Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4110 dnia: Październik 25, 2013, 11:56:57 am »
Warto.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4111 dnia: Październik 25, 2013, 11:59:55 am »
Nie zgadzam się.
...
Z tym co napisałeś też się nie zgadzam. :smile:

Mam pytanie...
Warto obejrzeć Code Geass?
Osobiście powiem, że to musowa pozycja do obejrzenia. Dwa sezony stanowiące całość są bardzo dobre, można się wciągnąć, ale to dopiero końcówka zrobiła z tego arcydzieło. Końcówka tego anime to mistrzowska żonglerka emocjami i klimatem.  Zdecydowanie warto.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4112 dnia: Październik 25, 2013, 04:29:37 pm »
Mam pytanie...
Warto obejrzeć Code Geass?

Dwa sezony szybkiej akcji oraz jeszcze szybszej ucieczki naprzód przed sensem tego co obejrzeliśmy przed chwilą w danym odcinku.
Jeśli masz skłonności pedantyczne i namiętnie próbujesz rozwikłać wszystkie stawiane przed tobą jako widzem problemy i pytania - uciekaj od tego gdzie pieprz rośnie. W przeciwnym wypadku można obejrzeć, choć dość tania to rozrywka i zdecydowanie tylko na jeden raz.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4113 dnia: Październik 25, 2013, 08:29:37 pm »
Z tym co napisałeś też się nie zgadzam. :smile:
Ale przynajmniej podałem wiele konkretnych argumentów za swoim zdaniem. :) Zresztą  ja zazwyczaj lubię dokładnie oceniać anime. Zauważam, że jak jakieś anime chwalisz lub krytykujesz to zazwyczaj nie piszesz konkretnie dlaczego (albo napiszesz ogólnikowe 2-3 zdania odnośnie powodów danej oceny).


Dwa sezony szybkiej akcji oraz jeszcze szybszej ucieczki naprzód przed sensem tego co obejrzeliśmy przed chwilą w danym odcinku.
Coś w tym jest. :) Szczególnie odcinek 19 o nazwie Zdrada to dno dna, jeśli chodzi o sens. Postaciom odbiło całkiem i z w miarę sensownego anime stało się maksymalnie głupie (ale ten odcinek był wyjątkowy).
choć dość tania to rozrywka i zdecydowanie tylko na jeden raz.
To większość pozostałych anime jak nazwiesz ? Code Geass to mimo wszystko ambitna seria, która co prawda tą ambitność trochę udaje, ale bez przesady. Najważniejsze, że bardzo wciąga, ma świetne i efektowne walki no i postać C.C. to ogromny plus tej serii. :)

ale to dopiero końcówka zrobiła z tego arcydzieło.
Uważam, że jest dokładnie odwrotnie jak napisałeś. Anime prawie w całości (2-3 odcinki słabsze) było świetne (szczególnie II sezon), ale końcówka była najgłupszym elementem tego anime.

Jednak polecam każdemu Code Geass bo mimo kilku wad to  i tak jedna z najlepszych i najbardziej wciągających produkcji. Ciekawą cechą tego anime jest bardzo dużo postaci, które miały swoje konkretne role.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2013, 08:40:04 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4114 dnia: Październik 26, 2013, 08:28:05 am »
Ale przynajmniej podałem wiele konkretnych argumentów za swoim zdaniem. :) Zresztą  ja zazwyczaj lubię dokładnie oceniać anime. Zauważam, że jak jakieś anime chwalisz lub krytykujesz to zazwyczaj nie piszesz konkretnie dlaczego (albo napiszesz ogólnikowe 2-3 zdania odnośnie powodów danej oceny).

Nie wydaję mi się. Jeśli coś mi się podobało w anime to o tym napisze, co mi się nie podobało też napiszę dokładnie co. Po prostu wole napisać konkretnie, treściwie, czyste emocje z danego anime, niż lać wodę na 10 stron [co właśnie mnie niesamowicie mierziło w pracy inżynierskiej].


Uważam, że jest dokładnie odwrotnie jak napisałeś. Anime prawie w całości (2-3 odcinki słabsze) było świetne (szczególnie II sezon), ale końcówka była najgłupszym elementem tego anime.
Ostatnie 10minut ostatniego odcinka to o te zakończenie mi chodziło, i nazwanie tego najgłupszym elementem to profanacja dla mnie :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4115 dnia: Październik 26, 2013, 11:15:13 am »
Po prostu wole napisać konkretnie, treściwie, czyste emocje z danego anime
Emocje mogą być, ale konkretne argumenty co i dlaczego się podobało, a co nie również by się przydały (ja przy ocenie niektórych anime podaję konkretne przykłady i sceny dla uargumentowania swojego zdania). Jednak duży wpływ na ocenę ma właśnie to czy polubisz postaci. Ci przypadli do gustu bohaterowie Ano Hana, a mnie jak pisałem zaczęli coraz bardziej irytować swoją głupotą (no i ten przesadny płacz zamiast wzruszać to irytował). Sądziłem, że jak oglądam daily life to przynajmniej zachowania będą w miarę realistyczne.

Ostatnie 10minut ostatniego odcinka to o te zakończenie mi chodziło, i nazwanie tego najgłupszym elementem to profanacja dla mnie :)
Twój gust lecz dla mnie
Spoiler: pokaż
jego samobójstwo było wyjątkowo głupim posunięciem. Owszem mógł się odsunąć w cień, odejść gdzieś z C.C. ale nie coś takiego. A w teorie fanów, że on żyje to nie wierzę.



Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4116 dnia: Październik 26, 2013, 11:52:38 am »

Twój gust lecz dla mnie
Spoiler: pokaż
jego samobójstwo było wyjątkowo głupim posunięciem. Owszem mógł się odsunąć w cień, odejść gdzieś z C.C. ale nie coś takiego. A w teorie fanów, że on żyje to nie wierzę.



Spoiler: pokaż
Według mnie też zginął, ale zawsze C.C. mogła mu przekazać swoją moc jak to zrobił V.V.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4117 dnia: Październik 26, 2013, 01:19:11 pm »
Spoiler: pokaż
Według mnie też zginął, ale zawsze C.C. mogła mu przekazać swoją moc jak to zrobił V.V.

Spoiler: pokaż
Czyli wtedy ona zginie. To byłoby jeszcze gorzej. Chociaż  czytałem w internecie, że przekazanie kodu nie oznacza śmierci, a po prostu oznacza brak nieśmiertelności czyli można się zabić. Jednak to może nie być prawda.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4118 dnia: Październik 26, 2013, 05:54:39 pm »
Ao no Exorciste - bohaterami tego anime są bracia bliźniacy Rin i Yukio Okimura i są zwykłymi licealistami do czasu aż nie dowiadują się, że są synami Szatana. A, że nie chcą nimi być więc postanawiają zostać egzorcystami i wykorzystać swoje zdolności do zwalczania ojczulka. I tak oto uczęszczają do szkoły egzorcystów (Rin jako uczeń, a Yukio jako nauczyciel, bo już dawno w tajemnicy przed bratem został pełnoprawnym egzorcystą) międzyczasie eliminując co jakiś czas problemy związane z demonami. Problem z tym, że nie tylko demony, ale i ludzie, którzy chcą się zemścić na ich ojczulku dybią na ich życie. Jak opis wskazuje jest to kolejny typowy shonen z egzorcystami w roli głównej. Mimo, ze jest dość przewidywalna to i tak przyjemnie się ogląda tą serię.
Zgadzam się z twoją opinią. Dodam tylko, że fabuła jest naprawdę wciągająca, do plusów dochodzi polski element w tym anime :smile: . O dziwo zakończenie było dobre bo watek został zamknięty i pokazane dalsze losy bohaterów.
Spoiler: pokaż
Najbardziej mnie zastanawia kim lub czym jest ten dzieciak brzuchomówca? Dodatkowo w tym anime wygląda tak jakby to Mefisto rozdawał karty, a nie szatan czy watykan.
  Sprawdzić aby muszę czy anime pokazuje cało historię, czy manga jeszcze wychodzi, a może ktoś czy będzie drugi sezon anime?   8/10 - fajny schounen

Candy boy - porzuciłem, anime kompletnie o niczym, ale to już nawet nie o to chodzi tylko, że człowiek nie ma czy  się w tym zaciekawić czy cokolwiek.
Busou Renkin - anime  mocno przeciętne, obejrzałem pierwszy odcinek, a przez pomyłkę zamiast drugiego obejrzałem 12. Problem w tym, że dopiero po obejrzeniu go jak chciałem odpalić 3 zobaczyłem, ze oglądałem 12. Kompletnie nie zauważyłem, że to są o wiele dalsze losy, więc wyszło mi to na plus, bo oglądać anime, w którym nie zauważa się różnicy miedzy 1 a 12 odcinkiem to nie wróży dobrze o rozwijającej się fabule czy czymkolwiek. - porzuciłem
Ai Yori Aoshi Enishi - zdecydowanie lepsze od pozostałych dwóch tytułów, ale i tak odpadłem po 4 odcinku.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 05:51:46 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4119 dnia: Październik 28, 2013, 09:45:59 am »
Manga Ao no Exorciste dalej powstaje, ale puki co nie ma planu kontynuacji anime. Jest tez film kinowy i bonusowe odcinki dodane do płyt DVD z anime. Film jest strasznie słaby i niewart uwagi. Za to bonusowe odcinki mimo, że mają mniej niż 5 minut rozbawiły mnie do łez.
A co do serii anime zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz. Matka głównych bohaterów miała dzieci z Szatanem. tylko, że ten pojawił się przed nią jako 
Spoiler: pokaż
biały wilk
  czy to znaczy, że 
Spoiler: pokaż
uprawiała seks z wilkiem?
  i czy to nie podchodzi pod 
Spoiler: pokaż
zoofilię?


Ja tam Busou Renkin nawet lubię. Jest to klon bleacha, który się mieści w 26 odcinkach.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 09:55:20 am wysłana przez Hollow »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4120 dnia: Październik 28, 2013, 05:17:11 pm »
Co do matki głównych bohaterów to ja  to odebrałem to tak, że
Spoiler: pokaż
 rozmawiała szatanem w formie wilka [ co było dziwne bo powiedział, że żadne ciało nie wytrzymuje jego obecności i się rozpada, czyli wilki były wstanie znieść], a potem wstąpił w nią tzn wykorzystał ją jako pojemnik. Tyle, że nie odebrał jej kontroli nad ciałem i potem jako, że byli w jednym ciele stało się niepokalane poczęcie i bęc. Z tego co zrozumiałem ona dała mu przyzwolenie na opętanie jej ciała i zaproponowała mu "danie życia". Więc skoro byli oboje w jednym ciele podpada to pod rzadki przypadek, który wydarzył się 2013 lat temu około.



Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4121 dnia: Październik 28, 2013, 07:11:03 pm »
Jackal...trafienie w dziesiątkę. :) Gdzie jest przycisk "lubię to" :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4122 dnia: Październik 28, 2013, 09:28:06 pm »
Podczas oglądania tylko takie rozwiązanie przyszło mi do głowy aby rozwikłać ten wątek :), a pro po "lubię to" nie dawno było coś takiego na gildii w postaci "łapka w dół i w górę" - chyba.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4123 dnia: Październik 29, 2013, 10:47:26 am »
Ta była kiedyś punktacja (daaawno temu), później pojawiły się łapki/kciuki ale też jakoś nie bardzo działały i poleciały.

Teraz mamy jakieś znaczki smoka Gildii które nie wiem co oznaczają. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4124 dnia: Październik 29, 2013, 05:34:48 pm »
Podczas oglądania tylko takie rozwiązanie przyszło mi do głowy aby rozwikłać ten wątek :),

Brzmi dość sensownie (choć mniej zabawnie) ;-)

Widział ktoś Highschool DxD NEW? dobre to?
Te smoki to chyba jakieś punkty za aktywność ;-)