Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4005 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:16:57 am »
xxxholic kei - drugi sezon znacznie lepszy od pierwszego. Jest praktycznie lepszy pod każdym względem. Wychodzi na jaw czemu i jaki sens ma postać himawari. Chociaż spodziewałem się czegoś dosadniejszego. Co więcej najciekawsze i najładniejsze postacie to yuko, ame-warashi, i ta od pająków. Anime oceniam na 8,5/10

C: The Money of Soul and Possibility Control - właśnie skończyłem oglądać. Pierwsze wrażenie anime podczas oglądania miałem takie jakby to było coś słabego do porzucenia. Jednak się przełamałem i powiem, że to było coś w sam raz na jeden raz. Plus tego taki , że ma to 11 odcinków więc wszystko jest znośne bez przeciągania. Dwie postacie, no 3 są ciekawe: makakai, msyu, i ta agentka. Ogólnie całość oceniam na 7/10.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 09:03:46 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4006 dnia: Czerwiec 26, 2013, 03:00:28 pm »
Kyoukai Senjou no Horizon - po tym jak Ziemia przestała być zdatna do zamieszkania ludzkość przeniosła się do innego wymiaru i zaczęła odtwarzać historię naszego świata jak najbliższą oryginałowi. Oczywiście nie zrezygnowali z żadnej futurystycznej technologii podczas tego procesu. Główny bohater Toori Aoi pewnego dnia postanawia wyznać miłość pewnemu robotowi, który wygląda jak jego martwa miłość z dzieciństwa. Pech chciał, że dzień przed tym szalony naukowiec, który stworzył robota ogłosił, że wkrótce zniszczy świat, a najpotężniejsza broń jaka istnieje została w niej schowana. Robo-panienka została uwięziona, a bohater i jego dziwni kumple z klasy ruszają na jej ratunek. Anime na podstawie light novel o tym samym tytule . Oryginału nie czytałem i raczej nie zanosi się abym się za nią zabrał. Postacie są dziwne i denerwujące, fabuła bezsensowna, walki słabe i przekombinowane, a muzyka słaba. Jedyny plus to tej serii to animacja. Anime kiepskie i nie warte obejrzenia.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4007 dnia: Czerwiec 26, 2013, 04:49:36 pm »
Cytuj
Kyoukai Senjou no Horizon

Mi się podobało, dużo prostego funu. Jak dla mnie, to w taki sposób mogliby właśnie robić niewymagające bitewne animu. (:

Z ciekawszych rzeczy u mnie ostatnio Jinrui wa Suitai Shimashita i Yondemasu yo, Azazel-san. (TV). Oba wyjątkowo dziwne, choć każde na swój sposób. Tą pierwszą opisał gdzieś na forum Richie i to całkiem właściwie, choć ja przyznam, mam problem z konkretną oceną tego anime. Momentami lekko nudnawe, a po chwili uderzające czymś skrajnie śmiesznym. Raz pojawiają się cukierkowo słodcy nowoludzie, a zaraz potem sytuacja nabiera zupełnie absurdalnego tonu, zabierając nas w narkotycznie abstrakcyjną podróż. Do tego liczne inteligentne komentarze i unikalna kreska, którą ciężko zaklasyfikować jako jednoznacznie atrakcyjną.

W przypadku Azazela dziwność wywodzi się z kolei z wulgarności i bezczelnej swobody w wyśmiewaniu wszelkich możliwych elementów kultury japońskiej. Na otaku nie pozostawiona zostaje sucha nitka, wszędzie przewija się toaletowy humor, brzydkie ryje i karykaturalne zachowania. I to wszystko przy zaskakująco dobrej, jak na komedię, oprawie wizualnej. W sumie nie mam pojęcia jakim cudem obie te serie mogły się sprzedać, bo obie ze swoim targetem muszą celować w naprawdę wąskie nisze. Cieszę się jednak, że są.

Do tego przewinęły mi się Gintama': Enchousen, trzymająca dobry poziom, choć tym razem zbytnio skupiona na shounenowych elementach, ku mojemu niepocieszeniu. Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?, idące gdzieś w ciekawym kierunku pełnej swobody w radośnie bzdurnym opowiadaniu historii, jednak nie pozostawiające większych wspomnień. Boku wa Tomodachi ga Sukunai Next, po prostu dobre, choć trochę ugrzecznione. Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru z popularyzującym się na nowo motywem chuuni, przyzwoicie dobre w swojej haremowej kategorii (Akasaki Chinatsu jako seiyuu dawała radę). Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke, które przypominało mi mieszankę Black Lagoon z X-menami, stosunkowo niewyraźną, choć nie wiem jaki wpływ mógł tu mieć brak znajomości oryginałów, no i Saki: Achiga-hen - Episode of Side-A Specials. Kontynuacja Saki paradoksalnie zrobiła się naprawdę ok. Oczywiście po części pewnie ze względu na fakt, że więcej oglądać mogliśmy postaci pobocznych, które zjadają ekipę z Achiga na śniadanie, ale i więcej w końcu było samego mahjonga w mahjongu. Pokazywane były konkretne zagrania, okraszone oczywiście kosmicznymi energiami, podróżami w czasie (przy turniejowym stole! xD) i innymi magicznymi mocami. Ktoś tutaj zrozumiał na czym polegał błąd i idealnie wyprowadził serię na właściwie przerysowany tor, który potrafi rozbawić. Aż mi głupio, ale oczekuję kontynuacji. (:

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4008 dnia: Czerwiec 28, 2013, 10:22:27 pm »
Pierwszy sezon Valvrave the Liberator.

Po pierwsze - w tej bajce nie ma absolutnie niczego oryginalnego. Żadnych własnych patentów, jeno sama wtórność i wątki z innych mecha-animu wyjęte.
Po drugie - w tej bajce tylko CG mechów jest zrobione dobrze. Dla reszty elementów wykonania stan "poprawny" to istne wyżyny, na które te wspinają się jedynie okazjonalnie.
Po trzecie - żeby cieszyć się bajką, trzeba wyłączyć mózg. Postaci zachowują się alogicznie. Kolejne działania są bezsensowne, scenariusz i narracja są na poziomie wypracowania gimnazjalnego. Aż dziwne, że coś takiego wyszło spod ręki Sunrise...

Przy pierwszych odcinkach czoło bolało mnie od facepalmów. Później tylko krzywiłem twarz. Pod koniec chyba zgubiłem mózg, bo nawet mi się podobało...
Oceniając "normalnie", dałbym serii 2+ albo 3- na 10; Za to w kategorii "animu klasy Z" tytuł uplasowałbym na 6/10.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4009 dnia: Lipiec 01, 2013, 06:29:10 pm »
C: The Money of Soul and Possibility Control - właśnie skończyłem oglądać. Pierwsze wrażenie anime podczas oglądania miałem takie jakby to było coś słabego do porzucenia. Jednak się przełamałem i powiem, że to było coś w sam raz na jeden raz. Plus tego taki , że ma to 11 odcinków więc wszystko jest znośne bez przeciągania. Dwie postacie, no 3 są ciekawe: makakai, msyu, i ta agentka. Ogólnie całość oceniam na 7/10.
C: The Money of Soul and Possibility Control było zbyt dramatyczne i niedorzeczne. Zakończenie szczególnie beznadziejne. 5/10

Obejrzałem ostatnio Tonari no Kaibutsu-kun i prawdą mówiąc uważam, że to była strata czasu.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9235

To shoujo jak dla mnie było stanowczo zbyt bajkowe. Oczywiście nie uważam za wadę tego, że w głównej bohaterce zakoc**ją się najprzystojniejsi faceci o wyróżniającym się charakterze, bo to normalne w takich anime (w shounenach to najpiękniejsze dziewczyny zakoc**ją się zazwyczaj w głównym bohaterze). Jednak dlaczego główny bohater tego anime musiał być, aż takim idiotą ? Często zachowywał się jak agresywny zwierzak bez rozumu. Co ważne nie miał żadnego sensownego powodu, żeby w wielu sytuacjach tak reagować (to znaczy agresją lub ucieczką). A w dodatku to niby najlepszy uczeń w szkole (po prostu głupek pod względem zachowania, a ideał jeśli chodzi o naukę).

Poza tym te bójki z jego udziałem. Co to w ogóle miało być ? To jakiś niepokonany hero o nadludzkiej sile ? Jakie jest tego logiczne wyjaśnienie ? No właśnie, nie ma żadnego. Po prostu był z jakiegoś powodu bajkowo silny, nadludzko inteligentny, a zarazem wyjątkowo głupi, jeśli chodzi o zachowanie.  :D

Ta postać najbardziej psuła mi oglądanie tego anime.

Odnośnie głównej bohaterki to powiem tyle, że jest dosyć oryginalną postacią, ale po pewnym czasie zaczynała mnie już nudzić.
Chociaż i tak fajnie, że prawie zawsze reagowała spokojnie na różne sytuacje. Jej charakter to takie połączenie tsundere z introwertyczką. Z żeńskich postaci to ona była najfajniejsza.

Jeśli chodzi o inne dziewczyny to za najgłupszą z nich uważam Natsume Asako. To taka bajkowa mieszanka charakteru. Z jednej strony wyglądała na radosną i rozrywkową dziewczynę, a jak zobaczyła byłe koleżanki (te co o niej plotkowały bo były zazdrosne) to zachowywała się jakby ją miały zabić (zakrywała się książką mimo, że i tak ją widziały). I zaczęła gadać do kolegi"przepraszam, to moja wina". Kompletny bezmózg. W innych scenach była również irytująca.

Natomiast nic nie mam do takich postaci jak Sasahara Souhei (fajny, domyślny i inteligentny kolega z klasy), Misawa Mitsuyoshi (25 letni inteligentny i sympatyczny facet) i Yamaguchi Kenji (fajniejszy ten blondyn niż  główny bohater i wolałbym, żeby Mizutani jego wybrała).

A pozostałe postacie ? Uważam, że są niewarte żeby o nich napisać. Odnośnie grafiki to jest po prostu słaba (jak prawie wszystkie shoujo). Muzyka również nieciekawa.

Oceniam to anime 4/10.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2013, 06:32:28 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4010 dnia: Lipiec 02, 2013, 06:52:14 pm »
Amagami SS - te anime wplasowało się idealnie w mój czas. Trzymało odpowiedni poziom to czego obecnie oczekiwałem. Ciekawie było zobaczyć bohatera w różnych wariantach wydarzeń. Praktycznie tego mi brakowało w niektórych seriach. Jedyne minusy to dwie sytuacje w pierwszych dwóch alternatywach podczas momentu "pocałunku", a właściwie to chodzi o ich miejsce i sposób. Niezwykle ciekawymi postaciami wydały mi się: morishima, kaoru, ayaiutsjui[szczególnie ona, głównie z powodu zaskoczenia - nie tego się po niej spodziewałem :)], te dwie z klubu herbacianego. Anime jest bardzo sympatyczne itd i ocenił bym je na 8/10 z spokojnym sumieniem. Ciekaw jestem drugiego sezonu. 

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4011 dnia: Lipiec 02, 2013, 07:07:11 pm »
drugi sezon pozostawia straszny niedosyt, bo są po dwa odcinki na każdą typiarkę i nawet się wkręcić solidnie nie można

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4012 dnia: Lipiec 02, 2013, 07:30:25 pm »
Ja mam w planach obejrzeć niedługo II sezon Amagami. Pierwszy był taki średni, więc oceniłem go 6/10.

Najfajniejsze były 2 pierwsze wątki.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2013, 01:24:09 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4013 dnia: Lipiec 02, 2013, 08:27:32 pm »
drugi sezon pozostawia straszny niedosyt, bo są po dwa odcinki na każdą typiarkę i nawet się wkręcić solidnie nie można
Rzeczywiście jest jak piszesz. Tak myślę, że w sumie mogli by najwięcej czasu poświecić wersji z ayaijutsuji [czy jakoś tak].

Zapomniałem dopisać, że momentami  główny bohater to straszny kapeć. Znowu postać Ayatsuji tak mi podpasowała, że mógł bym z nią oglądać odcinki cały czas.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4014 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:05:06 pm »
Mi najbardziej podeszły Haruka i Kaoru x) Ayatsuji i Nanasaki też fajne, Nakata mnie denerwowała i Rihoko zbytnia pierdoła

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4015 dnia: Lipiec 03, 2013, 06:57:04 am »
To prawda Kaoru i haruka są fajne, dorzucając do nich Ayatsuji. Z nimi właśnie były najlepsze wersje wydarzeń, a zaraz po nich z Nanasaki. Reszta już są daleko z tyłu.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4016 dnia: Lipiec 04, 2013, 08:07:35 pm »
Touch - 101 epów o braciach bliźniakach, dziewczynie, baseballu i szkolnych perypetiach. Zasadniczo w bardzo dobrych i zdrowych proporcjach anime łączy dramat, komedie, romans i sportówkę. Wszystko łądnie jest wymieszane, a akcja sprawnie pędzi do przodu bez zbędnych dłużyzn. Całość obejrzałem w tydzień i bawiłem się przednio, a jedyna wada jaka przychodzi mi do głowy to urwanie pewnych pobocznych wątków dotyczących postaci drugoplanowych (które swoją drogą są bardzo fajne). Mocne 8/10, bo Cross Game podobał mi się ciut bardziej.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4017 dnia: Lipiec 04, 2013, 08:41:59 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=241
Patrząc na ten obrazek wygląda jakby na tym powstał Cross game.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4018 dnia: Lipiec 04, 2013, 09:09:20 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=241
Patrząc na ten obrazek wygląda jakby na tym powstał Cross game.

Oba mają tego samego twórcę :) I w sumie oba bym obejrzał, ale coś ostatnio nie mogę nadążyć za obecnymi sezonami, mimo tego, że mam wrażenie, że całkiem sporo oglądam

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4019 dnia: Lipiec 04, 2013, 10:30:32 pm »
W Cross Game mamy dwie siostry i chłopaka. W Touch dwóch braci i dziewczynę. Fabularnie pozycje są bardzo podobne, nie mówiąc o kresce, bo są to pozycje na podstawie mang tych samych autorów. CG jest jednak bardziej skondensowany i bardziej skupiający się na relacjach między podstawowymi bohaterami.  W Touch jest więcej wątków i postaci drugoplanowych.