Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3840 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:08:56 am »
World Destruction - anime opowiada o świecie, w którym ludzie żyją wraz z bestioludźmi (pół ludźmi pół zwierzętami). Ludzie niestety są prawi cały czas poniżani i traktowani jako gorsze istoty. Największym zagrożenie dla tego społeczeństwa jest Komitet Zniszczenia Świata. W skład tego komitetu wchodzi jedna silna kobieta o imieniu Morte z wielkim mieczem na plecach mająca przy sobie artefakt mogący zniszczyć świat. Problem w tym, że nie wie jak działa. Główny bohater Kyrie jest człowiekiem, który przebrał się za bestioczłowieka i pracuje jako kelner w restauracji. Przez przypadek spotyka Morte i postanawia się przyłączyć. Dołącza do nich również mały, żółty gadający misiek. Anime z grubsza polega na tym, że bohaterowie wędrują przez cały świat aby dowiedzieć się jak go zniszczyć przy okazji pomagając innym w potrzebie i walcząc ze ścigającymi ich przedstawicielami prawa. Anime jest średnie, często przewidywalne do bólu, z niezłą kreską i kilkoma zabawnymi momentami. Coś w sam raz na jeden raz.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3841 dnia: Luty 03, 2013, 02:27:56 pm »
Xam'd: Lost Memories - anime kompletnie mnie zaskoczyło, spodziewałem się średniaka czegoś sztucznego coś ala asura cryin. To co jednak zobaczyłem jest przeciwnością. Anime do 20 odcinka jest dobre, a nawet bardzo dobre. Końcówka jednak podnosi poziom i robi coś z tego naprawdę dobrego, coś co nie daje odczucia sztuczności itd. Postaci były fajne, a szczególnie ciekawa postać to ta cała nakiami, która wydaje się nie wiadomo jaka, zamknięta bez żadnych krzyków, narwania czy głupkowatości. I zanim się obejrzałem zyskała u mnie wielką sympatię, coś jak teresa z claymore.
Spoiler: pokaż
Zakończenie mnie jednak zdziwiło, bo nie był to happy end, a wręcz smutne. Nakiami sobie usypia na tysiąc lat, choć nie widziałem specjalnego powodu, mogła nie wchodzić do tego jajka, niby zrobiła to bo chciała uratować ludzi, znowu aykiuki niby przejął na siebie nie świadomość przeciwnika. Myślałem że jeśli to zrobi to oboje przeżyją z tym, że akiyuki będzie w tej masce nie świadomy, a cesarz odzyska człowieczeństwo. Jednak cesarz wychodzi na to zginął. Tak jak by to był sposób na pokonanie go. Wolał bym tradycyjniejszy sposób pokonania, bo ten mi trochę nie pasuje, no i następnie ginie akiuyuki zamieniając się w kamień. I tu pomyślałem, że tak lepiej, bo pewnie wspomnienia mu nie wrócą więc tak czy tak nie dotrzyma obietnicy. No i na samym końcu zastanawiałem się czy on ożył?, ale to by było bezsensu więc bardziej pasowało to na jego ducha? ktoś ma jakiś pomysł co to mogło oznaczać?


Serię bez końcówki oceniam 8,5/10, a z końcówką 9/10.   

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3842 dnia: Luty 04, 2013, 11:02:06 am »
Nodame Cantabile Paris - mniej muzyki, mniej wyraziste postaci, mniej wesoło, do tego z tak sobie wyglądającym CG. No i przede wszystkim zbyt krótko. Ale i tak sporo powyżej przeciętnej japońskiej obyczajówki.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3843 dnia: Luty 04, 2013, 12:48:48 pm »
Nazo no Kanojo X - jak pokazały się jako nowość pierwsze epki, to nawet się nie brałem za nie,  bo już manga średnio mi podeszła. Ale jakoś ostatnio wpadło to w moje łapki i zacząłem w weekend oglądać. Co tu można powiedzieć, hmmm, osobliwe anime. Nie jest za bardzo w moim guście, ale muszę przyznać, że w zalewie standardowych japońskich romansów jest to coś nowego. A i przyznam, że jednak ogląda się w miarę fajnie. Na razie trudno ocenić mi to anime, ale jeszcze kilka epków przede mną i wtedy się zobaczy. Choć po zakończeniu  adaptacji nieukończonej mangi za dużo spodziewać się też nie można.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3844 dnia: Luty 05, 2013, 09:23:06 am »
Xam'd: Lost Memories - anime kompletnie mnie zaskoczyło, spodziewałem się średniaka czegoś sztucznego coś ala asura cryin.
Wystarczyło się mnie spytać o opinię to bym ci napisał, że to genialna seria. :)

Nie wiem dlaczego ciebie zaskoczyło, gdyż to przecież BONES, a ich anime są zazwyczaj dobre, bardzo dobre lub świetne.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=creator&creatorid=755

Ogólnie to jedna z najlepszych serii TV pod prawie każdym względem. Konstrukcja tego anime (sposób prowadzenia fabuły) była wyjątkowo świetna, gdyż prawie każdy odcinek był jakby wielowątkowy (pokazywali różne wydarzenia odnośnie różnych bohaterów), więc oglądając nie można było się nudzić. Charaktery postaci były również bardzo dobrze skonstruowane i ciekawe, a grafika dodatkowo umilała oglądanie anime. W dodatku były również sceny dramatyczne i naprawdę smutne (pamiętasz chyba ten odcinek o biednej dziewczynie zamienionej w potwora), więc oglądając anime obawiałem się najgorszego. Na szczęście twórcy nie chcieli zrobić z tej serii wyciskacza łez (siostra głównej bohaterki to dobry przykład).

Jackal, a zakończenie było niestety takie dramatyczno-pozytywne czyli po prostu smutne jak dla mnie.

Odnośnie końcówki anime to ta dziewczyna po prostu stanęła koło tego kamienia, a później wyobraziła sobie Akiyukiego zamiast tej skały. Zauważ, że to to samo miejsce.

Zobacz:

I zdjęcie - skała

http://img145.imagevenue.com/img.php?image=056350784_x1_122_92lo.jpg

II zdjęcie - Akiyuki

http://img154.imagevenue.com/img.php?image=056399394_x2_122_558lo.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 09:44:48 am wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3845 dnia: Luty 05, 2013, 02:56:14 pm »


Odnośnie końcówki anime to ta dziewczyna po prostu stanęła koło tego kamienia, a później wyobraziła sobie Akiyukiego zamiast tej skały. Zauważ, że to to samo miejsce.

Zobacz:

I zdjęcie - skała

http://img145.imagevenue.com/img.php?image=056350784_x1_122_92lo.jpg

II zdjęcie - Akiyuki

http://img154.imagevenue.com/img.php?image=056399394_x2_122_558lo.jpg

Rzeczywiście, ta sama scena.Teraz lepiej mi to wszystko pasuje. A ta skamielina to on czy jakiegoś innego xamd'a? On przecież na dachu komnaty przyśpieszenia się zamienił.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3846 dnia: Luty 05, 2013, 05:38:54 pm »
A ta skamielina to on czy jakiegoś innego xamd'a? On przecież na dachu komnaty przyśpieszenia się zamienił.
To chyba oczywiste. To skała życia, więc po 9 latach przybrał taki wygląd jak na końcu anime. Poza tym skała została przeniesiona (13:21 - odcinek 26).

« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 06:17:33 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3847 dnia: Luty 05, 2013, 06:48:12 pm »
Ciekawe czy jak był w masce po tej walce to czy mógł znowu odzyskać pamięć? Czy po prostu zginął, bo to było dla niego lepsze rozwiązanie niż żyć jak roślina.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3848 dnia: Luty 05, 2013, 06:56:51 pm »
Ciekawe czy jak był w masce po tej walce to czy mógł znowu odzyskać pamięć? Czy po prostu zginął, bo to było dla niego lepsze rozwiązanie niż żyć jak roślina.
Zginął bo chciał pomóc tamtemu chłopcu otworzyć komnatę. Nie wiadomo czy jakby tego nie zrobił to również zamieniłby się w kamień. Jednak bez pamięci/imienia nie miał po co żyć, a raczej by już tego nie odzyskał bo poświęcił się dla cesarza.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3849 dnia: Luty 05, 2013, 07:33:59 pm »
Osobiście byłem ciekaw z kim by "podróżował", gdyby przeżył, a naikami by nie została zapieczętowana.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3850 dnia: Luty 08, 2013, 07:34:12 am »
Obejrzałem ostatnio Kami nomi zo Shiru Sekai: Tenri Hen. To kontynuacja II sezonu w postaci 2 OAVek. Anime opowiada o genialnym uczniu, a zarazem otaku gier komputerowych 2D.

Co ciekawe w tej kontynuacji po raz pierwszy pojawiła się bogini bo jak wiadomo wcześniej były wyłącznie demony i ludzie.

Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się oglądało i tylko szkoda, że takie krótkie. Szczególnie polubiłem Dianę. Na pewno fajniejsza niż ta druga osobowość  czyli Tenri. Ode mnie 8/10.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9324

A w 2013 ma wyjść III sezon.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3851 dnia: Luty 08, 2013, 12:22:11 pm »
Kami nomi zo Shiru Sekai: Tenri Hen faktycznie jest świetne. Nora też była świetna w tych odcinkach (w mandze później jest jeszcze lepsza). Nie mogę się doczekać już trzeciego sezonu. Zapowiedziano też kolejne OAV-ki. Mam nadzieję też, że zekranizują również oba tomy nowelek. W nowelkach nie tylko są bogowie, demony, ale też i anioły...

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3852 dnia: Luty 08, 2013, 12:44:26 pm »
o, nawet się nie ogarnąłem z tymi OVA, dobre info

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3853 dnia: Luty 08, 2013, 05:13:52 pm »
Kami nomi zo Shiru Sekai: Tenri Hen faktycznie jest świetne. Nora też była świetna w tych odcinkach (w mandze później jest jeszcze lepsza). Nie mogę się doczekać już trzeciego sezonu. Zapowiedziano też kolejne OAV-ki. Mam nadzieję też, że zekranizują również oba tomy nowelek. W nowelkach nie tylko są bogowie, demony, ale też i anioły...
Mam tylko nadzieję, że w III sezonie wyjaśnią więcej na temat Diany.

Zresztą w I i II sezonie chyba nic o tym nie mówili, ale okazało się, że to ona właśnie ratując głównego bohatera uwolniła
Spoiler: pokaż
 wszystkie złe dusze
. Tak przynajmniej wynikało z tych OAVek. Dziwna tylko była reakcja Keimy na tą opowieść (taka obojętna), gdyż on przecież o tym wcześniej nie wiedział.
o, nawet się nie ogarnąłem z tymi OVA, dobre info
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=7568

Jednak prawdziwą kontynuacją są tylko te dwie OAVki.


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 05:17:44 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3854 dnia: Luty 08, 2013, 07:21:35 pm »
Zresztą w I i II sezonie chyba nic o tym nie mówili, ale okazało się, że to ona właśnie ratując głównego bohatera uwolniła
Spoiler: pokaż
 wszystkie złe dusze
.

Tenri nie uwolniła złych dusz.
Spoiler: pokaż
Złe dusze zostały uwolnione przez demony, które chciały powrotu dawnego piekła.


A co do bogini
Spoiler: pokaż
to ona i jej siostry poświęciły siebie aby zapieczętować wszystkie złe dusze, ale wraz ze złamaną pieczęcią jej dusze uciekły do naszego świata razem ze złymi duchami.

 

anything