
Oho, sezon się kończy. Muszę jakoś domęczyć Beck, które wyjątkowo wolno mi wchodzi, i zabrać się za Chuunibyou :3

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3789 dnia: Grudzień 30, 2012, 08:12:47 pm »
Sayonara Zetsubou Sensei - anime zabawne, momentami nawet bardzo. Postacie dają się lubić, w sumie nie zauważyłem żadnego bohatera, który by denerwował. Na szczególny plus zasługuje duet dwóch postaci, a mianowicie sensei i fura. Ogólnie polecam te anime bez żadnych wyrzutów. Oceniam je na 8,5/10   

Aha, denerwująca była ta wszędobylska nie potrzebna twarz jakiegoś typa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 08:19:33 pm wysłana przez Jackal »

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3790 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:03:16 am »
Tonari no Kaibutsu-kun - w sumie nie wiem co napisać, bo 3 posty wyżej Sir Ace bardzo dobrze scharakteryzował to anime. Ot miłe, lekkie i przyjemne. Jak na shoujo dużo akcentów komediowych i odpowiednio mniej dramy. Postacie fajne, bo nie aż tak upośledzone emocjonalnie jak w Kimi ni Todoke :razz: . 7.5/10.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3791 dnia: Grudzień 31, 2012, 08:09:41 pm »
Oglądam Sword Arts Online i już po pierwszym odcinku zaliczyłem wtf? No bo są oni sobie podłączeni do tego całego kasku i nijak nie padają a przecież z głodu już dawno powinni paść albo z odwodnienia nijak nie kumam tego. No i dlaczego nie złapali tego całego GM i nie wyłączyli serwera?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3792 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:24:04 pm »
Póżniej podłączą ich wszystkich do kroplówy więc nie muszą ani jeść ani pić. Do tego nikt nie wie gdzie jest twórca gry. Do tego jakby wyłączyli serwer to by wszystkich usmażyło na raz.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3793 dnia: Styczeń 02, 2013, 08:18:51 pm »
Zoku Sayonara Zetsubou Sensei - kolejny sezon na plus. Bardzo podobało mi się pokazywanie w komediowy sposób różne skłonności ludzi. Anime nie jest może jakieś wybitne czy coś, ale na pewno jest bardzo dobre. Jak poprzednio przewija się dużo postaci i każdą można polubić, co więcej nie denerwują. Anime oceniam na 8.5/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3794 dnia: Styczeń 06, 2013, 10:25:58 pm »
Beck - bardzo solidne wykonanie, wliczając w to angielskie wstawki, które nie były robione przez japończyków łamiących język na lewo i prawo. Niestety sama historia mnie nudziła. Może gdybym oglądał ją, gdy byłem młodszy i interesowały mnie gitarowe klimaty, to bardziej przypodłaby mi do gustu. 7/10

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
- ech, cud, miód i orzeszki. Myślałem, że tym razem dostanę jakieś pokraczne super-natural, które obejrzę z ogromnej sympatii do KyoAni, a tutaj anime okazało się być przepyszne. Animacja jak zawsze na najwyższym (choć może nie hyoukowym) poziomie i doskonale wyważona komediowość/moe/romans. Wszystkie te smaczki - dzwoneczki przy mrugnięciach okiem,  spektakularne wślizgi, rozmowy między dziecięciną a siostrą Rikki, jakby były małżeństwem, które bierze rozwód. Tsuyuri ze swoimi poduszkami... Wymiękam, znowu zostałem w 100% kupiony, wyśmienita seria. 9/10