trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3810 dnia: Styczeń 16, 2013, 08:20:36 pm »
Jeżeli mózg mnie nie zawodzi, to w drugim sezonie jest jej ciut więcej. ale wciąż pozostanie postacią trzecio-planową.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3811 dnia: Styczeń 16, 2013, 08:33:58 pm »
Trochę to dla mnie nie zrozumiałe tworzyć postać, która tyczy się ścisłej czołówki i jest przy nich, a potem olać ją po całości.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3812 dnia: Styczeń 16, 2013, 08:53:06 pm »
Trochę to dla mnie nie zrozumiałe tworzyć postać, która tyczy się ścisłej czołówki i jest przy nich, a potem olać ją po całości.
o ona się do nich nie przyznaje... w którymś epku sama mówi że z tą bandą wariatów chce mieć jak najmniej do czynienia :)

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3813 dnia: Styczeń 17, 2013, 08:50:53 am »
A to chyba, że tak :), ale by przynajmniej ją przedstawili imię czy coś. Nie była ciekawa nowego pracownika?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3814 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:22:49 am »
Chrome Shalled Regios - anime opowiada o świecie, w którym cała planeta jest pustynią zamieszkaną przez wielkie robale nazywane skażonymi bestiami. Ludzie żyją w ruchomych miastach, które co jakiś czas spotykają się toczą zawody polegające na zdobyciu flagi wrogiego miasta. Zwycięzca zdobywa część kopalni paliwa napędzającego miasto przeciwnika zwiększając tym samym zasięg podróży miast. Główny bohater - Layfon Alseif - przybywa do Akademickiego Miasta Zuellni . Nie chce on zostać żołnierzem, a po prostu wykształcić się w cywilnym zawodzie w Zuellni. Dlatego właśnie postanawia ukryć fakt, że jest jednym z najsilniejszych wojowników ze swojego miasta aby nikt go nie wciągnął żadne walki. Pech chciał, że został zmuszony już pierwszego dnia do wykorzystania swojej siły już pierwszego dnia aby ratować przed śmiercią pewną uczennice. Od tej pory zostaje wmieszany w walkę między uczniami, walkę ze skażonymi bestiami i jeszcze wiele innych walk z którymi nie chciał mieć nic wspólnego, ale i tak musi je toczyć. Anime jest typowym shounenem o bohaterze z super siła i jego bandzie kumpli-średniaków (którzy przy nim wypadają jak totalni słabeusze). Między czasie mamy trochę komedii romantycznej, tajemnic związanych z pustynnym światem, które bohaterowie odkryją i kilka ciekawych postaci pojawiających się co jakiś czas. Największym zawodem w całym anime jest zakończenie anime 
Spoiler: pokaż
a raczej jego brak, bo niewiele zostaje wyjaśnione, a na końcu ktoś rzuca hasło "to dopiero początek". Problem w tym, że ciągu dalszego nie ma i zostajemy z jednym wielkim WTF?!
. Seria jest dość średnia i w sam raz na jeden raz.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3815 dnia: Styczeń 17, 2013, 02:32:17 pm »
Working!! -
To dopiero gniot. Nie dosyć tego, że wizualnie odpychające to jeszcze ta głupota postaci i nieśmieszne żarty skutecznie psuły oglądanie.

Chrome Shalled Regios -Anime jest typowym shounenem o bohaterze z super siła i jego bandzie kumpli-średniaków (którzy przy nim wypadają jak totalni słabeusze).
Anime oglądałem jakiś czas temu, ale widzę że czegoś nie zrozumiałeś. Osoby z którymi on przebywał nie należały do jego rodzaju i nic nie wiedzieli o tych potworach, więc nie mieli możliwości się przed nimi obronić. W anime pojawili się przecież inni potężni o podobnej mocy jak główny bohater. Zresztą sam początek anime dobrze to pokazuje.

W anime co pewien czas pojawiały się sceny z przeszłości. Właśnie tam są urywki tego o co naprawdę chodzi w tym świecie i jak się to wszystko zaczęło. Niestety anime jest niedokończone, ale do tego również były odniesienia.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3816 dnia: Styczeń 17, 2013, 02:46:09 pm »
Co do kompanów Laytona to często nie radzili sobie nawet z ludźmi, a tych dobrze znali.

Te czarno-białe gangsterskie sceny nie są z przeszłości

Spoiler: pokaż

te gangsterskie urywki o Sayi i tym jednookim facecie to historia z innego, równoległego wymiaru. Saya potrafiła między nimi podróżować. Potrafiła też zamieniać swoje części ciała w broń i tym właśnie są Niebiańskie Ostrza

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3817 dnia: Styczeń 17, 2013, 03:40:50 pm »
Co do kompanów Laytona to często nie radzili sobie nawet z ludźmi, a tych dobrze znali.

Te czarno-białe gangsterskie sceny nie są z przeszłości

Spoiler: pokaż

te gangsterskie urywki o Sayi i tym jednookim facecie to historia z innego, równoległego wymiaru. Saya potrafiła między nimi podróżować. Potrafiła też zamieniać swoje części ciała w broń i tym właśnie są Niebiańskie Ostrza

Już dawno temu to wszystko oglądałem i nie tylko anime się interesowałem. Layfon był silny, ale nie najsilniejszy i wielu innych mu dorównywało (ci którzy mieli te bronie).

Legend of Regios opowiada o Sayi i o tym co najważniejsze w tym świecie. W anime są tego
urywki.

http://csr.wikia.com/wiki/Legend_of_Regios(Novel)

I powiem szczerze, że to wszystko jest bardzo ciekawe, a na żadną kontynuację i wyjaśnienia się nie zanosi. Właśnie czegoś takiego nienawidzę, a niestety dotyczy to mnóstwa anime.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 03:44:02 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3818 dnia: Styczeń 17, 2013, 03:47:33 pm »
 
Cytuj
Layfon był silny, ale nie najsilniejszy i wielu innych mu dorównywało (ci którzy mieli te bronie).

Wiem, że nie był najsilniejszy na świecie, ale za to najsilniejszy w mieście

Cytuj
Legend of Regios opowiada o Sayi i o tym co najważniejsze w tym świecie. W anime są tego
urywki.
Ciekawa rzecz. Chyba poszukam i poczytam.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3819 dnia: Styczeń 17, 2013, 03:54:06 pm »
Ciekawa rzecz. Chyba poszukam i poczytam.
Zobacz chociażby te specjale dołączone do DVD.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5911

DVD Special - Legend of Regios 1
DVD Special - Legend of Regios 2
DVD Special - Legend of Regios 3

Było chyba coś więcej niż w anime.


Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3820 dnia: Styczeń 17, 2013, 07:56:42 pm »
Kokoro Connect - fabuła kręci się wokół 5tki członków szkolnego klubu, którzy z niewyjaśnionych przyczyn w losowy sposób i na pewien czas zamieniają się ze sobą ciałami. W późniejszych odcinkach dochodzą dodatkowe prawidłowości, które urozmaicają całą sytuację, ale nie będę tutaj nic zdradzać. Temat przewodni, był co prawda wielokrotnie wałkowany w różnorakich filmach i książkach, ale twórcom udało się uniknąć wtórności i całość sprawia świeżego spojrzenia na owy motyw.

Kokoro Connect ma jednak jeden wielki problem, jakim są postacie. Otóż są one na początku sympatyczne (choć bardzo standardowe) i zabawne. Pierwsze odcinki są mocno komediowe i ogląda się to bardzo fajne i moja ocena po 2/3 epach wynosiła około 7.5/8 na 10  Ale potem okazuje się, że większość bohaterów ma jakąś (błahą) traumę z dzieciństwa, cierpi na depresję i ma tendencje do nagłych załamań nerwowych, objawiających się płaczem w miejscach publicznych. Zachowanie postaci jest totalnie przesadzone i nieadekwatne, co do bzdurnych problemów z jakimi się zmagają. Shinji Ikari wciąż pozostaje wzorowym dzieckiem z problemami :razz: .
I naprawdę mnie to smuci, bo jako komedia i romans supernatural Kokoro Connect dawał radę. Natomiast robienie z tego dodatkowo dramatu, totalnie rujnuje ogólnie pozytywne wrażenie. Z mocno mieszanymi uczuciami 6/10.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3821 dnia: Styczeń 17, 2013, 10:27:12 pm »
Kilka odcinków Nodame Cantabile. Zaskoczenie miesiąca. Spodziewałem się woelkiego romansidła i joseiowej doramy, dostałem świetną, wyważoną komedię z ciekawymi postaciami  :eek:
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3822 dnia: Styczeń 21, 2013, 06:18:10 am »
To-LOVE-Ru - pechowy i nieśmiały licealista Yuki Rito od jakiegoś czasu próbuje wyznać miłość koleżance z klasy. Niestety za każdym razem coś mu przeszkadza. A to coś spada mu na głowę, a to samochód go potrąca, a to gdzieś wpada itp. Tym razem prawie uderza w niego UFO. Tego samego wieczoru znajduje gołą kosmitkę w wannie i przez przypadek dotyka jej piersi (co w jej rasie jest równoznaczne z oświadczeniem się). Od tej pory musi sobie radzić z kosmitami, którzy również chcą się z nią ożenić (bo ten kto się z nią chajtnie będzie władał całym imperium galaktycznym), dziwnymi wynalazkami kosmitki, które nigdy nie działają tak jak powinny i swoim szkolnym życiem. Anime jest szkolną haromówką z kosmitami w roli głównej o typowym fajtłapowatym licealiście. Zawiodłem się na tej serii i porzuciłem ją gdzieś w połowie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3823 dnia: Styczeń 21, 2013, 12:48:25 pm »
To-LOVE-Ru - pechowy i nieśmiały licealista Yuki Rito od jakiegoś czasu próbuje wyznać miłość koleżance z klasy. Niestety za każdym razem coś mu przeszkadza. A to coś spada mu na głowę, a to samochód go potrąca, a to gdzieś wpada itp. Tym razem prawie uderza w niego UFO. Tego samego wieczoru znajduje gołą kosmitkę w wannie i przez przypadek dotyka jej piersi (co w jej rasie jest równoznaczne z oświadczeniem się). Od tej pory musi sobie radzić z kosmitami, którzy również chcą się z nią ożenić (bo ten kto się z nią chajtnie będzie władał całym imperium galaktycznym), dziwnymi wynalazkami kosmitki, które nigdy nie działają tak jak powinny i swoim szkolnym życiem. Anime jest szkolną haromówką z kosmitami w roli głównej o typowym fajtłapowatym licealiście. Zawiodłem się na tej serii i porzuciłem ją gdzieś w połowie.
Hollow, widziałeś II sezon czy tylko I. Ja mam złe wspomnienia odnośnie I sezonu, gdyż czym dalej tym bardziej mnie to anime irytowało i nudziło. Natomiast zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony II sezonem. Anime ma całkowicie inną konstrukcję (odcinki podzielone na kilka krótkich wątków, więc w ogóle nie nudzą), a zarazem jest niesamowicie zabawne i przyjemne do oglądania, a fanserwis jest jednym z najlepszych jakie widziałem w anime.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7680

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3824 dnia: Styczeń 21, 2013, 01:35:37 pm »
Za OAV-ki i drugi sezon nawet się nie brałem, bo już pierwszy strasznie mnie wymęczył. Może za jakiś czas spróbuję ugryźć drugi...

 

anything