trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4095 dnia: Październik 09, 2013, 02:50:11 pm »

Watamote kijem z dziesięciu metrów nie tknę, bo nie wyrabiam przy takich postaciach i najnormalniej nie mógłbym na to patrzeć : )


Mi Watamote bardzo się podobało ale muszę przyznać iż były momenty gdy patrząc na zachowania bohaterki aż człowiek przed monitorem czuł się nieswojo i zadawał sobie pytanie "WTF am I watching??".
Choć to tylko udowadnia jak bardzo akward jest ta bohatera... a w sumie chyba o to w tej serii chodziło :D

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4096 dnia: Październik 09, 2013, 06:58:45 pm »
Watamote jedynie czytałem kilka chapterów mangi. Bohaterka jest bardzo awangardowa, choć w pewnym sensie to ponoć wyolbrzymienie problemów obecnej młodzieży japońskiej. Gdzieś takie mądre słowa wyczytałem w odniesieniu do tej mangi, co chyba nawet się trochę sprawdza, bo co jakiś czas gdzieś tam widzę notkę, że w Jap. młodzież ma duże problemy z akceptacją siebie i nawiązaniem relacji z innymi ludźmi.

Z dobrych informacji, to mój kumpel pojechał na wymianę studencką do Japonii, będzie tam 11 miesięcy, ok 50km od centrum Tokyo, w Chiba (Chibie - nie wiem jak to odmienić). Niestety musi się dośc mocno uczyć, bo tempo jest spore, ale mieszka w domku (nie akademiku-bloku) i biega po okolicy strzelając fotki. Kurcze jak ja mu zazdroszczę :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4097 dnia: Październik 09, 2013, 08:39:03 pm »
Nekomonogatari - czysta radość i przyjemność oglądać powiązane anime i na podobnym poziomie jak bakemonogatari. Fajnie było zobaczyć Hanekawe w pełnej krasie i dodatkowo shinobu. Po przemyśleniu Hanekawa w niczym nie ustępuje Senjougaharze. Ciekawe elementy były podczas rozmów araragiego z siostrami [czego zabrakło w bakemonogatari]. Już zapomniałem jak się prezentuje ten rodzaj humoru, a jest ciekawo odskocznią. Tak czy inaczej wszystko na plus, a szczególnie Hanekawa. Dodam też, że to chyba najlepsza kocia wersja z wszystkich tytułów jakich widziałem.10/10

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4098 dnia: Październik 09, 2013, 08:41:40 pm »
Wolałem ją w piżamie : )

btw. sporo o Hanekawie będzie w Kizumonogatari

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4099 dnia: Październik 10, 2013, 06:54:25 am »
Wolałem ją w piżamie : )

Nie będę zaprzeczał, ani się targował :)

btw. sporo o Hanekawie będzie w Kizumonogatari
Dobra wiadomość. Przedemną Nisemonogatari, a potem pewnie po jakiejś przerwie Monogatari series: sescond season. [ciekawe czy trzymają poziom.




Nisemonogatari - nadal trzyma poziom, można było oglądać z bananem i wypiekami na twarzy. Przyznam szczerze, że miało to moment słabszy, ale nadal trzymało wysoki poziom. Podobało mi się w tym świetne ukazanie cech senjougahary i hanekawy. Do plusów w tym tytule można nie wątpliwie zaliczyć:
-początkującą, ale dobrze rokującą Karen



- topowe odkrycie w tym tytule shinobu w wersji -naście





A jeśli chodzi o minusy to należą się senjougaharze, hanekawie, karen, tsukhi za ścięcie włosów.
Całościowo ocenił bym na 9/10, a według moich  oczekiwań 10/10,

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2013, 06:41:48 pm wysłana przez Jackal »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4100 dnia: Październik 14, 2013, 08:24:49 pm »
Otorimonogatari urywa głowę przy samej duuuuu... kehm. Znaczy się, dawno tak mnie nie wmurowało w glebę jak przy oglądaniu 13go epka Monogatari Series: Second Season. Takiego cliffhangera to jeszcze nie pamiętam. A na jego rozwinięcie trzeba będzie czekać aż do Koimonogatari. Mam nadzieję, że nie zrobią nam świństwa i przestawią szyk, zamiast animować Onimonogatari, bo inaczej się pochlastam czekając na zakończenie : p Biorąc pod uwagę, że nie oglądaliśmy Hanamonogatari, można mieć na to dużą nadzieję.

btw. Nadeko ma pierwsze miejsce w rankingu. Kto oglądnie, ten łatwo się domyśli jaki to ranking : )

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4101 dnia: Październik 14, 2013, 08:28:19 pm »
Obecne Monogatari ma mieć chyba 24-26 odcinków, chyba że mówisz o jakimś time-skipie. Sam się jeszcze nie zabrałem, ale powoli ostrzę sobie apetyt

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4102 dnia: Październik 14, 2013, 08:32:27 pm »
Novelki z 2nd S są dość zwichrowane chronologicznie, ale przy animowaniu serii zdaje się wywalą obie nieskorelowane czasowo powieści. Albo dadzą je na koniec, bo Koimonogatari nie wydaje się być aż tak obszerne treściowo, by zapchać następne 11-13 epków.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4103 dnia: Październik 15, 2013, 09:58:27 am »
Hentai Ouji to Warawanai Neko -główny bohater Youto Yokodera ma problem z brakiem szczerości. Przez to zostaje zmuszony do zostania następnym przewodniczącym klubu lekkoatletycznego (do którego zapisał się tylko dlatego aby móc popatrzyć na spocone panienki w obcisłych wdziankach). Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu posągu kota, który podobno spełnia życzenia. Postanowił więc poprosić posąg o więcej szczerości. Na miejscu spotyka dziewczynę, która nie chce pokazywać swoich emocji. Po wypowiedzeniu życzenia okazuje się, że Yokodera cały czas mówi to co myśli (a tylko o zboczonych rzeczach), a dziewczyna przestała pokazywać jakiekolwiek emocję.
To anime jest połączeniem szkolnej komedii, haremówki, mamy tez trochę motywów ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Jest to też produkcja dość nierówna. Początkowo mamy staranie bohaterów o cofniecie ich spełnionych życzeń, potem mamy motyw zamieszania spowodowanego przez wypowiedzenie niewłaściwego życzenia przez pewną osobę, a sam koniec to przeszłość bohaterów. Początek jest średni, środek o wiele gorszy, a koniec dość ciekawy. Całość można ocenić gdzieś tak na 6.5/10. Anime jest na jeden raz.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4104 dnia: Październik 20, 2013, 04:30:30 pm »
Nisemonogatari
Już powinienem dawno temu obejrzeć to anime. Zapewne jest podobnie świetne (jeśli nie lepsze) niż Bakemonogatari.
Ten fanserwis jest wyjątkowo genialny.

Jackal, a takie piękne zdjęcia dodatkowo mnie zachęciły. : )


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4105 dnia: Październik 20, 2013, 07:40:31 pm »

Ten fanserwis jest wyjątkowo genialny.


Zgadza się jest wyjątkowo świetny i trafia samo sedno :)

Durara - bardzo dobre anime, wciągające i posiadające ciekawe postacie. Prędzej czytywałem tu, że było to dość dobrym tytułem i po obejrzeniu stwierdzam, że to prawda :). Bez sprawdzania czuć było, że twórcy tego anime odpowiadali za Baccano? W obu przypadkach podobny klimat, który mi odpowiadał, a także tytuł, który mówił mi co innego niż styl anime. Nie wspominam już o przeplatających się postaciach, właściwe dwójce pozytywnie zwariowanych postaci. Anime naprawdę dobrze się oglądało co więcej miało też przyzwoite nie urwane zakończenie. Fakt faktem
Spoiler: pokaż
 celty nie odzyskała głowy, a izyaia nadal może robić sobie co chce, a to może skutkować dalszymi losami, ale takie zakończenie jakie było mogło by tez pozostać.
Anime oceniam na 9/10
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 09:10:50 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4106 dnia: Październik 24, 2013, 10:36:15 am »
Fate/kaleid liner Prisma Illya - postacie z Fate/Stay Night w anime o mahou shoujo to jak dla mnie za duże przegięcie. Jedynym plusem tego anime to jedna walka między Dark Saber, a Ilyą-Archerem (czyli jakieś 10 minut z całej serii). Szkoda na to czasu.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4107 dnia: Październik 25, 2013, 07:57:54 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shirana - jeden z lepszych tytułów jakie oglądałem. Ostatnio często trafiam na bardzo dobre tytuły. Ten należy właśnie do grona tych najlepszych. Historia jest ciekawa i wciągająca, bohaterowie są równie ciekawi. Najbardziej przypadła mi do gustu Anaru, i to właśnie mnie jej losy interesowały. Na szczęście było jej dużo, na drugim miejscu usadowił bym dwójkę - yukiatsu i tsukuru. Dodać mogę na końcu, że idealnie wpasowała się muzyka z endingu jak i sam ending. Oczywiście w anime nie obyło się bez wad, miało kilka zgrzytów takich momentami przesadnie denerwująca menma, jak i
Spoiler: pokaż
zwlekanie z udowodnieniem jej istnienia, a przecież mogli to zrobić w prosty sposób
. Jednak biorac pod uwagę całość można to przełknąć i cieszyć się resztą i właśnie z tego względu zastanawiam się nad ocena 9,5/10 - 10/10   

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4108 dnia: Październik 25, 2013, 10:58:32 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shirana - jeden z lepszych tytułów jakie oglądałem. Ostatnio często trafiam na bardzo dobre tytuły. Ten należy właśnie do grona tych najlepszych. Historia jest ciekawa i wciągająca, bohaterowie są równie ciekawi. Najbardziej przypadła mi do gustu Anaru, i to właśnie mnie jej losy interesowały. Na szczęście było jej dużo, na drugim miejscu usadowił bym dwójkę - yukiatsu i tsukuru. Dodać mogę na końcu, że idealnie wpasowała się muzyka z endingu jak i sam ending. Oczywiście w anime nie obyło się bez wad, miało kilka zgrzytów takich momentami przesadnie denerwująca menma, jak i
Spoiler: pokaż
zwlekanie z udowodnieniem jej istnienia, a przecież mogli to zrobić w prosty sposób
. Jednak biorac pod uwagę całość można to przełknąć i cieszyć się resztą i właśnie z tego względu zastanawiam się nad ocena 9,5/10 - 10/10   
Nie zgadzam się.

Uważam, że Ano Hana to słabiutkie anime (najbardziej zawiodły mnie postaci), które nawet nie potrafiło wzruszyć (przykładowo takie Air nie tyle, że lepsze pod każdym względem to dodatku bez problemu wzruszało do łez).

Ocena na anidb jest bardzo wysoka co mnie zmyliło (i to nie po raz pierwszy dałem się tak nabrać), gdyż to anime okazało się prawie, że gniotem. Może miałem zbyt duże oczekiwania lecz muszę przyznać, że w odcinkach 1-5 (nie licząc końcówki 5) miało wyjątkowo fajny klimat i już chciałem je uznać za świetne.

Niestety później zaczęło znacznie obniżać swój poziom i zaczęło się od Anjou Naruko. Jak pierwszy raz pojawiła się w anime to od razu ją polubiłem więc byłem pewien, że będzie moją ulubioną bohaterką. Niestety pod koniec 5 odcinka, w 6 i również w późniejszych ta postać sięgnęła dna. Z fajnej dziewczyny stała się płaczącą, bardzo wrażliwą, bardzo nieśmiałą i bardzo delikatną tsundere.
Nie miała ciekawego charakteru (własnej woli) i nawet nie potrafiła sensownie reagować w różnych sytuacjach. Jak inni w szkole zaczęli o niej plotkować, mówiąc zwykłe bzdury to ona spuściła łeb i zaczęła płakać. Później w sklepie było podobnie.

Gdy szła z tym gwałcicielem to zamiast od razu powiedzieć stanowczo "gdzie ty mnie zabierasz", "nigdzie z tobą nie idę" lub coś w tym stylu to ciągle zachowywała się jak słodka idiotka.

Poniżej kilka jej zdjęć. To była wyjątkowo odpychająca i sztuczna postać jak dla mnie.



Co do innych postaci:

Honma Meiko - nawet przez pewien czas miałem tolerancję dla tej skrajnie głupiutkiej dziewczynki, która i tak nie umywa się do Index. Co prawda Index była również denerwująca lecz przynajmniej z wyglądu mogła się podobać (zresztą całe tamto anime było dużo ładniejsze), a nie jak ten potworek. Po prostu zrobili z niej upośledzoną dziewczynkę bo trudno ją określić inaczej.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=28417

A główny bohater również swoją głupotą zniechęcał do tego anime.

Zamiast powiedzieć już w I odcinku, że Honma Meiko jest duchem (wiadomo od początku pierwszego odcinka) i można to łatwo udowodnić (gdyż było widać skutki jej obecności) to ten głuptas ciągle to ukrywał i  z tego powodu wszyscy zaczęli brać go za psychicznego.

Poza tym widzicie tą postać w powietrzu na tle drzew ? To główny bohater. Biegł szybko z górki, potknął się, po czym znalazł się w powietrzu, spadł na ziemię i nie doznał praktycznie żadnych obrażeń. To się nazywa daily life w anime ?



Co do pozostałych dwóch postaci to również porażki. A jedyną ich cechą jest wyzwalanie mnóstwa negatywnych emocji (były to postacie bardzo bajkowe i sztuczne). Każda z tych postaci miała jakieś wielkie problemy (aż do łez) z tym, że to były takie bzdurne problemy gdyż nie da się tego na serio traktować.

Tsurumi Chiriko- zazwyczaj była niesympatyczna i tak jak pozostałe postacie pełna emocji, które nie były naturalne.

Matsuyuki Atsumu - kolejna słaba postać, która w wielu scenach była bardzo irytująca (choć nic nie przebije Anjou Naruko). Wydawał się typem inteligentnym lecz już szybko okazało się to nieprawdą (chociażby zamiast kazać głównemu bohaterowi udowodnić, że Honma Meiko jest dla niego widoczna to on na niego krzyczał i prawie chciał go pobić).

Hisakawa Tetsudou - w innym, lepszym anime bym powiedział, że to przeciętna i trochę zabawna postać, ale w tym gniocie się pozytywnie wyróżniał. Chociaż w ostatnim odcinku nawet on okazał się zerem.

Zresztą ostatni odcinek to taka wielka bzdura, która przebija prawie wszystko. Bohaterowie jakby na zawołanie
Spoiler: pokaż
krzyczały, płakały.


Mnie ich emocje nie przekonały mimo, że łatwo się wzruszam na wielu anime. Jednak to seria wzruszająca nie była. Życiowa również nie.




Po prostu anime to jest głupiutkim tworem dla młodszej japońskiej młodzieży. Co z tego, że było dużo łez i emocji skoro to wszystko sztuczne/nieprzekonujące, więc zamiast wzruszać głównie irytowało.

Poza tym ta głupia cenzura nazw. Zamiast Pokemon był Nokemon, a zamiast Digimon był Dogimon.

A na obrazku poniżej widać coś wyjątkowo głupiego (mnie to w ogóle nie śmieszy).



Największa zaletą tego anime były piękne, szczegółowe tła/krajobrazy no i jak pisałem wcześniej 5 pierwszych odcinków. Na drugim obrazku postacie są z jakiegoś powodu bez twarzy.



Podsumowując anime bardzo mnie zawiodło i tylko straciłem przy nim czas.

Zalety

- bardzo ładne tła/krajobrazy
- świetnych kilka pierwszych odcinków
- bardzo dobry OP i ED

Wady

- beznadziejne postacie (czym dalej tym gorzej, a to opinia po obejrzeniu całości)
- Honma Meiko to nadpobudliwe i często irytujące dziecko (gorzej niż Index)
- anime praktycznie bez fabuły
- anime w większości nie było życiowe (daily life) lecz bajkowe i sztuczne
- mnóstwo nierealistycznych zachowań i reakcji (chociażby zachowanie Anjou Naruko, ale również Tsurumi Chiriko i innych postaci)

Oceniam ogólnie to anime 3/10.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4109 dnia: Październik 25, 2013, 11:21:58 am »
Mam pytanie...
Warto obejrzeć Code Geass?
RIP Gildio...