Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3960 dnia: Marzec 20, 2013, 06:46:31 am »


Obejrzałem też OVA School Rumble, co do których nie byłem pewien, czy już je widziałem, czy nie i w sumie dalej pewien tego nie jestem. Same OVA w każdym razie bardzo dobre, o mocno staroszkolnym charakterze, z fajnym i konkretnym rozwiązaniem akcji na koniec, co rzadko się w komediach zdarza. Nawet jeżeli to komedia podszywana leciutkim pseudo-romansem, będącym głównie pretekstem, do kolejnych komediowych gagów. W Minami-ke się pewnie nigdy tego nie doczekam ;_;. Miło było sobie przewietrzyć tę serie, 8/10 po raz drugi.


hmmmm jak tak myślę to sam już nie wiem czy ova oglądałem po za tymi, które były jako 3 sezon. Dzięki za przypomnienie, będę musiał sprawdzić.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3961 dnia: Marzec 20, 2013, 11:49:52 am »

I na koniec już mniej optymistycznie. Strike Witches, moje pierwsze anime, które mogę w pełni nazwać majtkowym, szczególnie mi nie niestety nie podeszło.

Starałem się być tolerancyjny na tyle, na ile tylko umiem
Największe zalety tego anime to fanserwis i bardzo sympatyczne, ładne dziewczyny. Walki były schematyczne, ale niektóre nawet całkiem dobre. Oczywiście widziałem znacznie lepsze anime z rodzaju fanserwis plus walki, ale to było i tak niezłe. II sezon podobnie dobry jak I.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3962 dnia: Marzec 24, 2013, 08:32:05 am »
Obejrzałem Mass Effect Paragon Lost. Jest to anime nawiązujące do serii gier firmy EA (a także książek i komiksów z uniwersum Mass Effect). Jego akcja ma miejsce między 1 a 2 częścią gry. Bohaterem jest James Vega - jeden z towarzyszy Sheparda z trzeciej części i opowiada a obronie pewnej ludzkiej kolonii przed najemnikami, a potem przed rasą Zbieraczy. Pod względem graficznym wygląda to strasznie, ale fabuła prezentuje się całkiem fajnie i tworzy zgrabną całość z uniwersum Mass Effect. Dla wielbicieli gry pozycja obowiązkowa, ale reszta może sobie spokojnie odpuścić.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3963 dnia: Kwiecień 03, 2013, 02:46:48 pm »
Poniżej spoilery!

Sakurasou no Pet no Kanojo
wywołało u mnie mieszane uczucia. I to nie ze względu wykonanie, które było ok. Pastelowo-tęczowa kolorystyka nadała serii przyjemny, odmienny charakter w minionych sezonach. To, co mnie ugryzło to przede wszystkim MC i sposób w jaki postanowiono przedstawić jego relacje z dwiema głównymi pretendentkami do tytułu bycia "tą jedyną". Obie co prawda były skonstruowane bardzo fajnie i rozumiem, że autorzy ostatecznie postanowili nie faworyzować w pełni żadnej z nich, ale rozwiązania na jakie postawiono zupełnie do mnie nie trafiły.

Olewanie Shiiny na rzecz Nanami przez całą drugą połowę anime, by pod koniec to właśnie jej wyznać legendarne "Daisuki~!"? Wylewanie na niej wszystkich swoich frustracji i podchodzenie do jej uczuć z bezrefleksyjnością godną bohaterów pierwszych haremówek, a potem "tyś najważniejszą z dam"? Argh, autentycznie mi się w tamtym momencie załączył zespół tourette'a. Pierwszy raz zapałałem sympatią do postaci dotkniętej autyzmem w anime, bo wcześniej miałem na nie swojego rodzaju uczulenie i akurat tutaj postanowiono rozwiązać sprawę po macoszemu.

Mimo tego, że sama scena z pociągiem była całkiem fajna.

A tak oprócz tego, że tym razem do anime podszedłem wysoce emocjonalnie i krytycznie względem rozwiązań fabularnych, to przewinęło się wiele pozytywnych elementów, szczególnie jak na szkolny romans. W końcu postacie z anime zostały obsadzone zainteresowaniami, które mogłyby się pokrywać z zainteresowaniami odbiorców. Oczywiście, to nie pierwszy raz, jednak jak na serię szkolną jest to zjawisko dosyć rzadkie. Zagadnienia związane z wyznaczaniem sobie celów, posiadaniem uwarunkowań do wykonywania danej pracy, z odnoszeniem porażek i związaną z tym frustracją - wszystko zostało podane w sposób niebywale dorosły, jak na tego typu anime. Choć tutaj znowu muszę wtrącić głupiego Soratę, który dopiero co zaczął się zajmować game designem, a rozklejał się nad sobą najbardziej. Co to za pomysł porównywać się z Mashiro, która robi coś od urodzenia dzień w dzień, kiedy samemu jest się amatorem. Głupi Sorata.

Tak jak mówiłem, mieszane uczucia. Na MALu wystawiłem 8/10, bo ogrom rzeczy mi się podobał, wliczając w to kjutne protagonistki (i Chihiro-sensei :3), ale jak tylko myślę o Soracie i tej lipie, którą w moim uczuciu odstawiono, to mam ochotę odwrócić głowę, a minus przy ósemce sięga oceny siódemkowej.




Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3964 dnia: Kwiecień 03, 2013, 03:50:20 pm »
Oj tak. Ze wszystkich dziwnych bohaterów to właśnie najnormalniejszy Sorata działał mi na nerwy najbardziej. Mi się wydaje, że Mashiro nie miała autyzmu. Po prostu była nieprzystosowana społecznie, bo od zawsze jedyna co kazali jej robić to malować i nic poza tym. Mam nadzieję, że zrobią ciąg dalszy, bo nowi mieszkańcy akademika Sakurasou prezentowali się dość ciekawie (zwłaszcza ich wejście do akademika sprawiło, że popłakałem się ze śmiechu)

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3965 dnia: Kwiecień 03, 2013, 04:03:13 pm »
Z tym autyzmem, to ja po części żartobliwie. Po części, bo pod Zespół Aspergera (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera) można by ją spokojnie wrzucić. Kontynuację też bym obejrzał, chociaż wątpię, by autorzy dali radę wyjść bez szwanku z całej tej sytuacji Nanami/Mashiro.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3966 dnia: Kwiecień 04, 2013, 10:16:37 am »
Mi się wydaje, że Mashiro nie miała autyzmu.
Z tym autyzmem, to ja po części żartobliwie. Po części, bo pod Zespół Aspergera

Ona nie była na nic chora, gdyż dziewczyny z anime mają takie cechy charakteru żeby spodobały się dla fanów anime/otaku. Według anidb ma następujący charakter (osobowość):

Cytuj
charismatic, egocentric, enigmatic, idealist, introvert, kuudere

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=43395

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3967 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:15:34 am »
Shining Hearts - Shiawase no Pan - główny bohater Rick pewnego dnia zostaje wyrzucony no brzeg wyspy z zanikiem pamięci. Zostaje przygarnięty przez 3 koleżanki i wraz z nimi prowadzi piekarnie. Od tej pory jego życie składa się z pieczenia chleba, poznawania mieszkańców wyspy i prób przypomnienia sobie czegokolwiek. Anime jest słabe, przez większość odcinków nic się nie dzieje, bohaterowie są nudni, a cała fabuła zmieściłaby się w 3 odcinkach i anime nic by nie straciło. Jedyny plus to dośc dobra jakość animacji. Anime średnia, a miejscami nawet gorzej.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3968 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:49:01 pm »
Spice and Wolf. Wiem, że było o tym z n razy, ale dorzucę swoje trzy grosze, bo dopiero teraz udało mi się to obejrzeć w całości.


-bardzo dobrze wykreowani główni bohaterowie. Lawrence sprawia bardzo ludzkie wrażenie, ponieważ autorzy pozwolili mu popełniać ludzkie błędy, a to zawsze zasługuje na uznanie. Horo za to dysponuje pełnym zestawem ludzkich emocji i to jest chyba największa zaleta tego anime. Kilka animców w swoim życiu widziałem, ale w Spice and Wolf to właśnie zwróciło moją uwagę - bohaterka wyraża twarzą bardzo dużo i dzięki temu wypada autentycznie. Szkoda, że tylko ona, bo np. Nora jest już standardową postacią z anime, która nosi na twarzy cały czas tę samą maskę (w tym wypadku zagubienie/przestraszenie).


-w miarę wymagająca fabuła. Trzeba czasem ze dwa razy przewinąć, żeby zrozumieć clou jakiejś intrygi. Z tego samego powodu podobała mi się pierwsza seria GITSa. ; p
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3969 dnia: Kwiecień 27, 2013, 06:21:14 pm »
Skończyłem oglądać trzeci sezon  Shakugan no Shana. Muszę przyznać, że jest to najbardziej odmienny sezon od poprzednich i OAV-ek. Cały sezon przepełniony akcją (wszelkie szkolne motywy zostały pominięte), poznajemy sporo nowych i ciekawych Flame Haze jak i Tomagary, wyjaśnia się większość niejasności z poprzednich sezonów no i wyjaśnia się dlaczego Yuji zniknął w poprzednim sezonie. Czyli wszystko się kończy i wyjaśnia, ale nie koniecznie logicznie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3970 dnia: Kwiecień 28, 2013, 07:50:07 am »
Wczoraj skończyłem oglądać D. gray man'a. Co mogę o nim powiedzieć... Pierwsze 30-35 odcinków są mocno średnie ogląda się , bo się ogląda. Potem akcja przyśpiesza robi się ciekawiej i jest dobrze, wciągająco. Do tego dochodzi oppening bardzo dobry, szkoda że anime się urywa, bo sytuacje osiągały coraz to większy zenit. Pozostaje manga, bo prawdopodobnie kontynuacji nie będzie. Na pewno na minus zasługiwało brak jakiejkolwiek domyślności bohaterów co momentami irytowało bardzo. Postacie mieli ogromny problem z stwierdzeniem tego co majo przed oczami. Wybrane momenty anime, które miały być zaskakujące były do przewidzenia bez większego wysiłku. Do tego 35 odcinka to wszystko dawało o sobie znać jednak potem zrobiło się ciekawiej i można sobie było przymknąć oko i cieszyć się resztą. NA nie wątpliwy plus tego anime zasługuje w 100% Leanele, urocza dziewczynka czasem się motała, ale ona i jej walka z akumą [3 poziom] były naprawdę fajne.
Spoiler: pokaż
 Po stracie włosów myślałem, że nie będzie już tak fajnie jednak pokazała, że ze wszystkim jej dobrze. Nie spodobało mi się jej postawa pod koniec, gdy przyszedł levavier jej oprawca słuchała się go jak pies. W moim odczuciu to co ona robiła i jak się zachowywała to wyglądała jak ofiara gwałtu, któa słucha potulnie swojego oprawcy. Dziwna to była scena.
     
O ludzie tego jeszcze nie było, przeczytałem parę chapterów mangi, a tam filery w czystej postaci.

Co do schany to widzę, że warto przyswoić ostatni sezon, chociaż z ciekawości własnej Skomro wszystko się wyjaśnia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 04:20:13 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3971 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:38:44 pm »
Wczoraj skończyłem oglądać D. gray man'a. Co mogę o nim powiedzieć... Pierwsze 30-35 odcinków są mocno średnie ogląda się , bo się ogląda.
Powiedziałbym, że anime było dobre od początku do końca, ale zdecydowanie najbardziej wciągające zaczęło się robić od połowy serii (podróż do Japonii). Jednak muszę przyznać, że wiele wcześniejszych odcinków (epizodycznych) było bardzo smutnych bo przedstawiały dramatyczne losy ludzi związane z Akumami i niestety często nie było happy endu. Pamiętasz chociażby ten odcinek o "czarownicach" ? Niektóre odcinki to były po prostu wyciskacze łez (mimo tego, że dotyczyły przypadkowych osób).
NA nie wątpliwy plus tego anime zasługuje w 100% Lenalee, urocza dziewczynka czasem się motała, ale ona i jej walka z akumą [3 poziom] były naprawdę fajne.
Spoiler: pokaż
 
[/quote]
Bardzo ją lubiłem i na pewno bez niej to anime nie byłoby tak fajne. Jednak to postać dramatyczna, gdyż wiadomo co się z nią później działo (na szczęście końcówka anime z jej udziałem była świetna). Natomiast ta jej walka z Akumą 3 poziomu była bardzo emocjonująca.
W krótkich włosach również była wyjątkowo śliczna.

D.Gray-Man : Allen Walker save Lenalee Lee !

[spoiler]
Nie spodobało mi się jej postawa pod koniec, gdy przyszedł levavier jej oprawca słuchała się go jak pies. W moim odczuciu to co ona robiła i jak się zachowywała to wyglądała jak ofiara gwałtu, któa słucha potulnie swojego oprawcy. Dziwna to była scena.
   
 
Jakoś nie kojarzę takiej sytuacji. Ona była dla wszystkich miła i dobra, ale na pewno nie wyglądała ta scena tak jak to opisałeś.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 10:49:04 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3972 dnia: Kwiecień 29, 2013, 06:37:31 am »
Zapomniałem dopisać, najlepszy epizod, który bardzo mi się spodobał to moment, gdy alen z lavim pojechali po Arystora. Spodobał mi się motyw tych dwoje czyli arystora z akumo.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3973 dnia: Kwiecień 29, 2013, 08:46:26 am »
Najlepszych odcinków było całkiem sporo. Powiedziałbym, że co najmniej 20-30. Szczególnie spodobały mi się te walki z Noah i większość odcinków dotyczących Lenalee. Były bardzo emocjonujące.

Jednak jak pisałem część odcinków nie mających wpływu na fabułę również była rewelacyjna, gdyż po prostu oglądając je trudno się było nie przejąć dramatami ludzi zamienionych w Akumy i nie tylko. Na przykład odcinki 33-34.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #3974 dnia: Kwiecień 29, 2013, 09:28:07 pm »
Po obejrzeniu dwóch odcinków Gilgamescha stwierdzam, że jest dość frustrujące, a zarazem zabawne. Z tego co widać nie które części ciała żyją własnym życiem podczas ruchu postaci :)

Gilgamesh - oglądając to myślałem, że będę się męczył i obejrzę dla zasady, jednak było zupełnie inaczej i oglądało się z zaciekawieniem i przyjemnością. Spodobał mi się wątek brat-siostra i po za tym wszystko było piknie i cudownie, gdyby nie słaba animacja, kreska [była by dobra jak by byłą dopracowana]. Momentami miałem problem z odebraniem jakie uczucia targają postacią, bo mimika twarzy, ciała była sprzeczna z głosem i sytuacją. Co więcej momentami ruchy postaci wyglądało jak by miały jakiś rodzaj inwalidztwa. No i końcówka... będę musiał za jakiś czas obejrzeć jeszcze raz, bo nie za bardzo zrozumiałem chyba co chcieli pokazać po przez to.
Spoiler: pokaż
Trochę nie rozumiem poświęcenia uwagi i zrobienia otoczki całej wokół ciężarnej siostry w kokonie. Jak się okazało potem nie wiem czy to właśnie efekt kokonu, czy po prostu takie przenośnia, że wykluwa się w świecie TEAR i zabija ją kamertonem i dalej jest jeszcze gorzej. Co niby wywołało u niej ten psychopatyczny śmiech, który w ogóle nie pasował do postaci kiyoko.
Nie mniej jednak oceniam 8/10 ze względu na obraz.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 10:14:50 am wysłana przez Jackal »