Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3855 dnia: Luty 08, 2013, 08:04:26 pm »
Xam'd jest świetny; to jedno z najlepszych anime jakie oglądałem. Taka poważniejsza, i lepsza za razem, Eureka. Bones miało kilka lat na zastanowienie się nad różnymi rzeczami i naprawdę nieźle im to wyszło (szczególnie jak porównać nową Eurekę).
Tak gadaliście o tym anime, że aż mnie naszło na oglądnięcie tego jeszcze raz : ) Całkiem wyleciało mi z głowy jaki fajny jest w Xam'dzie ending.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3856 dnia: Luty 08, 2013, 11:31:46 pm »
Ten Xam'd jest bardzo nie pozorny. Podczas oglądania zastanawiałem się czy to jest takie dobre, czy to ja już zadowalam się byle czym, po obejrzeniu przeciętnych serii. Co do endingu to zgadzam się, taki jeden z lepszych, a nie z tych które są bo są.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3857 dnia: Luty 09, 2013, 11:47:03 am »
Tenri nie uwolniła złych dusz.
Spoiler: pokaż
Złe dusze zostały uwolnione przez demony, które chciały powrotu dawnego piekła.


A co do bogini
Spoiler: pokaż
to ona i jej siostry poświęciły siebie aby zapieczętować wszystkie złe dusze, ale wraz ze złamaną pieczęcią jej dusze uciekły do naszego świata razem ze złymi duchami.

To w takim razie te wszystkie dusze, które uciekły (pokazane  zostało to właśnie w tych OAVkach) to były jakieś inne dusze niż złe duchy ? Już niestety nie pamiętam dokładnie I i II sezonu, ale to widocznie było co innego. Wiesz chodzi o tą wyrwę w teatrze.
Ten Xam'd jest bardzo nie pozorny.
A oglądałeś Eurekę Seven ? Seria TV ma 50 odcinków i ogólnie pisząc to również rewelacyjna seria z tym, że początkowo  może wydawać się jakby bardziej dla młodszych widzów, ale i tak zawiera brutalne/okrutne sceny, które robią duże wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 11:50:08 am wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3858 dnia: Luty 09, 2013, 12:29:16 pm »
A oglądałeś Eurekę Seven ? Seria TV ma 50 odcinków i ogólnie pisząc to również rewelacyjna seria z tym, że początkowo  może wydawać się jakby bardziej dla młodszych widzów, ale i tak zawiera brutalne/okrutne sceny, które robią duże wrażenie.

Sprawdzę, skoro też ciekawe. A Eureka Seven Ao to dalszy ciąg, odmłodzenie?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3859 dnia: Luty 09, 2013, 12:44:28 pm »
AO to kontynuacja, ale dość luźna i imo naprawdę nędzna.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3860 dnia: Luty 09, 2013, 01:13:07 pm »
Rozumiem dzięki, skupie w takim razie na samej Eurece.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3861 dnia: Luty 09, 2013, 02:19:20 pm »
Ostatnio na 4chanie dyskutowaliśmy, że Eureka, to w głównej mierze świetny soundtrack, stanowiący o całym uroku serii. Do tego bardzo przyjemne wizualnie projekty postaci. Teraz prawdopodobnie miałbym problem przedrzeć się przez te pięćdziesiąt odcinków, w których akcja szczególnie nie porywała, ale wspomnienia są miłe. Ta parka była absolutnie najlepsza:   




W sumie skoro już tu jestem, to streszczę wrażenia z ostatnio obejrzanych rzeczy.

K
- wszystko fajnie, gdyby nie to, że główna trójka bohaterów była dla mnie mocno niezjadliwa. Główny pairing stworzony z myślą o żeńskiej części publiczności, czyli Kuro i Sziro (nie można było już bardziej przekroczyć sztampy), to była dla mnie droga przez mękę. Ukłonem w stronę męskiej publiki miała być pewnie kicia, ale ta niestety rozmijała się z moim postrzeganiem moe. Cytując anfana - "Była to bardzo irytująca postać."

A w sumie szkoda, bo drugi plan bohaterów był już świetny. Koncept wszelakich gangów, klanów, rodów i pokrewnych zawsze witam z otwartymi ramionami, a tutaj tło historii robiło na mnie naprawdę dobre wrażenie. Do tego świetny soundtrack, wyjątkowo solidna, utrzymana w zimnych barwach oprawa graficzna i misternie wyegzekwowane choreografie walk. Bo przecież co może mieć większy potencjał, niż walka przy użyciu kija bejsbolowego i deskorolki?

Gdyby nie główni bohaterowie i to, że historia musiała się kręcić wokół nich, to byłbym bardziej ukontentowany. A tak niestety tylko 7/10.

Jormungand: Perfect Order
- aż się w sumie dziwię, że nie było większego poruszeniu w związku z tym tytułem na forum. Oczywiście, to nie żaden geniusz, ani nie realistyczne wojenne anime, ale jako duchowy spadkobierca Black Lagoon - perełka. Charakterystyczna kreska, doskonały zestaw postaci, może troszkę naciągana końcówka, która pozostawiła mnie z uczuciem niedosytu. Ale że rzekomo była w pełni wierna mandze, to się czepiam. Naprawdę chciałbym więcej takich serii i więcej tak wyrazistych postaci, jak Koko. 8/10

Cromartie High School - tu zrobiłem sobie małą przerwę na coś starszego. Jeżeli ktoś wielbi mocno absurdalne komedie, w których często jeden gag jest niemiłosiernie rozciągany na cały odcinek i bezlitośnie wyciskane są z niego ostatniego soki i resztki godności, by ostatecznie zostawić nas z punchlinem, który jest tak przyziemnie prosty, że aż śmieszny, to polecam. Zwłaszcza, że całość akcji dzieje się w szkole dla delikwentów, a ten setting absolutnie zawsze mnie rozkłada na łopatki. W przypływie entuzjazmu wystawiłem 9/10 na MALu, ale muszę zaznaczyć, że oprócz charakterystycznych żartów, to wiele dobrego w tej serii nie było. Prosta oprawa wizualna, prawdopodobnie niski budżet. Mnie jednak obecność takich komedii wysoce raduje. W sumie, sequele dla obydwu Nichijou byłyby jednymi z najbardziej uszczęśliwiających mnie sequeli.

https://www.youtube.com/watch?v=kS_bEEW0PsE Mimika postaci - bezcenna.

Sword Art Online - zaczynam coraz bardziej sympatyzować z A-1 Pictures. Adaptują konkretne tytuły, jest jakaś miłość, jest w tym jakieś mięsko, nie ma owijania w bawełnę. U podstaw anime oczywiście klasyczny i prosty shounen, ale dorzucenie do niego elementów haremówki, satysfakcjonujący wątek romantyczny i przede wszystkim uczucie pewnej świeżości, czy to w pomyśle, czy w realizacji, sprawiło, że bawiłem się przy tej serii świetnie. W sumie to uczucie świeżości towarzyszyło wszystkim oglądanym ostatnio przeze mnie produkcjom z tego studia. I bardzo mnie to cieszy, wyjątkowo lubię, gdy twórcy są w stanie wziąć na warsztat sprawdzone wzorce i podać je na swój sposób.

Gdyby odnosić się do odległych, kuchennych porównań - to, że potrawę przygotujemy z paru powszechnie używanych składników, nie musi wcale znaczyć, że będzie nijaka i bez wyrazu. Zwykłe pomidorki koktajlowe wrzucone na sałatę, z paroma zielonymi oliwkami na krzyż, pestkami dyni i skropione oliwą mogą być pyszne. W sumie zjadłbym teraz taką sałatkę i nie jestem pewien, czy to porównanie ma sens, ale już mi się napisało. Równie smaczne w każdym razie było Sword Art Online. Może nie ambitne i wyszukane, ale smaczne i świeże. 8.5/10

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3862 dnia: Luty 09, 2013, 02:56:05 pm »
Cromartie High School

Rzuć okiem na Sakigake Otokojuku, z którego Cromartie więcej niż czerpie inspirację. Jest równie absurdalnie, chociaż większy nacisk kładzie się na GAR i manly tears. Z drugiej strony to bardzo staroszkolna seria ze wszystkimi zaletami i wadami gatunku (+ niestety nie ma Frediego ani Wakamotora).
I'd like to be a tree

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3863 dnia: Luty 09, 2013, 03:03:54 pm »
Pierwszy raz widzę i słyszę o tym, ale wrzucam do poczekalni (:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3864 dnia: Luty 09, 2013, 04:06:55 pm »
Sprawdzę, skoro też ciekawe. A Eureka Seven Ao to dalszy ciąg, odmłodzenie?
Jackal spójrz na ten schemat (zawsze sprawdzaj na anidb jak nie wiesz czy coś jest kontynuacją itp) i przyjrzyj się średnim ocenom (Average). Bardzo duża różnica między I serią TV, a tą kontynuacją.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=2826
Ostatnio na 4chanie dyskutowaliśmy, że Eureka, to w głównej mierze świetny soundtrack, stanowiący o całym uroku serii. Do tego bardzo przyjemne wizualnie projekty postaci.
Muzyka czyli zarówno OP/ED jak i cała oprawa dźwiękowa to na pewno mocna strona Eureki, ale największym plusem tego anime jest fabuła czyli pomysł na świat i wykonanie. Po prostu to jest tak ciekawe (na przykład wyjaśnienie dlaczego na planecie nie ma mórz i oceanów) i zaskakujące jak w mało którym anime.

I jak pisałem również zaskoczyli mnie w tym anime pokazując brutalne i okrutne sceny, gdyż można było odnieść wrażenie, że to jednak seria dla młodszych widzów, a mimo to potrafili zrobić ją naprawdę emocjonującą i wciągającą.

A kontynuacji jeszcze nie oglądałem.

Czy ktoś wie czy w tej kontynuacji w ogóle występuje Eureka i Renton ?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 04:13:06 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3865 dnia: Luty 09, 2013, 10:01:28 pm »
Rzeczywiście, ta sama scena.Teraz lepiej mi to wszystko pasuje. A ta skamielina to on czy jakiegoś innego xamd'a? On przecież na dachu komnaty przyśpieszenia się zamienił.

Dla mnie to on powrócił. Gdyby sobie to tylko wyobrażała, to nie byłoby ujęć z perspektywy Akiyuki.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3866 dnia: Luty 10, 2013, 07:30:33 am »
Prędzej też zbiło mnie z tropu to, że jej odpowiadał i wyznał to obietnice. Z drugiej strony ona się w ogóle nie zdziwiła, tylko przyjęła to z spokojem.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3867 dnia: Luty 10, 2013, 08:31:57 am »
Prędzej też zbiło mnie z tropu to, że jej odpowiadał i wyznał to obietnice. Z drugiej strony ona się w ogóle nie zdziwiła, tylko przyjęła to z spokojem.
Sam chciałbym w to wierzyć, ale na jakiej podstawie ? Dlatego właśnie uważam, że to tylko jej wyobrażenie.

A w jednym z wcześniejszych odcinków była taka skała jak pod koniec ostatniego odcinka i właśnie mówili, że to były xamd, który dawno temu zamienił się w kamień.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3868 dnia: Luty 10, 2013, 08:44:00 am »
Prędzej też zbiło mnie z tropu to, że jej odpowiadał i wyznał to obietnice. Z drugiej strony ona się w ogóle nie zdziwiła, tylko przyjęła to z spokojem.
W sumie, to wszystko są chyba spoilery.
Spoiler: pokaż
1. ona nigdy nie miała zwidów, a co dopiero mówić o jakiś totalnych deluzjach. Bo przecież skamielina zniknęła, Roppa czekał nie tam, gdzie była skamielina, tylko przy Akiyuki. Nie wmówicie mi,  że nagle oszalała do tego stopnia.
2. była scena pokazująca Akiyuki zanim Haru go zobaczył, i scena z oczu Akiyuki. Pomijając wszystko inne to jest ewidentny dowód.
3. w kamień zamienił się, bo zapomniał swojego imienia (oddał je) a raz już Haru mu imię przypomniała. Akiyuki powiedział, że słyszał jej głos. Po prostu przypomniał sobie swoje imię. Skamieliny nie są do końca martwe; Nakiami przy okazji spotkania tej niebieskowłosej dziewczynki, która mieszkała w lesie obok skamieliny jej matki, powiedziała, że matka ją słyszy. Kto jak kto, Nakiami nie mówiła takich rzeczy, żeby tylko pocieszyć.
4. Akiyuki i Haru obiecali sobie, że się spotkają i ona na niego cały czas czekała. Wierzyła, że wróci, więc się nie zdziwiła, że w końcu wrócił. Pamiętajcie jak silny ona ma charakter.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 09:41:56 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3869 dnia: Luty 10, 2013, 10:24:47 am »
Do końca przekonywujące te dowody to nie są, bo podobne można podać i za drugą wersją.
Spoiler: pokaż
 Prędzej nie było przypadku by ktoś powrócił z skamieliny, jedynie z tego kamienia mineralnego.
Chociaż jak obejrzałem teraz jeszcze raz końcówkę to rzeczywiście bardziej wygląda jakby powrócił, bo oglądał sobie rękę jakby nie wierzył. No i prędzej źle pomyślałem, bo jeśli to było by wyobrażenie akyukiego to była by nadal jego skamielina, a jeśli by powrócił to powinna zniknąć. Tak więc sercem chce żeby powrócił :)



 

anything