Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4080 dnia: Wrzesień 29, 2013, 05:13:31 pm »
Czaiłem się dookoła masy serii i w końcu zaryzykowałem z My Teen Romantic Comedy SNAFU. Kolejna komedia romantyczna o niedostosowanych do życia w społeczeństwie nastolatkach, ale muszę przyznać, że naprawdę dobrze się bawię. Główny bohater ma miejscami nieziemskie teksty, a dialogi z Yukino oraz nauczycielką rozwalają. Naprawdę fajnie się to ogląda. Na razie jestem na trzecim epku - zobaczymy jak będzie dalej.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4081 dnia: Wrzesień 29, 2013, 10:30:55 pm »
Tylko lepiej. Seria jest naprawdę dobra, właśnie dzięki nietypowym bohaterom i ich rozmowom.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4082 dnia: Wrzesień 29, 2013, 10:57:03 pm »
Hikki jest naprawdę nietypowy - rzadko trafiają się tak konsekwentni w działaniu i rozumowaniu bohaterowie. Niemniej właśnie ta konsekwencja, choć nietypowo fajna, to trochę mnie męczyła. Tak Hikki jak i Yukino byli na tyle niereformowalni, że uniemożliwiło to serii jakikolwiek większy progres relacji między nimi. Brakowało mi tego. Poza tym tylko ta dwójka trzymała serię, bo reszta bohaterów, jak i fabuła, nie grzeszyła oryginalnością. Ogólnie seria fajna, ale na tym podwórku jest sporo lepszych tytułów. Brakowało tak jeszcze ze 12tu odcinków, by wyciągnąć z tej serii to, co najlepsze.

EDIT:
Zacząłem oglądać Uchouten Kazoku - fajne, bardzo fajne. Jak na razie tylko kilka epków, ale połączenie spokojnego, lekko onirycznego klimatu, ciekawych bohaterów i specyficznej kreski po prostu mnie urzekło.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 08:41:21 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4083 dnia: Październik 01, 2013, 05:28:47 pm »
Yumekui Merry - anime z rosnącym poziomem fajności. Po początkowym zniechęceniu do serii szybko się przekonałem i cieszyłem się serią. Anime naprawdę fajne jedno z tych lepszych, ale może nie najlepszych. Posiada ciekawe postacie i fabułę. Mankamentem serii jest
Spoiler: pokaż
brak rozwinięcia i drugiego sezonu, bo anime kończy się po zakończeniu pośredniego wątku, a nie głównego. Takie rzeczy jak ukryta tożsamość/moc merry, jej odesłanie, ten główny boss, no i john cheaser
Dodatkowo denerwująca momentami była gówna bohaterka. Anime całościowo oceniam na 8,5/10.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4084 dnia: Październik 02, 2013, 06:11:09 am »
Obejrzałem 3 odcinki specjalne 2 sezonu Ore no Imouto. W końcu mamy konkretne zakończenie serii i zamknięcie jej większości wątków (choć strasznie mi żal Kuroneko). I warto zobaczyć w końcu zdenerwowaną Nanami. Szkoda, że nie pojawia się Ayase i wątek z jej stalkerem, ale i tak przyjemnie się oglądało.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4085 dnia: Październik 02, 2013, 10:34:45 pm »
Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo - nadal trzyma bardzo dobry poziom. Z tego co zauważyłem to nie spodobało mi się "głupie" zachowanie schinjego w momencie
Spoiler: pokaż
 wyciągania włóczni, kiedy to z 10 razy kaoru tłumaczył mu żeby tego nie robił. Zabrakło mi też tego, że skoro kaoru to pierwszy i ostatni anioł w formie humanoidalnej to mógł by powiedzieć jaki jest cel i zadanie aniołów, kto mu to każe robić. Dziwne i lekko śmieszne było to, że co by się nie działo to ciągle słychać, że to zgodnie z planem. Czy doszło by do 4 impactu czy nie to i tak było by to zgodne z planem, tylko jakim i po co? Raz ich planem jest doprowadzenie do 4 imapctu, potem przypadkiem do tego nie dochodzi i dowiadujemy się ze to było zgodnie z planem i dopiero teraz się zacznie. Trochę nie domówień i brak informacji o tym co się dzieje aktualnie po 14 latach. Dlaczego są dwa fronty ludzi między sobą. Co się stało z aniołami którzy to byli wrogami nr.1? Co to jest Lilin, bo co chwila każdy używał tej nazwy w odniesieniu do zupełnie różnych rzeczy. Jedyne pewne było, że Welle jest nowo organizacją walczącą z Nervem
tak po za tym to oceniam na 8,5/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4086 dnia: Październik 04, 2013, 05:49:20 pm »
Zacząłem oglądać Uchouten Kazoku   - fajne, bardzo fajne. Jak na razie tylko kilka epków, ale połączenie   spokojnego, lekko onirycznego klimatu, ciekawych bohaterów i   specyficznej kreski po prostu mnie urzekło.

Faktycznie świetna seria. Zupełnie inna od chaotycznego The Tatami Galaxy, ale równie oryginalna i absorbująca. Do tej pory jestem pod wrażeniem jaką zmysłowość udało się twórcom nadać postaci Benten, mimo niesprzyjającej temu kresce.

Co tam dalej, Fate/kaleid Liner Prisma Illya takie sobie, mimo tego, że miało swoje momenty. Komediowe, bądź te towarzyszące przemianom.
Spoiler: pokaż
Ta w archera złapała mnie z zaskoczenia i rozłożyła na łopatki.


Danganronpa i Genei wo kakeru Taiyou to dwie pomyłki, których nie było warto oglądać. Nie wiem na ile dobra była gra w przypadku pierwszej pozycji, ale anime było żenująco słabe. Druga pozycja z kolei okazała się skrajnie nieoryginalną kalką wszystkich Mahou Shoujo tego świata, która widocznie chciała popłynąć na popularności Madoki. Niestety również porażka.

Servant x Service do samego końca było wyjątkowo relaksującą serią. Gatchaman Crowds miało być miłym zaskoczeniem, ale ktoś odpowiedzialny za reżyserię nie podołał z dynamiką historii. Pozostał lekki niesmak, bo mogło być sporo lepiej. Podobnie, tylko na odwrót, było w przypadku Love Lab. Miało być przeciętnie, a wyszedł wyjątkowo sympatyczny school life od Dogakobo, któremu chyba wiedzie się coraz lepiej, bo w niektórych odcinkach na animacji nie szczędzili. Pewnie Yuru Yuri okazało się maszynką do robienia pieniędzy. Kiniro Mosaic podobny SL, tylko z mniejszym budżetem i pojedynczymi yuri nutkami, by przyciągnąć większą grupę odbiorców. Ostatni odcinek i pomysł na musicalowe zakończenie super.

Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu
z kolei zostawiło mieszane uczucia. Czuć, że to już nie ten sam Gainax, ale ekipa odpowiedzialna za produkcję starała się robić co mogła, by anime wyszło w miarę oryginalnie.  Jazzowy soundtrack w tym przypadku dawał radę, ale fabularnie już trochę jak w domu publicznym. Tu jakieś moe, tu jakaś drama ni z tego ni z owego, nagle się robi poważnie, a potem okazuje, że to nie problem. Ale przyznać muszę, że w airsoft bym się pobawił.

Free!
ładne i tyle. Jako kobieta bądź gej miałbym z tego pewnie więcej frajdy, ale podołałem. Końcówka mocno przewidywalna i ckliwa.

Blood Lad w miarę solidny shounen, Watamote do końca w postaci masochistycznej rozrywki. Miejscami sekundy dzieliły mnie od zapauzowania z nadmiaru zażenowania, bądź pożałowania względem bohaterki. Nie ma to jak empatia dla fikcyjnej postaci xD 

I pomyśleć, że i tak nie obejrzałem jeszcze wszystkiego co chciałem z letniego sezonu, a miałem na karku jedynie pracę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4087 dnia: Październik 04, 2013, 06:44:29 pm »
Faktycznie świetna seria. Zupełnie inna od chaotycznego The Tatami Galaxy, ale równie oryginalna i absorbująca. Do tej pory jestem pod wrażeniem jaką zmysłowość udało się twórcom nadać postaci Benten, mimo niesprzyjającej temu kresce.

Benten była kapitalna. To, co w jej przypadku zrobili animatorzy i graficy zasługuje na jakieś wyróżnienie, i to takie porządne. Poza tym mimo wszystko ją polubiłem. To jedna z tych niesamowitych postaci : )

Danganronpa i Genei wo kakeru Taiyou leżą na dysku, ale po Twoim poście pójdą chyba w niebyt. Może Illusioni dokończę, bo tylko połowa została.

Co do C³-bu to też mam mieszane uczucia. Autorzy starali się, ale imo nie mieli żadnego asa w rękawie, dzięki któremu seria naprawdę mogła zabłysnąć. Po prostu solidnie ją zrobili, na tyle, bym nie żałował czasu na nią poświęconego. Jednak wracać do niej na pewno nie wrócę.

Watamote kijem z dziesięciu metrów nie tknę, bo nie wyrabiam przy takich postaciach i najnormalniej nie mógłbym na to patrzeć : )


btw. oglądnąłem wreszcie trzecią część Mardoc Scramble. Nawet patrząc na to jedynie jak na anime, to nie wypada jakoś wybitnie. I bez znajomości książki rzucają się w oczy okrojone wątki i pójście na skróty w kilku ważnych przypadkach. A rozgrywka w Black Jack tak pasjonująca w książce w anime wyszła po prostu nijako. Pozmieniali też zachowanie postaci pod koniec w imo ważnych momentach. Niemniej to i tak w miarę dobre anime z naprawdę świetną kreską.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4088 dnia: Październik 05, 2013, 12:39:16 am »
Tytani i inne giganty się pokończyły, Syrenkę Muromi obejrzałem, w sumie to nie wiem kto bardziej miał solankę w głowie, Muromi, czy ekipa dookoła niej. :P Ale niewątpliwie poznać Leviatana osobiście, kurcze zazdroszczę chłopakowi. :biggrin:

No ale przyszedł czas na nowe anime, więc stwierdziłem, że wezmę się za coś nowego, a że moe-licealistki-dziewczyny i karabiny zawsze ze sobą (nie) pasowały to wybór padła na:
Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu pierwsze wrażenie, róż, róż, więcej różu, RÓŻ, wszędzie kuchnia róż...nawet ściany i gogle są różowe... no pos..o ich tym kolorem :shock: , czuje że nie z cierpię chyba. Ale ruszył OP i widzę jakieś kuleczki latające niby z gnatów, czyżbym dobrze znaki odczytywał? Nie chyba niemożliwe, ale...spotkanie klubowe i magiczne słowo "Airsoft", taaak... W tym momencie zachowałem się jak mała dziewczynka i po prostu pisk, taniec i mokro w gaciach. xD
Co prawda tylko jeden odcinek, ale jestem wniebowzięty, a to dlatego, że sam od dłuższego czasu się bawię w Airsoft. W sumie nawet bardziej niż w rycerstwo.
O kresce, czy postaciach się nie będę rozpisywał, bo czuję, że to kolejna moe-bajka o dziewczynach w liceum. Ale z nowym hobby, które dość rzadko się pokazuje w anime, za to dość szybko rozwija w Świecie, a wypada wiedzieć, że Airsoft i AirSoftGun (w skrócie: AS i ASG) wymyślili właśnie Japończycy. Początkowo jako treningowa broń dla wojska, ale słabo się sprawdziło.
Nie rozpisując się po pierwszym odcinku, mogę śmiało powiedzieć, że no może po za różowymi (murwa kać znowu...) mundurkami, to takie rzeczy jak sprzęt, repliki, zachowanie postaci na "strzelance" a nawet dźwięk replik (tak się określa broń w AS) jest prawidłowy i żywcem wzięty ze strzelanek. Zobaczymy jak dalej ale na razie twórcy mają sporego plusa.

No i na końcu nasuwa mi się, czemu kuchnia w Polsce nie ma takich klubów w liceum, w ogóle czemu nie ma takich liceów. W sensie jak w Japonii, z klubami, mundurkami, itp, byle nie różowych... :doubt: :roll:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4089 dnia: Październik 05, 2013, 12:48:49 am »
Chyba mam wyprany mózg od oglądania szkolnych komedii, bo nawet tych pokładów różu już nie dostrzegam xD Ale pierwszy odcinek faktycznie najbardziej posłodzili, później się trochę klimaty zmienią. W samo ASG bym się pobawił, ale słyszałem że to drogie hobby + ciężko o zgarną ekipę w której obejdzie się bez kłótni.

Z klubami się zgadzam, ogólnie jakąkolwiek formą aktywizacji młodych ludzi. Większość nie wie czym chce się zajmować, ale w sumie skąd ma wiedzieć, skoro niczego nie próbuje. Tego typu kluby, to świetny pretekst by uszczknąć tego i owego, nauczyć się realnej pracy w grupie, zainteresować się czymś. Tylko by trzeba skądś wziąć na to fundusze, a te się znikąd nie wyczarują.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4090 dnia: Październik 05, 2013, 07:29:24 am »
Osobiście z całej mojej edukacji najlepiej wspominam liceum i tamten humor :). Jak by dodał do tego jakiś klub i ciekawej tematyce było by świetnie. Uważam też, że dobrym pomysłem są mundurki w miarę ogarnięte, bo to co widziałem w Polsce jakie nosił mój brat to masakra. Wyglądało to jak kamizelka rzemieślnicza jakiegoś szewca czy coś.  No i cały mundurek polegał na tym, że na zwykły ciuch narzucało się to kamizelkę.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4091 dnia: Październik 05, 2013, 10:56:19 am »
Ja się tylko cieszę, że na razie nie wyskoczyli z różowym karabinkiem w C3-bu. No na ENDingu zauważyłem znaczek Tokio Marui, chyba jednej z najlepszych producentów replik. :biggrin:
Tak czy inaczej zabawa AS jest fajna, ale to zależy od tego co się oczekuje. Jeśli chcemy robić takie akcje jak w 2 odcinku, gdzie ta blondyna skacze po wszystkim, albo to, że kulka odbita od bębna liczy się jako trafienie  to jest mocno naciągane. W AS bardzo dużo zależy od zgrania i działania w zespole. Owszem jak mamy 3-4 przeciwników rozsianych po terenie to można próbować. Ale jak jest 300 uczestników (po 150 na stronę), albo podzielonych na 3 oddzielne drużyny, czyli w sumie każda ekipa ma 2 przeciwników, to nie da się Rambować.
Koszta są różne, zależy co chce się robić. Czy jeździć na tzw. niedzielne ebanki, czy biegać w mil-simach (military simulation) czyli ścisłych symulacjach pola walki często z pojazdami wojskowymi (czasami nawet śmigłowce się pojawiają), na trudnym terenie, czasami nawet 3-5 dni bez możliwości pójścia do biedronki, czy zejścia na parking.
Do tego czy chcemy robić za zwykłego airsoftowca bez parcia na rekonstrukcje, czy chcemy rekonstruować jakieś konkretne formacje/oddziały, jak np GROM, czy US Marines, FR Specnaz.
Generalnie mundury można już dorwać za ok 20-30 zł (kontraktowe US nawet po 300-400), buty taktyczne ok. 300 (na butach nie ma sensu oszczędzać, bo bąble i odciski są niefajne), gogle to od 50 do nawet 500 zł. Replika zależy jaka, można nówkę ze sklepu kupić za 500 albo za 9000. Dalej oporządzenie taktyczne jak kamizelki, ładownice to też kwota od 100 do... do ile się da.
Ja do tej pory wydałem, hmm będzie jakieś dwa tysiaki. Ale to dlatego, że nie odtwarzamy amerykańców, a najemników.
Ogólnie mogę polecić zalogować się na portalu wmasg.pl i poszukać jakiejś ekipy z okolicy. Chyba, że masz niedaleko do Łodzi to zapraszam do nas. :smile:

Co do szkoły i takiego liceum jak w Japonii, to nie ma co liczyć. To musiałoby istnieć w kulturze, bo u nas młodzieży nie chce się tablicy zetrzeć, a co dopiero uczestniczyć w jakiś klubach, czy pełnić obowiązki dyżurnego.
Ale jakby się nawet takie pomysły pojawiły i coś by ruszyło, to i tak sama szkoła tworzy barierę bo nie ma na nic pieniędzy, a co dopiero dla jakiś klubów. Ministerstwo też zgania na Państwo itd i się koło zamyka. To niestety nie w Polsce.
A o mundurkach które są obecne w PL nawet nie będę pisał, bo to żenada... W Łodzi, Liceum Ogólnokształcące nr 1 ma od chyba lat 30-tych zasadę mundurkową. Granatowa marynarka/żakiet i spodnie/spódnica do tego bordowy krawacik i biała koszula, oczywiście godło szkoły na lewej piersi. Z daleko już widać, że to licealiści i muszę powiedzieć iż wygląda to super. Mnie niestety ominęła zasada mundurkowa (do LO1 się nie dostałem), choć jak widzę te kamizelki to chyba powinienem się cieszyć.

EDIT:
Zapomniałem, wczoraj obejrzałem Kill la Kill. Zapowiada się bardzo fajnie. Animacja jest szalona i energiczna, ciężko się skupić tak by czytać napisy i widzieć co się dzieje na ekranie. Nie mniej seria ma potencjał, byle tylko nie sknocili jej dalej.
No i te mundurki...zwłaszcza zaciekawił mnie gadający przypominający mechy z Gurenna mundurek Matoi. :p
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 11:38:15 am wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4092 dnia: Październik 05, 2013, 01:33:29 pm »
Kotonoha no Niwa = R - E - W - E - L - A - C - J - A!  Brak mi słów po prostu. Przez te 45:51 delektowałem się każdą sekundą. I to już nie chodzi o samą animację i styl [które są świetne], a o całą historię. Praktycznie bez słów klimat i więź między nimi dwojga była wręcz namacalna. Największą wadą tego anime było jego długość, 45min to zdecydowanie za mało. Co do zakończenia to było dobre na swój sposób i w sumie najlepsze jakie mogło być. Za brakło mi ciągu dalszego jak on kończy liceum i jedzie do niej itd itd. Dodam aby jeszcze, że styl rysowania postaci jest przepiękny i perfekcyjnie pasuje tutaj, co w efekcie całą ta Yukino wygląda prze uroczo. Tak czy inaczej oceniam na 10/10 +

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4093 dnia: Październik 07, 2013, 08:11:58 am »
Koe de Oshigoto! - historia 16 latki, która za sprawą starszej siostry rozpoczyna karierę seiyuu w firmie produkującej eroge. Jako, że niewiasta jest przyzwoita i nieśmiała, wiec wykonywanie takiej pracy nie przyjdzie jej łatwo. OAVka jest słodziaszną komedią z elementami ecchi/hentai, a gdyby byłaby to seria tv z pewnością doszedł by romans. A szkoda, że nie jest, bo widać, że jest ku temu solidna podstawa. Bohaterowie są fajni i sympatyczni. Nawet postacie drugoplanowe, mają wyraźny charakterek i potencjał komediowy jak i fabularny. Jak dla mnie 7.5/10 + chciałby zobaczyć kontynuacje.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4094 dnia: Październik 08, 2013, 08:13:40 pm »
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - spodziewałem się czegoś dobrego, a dostałem coś świetnego. Anime bardzo dobre, spodobało mi się pod każdym względem, wszystko zrobione ze smakiem. Początkowy motyw komediowy bardzo dobry, potem delikatnie wpleciony motyw romansu i dramatu wkomponował się znakomicie. Dawno nie oglądałem w tym gatunku coś tak dobrego. Świetna postać Rikki, kunomi, sanae. Anime świetne od początku do końca, ciekawy też był pokazany ten dylemat między życiem w rzeczywistości, a fikcji i oba były przedstawione tak, że oba były dobrymi wyjściami w zależności od punkt widzenia. Wybór bohaterów czy był dobry? To trzeba by było zobaczyć w 2 sezonie. anim oceniam na 9/10

 

anything