Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3795 dnia: Styczeń 08, 2013, 07:03:53 am »
Zan Sayonara Zetsubou Sensei - anime utrzymuje poziom poprzednich sezonów. Jedyne co mnie trapi to ciekawość odnośnie postaci, bo bardziej rozpatrywane są słoności ludzi niż postacie, a nie które są ciekawe. Przykładem jest kafuka, tak naprawdę nie wiadomo jaka jest. Na pierwszy rzut jest ona nieskończoną optymistką, ale przyglądając się pokazuje drugą stronę. W pamięci na pewno zostaje sposób jaki mówi to postać, która prześladowała nauczyciela - "ee, zuto"
 Daje 8,5/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 02:14:06 pm wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3796 dnia: Styczeń 10, 2013, 07:29:03 am »
Medaka Box: Abnormal

Nie wiem co tutaj się dzieje i nie rozumiem. Jest Gainax, jest treść od Nisio Isina, są ludzie, którzy pracowali przy świetnych produkcjach, a wykonanie leży. Może nie w odpychający sposób, ale całość jest zrobiona tak przerażająco przeciętnie i tak nieefektownie, tak niegainaxowo, że trudno się w tym wszystkim odnaleźć. A potencjał naprawdę jest. Oczywiście, to żadna poważna seria - ot śmieciowa mieszanka wszystkiego, z wysuwającymi się w tym sezonie na przód shounenowymi starciami - ale cały ten fun można było tutaj podbić jeszcze o dobrych paręnaście poziomów w górę.

Jedyne racjonalne wytłumaczenie jakie widzę, to takie, że serii został poświęcony ekstremalnie skromny budżet, bo w końcu kolejny Evangelion sam się nie zrobi. I bardzo przykro mi z tego powodu, mając do czynienia z Gainaxem chcę widzieć Gainax, a nie jakieś Toei Animation.



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3797 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:14:27 am »
Mnie najnormalniej boli, że ze świetnej mangi zrobili takie coś.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3798 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:26:46 am »
A pro po evangeliona. Czy ktoś mógł by mi powiedzieć, które kinówki opowiadają historie serii jeszcze raz inaczej? Wiem, że 1.0 to streszczenie serii, jak jest z 1.01, 1.11, 2.0, 2.22, 2.02 itd. Osobiście oglądałem dwie chyba kinówki [nie mówię tu o tych zakańczających serie] 2.0 i 3.0 lub 1 z kawałkiem i 2 z kawałkiem chyba.   

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3799 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:55:24 am »
Jeżeli wierzyć Internetom:
1.0 i 2.0 to wersje żywcem wyjęte z kina
1.01 to DVD i nieudane wydanie na BD (zjechali animację, jeżeli dobrze pamiętam, wszystko było zbyt ciemne i niewyraźne) + parę bonusowych minut
1.11 i 2.22 to poprawne DVD i BD + z tymi samymi dodatkowymi scenami
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3800 dnia: Styczeń 10, 2013, 11:40:46 am »
Dzięki, będę musiał nadrobić resztę w takim razie.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3801 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:24:35 pm »
Po 39 epie Space Brothers
Spoiler: pokaż
termin cliffhanger
nabiera nowego znaczenia... wróć. Tak właściwie to mamy brutalny powrót do jego pierwotnych korzeni  :lol:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3802 dnia: Styczeń 11, 2013, 11:53:18 am »
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
- zbyt to alternatywne, jak na mój gust. Poza tym klimat nie bardzo mi się podobał, bo cały film był utrzymany w konwencji końcówki 2.0 i zawierał zaskakująco mało treści, wątków i czasu poświęconego bohaterom. Technicznie wykonany jest naprawdę dobrze i trzyma poziom poprzednich filmów. Są epickie sceny, są świetne projekty, ale naprawdę powinno to być bardziej rozbudowane. Nie na takie coś tyle czasu czekałem.

EDIT: po zastanowieniu muszę stwierdzić, że Eva 3.0 była po prostu bez sensu pod każdym względem: od fabuły począwszy a na postaciach skończywszy. Niczego nie wytłumaczono, a było co tłumaczyć. Szczególnie, gdy sporo rzeczy kolidowało ze sobą (z 2.0 i 3.0). No i chardes, który bardziej pasował do Gurren Lagann, a nie Evy.
Im dłużej myślę o 3.0 tym niższa jest moja ocena tego filmu. Obecnie oscyluje w granicach 5/10.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 11:22:44 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3803 dnia: Styczeń 14, 2013, 08:58:51 pm »
Tears to Tiara - anime na początku pokazuje, że będzie średnie dodatkowo daje do zrozumienia, że będą też denerwujące postacie. Miałem też te uczucie średniaka jak np. asura cryin. Co ciekawe im dalej, tym historia robi się coraz ciekawsza, aż z średniaka robi się dobre i oglądanie następnych epków sprawiało miprzyjemność. Od czasu do czasu wkurzały postacie rianion, elfki lirl i czasami morgan. Na szczęście rzadko to bywało. Z damskich postaci, które nie denerwowały była ta większa elfka od gotowania i octavia. Historia co chwile przypominała mi władcę pierścieni pomieszano z historio o 7 aniołach i upadku jednego z nich. Ogólnie mam pozytywne wrażenie, co więcej anime potrafiło się wyzbyć ze mnie uczucia średniaka i tego. Oceniam na 8/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 09:12:19 am wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3804 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:20:17 am »
Tears to Tiara - anime na początku pokazuje, że będzie średnie dodatkowo daje do zrozumienia, że będą też denerwujące postacie. Miałem też te uczucie średniaka jak np. asura cryin. Co ciekawe im dalej historia robi się coraz ciekawsza, aż z średniaka robi się dobre i oglądanie następnych epków sprawiało przyjemność. Od czasu do czasu wkurzał postaci rianion, elfki lirl i czasami morgan. Na szczęście rzadko to bywało. Historia co chwile przypominała mi władcę pierścieni pomieszanego z historio o 7 aniołach i upadku jednego z nich. Ogólnie mam pozytywne wrażenie, co więcej anime potrafiło się wyzbyć ze mnie uczucia średniaka i tego. Oceniam na 8/10
Jackal powiedz, że żartujesz ? Naprawdę oceniasz ten niesamowity gniot (dużo gorsze chociażby od takiego Asura Cryin, a nawet od "The Legend of the Legendary Heroes") 8/10 ?

To coś było tak bardzo irytujące i idiotycznie wykonane, że oglądanie tego anime było koszmarne (choć sam początek nie był zły). Poniżej moja opinia/recenzja, którą kiedyś napisałem.

Cytuj
Obejrzałem Tears to Tiara w wersji Blu-Ray. To ekranizacja następnej gry Aquaplus. Wygląd postaci w grze jest brzydszy niż w anime, ale to za mało żebym anime mógł wyżej ocenić.

W porównaniu z takim Tales of the Abyss (już nie mówiąc o Utawarerumono) Tears to Tiara okazało się niesamowitym gniotem. Muszę powiedzieć, że z anime fantasy to istna czołówka najgorzej wykonanych serii. W dodatku ci dobrzy bohaterowie byli nieśmiertelni, a źli zawsze przegrywali.

Pierwsze (tylko : )) 19 odcinków (na 26) to nudne walki z jakimiś armiami imperium, a do głównego bohatera (który niby był demonicznym królem) dochodziło coraz więcej różnorakich dziewczyn (w tym szczególnie elfy). Potem jeszcze jakaś ludzka wojowniczka (Octavia) po wielu perypetiach się do nich przyłączyła i od tego momentu stała się dosłownie nic nie wartą postacią (bo pierwsze wrażenie nie było takie złe, a szczególnie w OP). Owszem charakter miała inny (jakby mądrzejszy), ale zawiodła mnie całkowicie bo okazała się nieciekawa i słabsza niż początkowo się wydawała.

Największą wadą tego anime są postacie, którym dosłownie życzy się śmierci. Po prostu oglądając je chciałem żeby wszyscy zdechli, a jak nie wszyscy to przynajmniej niektórzy. A co się okazało ? Dosłownie nikt z dobrych postaci nie umarł. A nawet powiem więcej, gdyż również te postacie co nie były ważne też nie umierały. Oczywiście po stronie wroga zdychali wszyscy począwszy od setek żołnierzy (zabijanych przez kilkudziesięciu tych dobrych), a skończywszy na dowodzących nimi ( i to bez problemów ich pokonywali). Czegoś tak dziecinnego i tępego nie widziałem chyba w żadnym anime fantasy. Nawet potężny potwór w tym anime pokonywany był bez problemu. Jednak sam pomysł czyli wpierw walki na niższym poziomie (armie itp) do walki z najpotężniejszymi przeciwnikami (białe duchy, potężne potwory) był dobrym pomysłem, ale denne wykonanie i postacie cały klimat zniszczyły.

Największe wady to:

- niesamowita dziecinność (walki na śmierć  i życie pełne kpin, żartów i humoru, niepokonani zawsze ci dobrzy)
- wprost idiotyczna płytkość prawie wszystkich postaci (tych złych tak samo). Postacie tępe, szaleńcze, obłąkane ( chociażby te złe), niezrównoważone umysłowo, a druga strona tak samo głupkowata, naiwna, bezmyślna i dziecinna.
- fabuła schematyczna i prostacka, choć sam pomysł nie był zły, ale jego wykonanie okropne
- walki czy to z silnymi potworami czy z armiami, ludźmi zawsze płytkie, bez żadnego napięcia i dramatyzmu. Dobrzy nie mają praktycznie żadnych problemów z kimkolwiek.
- grafika często z trochę większej odległości robiła się koślawa i zanikały szczegóły, a nawet całe twarze. Jedynie z bliska postacie ładnie wyglądały.

Zalety:

- genialny OP, którego dobre wrażenie zostało popsute przez idiotyczne postacie i wykonanie całego anime
- chwilami ładna animacja

Więc oceniam ten gniot 1/10.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3805 dnia: Styczeń 15, 2013, 12:31:26 pm »
Akurat podobało mi się, co poradzę. Oczywiście nie mówię, że to perełka czy coś, ale już bym mógł polecić to do obejrzenia jako takie na raz. A nie które postacie to prawda męczyły strasznie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3806 dnia: Styczeń 15, 2013, 05:17:00 pm »
Tonari no Kaibutsu-kun

W sumie podzielam opinie Ace'a i Kupy. Prosta i schludna oprawa graficzna, z przyjemnie zastosowanymi różnymi filtrami w tle i trochę nadmiernie telenowelowy rozwój akcji. Poza tym lekko i spokojnie - w sumie mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie się działo coś więcej
Spoiler: pokaż
Ooshima, daruj sobie głupiego Yoshidę ;_;
. Póki co 7/10, choć kierujące się wyraźnie w kierunku ósemki. Wyjątkowo sympatyczne postaci.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3807 dnia: Styczeń 16, 2013, 01:58:37 pm »
Working!! - ile zachodu było, żeby znaleźć dwie serie o praktycznie identycznych tytułach. Obejrzałem dwa odcinki i jestem mile zaskoczony. Spodziewałem się czegoś gorszego, a to jest naprawdę fajne. Gryzie mnie aby jedna rzecz.... czemu traktują jak ducha to dziewczynę w fioletowych włosach i okularach? Czy tak będzie do końca?

Proszę o odpowiedz, bo nie wytrzymam. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2013, 06:38:31 pm wysłana przez Jackal »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3808 dnia: Styczeń 16, 2013, 06:42:29 pm »
Ja

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3809 dnia: Styczeń 16, 2013, 06:59:10 pm »
To w takim razie nie rozumiem umieszczania jej tam.
http://i.imgur.com/N0Bu9.jpg?1
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2013, 07:06:00 pm wysłana przez Jackal »

 

anything